folder Tahribat.com Forumları
linefolder Derin Konular
linefolder DNA’Nın Şifresini Çözdü, Allah’A İman Etti

DNA’Nın Şifresini Çözdü, Allah’A İman Etti

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    musty28
    musty28's avatar
    Erkek

Paradox21 bunu yazdı:
    -----------------------------
    VIGILANTE bunu yazdı:

Ne Allah'ı be Tanrı deyin şuna sanki müslüman olmuş adam :D

----------------------------------------------------------------

Ama hristiyanda oldum dememş nrden biliyon ?

Hristiyanlarda Allah diyo..... ama genelde tanrıyı kullanıyolar. aydın doğanın kanallarında özellikle Tanrı kullanılıyor.

istanbulda gittiğim bazı kliselerde dualar var Allahım veya Rabbim diye başlıyor...

Ses Etme Hallederiz
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HAYVANYASAR
    HAYVANYASAR's avatar
    Erkek
    Thicksinch bunu yazdı:

kisisel algilarini genel gecer dogrular olarak soylersen olmaz guzel kardesim...

http://tdk.gov.tr/TR/SozBul.aspx?F6E10F8892433CFFAAF6AA849816B2EF05A79F75456518CA&Kelime=Tanr%C4%B1

bin dusun bir soyle.

Diller dil kurumlarıyla kurulmuyor arkadaşım. Bir sözlükte onun öyle yazması insanların nasıl algıladığı gerçeğini değiştirmez. 

Ek olarak; TDK'da maaşlı olarak çalışan sadece 2 kişi olduğunu biliyor muydun? Yani öyle çok güvenme sen TDK'ya. "Atatürk kurdu, dilimiz gelişsin diye" demekten fazla bir işe yaramaz o kurum...

Bunlarla beraber aslında doğrudur, çünkü Türkçe'de Tanrı neyse arapçada Allah da odur... Ancak gel gör ki kültürlerin diller ile eşleştirilmesi sonucu "Allah" kelimesi "Müslümanların tek ve en yüce tanrısı" anlamına bürünmüştür. Yani sen İngiltere'de gidip de "I believe in Allah" dersen Adam der ki "Bu çocuk müslüman"...

Blogum; http://hayvanyasar.blogspot.com/
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    CEO
    CEO's avatar
    Erkek

VIGILANTE bunu yazdı:
    CEO bunu yazdı:

sen haklısın kardeş he tamam evrimi anlamamış senin tabirinle anlayamamış ondan iman etmiş. Ben sana şunu diyim pamuğu tıkadıklarında anliican asıl ewrim teorisini.. :D:D

1) İşte Derin konulara böyle bir mesaj atan birine bir şey denmiyor ama ben gayet yapıcı yorumlar yapınca "Çömezler derin konulara yazmasın" deniyor. Neyse...

2) Ben müslüman olmadığımdan kıçıma pamuk tıktırmam falan gerekmeyecek, sen kendi kıçına yan yani arkadaşım...

şimdi bişey diicektim ama admin arkadaşlar banlıyo hemen. o yüzden sana şööle diyim pamuk tıkmanın müslümanlıkla bi alakası yoq. Pamuğu takmalarının nedeni ölüncede metabolizman bir müddet çalışır ve tabutta götürürken kefene falan sıçma diye koyulur. ben anlatabildimde sen anladınmı bilmiyom bundan daha sade anlatamazdım heralde. :D

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HAYVANYASAR
    HAYVANYASAR's avatar
    Erkek
    CEO bunu yazdı:
    VIGILANTE bunu yazdı:
    CEO bunu yazdı:

sen haklısın kardeş he tamam evrimi anlamamış senin tabirinle anlayamamış ondan iman etmiş. Ben sana şunu diyim pamuğu tıkadıklarında anliican asıl ewrim teorisini.. :D:D

1) İşte Derin konulara böyle bir mesaj atan birine bir şey denmiyor ama ben gayet yapıcı yorumlar yapınca "Çömezler derin konulara yazmasın" deniyor. Neyse...

2) Ben müslüman olmadığımdan kıçıma pamuk tıktırmam falan gerekmeyecek, sen kendi kıçına yan yani arkadaşım...

şimdi bişey diicektim ama admin arkadaşlar banlıyo hemen. o yüzden sana şööle diyim pamuk tıkmanın müslümanlıkla bi alakası yoq. Pamuğu takmalarının nedeni ölüncede metabolizman bir müddet çalışır ve tabutta götürürken kefene falan sıçma diye koyulur. ben anlatabildimde sen anladınmı bilmiyom bundan daha sade anlatamazdım heralde. :D

Doğrudan sebebi bu tabii ki ancak müslüman birinin cenazesinde bunun nasıl desem bir "gelenek" olmasının nedeni, ceset gömülüp cenaze namazı okunmadan önce abdestin bozulmamasıdır...

Caminin imamına git bakalım "Bu pamuk olayı sadece sıçmayayım diye, ben sıçmaktan korkmuyorum bana pamuk tıkma"  de o sana cevabını verir...

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    CEO
    CEO's avatar
    Erkek

VIGILANTE bunu yazdı:

Doğrudan sebebi bu tabii ki ancak müslüman birinin cenazesinde bunun nasıl desem bir "gelenek" olmasının nedeni, ceset gömülüp cenaze namazı okunmadan önce abdestin bozulmamasıdır...

hee o dediğinden (türkçe konuşsan bişeyler anliicam ama..)

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HAYVANYASAR
    HAYVANYASAR's avatar
    Erkek
    CEO bunu yazdı:

VIGILANTE bunu yazdı:

hee o dediğinden (türkçe konuşsan bişeyler anliicam ama..)

Bir kendi yazdıklarına bak bir benimkilere, sonra bunu utanmadan tekrar söyle lütfen :D

Konumuz din olduğuna göre benim bu "pamuk tıkma" olayını din bağlamında ele almam gayet normal. Anlambilgisi çalış biraz sen. Doğan Aksan'ın "Anlambilim" kitabını öneririm...

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    trabs0n
    trabs0n's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    Adam yukarıda biri olduğunu anlamış müslüman hıristiyan musevi yahudi ne fark eder adam olayı anlamış bizi bir yaradan var..Ama anlamayacak insanlar çok yozlaştırılmış yıkanmış beyin çok o yuzden sizin dininiz size benim dinim bana sizle münakaşaya girmem forum kuralları dışına çıkıyorum sonra.Her ne kadar haksız olduğunu bilsemde.

AğLıyor musun? Diye soruyor bide Mal!!! Yok ben gözümden işiyorum !.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HolySeclorum
    HolySeclorum's avatar
    Erkek

Geçin bu işleri hocam ya,kitap satışlarını arttırmak için yapıyolar bu tür şeyleri.İman etmeden önce buyursun evrim teorisini çökertsin...

Her Hakkım Saklıdır
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    CEO
    CEO's avatar
    Erkek

VIGILANTE bunu yazdı:

Bir kendi yazdıklarına bak bir benimkilere, sonra bunu utanmadan tekrar söyle lütfen :D

Konumuz din olduğuna göre benim bu "pamuk tıkma" olayını din bağlamında ele almam gayet normal. Anlambilgisi çalış biraz sen. Doğan Aksan'ın "Anlambilim" kitabını öneririm...

zuhaha akşam akşam beni güldürdün harbiden.. güzel cewaptı. Ama ben sana ööle kitaplar öneremiicem kusura baqma şu anda senin anlayabileceğin en güzel kitabın pamuk pirenses ve yedi cüceler olacağını tahmin ediyorum. onu bi oku bakalım nasıl hayat dersleri war orda:D:D zuhaha

kanka onu bunu boşwerde sende öleceksin bende ölünce göreceğiz kimin haklı kimin haksız olduğunu tartışmaya gerek yok. sana göre senin bildiklerin doğru bana görede benim bildiklerim. 

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Thicksinch
    Thicksinch's avatar
    Erkek

VIGILANTE bunu yazdı:
    Thicksinch bunu yazdı:

kisisel algilarini genel gecer dogrular olarak soylersen olmaz guzel kardesim...

http://tdk.gov.tr/TR/SozBul.aspx?F6E10F8892433CFFAAF6AA849816B2EF05A79F75456518CA&Kelime=Tanr%C4%B1

bin dusun bir soyle.

Diller dil kurumlarıyla kurulmuyor arkadaşım. Bir sözlükte onun öyle yazması insanların nasıl algıladığı gerçeğini değiştirmez. 

Ek olarak; TDK'da maaşlı olarak çalışan sadece 2 kişi olduğunu biliyor muydun? Yani öyle çok güvenme sen TDK'ya. "Atatürk kurdu, dilimiz gelişsin diye" demekten fazla bir işe yaramaz o kurum...

Bunlarla beraber aslında doğrudur, çünkü Türkçe'de Tanrı neyse arapçada Allah da odur... Ancak gel gör ki kültürlerin diller ile eşleştirilmesi sonucu "Allah" kelimesi "Müslümanların tek ve en yüce tanrısı" anlamına bürünmüştür. Yani sen İngiltere'de gidip de "I believe in Allah" dersen Adam der ki "Bu çocuk müslüman"...

Anliyorum izdirabini. ingilterede kimin ne anladigini senden iyi bilirim. ama orasi Turkiye.

Tanri yerine Allah yazilmasina poykurmussun, ona cevap yazdim.

TDK da es anlamli olarak geciyor. Senin hangi kelimeden ne anladigin beni baglamaz ama sen Turk sen TDK seni baglar.

kal saglicakla.

Egil! Hicbirsey olmeden yeralti degil!
Toplam Hit: 8484 Toplam Mesaj: 71