folder Tahribat.com Forumları
linefolder Derin Konular
linefolder DNA’Nın Şifresini Çözdü, Allah’A İman Etti

DNA’Nın Şifresini Çözdü, Allah’A İman Etti

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    seadog
    seadog's avatar
    Erkek

VIGILANTE bunu yazdı:
    -----------------------------

seadog bunu yazdı:
    bence çömezler derin konulara post atamasın. önce bi forumda derin konulardaki ortamı gorsunler alışssınlar sonra post atabilsinler
    1) Senin gibi düşünmediğim için mi böyle oluyor yoksa bir içine dön bakalım...

2) Ben muhtemelen sen daha bu siteye üye olmadan önce yakın takipçisiydim bu sitenin arkadaşım. Çıkıp da "Biz eskiyik biliriz buraları" muhabbeti yapma yani bana. ComputerWolf'un yaptığı yorumu ele alalım, Benim yorumumdaki ne yanlış da Compi'ninkinde yok o yanlış söyler misin?

3) Çömezler dışındaki herkesin yorumları süper değil mi?

1) benim gibi düşünmediğin için değil. senin neye inandığın benim umrumda değil. ister sandalyeye tap ister masaya istersen hiç birşeye tapma. Bunun benşim için

bir önemi yoktur. Ama yazdıklarına dikkat et başkasını rahatsız edecek cümleler kullanma. Saygılı ol başka inançlara

2) Siteyi istediğin ne kadar önce takıl. Seninle bu konuda sidik yarıştıracak değilim. Compi yorumunda kimseye sataşmadan diyeceğini demiş sen direk satışıyorsun.

Sen kimsinki bi dine inanları dar kafalı olarak itham ediyorsun nesin sen? Kim sana bu hakkı verdi. Aklına başına topla güzelce sataşmadan yorum yap.

3) Çömezler dışındakilerin yorumlarında bak bakalım kim kime sataşmış kim başkasına hakarette bulunmuş senden başka. 

devlet istatistik ensititüsüne göre kişi başına düşen tuğla öldürüyormuş
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Nikoteen
    Nikoteen's avatar
    Erkek
    hoca laf sana değil haberin ne kadar eski olduğunu bilmeyebilirsin ama bu bir haber değil sorun bu ! yazar almış kalemi eline bi kaç terimsel ifade kullanarak adamın Allah'a nasıl iman ettiğini anlatmış,insanlığın sırrını çözen falan demiş yada çözüldü fark etmez..benim amacım insanlara böyle kelime oyunlarına gelmemelerini öğretmek.Bu gibi haberlerde en güzel örnek Posta gazetesidir arka sayfalarında böyle iç beş küçük haber olur ilginç bir resim ve hep ilginç bir olay haber edilir fakat dikkatli okuyanlar için haberlerde adı geçen kişinin tam olarak nasıl bulabileceği hakkında bilgi veren tanımlamarda yer almaz,kaynak ismide çünkü nedir yalan haberdir.Bu haber yalan olmasa da neticede yazılanlar postanın haberleri gibi.Böyle bilimsel haberler bir oalyı tamamen uzman kişinin anlayabileceği şekilde detaylı ve terimsel ifadelerle anlatılmalıdır birde halkın anlayacağı şekilde sade ve basit adam böyle iç beş kelime dayayıp insanlığın sırrı çözüldü ne anlar bizim millet yaz gitsin diye yazıp okuyanalra hakaret etmiştir hani bir laf vardır ya klişe olmuş;gazeteler doğruyu mu yazıyor sanki gerçekten de okudugunuz haberlere böyle dikkatli bakarsanız hangi haberin yalan hangi haberin doğru olduğunu %80 içine gömülmüş kelime ve cümlelerden çıkartabilirsiniz.

He buna haber diyenlere nden kızıyorum;madem ki genetiği,ilmi bilmi bu kadar ilgilendiren bir konu meraklarını çekip okumak istiyorlar nasıl bilmiyorlarki o genom projesinde neler olduğunu daha doğrusu olmadığını.. Gen haritası çıakrtıldı ama bu öyle büyük bir şey değil di ki izlenecek yol yapıalcak denyler zaten belliydi sadece adı genom projesi oldu ve konunun önde gelen uzmanlarını bu projede kariyer,isim,tecrübe vs. yapsın die bir araya getirdiler.İnsanlığın sırrı çözüldü lafından bile anlanması gerekirdi bunun diyorum,saygılarımı sunuyorum..

Troubles'll come & they'll pass
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    seadog
    seadog's avatar
    Erkek
    VIGILANTE bunu yazdı:
    alexelebek bunu yazdı:

allah dedin mi adam islama geçmiş gibi bir anlam çıkıyor çünkü...

..-----------------------------

bu cümlenden sonra belli oldu kimin dar kafalı olduğu :) 

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HAYVANYASAR
    HAYVANYASAR's avatar
    Erkek
    seadog bunu yazdı:

1) benim gibi düşünmediğin için değil. senin neye inandığın benim umrumda değil. ister sandalyeye tap ister masaya istersen hiç birşeye tapma. Bunun benşim için

bir önemi yoktur. Ama yazdıklarına dikkat et başkasını rahatsız edecek cümleler kullanma. Saygılı ol başka inançlara

2) Siteyi istediğin ne kadar önce takıl. Seninle bu konuda sidik yarıştıracak değilim. Compi yorumunda kimseye sataşmadan diyeceğini demiş sen direk satışıyorsun.

Sen kimsinki bi dine inanları dar kafalı olarak itham ediyorsun nesin sen? Kim sana bu hakkı verdi. Aklına başına topla güzelce sataşmadan yorum yap.

3) Çömezler dışındakilerin yorumlarında bak bakalım kim kime sataşmış kim başkasına hakarette bulunmuş senden başka. 

1) okuduğunu anlamakla ilgili ciddi problemlerin olduğunu düşünüyorum.

2) Ben müslümanlara mı bir şey dedim sanki? Dincilere, bağnazlara ve yazara darkafalı dedim ben. Öfkene yenilip de söylediklerimi çarpıtma... Siteden de kimseye sataşmadığım ortada...

3) Asıl sen bak bakalım pamuk tıkmaktan kim bahsediyor, ciddi bir konuyu kim cıvıtıyor...

Blogum; http://hayvanyasar.blogspot.com/
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Kutikula
    Kutikula's avatar
    Erkek

VIGILANTE bunu yazdı:
    Kaligula bunu yazdı:

müritler hakkında bişi demişsin demedim iyi oku acıklıyorum demişsin ki :

Çünkü çok seviyor dinciler bu haberleri. "Bakın bilimadamı da Allah var dedi!" demek istiyorlar sürekli.

demişsin daha gecen aylara kadar forumda bilim adamlarının büyük coğunluğu inanmıyor diye konular acıldı. böyle bir kişi kabul ettiyse o kişilere haksız olduğunu göstermek bana haza verir.

Kuran ın ilk ayetidir "OKU" oku yazdığı sonra gel tamam.

İyi de benim bu söylediğim siteden tamamen bağımsız. Ben bu konunun açılmasına bir şey demiyorum ki. iyi ki açmış arkadaşımız böyle bir konuyu, tartışıyoruz ne güzel işte... Bence asıl sen oku, daha doğrusu ANLAYARAK OKU.

hala anlamıyor hay Ahllahım akıl fikir ihsan et Ya Rabbi.

diyorum kiiiiiii senin gibiler actılar böyle konular ama sen onların zıttına gidiyosun şuan kızmasınlar sonra sana abilerin 

senin gibiler bilim adamları inanmıyor diye cooook konu actı sen hala bilim adamları demiş dinciler hemen atlamış diyorsun.arkadaşım bizim o konular üzerine böyle şeyler olunca sizi tabiri yerinde morartmak istememiz bundandır.tamam mı anladın dimi şimdi 

hadi selametle ne yapıyosan yap .

insanın en önemli ayırt edici özelliklerinden biri iletişime açık bireyler olmasıdır.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    seadog
    seadog's avatar
    Erkek

VIGILANTE bunu yazdı:
    seadog bunu yazdı:

2) Ben müslümanlara mı bir şey dedim sanki? Dincilere, bağnazlara ve yazara darkafalı dedim ben. Öfkene yenilip de söylediklerimi çarpıtma... Siteden de kimseye sataşmadığım ortada...

3) Asıl sen bak bakalım pamuk tıkmaktan kim bahsediyor, ciddi bir konuyu kim cıvıtıyor...

kelime oyunları yapmaya çalışma arkadaşım seninle daha fazla tarışma konuşma gereğide duymuyorum. 

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HAYVANYASAR
    HAYVANYASAR's avatar
    Erkek
    Kaligula bunu yazdı:
    VIGILANTE bunu yazdı:
    Kaligula bunu yazdı:

müritler hakkında bişi demişsin demedim iyi oku acıklıyorum demişsin ki :

Çünkü çok seviyor dinciler bu haberleri. "Bakın bilimadamı da Allah var dedi!" demek istiyorlar sürekli.

demişsin daha gecen aylara kadar forumda bilim adamlarının büyük coğunluğu inanmıyor diye konular acıldı. böyle bir kişi kabul ettiyse o kişilere haksız olduğunu göstermek bana haza verir.

Kuran ın ilk ayetidir "OKU" oku yazdığı sonra gel tamam.

İyi de benim bu söylediğim siteden tamamen bağımsız. Ben bu konunun açılmasına bir şey demiyorum ki. iyi ki açmış arkadaşımız böyle bir konuyu, tartışıyoruz ne güzel işte... Bence asıl sen oku, daha doğrusu ANLAYARAK OKU.

hala anlamıyor hay Ahllahım akıl fikir ihsan et Ya Rabbi.

diyorum kiiiiiii senin gibiler actılar böyle konular ama sen onların zıttına gidiyosun şuan kızmasınlar sonra sana abilerin 

senin gibiler bilim adamları inanmıyor diye cooook konu actı sen hala bilim adamları demiş dinciler hemen atlamış diyorsun.arkadaşım bizim o konular üzerine böyle şeyler olunca sizi tabiri yerinde morartmak istememiz bundandır.tamam mı anladın dimi şimdi 

hadi selametle ne yapıyosan yap .

Sen o cümledeki dinci sıfatının haberi buraya koyan arkadaşı nitelediği sanıyorsun sanırım. işte bu yüzden anlayarak oku diyorum sana. O cümlede dinci sıfatı "tanrıya inanan bir bilimadamının hikayesini bulan yazar"ı niteliyor...

Bu konunun açılması da bana dokunmaz arkadaşım, aynı konuyu ben de açabilirdim. Neden? Çünkü ben bağnaz değilim, tartışmak, bilgilere ulaşmak için katılmadığım bir haberi de koyarım buraya çekinmem, önyargılı davranma yani bana bence...

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HAYVANYASAR
    HAYVANYASAR's avatar
    Erkek
    seadog bunu yazdı:
    VIGILANTE bunu yazdı:

kelime oyunları yapmaya çalışma arkadaşım seninle daha fazla tarışma konuşma gereğide duymuyorum. 

Kelime oyunları mı? Kullandığım kelimeler ve cümleleler gayet sade bence ama...

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    rbtx
    rbtx's avatar
    Erkek

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Thicksinch
    Thicksinch's avatar
    Erkek

kisisel algilarini genel gecer dogrular olarak soylersen olmaz guzel kardesim...

http://tdk.gov.tr/TR/SozBul.aspx?F6E10F8892433CFFAAF6AA849816B2EF05A79F75456518CA&Kelime=Tanr%C4%B1

bin dusun bir soyle.

Egil! Hicbirsey olmeden yeralti degil!
Toplam Hit: 8483 Toplam Mesaj: 71