folder Tahribat.com Forumları
linefolder Gündem - Güncel Konular
linefolder Çocuklara Bunları Öğretiyorlar

Çocuklara Bunları Öğretiyorlar

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mektepli
    mektepli's avatar
    Erkek

onur35 bunu yazdı:
    -----------------------------
    ya kendimi anlatamadığım için herkes yanlış anlıyo.konuda ben fkirlerimi sölemedim ki,ni bana mal ediosunuz olayı.sadece bununla ilgili yorumlarınızı istedim o kadar.san ki ben o kağıtta yazanlara yanaln yanlış şeler söledim.KAĞITTA YAZANLAR DOĞRU ŞEYLER,AMA ÇOCUK PİSKOLOJİSİ İÇİN SAKINCALI diyorum

neye dayanarak sakıncalı diyorsun? psikolog musun + bir atasözü vardır bilirsin : ağaç yaş iken eğilir. çocuğunun dininie bağlı olmasını istiyorsan öğreteceksin bunları  

We can be more, we can be much more.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ZoRKaYa
    ZoRKaYa's avatar
    Erkek
    onur35 bunu yazdı:

:) yaa kardeş sen şakamısın.ben senin sölediklerinin aksini mi iddaa ediyorum.bende dinin öğretilmesinin gerekli olduğunu düşünüyorum.ama doğru bir şekilde öğretilmeli.yaa kaç keredir yazıom bunu nie anlamak istemionuz yaa

Öncelikle evet şakayım kindar sürprüzzz den çıktım (:

Orada ne yazıo okudunmu tamamını doğru düzgün nasıl anlatıldığıyla ilgili... Sen orada ilk mesajında anlattığından yanlış bişi korkutucu bişi psikolojiyi bozacak bişi görebiliomsun:| Orada anlattım zaten o yaşta öğretilmesi gerektiği.. 

echo "imzanız özel karakter içermemelidir";
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    seboist
    seboist's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

gerçekleri görüyolar işte

demişsin hayattan çok ölümü anlatıyolar zaten hayatın değerini anlamak için ölümün var oluşunu bilmeliyiz

bu kadar sölüyorum

ebedi devlet
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ByALeX
    ByALeX's avatar
    Erkek
    ZoRKaYa bunu yazdı:

onur35 bunu yazdı:
    12-16 yaşında ki insanlar henüz doğtruyu yanlışı ayıracak yaşta değillerdir.ben dinin doğru bir şekildde öğretilmesinden yanayım.uçarak hava yoluyla ahirete gidleceğini öğreten zihniyete de sonuna kadar karşıyım(mizah amaçlı olsa bile).ben kendi düşüncemi söyledim.

Bak kardeşim bi insanın kalbi vardır bu kalp ergenliğe girdğinde yani bluğ çağına girdiğinden itibaren kirlenmeye başlar tabii ki günah işlerse... Kirlendikçe ibadetlerden zevk almaz namaz kılmaz oruç tutmaz... Temiz bir sayfa düşün her günah işlendiğinde bir nokta sonunda simsiyah oluyor... Bazı gerçeklerin alışkanlıkların ergenliğe girmeden önce bi çocuğa öğretilmesi gerekir (İslamiyet için konuşuyorum)... Yani o güne kadar namaz ne öğretmeden hadi sen ergenliğe girdin namaz kıl demek bi çocuğa eziyet etmektir.. Fakat 5 yaşından itibaren hadi namaz kılıyoruz yavrum diye diye 15 yaşına kadar az çok da olsa 5 vakit namaz kılmasını sağlarsan bir insan ergenliğe girdikten sonra da buna devam eder... Bir insana dinini öğretmezsen bu dünyadan sonra cennet var cehennem var demezsen günah işlersen cezasını çekersn sevap işlersen kurtulursun denmezse banane ------------------------------ mantığıyla davranır her istediğini yapar... Umarım yzdıklarımdan bişiler çıkartmışsındır... 

Zorkaya uğraşma, çünkü bir insana birşeyleri sabaha kadar anlat; Şayet o insan anlamak istemiyorsa anlayamaz.

Alim ile Sohbet Etmek Zümrüt ile incidir, Cahil ile Sohbet Etme Günde Bin Can incitir. Alim ile Sohbet Etmek Mertebe, Cahil ile Sohbet Etme Dönersin Merkebe, Eşek Alim Olmaz Kitap Taşımakla Tekkeye, insan da Hacı Olmaz Gitmekle Mekkeye.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    lordvader89
    lordvader89's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

bence uygun şekilde anlatmışlar...

selena'dan iyidir..yada bez bebek...yada ne bilim sihirli annem falan filan...en azından çocukların akılları darmadağın edilmiyor...

sihir mihir yapılan dizilerden iyidir kısacası...

şahsi görüşüm bu

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    seboist
    seboist's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

bence boşuna konu açmışsın onur35 anlatmak istediğin şeyi  konuyu açarken değişik bi şekilde anlatmışsın

ama baskı gelince daha iimser yorumlarda bulunuyosun

edit: ayrıca haberleri izlediysen lise yaşındaki kızlar bile varmış çocuk die milleti provoke etmeyin

12/17 yaş arası sölenenleri anlayabilme ve kavrama yaşıdır sen merak etme

ayrıca zaten orda başka neyi öğreneceklerki dini öğrenmek amacı ile gidiyolar orda televizyon izletecek halleri yoq ya bunları öğretecekler anladın mı?

ebedi devlet
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    onur35
    onur35's avatar
    Erkek
    ben baskıdan falan korkupta düşüncemi değiştirmem kardeşim.benim düşüncem hala aynıdır.konunnu başlığıda gazetede yazanın aynısıdır.konunun içeriği de tamamen gazeteden alıntıdır.İslam dini akıl ve mantık dinidir.o kağıtta yazan akıl ve mantık dinine uymuyor.bu benim düşüncem.istediğinizi söyleyin.ama baskıdan çekinipte düşüncemi deiştirmem.

Tedariksiz sıçmaya giden domala domala taş arar...
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    morportakal
    morportakal's avatar
    Erkek
    ByALeX bunu yazdı:
    ZoRKaYa bunu yazdı:

onur35 bunu yazdı:
    12-16 yaşında ki insanlar henüz doğtruyu yanlışı ayıracak yaşta değillerdir.ben dinin doğru bir şekildde öğretilmesinden yanayım.uçarak hava yoluyla ahirete gidleceğini öğreten zihniyete de sonuna kadar karşıyım(mizah amaçlı olsa bile).ben kendi düşüncemi söyledim.

Bak kardeşim bi insanın kalbi vardır bu kalp ergenliğe girdğinde yani bluğ çağına girdiğinden itibaren kirlenmeye başlar tabii ki günah işlerse... Kirlendikçe ibadetlerden zevk almaz namaz kılmaz oruç tutmaz... Temiz bir sayfa düşün her günah işlendiğinde bir nokta sonunda simsiyah oluyor... Bazı gerçeklerin alışkanlıkların ergenliğe girmeden önce bi çocuğa öğretilmesi gerekir (İslamiyet için konuşuyorum)... Yani o güne kadar namaz ne öğretmeden hadi sen ergenliğe girdin namaz kıl demek bi çocuğa eziyet etmektir.. Fakat 5 yaşından itibaren hadi namaz kılıyoruz yavrum diye diye 15 yaşına kadar az çok da olsa 5 vakit namaz kılmasını sağlarsan bir insan ergenliğe girdikten sonra da buna devam eder... Bir insana dinini öğretmezsen bu dünyadan sonra cennet var cehennem var demezsen günah işlersen cezasını çekersn sevap işlersen kurtulursun denmezse banane ------------------------------ mantığıyla davranır her istediğini yapar... Umarım yzdıklarımdan bişiler çıkartmışsındır...

Zorkaya uğraşma, çünkü bir insana birşeyleri sabaha kadar anlat; Şayet o insan anlamak istemiyorsa anlayamaz.

neden bahsediyosunuz hala ya konyada konyalı bir ailenin çocuğunu budist doğma ihtimali yok tabiki. ailesi dayatıyor ona dini moskovada moskovalı bir ailenin çocuğunun katolik ihtimali yoksa, katolik bir aile de doğan çocuğun musevi olma ihtimali yok. din doğumdan gelen değil size ailenizin ve sosyal çevrenizin yüklediği bir kimlik ... bu çocukların veya sizin tercihinizde değil ne kadar öyle olduğunu söylesenizde.yani byalex ve zorkaya gibi insanlar eger israilin göbeğinde doğsalardı küçüklükten itibaren burada nasıl müslümanlık pompalanıyorsa orada museviliğemaruz kalacaklardı ve tabiki en baba musevi cıkacaklarından adım gibi eminim :D

bassinyourface
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    hitbaytar
    hitbaytar's avatar
    Erkek

onur35 bunu yazdı:
    ben baskıdan falan korkupta düşüncemi değiştirmem kardeşim.benim düşüncem hala aynıdır.konunnu başlığıda gazetede yazanın aynısıdır.konunun içeriği de tamamen gazeteden alıntıdır.İslam dini akıl ve mantık dinidir.o kağıtta yazan akıl ve mantık dinine uymuyor.bu benim düşüncem.istediğinizi söyleyin.ama baskıdan çekinipte düşüncemi deiştirmem.

madem yanlış bi anlatma tekniği, sen nasıl anlatırdın bu mevzuyu bide senden dinleyelim bakalım acaba cocukların psikolojilerine uygunmu anlatacakların?

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    seboist
    seboist's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

onur35 bunu yazdı:
    dinimizdeki birçok olayı o mantık dediğin şey günümüzde bile çözmemiş

ayrıca o kağıtta yazan isalma ve mantığa uyuyo sen orda ne anlatılması gerektiğini anlıyorsan mantık dinini de görürsün

yoq eğer anlamak istemiyorsan o zaman İslamıda anlayamazsın

ordakiler mantıklı islam dinide mantıklıdır sen merak etme

ebedi devlet
Toplam Hit: 15072 Toplam Mesaj: 112