folder Tahribat.com Forumları
linefolder Derin Konular
linefolder DNA’Nın Şifresini Çözdü, Allah’A İman Etti

DNA’Nın Şifresini Çözdü, Allah’A İman Etti

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HAYVANYASAR
    HAYVANYASAR's avatar
    Erkek
    CEO bunu yazdı:
    -----------------------------

zuhaha akşam akşam beni güldürdün harbiden.. güzel cewaptı. Ama ben sana ööle kitaplar öneremiicem kusura baqma şu anda senin anlayabileceğin en güzel kitabın pamuk pirenses ve yedi cüceler olacağını tahmin ediyorum. onu bi oku bakalım nasıl hayat dersleri war orda:D:D zuhaha

kanka onu bunu boşwerde sende öleceksin bende ölünce göreceğiz kimin haklı kimin haksız olduğunu tartışmaya gerek yok. sana göre senin bildiklerin doğru bana görede benim bildiklerim. 

İyi, tartışmayalım o zaman...

Blogum; http://hayvanyasar.blogspot.com/
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HAYVANYASAR
    HAYVANYASAR's avatar
    Erkek
    Thicksinch bunu yazdı:

Anliyorum izdirabini. ingilterede kimin ne anladigini senden iyi bilirim. ama orasi Turkiye.

Tanri yerine Allah yazilmasina poykurmussun, ona cevap yazdim.

TDK da es anlamli olarak geciyor. Senin hangi kelimeden ne anladigin beni baglamaz ama sen Turk sen TDK seni baglar.

kal saglicakla.

Zaten eşanlamlıdır da ingilizce bir yazıda God'ı Allah diye çevirmekle Tanrı diye çevirmek arasında çok fark var işte bunu anlatmaya çalışıyorum sana...

Bu kelimenin Allah diye çevrilmesindeki amaca dikkat çekiyorum.

Git o TDK sözlüğüne "Tiki" yaz bakalım. Bizim kullandığımız anlamı yok değil mi orada. Ne oldu şimdi anlamsız mı oldu bu kelime? Bahsettiğim şey bu işte... Dilleri topluluklar yaratır ve yönetir. Anlam özellikleri ile bağlam özelliklerini karıştırmamak lazım dilde...

Blogum; http://hayvanyasar.blogspot.com/
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    patron_38
    patron_38's avatar
    Erkek
    tamam lan  anladik sen maymundan geldin bisi demiyoz git afrikaya orda anlat bunlari ......

yan cizdim
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HolySeclorum
    HolySeclorum's avatar
    Erkek
    patron_38 bunu yazdı:
    tamam lan  anladik sen maymundan geldin bisi demiyoz git afrikaya orda anlat bunlari ......
    Sen nerden geldin hoca?

Her Hakkım Saklıdır
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Musket
    Musket's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek

FAKE!

http://en.wikipedia.org/wiki/Francis_Collins_(geneticist)

Collins has described his parents as "only nominally Christian" and by graduate school he considered himself an atheist. However, dealing with dying patients led him to question his religious views, and he investigated various faiths. He familiarized himself with the evidences for and against God in cosmology, and used Mere Christianity by C. S. Lewis[8] as a foundation to re-examine his religious view. He came to a theistic conclusion becoming an evangelical Christian during a hike on a fall afternoon. 

Collins remains firm in his rejection of Intelligent Design, and for this reason was not asked to participate in the 2008 documentary Expelled: No Intelligence Allowed, which tries, among other things, to draw a direct link between evolution and atheism. Walt Ruloff, a producer for the film, claimed that Collins was "toeing the party line" by rejecting Intelligent Design, which Collins called "just ludicrous."

Okuyun, anlayın plz. 

Collins remains firm in his rejection of Intelligent Design

Budur! 

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ali_rock
    ali_rock's avatar
    Erkek

VIGILANTE bunu yazdı:

Ne Allah'ı be Tanrı deyin şuna sanki müslüman olmuş adam :D

"Allah" arapca Türkçesi "Tanrı" :D.Fark bu dili korumak yani haklısın Tanrı yazması gerekti;)

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    BURAK_X
    BURAK_X's avatar
    Erkek

ali_rock bunu yazdı:

VIGILANTE bunu yazdı:

Ne Allah'ı be Tanrı deyin şuna sanki müslüman olmuş adam :D

"Allah" arapca Türkçesi "Tanrı" :D.Fark bu dili korumak yani haklısın Tanrı yazması gerekti;)

bildiğim kadarıyla Allah'ın 99 isimi içerisinde "tanrı" yok. olmayan birşeyi neden söyleyeyim a?

<love> <canimcicimaylari> <uzatmalar> <kavgagurultu> </love>
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PriesTBT
    PriesTBT's avatar
    Erkek

VIGILANTE bunu yazdı:
    alexelebek bunu yazdı:

haci sen gunun denyo madalyasini almaya hak kazandin. Kelimelere takilma, Allah, Tanri, God, Gott, Dieu, Бог,.......

Bu kelimeler her bir dilde sadece yaraticiyi ifade ederler. Yani bu O'nun adidir.

Tanri, Tengri oz Turkce bir kelimedir, Allah Arapcadir, ama her iki kelimenin de manasi sadece bir olan yaraticidir.

Takılmak lazım arkadaşım. Allah dedin mi adam islama geçmiş gibi bir anlam çıkıyor çünkü...

Denyo madalyasını da yapıcı bir şeyler söylemek yerine "Pamuğu tıkınca görürsün" diyen arkadaşa ver sen...

anlıyorum heyecanını.

selam gençlik!
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    n2n2
    n2n2's avatar
    Erkek

ya herşey biyana herif direk "evrimci dogma" diyerek başlamış yazmaya. bilimsel bir teoriye dogma demek nasıl bir cehaletin boyutudur:)

galiba adamlar türkçe bilmiyor, dogma nedir, ne tür bilgilere dogma diyebiliriz, en ufak bi fikirleri yok bu konuda.

aynı kendisine söylenen şeyi anlayamayan küçük çocukların "sensin o" demesi gibi. ehah.

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Antikky
    Antikky's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek
    İnsanın maymundan dürediğini hangi kitap,kim yazmış.Sağdan soldan duyup tahribat'ı ucuz islamcı sitelerine çevirmeyin.Saldırdığınız bilimsel düşüncenin ne olduğu hakkında fikriniz yok.

Umursamaz Tavrımın Hastası Olunuz.
Toplam Hit: 8485 Toplam Mesaj: 71