folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Dolar Ne Olur ?

Dolar Ne Olur ?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    samaccc
    samaccc's avatar
    Erkek
    kaygusuz bunu yazdı

Tuzukurular var aramızda

1994 krizi

2001 krizi

2008 krizi

Ve 2015 krizi

Her 7 senede bir krize mahkumuz bu düzenleme yine 2015 de girdi bize dün gibi 2008 ekimin son haftasında kriz dalgası.  Şimdi 2015 de yine geldi kapınıza.  Herkes bir iş yaparken aylar sonrası is yapsın. 

biyerde daha buna benzer bi paylaşım okudum . aklımda kalanlar şöyle bi soru soruyordu eleman

1994 krizi nisan  / 2001 krizi şubat  / 2008 krizi eylül  /  7sene dolduğuna göre Ve 2015 krizi haziran diyebilirmiyiz? 

Delidir ne yapsa yeridir .
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    LhaNeT
    LhaNeT's avatar
    Erkek
    qoqo bunu yazdı
    LhaNeT bunu yazdı
    qoqo bunu yazdı
    LhaNeT bunu yazdı
    qoqo bunu yazdı
    LhaNeT bunu yazdı
    glaurung bunu yazdı
    LhaNeT bunu yazdı
    qoqo bunu yazdı
    1950 den beri bu döngü içerisindeyiz.

hocam sanki 1950 den önce ne vardı ?
    türkiyede kıtlık zamanı ve millet açken yunanlara gemilerle erzak gönderen inönü dönemi mi iyidi ?
    bence hiç bir zaman iyiyi göremedik

1950'den önce artan parayla fabrikalar açılıyordu.

Şimdi hem para artmıyor hem fabrikalar satılıyor.

Deniz suyunu çekince böylesini görmedik diyeceksiniz.

dananın kuyruğu burada kopuyor
    ekonomi deniz olsa ne ala ama hiç olmadı
    hep küçük bir göl olarak kaldı

1950 öncesinde ekonomi deniz değildi ama büyüyen bir göldü. Bu göle akan kaynaklar 1950 sonrasında bıçak gibi kesildi. O günden beri de belimizi doğrultamadım adam gibi. Ne zaman tamam belimizi düzeltiyoruz dediğimizde bu halk kendi kendine koydu tekmeyi. En basitinden 1950 ye kadar yapılan işleri göstereyim. Chp yazdığına bakma, o Chp ile bu Chp bir değil.

http://blog.milliyet.com.tr/cumhuriyet-donemi-ve-chp-yonetiminde--1923-1950-arasi--yapilanlar/Blog/?BlogNo=376601

hocam bu yapılanlardan hangisine ne denir ki ?
    akıllarınca bişeyler yapmışlar ama hepsi tenekeden komedi
    sadece abdülhamit döneminde yapılan demir yolu km bazında cumhuriyet tarihi boyunca yapılandan çok çok daha fazla
    ankara etimesgutta uçak motor fabrikası diyor, rahmetli dedem zamanında burada işçiymiş, burada uçak falan gören yok, bu fabrika kurulduğundan beridir hala traktör üretiliyor,  ilk cumhuriyet altını basıldı diyor, osmanlının kullandığı paranın kendisi altındı, neydik ne olduk ? kimse bunu sormuyor, böyle dediğim zaman bana kızanlar oluyor
    iyi o zaman bişey demeyim, bana kızanlarda açılan kereste fabrikaları ile övünsün :)

Geldi Osmanlıcı kardeşimiz de :D

Deden mi yalan söylüyor yoksa Abdullah Gül mi bilemedim.

http://www.radikal.com.tr/politika/arabadan_once_ucak_yaptik-1086754

Osmanlının yıkılmadan önceki parasının değerinden ve borcundan da bahsetmen gerekmez miydi?

Bahsettiğin demiryollarının kaç km si Anadolu toprakları üzerindeydi? Cumhuriyet kurulduktan sonra kaç sene içerisinde bu uzunluk arttı?

kimin yalan söylediğini konuşmaya gerek yok hocam, gidin görün benim bahsettiğim fabrika halen traktör üretiyor :D
    günümüzde bile bi helikopteri tek başımıza yapabilmiş değiliz.
    yani sonuçta zamanında yapılan işler belli ve bu işlerin günümüzdeki sonuçları belli
    kişi sadece anadolu topraklarına sahip çıkıyor ve zamanında kaybettiğimiz diğer yerleri umursamıyorsa, o kişi küçük düşünüyor demektir, bu da beni alakadar etmez.
    osmanlının her yönden yılıkmasına neden olanlar ittihatçılardır, ekonomiyide onlar çökertti, dış borçda onların işidir, yani onlar kötü adamlardır, bana göre 1950 öncesi chpnin, ittihatçıların güçlenmiş verisyonundan farkı yoktur.
    ama benim asıl anlamadığım neden osmanlının sadece yıkılış döneminden bahsediliyor, bunun öncesi yokmuydu ?
    ben cumhuriyeti her dönemi ile değerlendiriyorum ve şimdiye kadar türlü fakirlik ve güçsüzlüklerden başka bişey göremedim

Şu yazdıklarına sen inanıyormusun? :D

O fabrika tabiki traktör üretecek çünkü fabrikanın uçak üreten kısımları çok sevdiğiniz Menderes döneminde kapatıldı.

Önce Anadolu topraklarında birliği ve düzeni sağlayalım da sonra diğer bölgedeki insanları ülkemize katılmaları için ikna edebilelim. Sanırsın bütün Balkanlar ve Ortadoğu Türkiye bünyesine katılalım diye can atıyor.

Osmanlının çökmesindeki temel sebep devşirmeciliktir ve hilafet sevdasıdır. Diğer tüm ülkelere ve gayrimüslimlere deli gibi kapütilasyon ve haklar verilirken, Osmanlı'yı kuran Türk insanı köylü statüsünden kurtulamamıştır. Hilafet de 1. Dünya Savaşı'nda Osmanlı'nın elinde patlamış, yanlış savaş taktikleri uygulayarak perişan olmuştur. (Bknz. Müslümanların savaşta Osmanlı'dan yana saf tutacağını sanarak yapılan savaş planlaması.)

Osmanlı'nın yıkılış dönemine bakıyoruz çünkü Türkiye Cumhuriyeti'nin devraldığı tek şey yıkılmış Osmanlı'nın borçlarıdır. Zaten 300 yıldır da duraklama, gerileme ve yıkılma döneminde olan devletin yükseliş dönemini incelemek akla ve mantığa uymaz. Evet Osmanlı bir dönem dünyaya hükmetti ama bu hüküm 100 yıl sürdü ve bitti. İslamcılık adı altında eğitimden, bilimden, sanattan, sanayileşmekten uzak kaldı ve kendi çöküşünü hazırladı. Ama size sorsak suç hala İttihatçılarda.

Osmanlı'yı kurtarma ihtimali olan 2 padişah vardı. Genç Osman ve Abdülmecid. Genç Osman icraatlerini gerçekleştiremeden kendi askerleri tarafından öldürülürken, Abdülmecid paranoyak kişiliği yüzünden bu devrimciliğini devam ettiremedi.

Hadi Osmanlı'yı geçtim Türkiye'ye bakalım. Türkiye 1950'den itibaren sanayileşmeyi birilerinin isteğiyle durdurdu. Bunu da 80 darbesi sonrası yaşanan devir devam ettirdi. Kısacası bu ülkenin tekrar çöküşe girmesinde iki kişinin parmağı büyüktür.

1. Adnan Menderes

2. Turgut Özal

Bunlara eklenecek kişi de bellidir.

her zamanki gibi konu döndü dolaştı,yine islam suçlandı. anlaşılan o ki daha çok kaybedeceğiz.

Hükümdar Yol Vermeden Eşkıya Kervan Basamaz !
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MATH
    MATH's avatar
    Erkek

Zaten jandarma devleti, klasik liberalizm denen ideolojoyi esas alır. Bu ideolojinin temelleri bireycilik, serbest piyasa ve hukuk devletidir. Bizim ülkemizde liberalizm ve liberal ekonominin gerçek anlamda ne olduğu bilinmiyor. Dindar, CHP'li herkes liberal ekonomik politikalara karşı çıkıyor. Kapitalizmin kötü bir şey olduğunu sanıyor. Dindarlar piyasa ekonomisi faize yer verdiği için karşı çıkıyor. CHP'li arkadaşlar altı oktan biri devletçilik olduğu için buna karşı çıkıyor. Japonya'nın, Almanya'nın anti-devletçi ekonomik politikalara büyüdükleri gerçeği ile yüzleşmek isteyenler hukukçu bir akademisyen ile görüşebilir. Ben sadece gerçekte olanı vurguladım.

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RockZs
    RockZs's avatar
    Erkek
    MATH bunu yazdı

Zaten jandarma devleti, klasik liberalizm denen ideolojoyi esas alır. Bu ideolojinin temelleri bireycilik, serbest piyasa ve hukuk devletidir. Bizim ülkemizde liberalizm ve liberal ekonominin gerçek anlamda ne olduğu bilinmiyor. Dindar, CHP'li herkes liberal ekonomik politikalara karşı çıkıyor. Kapitalizmin kötü bir şey olduğunu sanıyor. Dindarlar piyasa ekonomisi faize yer verdiği için karşı çıkıyor. CHP'li arkadaşlar altı oktan biri devletçilik olduğu için buna karşı çıkıyor. Japonya'nın, Almanya'nın anti-devletçi ekonomik politikalara büyüdükleri gerçeği ile yüzleşmek isteyenler hukukçu bir akademisyen ile görüşebilir. Ben sadece gerçekte olanı vurguladım.

birşeyi salt iyi ve kötü olarak göremeyiz. chp'li ve dindarları ayırmamalı-birleştirmemeliyiz (sapla saman). faiz dediğiniz şey kapitalizmi tam olarak temsil etmez, faiz islamda haram görülen birşey olduğundan bizimkiler kapitalizmi faizden ibaret görüyorlar. devletçilik zaten var olması gerekendir, anti-devletçilik, devletçiliği anlamaktan dolayı oluşan bir kavram. yani anti-devletçilik, devletçiliğin "gerektiği kadar olması gerektiğini" kavrayamamış bir kavram. aksi takdirde, anti-devletçilik; devletçiliğin "gerektiğinden fazla sosyal hayata ve ekonomiye müdahale etmesi" anlamına bile gelebilir ki sanırım siz tam tersini ifade etmeye çalıştınız.

ülke sadece chp'li muhaliflerden ibaret değil. chp'li muhalifler de çoğunluk olarak sandığınız gibi olmayabilir diye düşünüyorum.

ayrıca bir arkadaşımız, "konu döndü dolaştı yine islam suçlandı" demiş. acaba kişilerin özünde yaşatılması gereken ve aslında soyut kavramlar içeren ( ki din insanların iç dünyalarını hedef alır , asıl amaç dünyayı insanların ruhlarını, içlerini güzelleştirmek, daha ahlaklık ve dürüst bir yaşam sürmelerini sağlayarak daha yaşanılır bir yer kılmak değil midir? ) islam dini"nin; siyasetin, sosyal yaşamın ve ekonominin göbeğine anti-laik bir biçimde yerleştirilmiş olması, onun o ülkede yaşayan insanlar tarafından haklı olarak böyle algılanmasına sebep olabilir mi?

"laf aramızda aslında tek bi' sorun var.." iyi de bana ne - duman

bu arada konuya dönersek, dolar daha çok çıkar.

RockZs tarafından 13/Şub/15 08:43 tarihinde düzenlenmiştir
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sürpriz komutan
    qoqo
    qoqo's avatar
    Erkek
    LhaNeT bunu yazdı
    qoqo bunu yazdı
    LhaNeT bunu yazdı
    qoqo bunu yazdı
    LhaNeT bunu yazdı
    qoqo bunu yazdı
    LhaNeT bunu yazdı
    glaurung bunu yazdı
    LhaNeT bunu yazdı
    qoqo bunu yazdı
    1950 den beri bu döngü içerisindeyiz.

hocam sanki 1950 den önce ne vardı ?
    türkiyede kıtlık zamanı ve millet açken yunanlara gemilerle erzak gönderen inönü dönemi mi iyidi ?
    bence hiç bir zaman iyiyi göremedik

1950'den önce artan parayla fabrikalar açılıyordu.

Şimdi hem para artmıyor hem fabrikalar satılıyor.

Deniz suyunu çekince böylesini görmedik diyeceksiniz.

dananın kuyruğu burada kopuyor
    ekonomi deniz olsa ne ala ama hiç olmadı
    hep küçük bir göl olarak kaldı

1950 öncesinde ekonomi deniz değildi ama büyüyen bir göldü. Bu göle akan kaynaklar 1950 sonrasında bıçak gibi kesildi. O günden beri de belimizi doğrultamadım adam gibi. Ne zaman tamam belimizi düzeltiyoruz dediğimizde bu halk kendi kendine koydu tekmeyi. En basitinden 1950 ye kadar yapılan işleri göstereyim. Chp yazdığına bakma, o Chp ile bu Chp bir değil.

http://blog.milliyet.com.tr/cumhuriyet-donemi-ve-chp-yonetiminde--1923-1950-arasi--yapilanlar/Blog/?BlogNo=376601

hocam bu yapılanlardan hangisine ne denir ki ?
    akıllarınca bişeyler yapmışlar ama hepsi tenekeden komedi
    sadece abdülhamit döneminde yapılan demir yolu km bazında cumhuriyet tarihi boyunca yapılandan çok çok daha fazla
    ankara etimesgutta uçak motor fabrikası diyor, rahmetli dedem zamanında burada işçiymiş, burada uçak falan gören yok, bu fabrika kurulduğundan beridir hala traktör üretiliyor,  ilk cumhuriyet altını basıldı diyor, osmanlının kullandığı paranın kendisi altındı, neydik ne olduk ? kimse bunu sormuyor, böyle dediğim zaman bana kızanlar oluyor
    iyi o zaman bişey demeyim, bana kızanlarda açılan kereste fabrikaları ile övünsün :)

Geldi Osmanlıcı kardeşimiz de :D

Deden mi yalan söylüyor yoksa Abdullah Gül mi bilemedim.

http://www.radikal.com.tr/politika/arabadan_once_ucak_yaptik-1086754

Osmanlının yıkılmadan önceki parasının değerinden ve borcundan da bahsetmen gerekmez miydi?

Bahsettiğin demiryollarının kaç km si Anadolu toprakları üzerindeydi? Cumhuriyet kurulduktan sonra kaç sene içerisinde bu uzunluk arttı?

kimin yalan söylediğini konuşmaya gerek yok hocam, gidin görün benim bahsettiğim fabrika halen traktör üretiyor :D
    günümüzde bile bi helikopteri tek başımıza yapabilmiş değiliz.
    yani sonuçta zamanında yapılan işler belli ve bu işlerin günümüzdeki sonuçları belli
    kişi sadece anadolu topraklarına sahip çıkıyor ve zamanında kaybettiğimiz diğer yerleri umursamıyorsa, o kişi küçük düşünüyor demektir, bu da beni alakadar etmez.
    osmanlının her yönden yılıkmasına neden olanlar ittihatçılardır, ekonomiyide onlar çökertti, dış borçda onların işidir, yani onlar kötü adamlardır, bana göre 1950 öncesi chpnin, ittihatçıların güçlenmiş verisyonundan farkı yoktur.
    ama benim asıl anlamadığım neden osmanlının sadece yıkılış döneminden bahsediliyor, bunun öncesi yokmuydu ?
    ben cumhuriyeti her dönemi ile değerlendiriyorum ve şimdiye kadar türlü fakirlik ve güçsüzlüklerden başka bişey göremedim

Şu yazdıklarına sen inanıyormusun? :D

O fabrika tabiki traktör üretecek çünkü fabrikanın uçak üreten kısımları çok sevdiğiniz Menderes döneminde kapatıldı.

Önce Anadolu topraklarında birliği ve düzeni sağlayalım da sonra diğer bölgedeki insanları ülkemize katılmaları için ikna edebilelim. Sanırsın bütün Balkanlar ve Ortadoğu Türkiye bünyesine katılalım diye can atıyor.

Osmanlının çökmesindeki temel sebep devşirmeciliktir ve hilafet sevdasıdır. Diğer tüm ülkelere ve gayrimüslimlere deli gibi kapütilasyon ve haklar verilirken, Osmanlı'yı kuran Türk insanı köylü statüsünden kurtulamamıştır. Hilafet de 1. Dünya Savaşı'nda Osmanlı'nın elinde patlamış, yanlış savaş taktikleri uygulayarak perişan olmuştur. (Bknz. Müslümanların savaşta Osmanlı'dan yana saf tutacağını sanarak yapılan savaş planlaması.)

Osmanlı'nın yıkılış dönemine bakıyoruz çünkü Türkiye Cumhuriyeti'nin devraldığı tek şey yıkılmış Osmanlı'nın borçlarıdır. Zaten 300 yıldır da duraklama, gerileme ve yıkılma döneminde olan devletin yükseliş dönemini incelemek akla ve mantığa uymaz. Evet Osmanlı bir dönem dünyaya hükmetti ama bu hüküm 100 yıl sürdü ve bitti. İslamcılık adı altında eğitimden, bilimden, sanattan, sanayileşmekten uzak kaldı ve kendi çöküşünü hazırladı. Ama size sorsak suç hala İttihatçılarda.

Osmanlı'yı kurtarma ihtimali olan 2 padişah vardı. Genç Osman ve Abdülmecid. Genç Osman icraatlerini gerçekleştiremeden kendi askerleri tarafından öldürülürken, Abdülmecid paranoyak kişiliği yüzünden bu devrimciliğini devam ettiremedi.

Hadi Osmanlı'yı geçtim Türkiye'ye bakalım. Türkiye 1950'den itibaren sanayileşmeyi birilerinin isteğiyle durdurdu. Bunu da 80 darbesi sonrası yaşanan devir devam ettirdi. Kısacası bu ülkenin tekrar çöküşe girmesinde iki kişinin parmağı büyüktür.

1. Adnan Menderes

2. Turgut Özal

Bunlara eklenecek kişi de bellidir.

her zamanki gibi konu döndü dolaştı,yine islam suçlandı. anlaşılan o ki daha çok kaybedeceğiz.

"Benim dinimi suçladılar", "benim başörtülü bacımın üstüne işediler" mağdur edebiyatı buralara kadar gelmiş demek ki. İslam a suç atan yok. Hilafet sevdalısı insanlara ve Osmanlının yanlış politikalarına suç atıyorum. 

Bak işte yaklaşıyor fırtına, bak yine yükseliyor dalgalar. Yıllardan sonra, yollardan sonra şarkılar söylüyor çocuklar.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MATH
    MATH's avatar
    Erkek

Demin baktım, okumaktan sıkıldım. Osmanlı döneminde devlet tarafından açılan fabrikalar listelenmiş.

http://belgelerlegercektarih.com/2012/05/20/osmanli-devletinde-fabrikalar-matbaa-osmanli-geri-kaldi-yalani/

Devletin üretim araçlarını tekere almasını Simon, Marx savundu. Kurtulmak için Osmanlı ve büyümek için Sovyetler Birliği bunu uyguladı. Sonuçta sefalet içinde yıkıldılar. Marx'a Kulak vermeyen Smith'in ekonomik politikalarını uygulayan İngiltere, ABD gibi ülkelerde insanlar daha refah bir hayat sürdü.

İnsanlar farklıdır, bu kötü bir şey değil olması gerekendir. İnsanları tek bir amaç etrafında toplamanın sonuçları da sakıncalı ve olumsuzdur.

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sakabey
    sakabey's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

bu yandaş arkadaşlar limanların türk telekomun özelleştirilmesine ne diyor acaba bunlar ülkenin namusuydu. bir ülkenin sınırlarıda namusudur. oda follaş oldu.

Namus gitti diye seviniyorsa birileri bunda art niyet ararım.

sakabey tarafından 13/Şub/15 21:25 tarihinde düzenlenmiştir
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tabela Fatihi
    kaygusuz
    kaygusuz's avatar
    Erkek
    MATH bunu yazdı

Demin baktım, okumaktan sıkıldım. Osmanlı döneminde devlet tarafından açılan fabrikalar listelenmiş.

http://belgelerlegercektarih.com/2012/05/20/osmanli-devletinde-fabrikalar-matbaa-osmanli-geri-kaldi-yalani/

Devletin üretim araçlarını tekere almasını Simon, Marx savundu. Kurtulmak için Osmanlı ve büyümek için Sovyetler Birliği bunu uyguladı. Sonuçta sefalet içinde yıkıldılar. Marx'a Kulak vermeyen Smith'in ekonomik politikalarını uygulayan İngiltere, ABD gibi ülkelerde insanlar daha refah bir hayat sürdü.

İnsanlar farklıdır, bu kötü bir şey değil olması gerekendir. İnsanları tek bir amaç etrafında toplamanın sonuçları da sakıncalı ve olumsuzdur.

burda arkadaş güya bu siteden ATATÜRKE Laf kondurmak istemiş.

senin beyninin tasını....

fabrika mı istedin. uçak mı istedin ATATÜRK HEPSİNİ KURMUŞ.

ÇOK cahilsiniz çok....
    smanlı Devleti, 16. yüzyıldan itibaren bilimsel ve kültürel bakımdan bir hayli geri kalmış, Batı’nın yaptığı gibi bilgi üretip bu bilgi ile teknolojik gelişimini sağlayamamış; makine yapıp, fabrika kuramamıştır.

Fabrika kurmak istediğinde makineleri ve o makineleri kullanacak teknik elemanları dışarıdan getirmiştir. Ancak teknik elemanlar ülkelerine döndüklerinde makineler de susmuştur. Sanayi Devrimi’yle makineli üretime (markentalizm) geçen Avrupa, ekonomik olarak her geçen gün biraz daha gelişirken Osmanlı Devleti elle üretime (manifaktur) devam ettiği için her geçen gün ekonomik olarak biraz daha zayıflamıştır. Çünkü makine kol gücünü yenmiş, elle üretilen Osmanlı malları makine ile üretilen Avrupa mallarıyla rekabet edemez hale gelmiştir.

Tarım devrimini yapamayan Osmanlı doğal olarak Sanayi devrimini de yapamamıştır. Öyle ki Osmanlı’dan Cumhuriyet’e kalan sadece dört önemli fabrika vardır: Hereke İpek Dokuma, Feshane Yün İplik, Bakırköy Bez ve Beykoz Deri fabrikası...

Genç Cumhuriyetin 1923-1938 yılları arasında Türkiye’de kurduğu belli başlı askeri ve sivil fabrikalar şunlardır:

1. Ankara Fişek Fabrikası (1924)
    2. Gölcük Tersanesi (1924)
    3. Şakir Zümre Fabrikası (1925)
    4. Eskişehir Hava Tamirhanesi (1925)
    5. Alpullu Şeker Fabrikası (1926)
    6. Uşak Şeker Fabrikası (1926)
    7. Kayseri Uçak Fabrikası (1926)
    8. Kırıkkale Mühimmat Fabrikası (1927)
    9. Bünyan Dokuma Fabrikası (1927)
    10. Eskişehir Kiremit Fabrikası (1927)
    11. Kırıkkale Elektrik Santrali ve Çelik Fabrikası (1928)
    12. Ankara Çimento Fabrikası (1928)
    13. Ankara Havagazı Fabrikası (1929)
    14. İstanbul Otomobil (Ford) Montaj Fabrikası (1929’da anlaşma onaylandı)
    15. Kayaş Kapsül Fabrikası (1930)
    16. Nuri Killigil Tabanca, Havan ve Mühimmat Üretim Tesisleri (1930)
    17. Kırıkkale Elektrik Santrali ve Çelik Fabrikası (1931)
    18. Eskişehir Şeker Fabrikası (1934)
    19. Turhal Şeker Fabrikaları (1934)
    20. Konya Ereğlisi Bez Fabrikası (1934)
    21. Bakırköy Bez fabrikası (1934)
    22. Bursa Süt Fabrikası (1934)
    23. İzmit Paşabahçe Şişe ve Cam Fabrikası (1934 temel atma)
    24. Zonguldak Antrasit Fabrikası (1934 temel atma)
    25. Zonguldak Kömür Yıkama Fabrikası (1934)
    26. Keçiborlu Kükürt Fabrikası (1934)
    27. İsparta Gülyağı Fabrikası (1934)
    28. Ankara. Konya, Eskişehir ve Sivas Buğday Siloları (1934 meclis onayı)
    29. Paşabahçe Şişe ve Cam Fabrikası (1935)
    30. Kayseri Bez Fabrikası (1934 temel atma)
    31. Nazilli Basma Fabrikası (1935 temel atma)
    32. Bursa Merinos Fabrikası (1935 temel atma)
    33. Gemlik Suni İpek Fabrikası (1935 temel atma)
    34. Keçiborlu-Kükürt Fabrikası (1935)
    35. Ankara Çubuk Barajı (1936)
    36. Zonguldak Taş kömürü fabrikası (1936)
    37. Barut. Tüfek ve Top Fabrikaları (1936)
    38. Nuri Demirağ Uçak Fabrikası (1936)
    39. Malatya Sigara Fabrikası (1936)
    40. Bitlis Sigara Fabrikası (1936)
    41. Malatya Bez Fabrikası ( 1937 temel atma)
    42. İzmit Kağıt ve Karton Fabrikası (1934 temel atma)
    43. Karabük Demir Çelik Fabrikası (1937 temel atma)
    44. Divriği Demir Ocakları (1938)
    45. İzmir’de klor fabrikası (1938 temel atma)
    46. Sivas Çimento Fabrikası (1938 temel atma)

cahil bak 15 yılda ne servet var ortada. kıçıkıytırık elbise dikme fabrikası teknolojik fabrikadır diye kendini kandırma. elbise dikerek uzaya çıkacaz değilmi çok cahil bir beynin var. fes yapacaz icat edicez 

dolar işte bu cahillerin yönetimi yüzünden yükseliyor. 

yükselsin a.koyim. nede olsa umurlarında değil. onlar osmanlıya döncekler boşverin. giren fakire girecek. osmanlı yok artık mandaburunları osmanlı öldü.bitti. İLELEBET CUMHURİYET Var. bu cumhuriyetide dedelerimiz çanakkale de inönüde bursada eskişehirde kanlarını ödeyerek cumhuriyeti kazanmışlardır ve bize emanet etmiştir. eğer sen ben cumhuriyeti istemiyorum dersen ağzına namluyu sokarlar.

Bu topraklar BAAS benzeri tek adamlı rejimlere geçit vermedi bugüne kadar
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Dentist
    Dentist's avatar
    Erkek

Abi adam uçak fabrikasında hiç uçak üretilmedi benim dedem gördü dedi ya...

Allahtan da mı korkunuz yok, kusura bakma hocam ama ya yalancısın ya da cahilsin :D

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tabela Fatihi
    kaygusuz
    kaygusuz's avatar
    Erkek
    Dentist bunu yazdı

Abi adam uçak fabrikasında hiç uçak üretilmedi benim dedem gördü dedi ya...

Allahtan da mı korkunuz yok, kusura bakma hocam ama ya yalancısın ya da cahilsin :D

dedesine sözüm yok toprak altına girmiştir. ama kendisi tam bi piyon. 

https://www.facebook.com/kilic.thk/photos_albums

f
    acede bu adamı takip edin yüzlerce uçak resimleri var arşivinde 

yüzlerce öğretmen başta sabiha gökçen resimlerle deliller mevcut.

dedesinin dedesinin kulakları mezar altında çınlamıştır umarım :)

kaygusuz tarafından 13/Şub/15 22:07 tarihinde düzenlenmiştir

Bu topraklar BAAS benzeri tek adamlı rejimlere geçit vermedi bugüne kadar
Toplam Hit: 6057 Toplam Mesaj: 94