folder Tahribat.com Forumları
linefolder Derin Konular
linefolder DNA’Nın Şifresini Çözdü, Allah’A İman Etti

DNA’Nın Şifresini Çözdü, Allah’A İman Etti

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    WarHead
    WarHead's avatar
    Erkek
    arkadaşlar bir konu actık timetürk de gördüm kırıcı oluyorsunuz yaw beni pişman etmeyin. uslubumuzu bozmayalım

Emekli
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Kutikula
    Kutikula's avatar
    Erkek

VIGILANTE bunu yazdı:
    -----------------------------
    Kaligula bunu yazdı:
    VIGILANTE bunu yazdı:
    ComputerWolf bunu yazdı:

Francis Collins , zaten yuruttugu proje suresincede Hristiyan oldugunu soyluyordu , ekibindede Hristiyan olacan bir suru bilim adami vardi.Adama DNA ile ugrasirken Hristiyan olmadi.Gulay Pinarbasi kasar kulturunden geldigi icin bilim dunyasindan anca bu kadar haber olarak takkiye yapabilir :)

Nereden bulduysa aylar önceki haberi bulmuş Gülay hanım, tabii altın bulmuş gibi sevinmiştir. Çünkü çok seviyor dinciler bu haberleri. "Bakın bilimadamı da Allah var dedi!" demek istiyorlar sürekli.

Bilim otoritelerindeki akademisyenlerin çoğunluğu ateistken burun kıvırırlar "Bilimadamları her şeyi bilecek değil ya" derler, bir tane bilimadamı tanrıya inandığını söyleyince de "Bilimadamı da Allah'a, çünkü aklın yolu budur" derler.

İşte darkafalılığın dayanılmaz hafifliği...

gerçekleri görmezden gelip koskoca evrendeki,canlılardaki o "işaretlere" o MİNİK beynini kapatanlardansan bu söylediklerin bana garip gelmez.

Daha geçen güne kadar bilim adamlarının büyük coğunluğu inanmıyor diye konular acılıyordu gelmiş burda siz böyle diyorsunuz siz şöyle diyorsunuz,diyorsun.araştır gel sesini kes her boka muhalefet olma.

Ben sitedeki müritler hakkında bir şey söylemiş miyim bir bak lütfen yazdıklarıma tekrar. Sonra gel ağzını bozarak konuşuyorsan konuş yine...

müritler hakkında bişi demişsin demedim iyi oku acıklıyorum demişsin ki :

Çünkü çok seviyor dinciler bu haberleri. "Bakın bilimadamı da Allah var dedi!" demek istiyorlar sürekli.

demişsin daha gecen aylara kadar forumda bilim adamlarının büyük coğunluğu inanmıyor diye konular acıldı. böyle bir kişi kabul ettiyse o kişilere haksız olduğunu göstermek bana haza verir.

Kuran ın ilk ayetidir "OKU" oku yazdığımı sonra gel tamam.

insanın en önemli ayırt edici özelliklerinden biri iletişime açık bireyler olmasıdır.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HAYVANYASAR
    HAYVANYASAR's avatar
    Erkek
    CEO bunu yazdı:

sen haklısın kardeş he tamam evrimi anlamamış senin tabirinle anlayamamış ondan iman etmiş. Ben sana şunu diyim pamuğu tıkadıklarında anliican asıl ewrim teorisini.. :D:D

1) İşte Derin konulara böyle bir mesaj atan birine bir şey denmiyor ama ben gayet yapıcı yorumlar yapınca "Çömezler derin konulara yazmasın" deniyor. Neyse...

2) Ben müslüman olmadığımdan kıçıma pamuk tıktırmam falan gerekmeyecek, sen kendi kıçına yan yani arkadaşım...

Blogum; http://hayvanyasar.blogspot.com/
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    alexelebek
    alexelebek's avatar
    Erkek

haci sen gunun denyo madalyasini almaya hak kazandin. Kelimelere takilma, Allah, Tanri, God, Gott, Dieu, Бог,.......

Bu kelimeler her bir dilde sadece yaraticiyi ifade ederler. Yani bu O'nun adidir.

Tanri, Tengri oz Turkce bir kelimedir, Allah Arapcadir, ama her iki kelimenin de manasi sadece bir olan yaraticidir.

Another day another death another sorrow another breath...
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DarkSkull
    DarkSkull's avatar
    Erkek

WarHead bunu yazdı:
    arkadaşlar bir konu actık timetürk de gördüm kırıcı oluyorsunuz yaw beni pişman etmeyin. uslubumuzu bozmayalım

Bu tip konuların içeriğindeki tartışmalar hep aynı. Bence şimdiden pişman ol.

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Blackjack
    Blackjack's avatar
    Erkek

Vatikanın bilim dünyası ile girdiği sidik savaşlarından biri.Yıllarca bilim adamları kiliseye karşı savaştı,bu uğurda nice örgütlenmeler gizli faaliyetler yürüttü.Son zamanlarda vatikan taktik değiştirip genellikle dini inancı olan bilim adamlarını kâh elinde ki medya gücü ile kâh çeşitli önemli mevkilerde ki adamları ile ön plana çıkarmaya başladı.Bilim ile uğraşıp,bir şeyler üreticek kadar düşünce kapasitesi olan bir adamın,inancın kişi ile vicdan arasında olduğunu idrak etmesi gerekir.Bu idrak da,üzerinde taşıdığı "bilim adamı" sıfatının açıklamalarına karşı bir zemin oluşturcağını,bununda bir vicdan muhasebesi olan inanç konusunu dolaylı yoldan etkiliebiceğini bilmesi anlamına gelir.Ancak amaç farklı olunca ortaya bu tip açıklamarın çıkması kaçınılmaz.

Eğer bu olaya aynı mantık ile yaklaşsaydık,bu zamana kadar inançsız bilim adamlarının inançlı bilim adamlarına oranla daha fazla ürettiğini daha fazla bilime katkı sağladığını görebilirdik.Bu da demek oluyor ki üretmek,ortaya çıkarmak,araştırmak inasanın vakıf olmadığı bir konuya inanmasına sağlamaz.

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Kutikula
    Kutikula's avatar
    Erkek

VIGILANTE bunu yazdı:
    CEO bunu yazdı:

sen haklısın kardeş he tamam evrimi anlamamış senin tabirinle anlayamamış ondan iman etmiş. Ben sana şunu diyim pamuğu tıkadıklarında anliican asıl ewrim teorisini.. :D:D

1) İşte Derin konulara böyle bir mesaj atan birine bir şey denmiyor ama ben gayet yapıcı yorumlar yapınca "Çömezler derin konulara yazmasın" deniyor. Neyse...

2) Ben müslüman olmadığımdan kıçıma pamuk tıktırmam falan gerekmeyecek, sen kendi kıçına yan yani arkadaşım...

öbür tarafta tıkarlar nasılsa sorun yok gerçi bu görüşlerle sana yine tıkarlarda o pamuğu.

ha ölüye ha diriye ne fark eder dimi senin için.

insanın en önemli ayırt edici özelliklerinden biri iletişime açık bireyler olmasıdır.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PriesTBT
    PriesTBT's avatar
    Erkek
    Pamuk tıkama işleminden sonra görücem ben sizi.

selam gençlik!
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HAYVANYASAR
    HAYVANYASAR's avatar
    Erkek
    Kaligula bunu yazdı:

müritler hakkında bişi demişsin demedim iyi oku acıklıyorum demişsin ki :

Çünkü çok seviyor dinciler bu haberleri. "Bakın bilimadamı da Allah var dedi!" demek istiyorlar sürekli.

demişsin daha gecen aylara kadar forumda bilim adamlarının büyük coğunluğu inanmıyor diye konular acıldı. böyle bir kişi kabul ettiyse o kişilere haksız olduğunu göstermek bana haza verir.

Kuran ın ilk ayetidir "OKU" oku yazdığı sonra gel tamam.

İyi de benim bu söylediğim siteden tamamen bağımsız. Ben bu konunun açılmasına bir şey demiyorum ki. iyi ki açmış arkadaşımız böyle bir konuyu, tartışıyoruz ne güzel işte... Bence asıl sen oku, daha doğrusu ANLAYARAK OKU.

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HAYVANYASAR
    HAYVANYASAR's avatar
    Erkek
    alexelebek bunu yazdı:

haci sen gunun denyo madalyasini almaya hak kazandin. Kelimelere takilma, Allah, Tanri, God, Gott, Dieu, Бог,.......

Bu kelimeler her bir dilde sadece yaraticiyi ifade ederler. Yani bu O'nun adidir.

Tanri, Tengri oz Turkce bir kelimedir, Allah Arapcadir, ama her iki kelimenin de manasi sadece bir olan yaraticidir.

Takılmak lazım arkadaşım. Allah dedin mi adam islama geçmiş gibi bir anlam çıkıyor çünkü...

Denyo madalyasını da yapıcı bir şeyler söylemek yerine "Pamuğu tıkınca görürsün" diyen arkadaşa ver sen...

Toplam Hit: 8482 Toplam Mesaj: 71