folder Tahribat.com Forumları
linefolder Gündem - Güncel Konular
linefolder Çocuklara Bunları Öğretiyorlar

Çocuklara Bunları Öğretiyorlar

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cold-m4
    cold-m4's avatar
    Erkek
    ReaL_KurD bunu yazdı:
    -----------------------------

cold-m4 bunu yazdı:
    mizahi bunu yazdı:
    hocam daha dogdugunu bilmeyen çocuga bigün ölecegini , hesap verecegini anlatmazsan ,sonra cami gibi kutsal bi mekanın onunden gecerken  millete orasini burasini yediriyor.

yobazlara kiziyosun ama onlardan daha kötü bi duruma düşmüş gibisin.olaylara senin gibi mantıklı bakan birisinin bu denli saygisizliga düşmemesi gerekir.yaptıgın ayıp! 
    hoca öleceğini söyleme demiyorum, ama el kadar çocukları ölümle cehennemle korkutup da namaz kıldırırsan bir ömür boyu korkar düşünmeye milletimiz gibi.. tayyipe oy vermezse günah olur diye korkup ona oy verir, ömür boyu her bi boktan korkar bir ömür de kendini kullandırır..

Mesela ben oy vermeyi düşünmüyorum bu belediye seçimlerinde. Çünkü oy veripde belediye başkanı olmasını sağlayacağım adamın puştluk yapmayacağından hiç bir zaman emin olmayacağım için, onun puştluk yapmasına ortak olmayı reddediyorum.

sen öyle yerlere gittin mi ki? :)

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HolyDemon
    HolyDemon's avatar
    Erkek
    Ben ölümsüzlük şifresi yazdım bana bişey olmaz
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    dengesiz
    dengesiz's avatar
    Erkek

HolyDemon bunu yazdı:

hızır aleyhisselam a yoldaş oldun desene 

artık beşinci boyutta salihin yerine senin gecersin 

Doğru kişi olmak meselenin yarısıdır, diğer yarısı; doğru zamanda, doğru yerde, doğru kişilerle karşılaşmış olmanızdır.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cold-m4
    cold-m4's avatar
    Erkek
    dengesiz bunu yazdı:

HolyDemon bunu yazdı:

Hızır ın ölümsüz olduğunu nerden biliyosun ki?

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kurdo
    kurdo's avatar
    Erkek

cold-m4 bunu yazdı:
    ReaL_KurD bunu yazdı:

cold-m4 bunu yazdı:
    mizahi bunu yazdı:
    hocam daha dogdugunu bilmeyen çocuga bigün ölecegini , hesap verecegini anlatmazsan ,sonra cami gibi kutsal bi mekanın onunden gecerken  millete orasini burasini yediriyor.

yobazlara kiziyosun ama onlardan daha kötü bi duruma düşmüş gibisin.olaylara senin gibi mantıklı bakan birisinin bu denli saygisizliga düşmemesi gerekir.yaptıgın ayıp! 
    hoca öleceğini söyleme demiyorum, ama el kadar çocukları ölümle cehennemle korkutup da namaz kıldırırsan bir ömür boyu korkar düşünmeye milletimiz gibi.. tayyipe oy vermezse günah olur diye korkup ona oy verir, ömür boyu her bi boktan korkar bir ömür de kendini kullandırır..

Mesela ben oy vermeyi düşünmüyorum bu belediye seçimlerinde. Çünkü oy veripde belediye başkanı olmasını sağlayacağım adamın puştluk yapmayacağından hiç bir zaman emin olmayacağım için, onun puştluk yapmasına ortak olmayı reddediyorum.

sen öyle yerlere gittin mi ki? :)

Kastın başlıkta kastedilen yerlerse, yok gitmedim. Kur'an-ı Kerim'i küçük kardeşim öğretti.

kendinize ayığ olunuz
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ShockMan
    ShockMan's avatar
    Erkek

cold-m4 bunu yazdı:
    shockman bunu yazdı:

İnanç bu varmı bunda bir hata buyrun Söz sizde. 

abi bunda hata yok da senin daha önce söylediklerin bundan farklı..

ayrıca dinle en ufak bi alıp veremediğim yok, İslam a saygım sevgim sonsuzdur, ama müslümanlığın İslamla alakası yok, sadece İslamdan yola çıkılmış bir olay..

kaç tane adam gördüysem 5 vakit namaz kılan, ya kahvede onun bunun karısı orospuluk yapıyo diye konuşuyo, ya karşılıksız çek verip insanları mağdur ediyo, ya magandalık yapıyo..

müslümanlık bu halde, o yüzden müslümanlıkla İslam ı bir tutup da İslam a haksızlık etmeyin..

Değerli Kardeşim o halde Vaziyet O Bahsettiğin Şahısların Kendi iç Dünyalarını yada Toplumun içine düşürüldüğü Ekonomik sıkıntılar yüzünden Dolandırıcı Müslüman Görünümündeki Şahıslardan bahsetmektesin, Yani Konumuzda Geçen Müslümanlar Hakikatende Gönülden inanan Müslümanlar olmakla Birlikte Vicdanende Ekonomik sıkıntılardan yanlış yapan insanları konu dışı tutmamız gerektiğinden yanayım.

Net ortamı, tek tük de olsa iyi dostluklar sağlamışsa bile, vefasızlığı ile ünlüdür..!
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Blackjack
    Blackjack's avatar
    Erkek

Türkiyede azınlıkta olan müslümanlardır.Sayılarıda en fazla 10-15 bini geçmez.Onlar için bir şey demeye gerek yok sanırım.Geriye kalanlar,içki içip,küfür edip,karıya kıza bakıp yeri geldimide onlarla yatıp,Kuranı ezbere tersten okuyup içini frahlatanlar diyorum ben onlara.Hala %99 müslüman bir ülkede yasadıgınızımı zannediyorsunuz.Onlar şarlatan birde artiz olan şarlatanlar var.Genellikle şarlatanlar atizleri örnek göstermekten içkilerinin bittiginin farkına varamayan adamlardır.Hacı hoca tayfası genellikle iyi oyuncu ve artizdirler onları takip edenlerde çömlerdir.

arabın Allahını yine ona inananlar öldürüyor.komik.hahaha

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kerim
    kerim's avatar
    Erkek

bu yazı bizim burdaki pastanede yazıyordu her sabah okuyordum tabi kücüktüm  cinsiyet: toprak  ne alakası var felan diyordum :D

(:
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    dengesiz
    dengesiz's avatar
    Erkek
    cold-m4 bunu yazdı:
    dengesiz bunu yazdı:

HolyDemon bunu yazdı:

Hızır ın ölümsüz olduğunu nerden biliyosun ki?

Yani hayat mertebeleri beş’tir. Hz. Hızır ise ikinci mertebededir. Bu mertebeler ise:

1- Bizim hayatımızdır. Bizim hayatımızın devam edebilmesi için, yemek, içmek ve hava almak gibi zaruri ihtiyaçları görmek zorundayız.

2- Hz. Hızır ve İlyas ( a.s) hayatlarıdır ki, bir anda birkaç yerde bulunabilirler. Yemek içmek zorunda olmamakla beraber, istedikleri zaman yerler, içerler ve beşeri duruma girerler.

3- Hz. İdris ve İsa (a.s) hayatlarıdır. Bu zatlar beşeriyet ihtiyaçlarından uzaklaşmışlardır. Melek hayatına benzer bir mertebeye çıktıklarından, bizimle hiç münasebetleri olmaz.

4- Şehitlerin hayatıdır. Kur’anın ifade ettiği gibi, şehitlere ölüler demek doğru olmaz. Çünkü onlar öldüklerinin farkında olmadığından, kendilerini hayatta bilmektedirler. Ve kabir ehlinden daha yüksek bir mertebede yaşamaktadırlar.

5- Kabir ehlinin hayat mertebeleridir. Ölülerin bile kendilerine münasip bir hayat mertebesinde oldukları Kur’anın ifadeleriyle sabittir.

İşte bu ifadelerden anlaşıldığı gibi, Hz. Hızır ( a.s ) hayattadır. Fakat bizim hayat mertebesinde olmadığı için hayatında ihtilaflar olmuştur.

Doğru kişi olmak meselenin yarısıdır, diğer yarısı; doğru zamanda, doğru yerde, doğru kişilerle karşılaşmış olmanızdır.
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mektepli
    mektepli's avatar
    Erkek

@cold-m4

sen kavram kargaşası yaşıyorsun. islam dinine mensup ve dinin gereklerini yerine getiren her insan müslüman sıfatını taşır ;) allaha inanıp o saydığın pis işlere bulaşanlar günahkar olur. daha da ileri giderlerse dinden çıkarlar. dünyaya fayda sağlamış bir müslüman göremediysen o senin hatan beceriksizliğin. gören gözlerle bakmadıktan sonra neye yarar. görmekle bakmak farklı şeylerdlr ;) 

@baal

kısmen haklısın. türkiyede müslümanım diye geçinip dinden haberi olmayan milyonlarcası var. ve bu densizler yüzünden islamiyete karşı bir önyargı var. hacı hoca tayfası dediğin insanlar fetoşdan, zekeriyadan bin kat daha iyidir ;)

We can be more, we can be much more.
Toplam Hit: 15006 Toplam Mesaj: 112