folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Dolar Ne Olur ?

Dolar Ne Olur ?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    LhaNeT
    LhaNeT's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    Atakan bunu yazdı
    qoqo bunu yazdı
    Atakan bunu yazdı

Doların yükselme sebebi nedir tam olarak 

Aslında yükselen sadece dolar değil. Tl tüm para birimleri karşısında eriyor. Bu da doların artışını çok daha etkili hale getiriyor.

Hocam vaktiniz varsa sebeplerini söyler misiniz.  Dışarda okuma ihtimalim  var buda çok zora sokuyor durumu mu :( siyasi içerikli işe pm atabilirsiniz 

+ takipteyim

Büyüklük odur ki hiç kimseye iltifat etmeyeceksin, hiç kimseyi aldatmayacaksın, memleket için gerçek ülkü neyse onu görecek, o hedefe yürüyeceksin. Herkes senin aleyhinde bulunacaktır. Herkes seni yolundan çevirmeye çalışacaktır. İşte sen bunda karşı koyuşları yok eden olacaksın. Önüne sayılamayacak güçlükler yığacaklardır. Kendini büyük değil küçük, zayıf, araçsız, hiç sayarak, kimseden yardım gelmeyeceğine inanarak bu güçlükleri aşacaksın. Ondan sonra sana "büyüksün" derlerse, bunu diyenlere de güleceksin. Atatürk'ün Söylev ve Demeçleri, s. 112 - Zafer, zafer benimdir diyebilenindir. - Mustafa Kemal Atatürk 1881 - ∞
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Shed510
    Shed510's avatar
    Erkek

Emre Uslu 6 ay içinde 3 olacağını iddia ediyor...

İnsanın İçindedir hakikat, dışarısı sadece manzara !!!
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tabela Fatihi
    kaygusuz
    kaygusuz's avatar
    Erkek
    Shed510 bunu yazdı

Emre Uslu 6 ay içinde 3 olacağını iddia ediyor...

2008 krizi dolara bu kadar etki etmemiştir. 

2015 krizi sessiz kartopu gibi 

Pound 3.9 Tl olmuş bu anormal bir durum 

Ben dolarin 2.75 de sabitlenecegini düşünüyorum

Her hafta benzine zam geliyor buda ayrı bir mesele

Zor günler bekliyor bizi

Aldananlar aldanmaktan zevk aldıkları için hile ortaya çıkmıyordu Tolstoy
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sanacasta
    sanacasta's avatar
    Erkek

dolarda 2.5 satış fırsatıdır. burdan dolar almak vahim hatadır. spekülasyonlara inanmayın. asıl çıkacak olan euro'dur.

https://twitter.com/ElliotticianRB
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    samaccc
    samaccc's avatar
    Erkek
    sanacasta bunu yazdı

dolarda 2.5 satış fırsatıdır. burdan dolar almak vahim hatadır. spekülasyonlara inanmayın. asıl çıkacak olan euro'dur.

her zaman euro savunan birisiyim ama bu kez tehlikeli sular .

Minimalist Değilim Tembelim
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ekerci
    Ekerci's avatar
    Erkek

hep yazdım tayyipten sonra ülkenin hali çok kötü olacak diye.bunlar iyi günlerimiz.

not: tayyip iyi yönetiyordu diye değil, işi kılıfına güzel uyduruyordu, günü kurtarıyordu.bişi satıp durumu kurtarıyordu fakat şimdi herşey ters gidiyor.sağlam bir kriz bekliyorum ben türkiye için

öle teğet fln geçmeyecek

sebep:

bu paralel bu bizden değil bu dinci değil bu çapulcu bu darbeci diye ülkenin dengesini bozdular.

dün darbeci olan bu gün yanlış yapmışız pardon oldu.paralelle savaşacaz diye banka kapattırmalar şirket kapattırmalar...bunlar kolay şeyler değil.ekonominin kalbiyle oynadılar.gezi zamanında koç'a saldırmalar.lan koç kafayı bozsa bu gün şirketi kapatsa türkiyeyi at gitsin.akıl karı değil bu işler

bunlar yetmezmiş gibi birde ülke sıcak parayla geçiniyor yani güvene dayalı para akımı var.sen istediğin gibi at koşturursan kim güvenecek? hukuk kalmamış kara para aklama almış başını gidiyor, işlenen suçlara ceza yok.e yatırımcı gelse yatırım yapsa para koysa yarın bir gün onunda başına çökmeyeceği ne malum ? hoş bize yatırımcı gelmio sadece para koyup para kazananlar gelior( yatırım bu deildir) bu adamlar bile artık çekniyor türkiyeden.yönetim saolsun.

birde davutoğlu gelecek seçimde baya bi düşer onunda ekonomiye güvensizlik sağlamasını bekliorum.başkalarıda böle bekliorsa zaten al sana dolar euro olsun 3-4

Ekerci tarafından 11/Şub/15 22:17 tarihinde düzenlenmiştir

Konu ID: 112846 Konuyu Acan : Ekerci Konu Başlığı : Tahribatın en sevdiği adam ? Silinme Sebebi : 3 sayfadır takip ediyorum beni seven kimse çıkmadı. alacağınız olsun müridler
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sanacasta
    sanacasta's avatar
    Erkek
    samaccc bunu yazdı
    sanacasta bunu yazdı

aralık 2013'te doların en az 8 aylık bir çıkış yapacağından bahsetmiştim. artık bu sürenin sonuna geldik. anlatılanların linki aşağıdadır. geçen haftalarda euro 2.62'ye gerilemişti ve burası uzun vadeli bir dipti. tekrar 2.7 civarına son kez gelecektir. uzun vadeli yatırım için en uygun seçenek euro alıp sabır ile beklemektir.şu anki tabloda batık abd ekonomisine ait parayı çok pahalı fiyatlardan satıyorlar. ilerde saklanılan gerçekler açığa çıkacak. balonu görmeniz için şöyle bir örnek vereyim: apple şu anda borsa değeri ile türkiyenin gayri safi yurt içi hasılasından daha değerli. (kaynak: http://ekonomi.haberturk.com/teknoloji/haber/1041604-turkiye-buyuklugunde-bir-elma )
    Bu şu anlama geliyor 80 milyon türkiyenin 1 yıl çalışıp kazandığı paranın toplamına apple firması etmiyor. Bu tüm dünyadaki borsalarda büyük bir balon oluştuğunun ve çok şiddetli çöküşler yaşanacağının net göstergesidir. 2013'de tüm dünyada dolar alan baronlar artık bunları satıp yeni gelecek dipten euro, altın,petrol,gümüş başta olmak üzere diğer ülkelerin paralarında alım yapacaklar. bu saydığım dört kalem değerleme yakın zamanda son kez bir dip yapacaklar.

http://www.tahribat.com/Forum-Dolar-Ne-Olur-188330/

https://twitter.com/ElliotticianRB
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ekerci
    Ekerci's avatar
    Erkek
    sanacasta bunu yazdı
    samaccc bunu yazdı
    sanacasta bunu yazdı

aralık 2013'te doların en az 8 aylık bir çıkış yapacağından bahsetmiştim. artık bu sürenin sonuna geldik. anlatılanların linki aşağıdadır. geçen haftalarda euro 2.62'ye gerilemişti ve burası uzun vadeli bir dipti. tekrar 2.7 civarına son kez gelecektir. uzun vadeli yatırım için en uygun seçenek euro alıp sabır ile beklemektir.şu anki tabloda batık abd ekonomisine ait parayı çok pahalı fiyatlardan satıyorlar. ilerde saklanılan gerçekler açığa çıkacak. balonu görmeniz için şöyle bir örnek vereyim: apple şu anda borsa değeri ile türkiyenin gayri safi yurt içi hasılasından daha değerli. (kaynak: http://ekonomi.haberturk.com/teknoloji/haber/1041604-turkiye-buyuklugunde-bir-elma )
    Bu şu anlama geliyor 80 milyon türkiyenin 1 yıl çalışıp kazandığı paranın toplamına apple firması etmiyor. Bu tüm dünyadaki borsalarda büyük bir balon oluştuğunun ve çok şiddetli çöküşler yaşanacağının net göstergesidir. 2013'de tüm dünyada dolar alan baronlar artık bunları satıp yeni gelecek dipten euro, altın,petrol,gümüş başta olmak üzere diğer ülkelerin paralarında alım yapacaklar. bu saydığım dört kalem değerleme yakın zamanda son kez bir dip yapacaklar.

http://www.tahribat.com/Forum-Dolar-Ne-Olur-188330/

yani hocam dolarda düşüş mü olur diorsun ? peki ne zaman başlar bu ?

Konu ID: 112846 Konuyu Acan : Ekerci Konu Başlığı : Tahribatın en sevdiği adam ? Silinme Sebebi : 3 sayfadır takip ediyorum beni seven kimse çıkmadı. alacağınız olsun müridler
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sürpriz komutan
    qoqo
    qoqo's avatar
    Erkek
    Atakan bunu yazdı
    qoqo bunu yazdı
    Atakan bunu yazdı

Doların yükselme sebebi nedir tam olarak 

Aslında yükselen sadece dolar değil. Tl tüm para birimleri karşısında eriyor. Bu da doların artışını çok daha etkili hale getiriyor.

Hocam vaktiniz varsa sebeplerini söyler misiniz.  Dışarda okuma ihtimalim  var buda çok zora sokuyor durumu mu :( siyasi içerikli işe pm atabilirsiniz 

Bunda birçok etmen var. Özellikle devletçilik politikasından tamamen uzaklaşıp birkaç yıllık kârına satılan şirketler, onların kazançlarını yurt dışına çıkarmaları, madenlerin vs çok ucuz değerlerde peşkeş çekilmesi, iç borcun hunharca yükselmesi TL'nin değer kaybetmesine, ABD'nin Ortadoğu'daki daha etkin rolü (IŞİD ile mücadele ayağına petrol-gaz fiyatlarında kendine göre rahatça düzenlemeler yapması, petrol üreten ülkeleri iç karışıklıkla iyice kontrolüne alması), Rusya'nın hem savaş hem de ekonomik kriz içerisinde olması, Yunanistan gibi birçok Avrupa Birliği ülkesinin krizde olması doları diğer tüm para birimleri içerisinde yükseltti.

Ekonomistler bunu yıllardır söylüyordu zaten. IMF ye borç kapatıyoruz diye halkı uyutan hükümet, iç borcu tavan yaptırdı. IMF'ye olan borç haricinde diğer tüm borçlar uçtu. Yani ağzımıza çay kaşığıyla bal verirlerken, arkadan pide küreğini verdiler. Birkaç yıllık karına satılan şirketlerin kazançları da hep yurt dışına uçtu. Tamamen vergiye bağımlı bir ülke haline geldik. durum o kadar komik ki, petrol fiyatları belkide son 50 yıllık tarihin en dibine vurmuş, ama bizim ülkede döviz olmadığı için hala petrol ürünlerine zam yapılıyor :D

Artık neyden vergi alacaklarını şaşırdılar. Çok sürmez, 5-6 sene içerisinde bu ülke çok büyük krize girer. Hükümet de pılını pırtısını toplar, ülkeyi soğana çevirip FG gibi yurtdışına kaçar.

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MATH
    MATH's avatar
    Erkek

Dolar, 13 senede 50 kuruş zamlandı. Uzun vadede karlı bir yatırım aracı gibi görünmüyor. Farklı seçenekler değerlendirilebilir.

Toplam Hit: 9644 Toplam Mesaj: 94