folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Dolar Ne Olur ?Dolar Ne Olur ?

 1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
  2021 Talihlisi
  samaccc
  samaccc's avatar
  Kayıt Tarihi: 02/Ekim/2007
  Erkek
  kaygusuz bunu yazdı

  Tuzukurular var aramızda

  1994 krizi

  2001 krizi

  2008 krizi

  Ve 2015 krizi

  Her 7 senede bir krize mahkumuz bu düzenleme yine 2015 de girdi bize dün gibi 2008 ekimin son haftasında kriz dalgası.  Şimdi 2015 de yine geldi kapınıza.  Herkes bir iş yaparken aylar sonrası is yapsın. 

  biyerde daha buna benzer bi paylaşım okudum . aklımda kalanlar şöyle bi soru soruyordu eleman

  1994 krizi nisan  / 2001 krizi şubat  / 2008 krizi eylül  /  7sene dolduğuna göre Ve 2015 krizi haziran diyebilirmiyiz? 

   


  Gelenler adamdı, buldukları insandı İnsan yalnız Tanrının yarattığı mâhluk İnsan mâhluktan, adam insandan çıktı. Tanrının insanı yer ve içer. İnsanın adamı düşünür ve yaratır. Mustafa Kemal Atatürk
 2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
  2021 Talihlisi
  LhaNeT
  LhaNeT's avatar
  Kayıt Tarihi: 20/Ağustos/2008
  Erkek
  qoqo bunu yazdı
  LhaNeT bunu yazdı
  qoqo bunu yazdı
  LhaNeT bunu yazdı
  qoqo bunu yazdı
  LhaNeT bunu yazdı
  glaurung bunu yazdı
  LhaNeT bunu yazdı
  qoqo bunu yazdı
  1950 den beri bu döngü içerisindeyiz.

  hocam sanki 1950 den önce ne vardı ?
  türkiyede kıtlık zamanı ve millet açken yunanlara gemilerle erzak gönderen inönü dönemi mi iyidi ?
  bence hiç bir zaman iyiyi göremedik

  1950'den önce artan parayla fabrikalar açılıyordu.

  Şimdi hem para artmıyor hem fabrikalar satılıyor.

  Deniz suyunu çekince böylesini görmedik diyeceksiniz.

  dananın kuyruğu burada kopuyor
  ekonomi deniz olsa ne ala ama hiç olmadı
  hep küçük bir göl olarak kaldı

  1950 öncesinde ekonomi deniz değildi ama büyüyen bir göldü. Bu göle akan kaynaklar 1950 sonrasında bıçak gibi kesildi. O günden beri de belimizi doğrultamadım adam gibi. Ne zaman tamam belimizi düzeltiyoruz dediğimizde bu halk kendi kendine koydu tekmeyi. En basitinden 1950 ye kadar yapılan işleri göstereyim. Chp yazdığına bakma, o Chp ile bu Chp bir değil.


  http://blog.milliyet.com.tr/cumhuriyet-donemi-ve-chp-yonetiminde--1923-1950-arasi--yapilanlar/Blog/?BlogNo=376601

  hocam bu yapılanlardan hangisine ne denir ki ?
  akıllarınca bişeyler yapmışlar ama hepsi tenekeden komedi
  sadece abdülhamit döneminde yapılan demir yolu km bazında cumhuriyet tarihi boyunca yapılandan çok çok daha fazla
  ankara etimesgutta uçak motor fabrikası diyor, rahmetli dedem zamanında burada işçiymiş, burada uçak falan gören yok, bu fabrika kurulduğundan beridir hala traktör üretiliyor,  ilk cumhuriyet altını basıldı diyor, osmanlının kullandığı paranın kendisi altındı, neydik ne olduk ? kimse bunu sormuyor, böyle dediğim zaman bana kızanlar oluyor
  iyi o zaman bişey demeyim, bana kızanlarda açılan kereste fabrikaları ile övünsün :)

  Geldi Osmanlıcı kardeşimiz de :D

  Deden mi yalan söylüyor yoksa Abdullah Gül mi bilemedim.

  http://www.radikal.com.tr/politika/arabadan_once_ucak_yaptik-1086754

   

  Osmanlının yıkılmadan önceki parasının değerinden ve borcundan da bahsetmen gerekmez miydi?

  Bahsettiğin demiryollarının kaç km si Anadolu toprakları üzerindeydi? Cumhuriyet kurulduktan sonra kaç sene içerisinde bu uzunluk arttı?

  kimin yalan söylediğini konuşmaya gerek yok hocam, gidin görün benim bahsettiğim fabrika halen traktör üretiyor :D
  günümüzde bile bi helikopteri tek başımıza yapabilmiş değiliz.
  yani sonuçta zamanında yapılan işler belli ve bu işlerin günümüzdeki sonuçları belli
  kişi sadece anadolu topraklarına sahip çıkıyor ve zamanında kaybettiğimiz diğer yerleri umursamıyorsa, o kişi küçük düşünüyor demektir, bu da beni alakadar etmez.
  osmanlının her yönden yılıkmasına neden olanlar ittihatçılardır, ekonomiyide onlar çökertti, dış borçda onların işidir, yani onlar kötü adamlardır, bana göre 1950 öncesi chpnin, ittihatçıların güçlenmiş verisyonundan farkı yoktur.
  ama benim asıl anlamadığım neden osmanlının sadece yıkılış döneminden bahsediliyor, bunun öncesi yokmuydu ?
  ben cumhuriyeti her dönemi ile değerlendiriyorum ve şimdiye kadar türlü fakirlik ve güçsüzlüklerden başka bişey göremedim

  Şu yazdıklarına sen inanıyormusun? :D

  O fabrika tabiki traktör üretecek çünkü fabrikanın uçak üreten kısımları çok sevdiğiniz Menderes döneminde kapatıldı.

  Önce Anadolu topraklarında birliği ve düzeni sağlayalım da sonra diğer bölgedeki insanları ülkemize katılmaları için ikna edebilelim. Sanırsın bütün Balkanlar ve Ortadoğu Türkiye bünyesine katılalım diye can atıyor.

  Osmanlının çökmesindeki temel sebep devşirmeciliktir ve hilafet sevdasıdır. Diğer tüm ülkelere ve gayrimüslimlere deli gibi kapütilasyon ve haklar verilirken, Osmanlı'yı kuran Türk insanı köylü statüsünden kurtulamamıştır. Hilafet de 1. Dünya Savaşı'nda Osmanlı'nın elinde patlamış, yanlış savaş taktikleri uygulayarak perişan olmuştur. (Bknz. Müslümanların savaşta Osmanlı'dan yana saf tutacağını sanarak yapılan savaş planlaması.)

  Osmanlı'nın yıkılış dönemine bakıyoruz çünkü Türkiye Cumhuriyeti'nin devraldığı tek şey yıkılmış Osmanlı'nın borçlarıdır. Zaten 300 yıldır da duraklama, gerileme ve yıkılma döneminde olan devletin yükseliş dönemini incelemek akla ve mantığa uymaz. Evet Osmanlı bir dönem dünyaya hükmetti ama bu hüküm 100 yıl sürdü ve bitti. İslamcılık adı altında eğitimden, bilimden, sanattan, sanayileşmekten uzak kaldı ve kendi çöküşünü hazırladı. Ama size sorsak suç hala İttihatçılarda.

  Osmanlı'yı kurtarma ihtimali olan 2 padişah vardı. Genç Osman ve Abdülmecid. Genç Osman icraatlerini gerçekleştiremeden kendi askerleri tarafından öldürülürken, Abdülmecid paranoyak kişiliği yüzünden bu devrimciliğini devam ettiremedi.

  Hadi Osmanlı'yı geçtim Türkiye'ye bakalım. Türkiye 1950'den itibaren sanayileşmeyi birilerinin isteğiyle durdurdu. Bunu da 80 darbesi sonrası yaşanan devir devam ettirdi. Kısacası bu ülkenin tekrar çöküşe girmesinde iki kişinin parmağı büyüktür.

  1. Adnan Menderes

  2. Turgut Özal

  Bunlara eklenecek kişi de bellidir.

  her zamanki gibi konu döndü dolaştı,yine islam suçlandı. anlaşılan o ki daha çok kaybedeceğiz.


  Tecrübelerim bana gösterdi ki, hukuka bağlı olmayan bir hükümet uzun müddet ayakta kalamaz. Böyle hükümetler çıplak olup, kendini gören herkese karşı gözlerini yere diken ve kimsenin yanında hürmet ve itibarı olmayan birine benzerler. Hatta böyle bir hükümet, tavanı, kapısı, avlu duvarları olmayan ve her önüne gelenin içeriye daldığı bir eve de benzetilebilir. -Sahibkıran Emir Timur
 3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
  MATH
  MATH's avatar
  Kayıt Tarihi: 29/Aralık/2014
  Erkek

  Zaten jandarma devleti, klasik liberalizm denen ideolojoyi esas alır. Bu ideolojinin temelleri bireycilik, serbest piyasa ve hukuk devletidir. Bizim ülkemizde liberalizm ve liberal ekonominin gerçek anlamda ne olduğu bilinmiyor. Dindar, CHP'li herkes liberal ekonomik politikalara karşı çıkıyor. Kapitalizmin kötü bir şey olduğunu sanıyor. Dindarlar piyasa ekonomisi faize yer verdiği için karşı çıkıyor. CHP'li arkadaşlar altı oktan biri devletçilik olduğu için buna karşı çıkıyor. Japonya'nın, Almanya'nın anti-devletçi ekonomik politikalara büyüdükleri gerçeği ile yüzleşmek isteyenler hukukçu bir akademisyen ile görüşebilir. Ben sadece gerçekte olanı vurguladım.

 4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
  RockZs
  RockZs's avatar
  Kayıt Tarihi: 30/Haziran/2002
  Erkek
  MATH bunu yazdı

  Zaten jandarma devleti, klasik liberalizm denen ideolojoyi esas alır. Bu ideolojinin temelleri bireycilik, serbest piyasa ve hukuk devletidir. Bizim ülkemizde liberalizm ve liberal ekonominin gerçek anlamda ne olduğu bilinmiyor. Dindar, CHP'li herkes liberal ekonomik politikalara karşı çıkıyor. Kapitalizmin kötü bir şey olduğunu sanıyor. Dindarlar piyasa ekonomisi faize yer verdiği için karşı çıkıyor. CHP'li arkadaşlar altı oktan biri devletçilik olduğu için buna karşı çıkıyor. Japonya'nın, Almanya'nın anti-devletçi ekonomik politikalara büyüdükleri gerçeği ile yüzleşmek isteyenler hukukçu bir akademisyen ile görüşebilir. Ben sadece gerçekte olanı vurguladım.

  birşeyi salt iyi ve kötü olarak göremeyiz. chp'li ve dindarları ayırmamalı-birleştirmemeliyiz (sapla saman). faiz dediğiniz şey kapitalizmi tam olarak temsil etmez, faiz islamda haram görülen birşey olduğundan bizimkiler kapitalizmi faizden ibaret görüyorlar. devletçilik zaten var olması gerekendir, anti-devletçilik, devletçiliği anlamaktan dolayı oluşan bir kavram. yani anti-devletçilik, devletçiliğin "gerektiği kadar olması gerektiğini" kavrayamamış bir kavram. aksi takdirde, anti-devletçilik; devletçiliğin "gerektiğinden fazla sosyal hayata ve ekonomiye müdahale etmesi" anlamına bile gelebilir ki sanırım siz tam tersini ifade etmeye çalıştınız.

  ülke sadece chp'li muhaliflerden ibaret değil. chp'li muhalifler de çoğunluk olarak sandığınız gibi olmayabilir diye düşünüyorum.

  ayrıca bir arkadaşımız, "konu döndü dolaştı yine islam suçlandı" demiş. acaba kişilerin özünde yaşatılması gereken ve aslında soyut kavramlar içeren ( ki din insanların iç dünyalarını hedef alır , asıl amaç dünyayı insanların ruhlarını, içlerini güzelleştirmek, daha ahlaklık ve dürüst bir yaşam sürmelerini sağlayarak daha yaşanılır bir yer kılmak değil midir? ) islam dini"nin; siyasetin, sosyal yaşamın ve ekonominin göbeğine anti-laik bir biçimde yerleştirilmiş olması, onun o ülkede yaşayan insanlar tarafından haklı olarak böyle algılanmasına sebep olabilir mi?

  "laf aramızda aslında tek bi' sorun var.." iyi de bana ne - duman

   bu arada konuya dönersek, dolar daha çok çıkar.

  RockZs tarafından 13/Şub/15 08:43 tarihinde düzenlenmiştir
 5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
  sürpriz komutan
  qoqo
  qoqo's avatar
  Kayıt Tarihi: 30/Mayıs/2007
  Erkek
  LhaNeT bunu yazdı
  qoqo bunu yazdı
  LhaNeT bunu yazdı
  qoqo bunu yazdı
  LhaNeT bunu yazdı
  qoqo bunu yazdı
  LhaNeT bunu yazdı
  glaurung bunu yazdı
  LhaNeT bunu yazdı
  qoqo bunu yazdı
  1950 den beri bu döngü içerisindeyiz.

  hocam sanki 1950 den önce ne vardı ?
  türkiyede kıtlık zamanı ve millet açken yunanlara gemilerle erzak gönderen inönü dönemi mi iyidi ?
  bence hiç bir zaman iyiyi göremedik

  1950'den önce artan parayla fabrikalar açılıyordu.

  Şimdi hem para artmıyor hem fabrikalar satılıyor.

  Deniz suyunu çekince böylesini görmedik diyeceksiniz.

  dananın kuyruğu burada kopuyor
  ekonomi deniz olsa ne ala ama hiç olmadı
  hep küçük bir göl olarak kaldı

  1950 öncesinde ekonomi deniz değildi ama büyüyen bir göldü. Bu göle akan kaynaklar 1950 sonrasında bıçak gibi kesildi. O günden beri de belimizi doğrultamadım adam gibi. Ne zaman tamam belimizi düzeltiyoruz dediğimizde bu halk kendi kendine koydu tekmeyi. En basitinden 1950 ye kadar yapılan işleri göstereyim. Chp yazdığına bakma, o Chp ile bu Chp bir değil.


  http://blog.milliyet.com.tr/cumhuriyet-donemi-ve-chp-yonetiminde--1923-1950-arasi--yapilanlar/Blog/?BlogNo=376601

  hocam bu yapılanlardan hangisine ne denir ki ?
  akıllarınca bişeyler yapmışlar ama hepsi tenekeden komedi
  sadece abdülhamit döneminde yapılan demir yolu km bazında cumhuriyet tarihi boyunca yapılandan çok çok daha fazla
  ankara etimesgutta uçak motor fabrikası diyor, rahmetli dedem zamanında burada işçiymiş, burada uçak falan gören yok, bu fabrika kurulduğundan beridir hala traktör üretiliyor,  ilk cumhuriyet altını basıldı diyor, osmanlının kullandığı paranın kendisi altındı, neydik ne olduk ? kimse bunu sormuyor, böyle dediğim zaman bana kızanlar oluyor
  iyi o zaman bişey demeyim, bana kızanlarda açılan kereste fabrikaları ile övünsün :)

  Geldi Osmanlıcı kardeşimiz de :D

  Deden mi yalan söylüyor yoksa Abdullah Gül mi bilemedim.

  http://www.radikal.com.tr/politika/arabadan_once_ucak_yaptik-1086754

   

  Osmanlının yıkılmadan önceki parasının değerinden ve borcundan da bahsetmen gerekmez miydi?

  Bahsettiğin demiryollarının kaç km si Anadolu toprakları üzerindeydi? Cumhuriyet kurulduktan sonra kaç sene içerisinde bu uzunluk arttı?

  kimin yalan söylediğini konuşmaya gerek yok hocam, gidin görün benim bahsettiğim fabrika halen traktör üretiyor :D
  günümüzde bile bi helikopteri tek başımıza yapabilmiş değiliz.
  yani sonuçta zamanında yapılan işler belli ve bu işlerin günümüzdeki sonuçları belli
  kişi sadece anadolu topraklarına sahip çıkıyor ve zamanında kaybettiğimiz diğer yerleri umursamıyorsa, o kişi küçük düşünüyor demektir, bu da beni alakadar etmez.
  osmanlının her yönden yılıkmasına neden olanlar ittihatçılardır, ekonomiyide onlar çökertti, dış borçda onların işidir, yani onlar kötü adamlardır, bana göre 1950 öncesi chpnin, ittihatçıların güçlenmiş verisyonundan farkı yoktur.
  ama benim asıl anlamadığım neden osmanlının sadece yıkılış döneminden bahsediliyor, bunun öncesi yokmuydu ?
  ben cumhuriyeti her dönemi ile değerlendiriyorum ve şimdiye kadar türlü fakirlik ve güçsüzlüklerden başka bişey göremedim

  Şu yazdıklarına sen inanıyormusun? :D

  O fabrika tabiki traktör üretecek çünkü fabrikanın uçak üreten kısımları çok sevdiğiniz Menderes döneminde kapatıldı.

  Önce Anadolu topraklarında birliği ve düzeni sağlayalım da sonra diğer bölgedeki insanları ülkemize katılmaları için ikna edebilelim. Sanırsın bütün Balkanlar ve Ortadoğu Türkiye bünyesine katılalım diye can atıyor.

  Osmanlının çökmesindeki temel sebep devşirmeciliktir ve hilafet sevdasıdır. Diğer tüm ülkelere ve gayrimüslimlere deli gibi kapütilasyon ve haklar verilirken, Osmanlı'yı kuran Türk insanı köylü statüsünden kurtulamamıştır. Hilafet de 1. Dünya Savaşı'nda Osmanlı'nın elinde patlamış, yanlış savaş taktikleri uygulayarak perişan olmuştur. (Bknz. Müslümanların savaşta Osmanlı'dan yana saf tutacağını sanarak yapılan savaş planlaması.)

  Osmanlı'nın yıkılış dönemine bakıyoruz çünkü Türkiye Cumhuriyeti'nin devraldığı tek şey yıkılmış Osmanlı'nın borçlarıdır. Zaten 300 yıldır da duraklama, gerileme ve yıkılma döneminde olan devletin yükseliş dönemini incelemek akla ve mantığa uymaz. Evet Osmanlı bir dönem dünyaya hükmetti ama bu hüküm 100 yıl sürdü ve bitti. İslamcılık adı altında eğitimden, bilimden, sanattan, sanayileşmekten uzak kaldı ve kendi çöküşünü hazırladı. Ama size sorsak suç hala İttihatçılarda.

  Osmanlı'yı kurtarma ihtimali olan 2 padişah vardı. Genç Osman ve Abdülmecid. Genç Osman icraatlerini gerçekleştiremeden kendi askerleri tarafından öldürülürken, Abdülmecid paranoyak kişiliği yüzünden bu devrimciliğini devam ettiremedi.

  Hadi Osmanlı'yı geçtim Türkiye'ye bakalım. Türkiye 1950'den itibaren sanayileşmeyi birilerinin isteğiyle durdurdu. Bunu da 80 darbesi sonrası yaşanan devir devam ettirdi. Kısacası bu ülkenin tekrar çöküşe girmesinde iki kişinin parmağı büyüktür.

  1. Adnan Menderes

  2. Turgut Özal

  Bunlara eklenecek kişi de bellidir.

  her zamanki gibi konu döndü dolaştı,yine islam suçlandı. anlaşılan o ki daha çok kaybedeceğiz.

  "Benim dinimi suçladılar", "benim başörtülü bacımın üstüne işediler" mağdur edebiyatı buralara kadar gelmiş demek ki. İslam a suç atan yok. Hilafet sevdalısı insanlara ve Osmanlının yanlış politikalarına suç atıyorum. 


  Bu zamanlar; kendimizi ait hissettiğimiz yıllarda olmadığımızı farkettiğimiz zamanlar. Keşke 80 sene önce doğup, 20 sene önce ölseydik.
 6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
  MATH
  MATH's avatar
  Kayıt Tarihi: 29/Aralık/2014
  Erkek

  Demin baktım, okumaktan sıkıldım. Osmanlı döneminde devlet tarafından açılan fabrikalar listelenmiş.

  http://belgelerlegercektarih.com/2012/05/20/osmanli-devletinde-fabrikalar-matbaa-osmanli-geri-kaldi-yalani/

   

  Devletin üretim araçlarını tekere almasını Simon, Marx savundu. Kurtulmak için Osmanlı ve büyümek için Sovyetler Birliği bunu uyguladı. Sonuçta sefalet içinde yıkıldılar. Marx'a Kulak vermeyen Smith'in ekonomik politikalarını uygulayan İngiltere, ABD gibi ülkelerde insanlar daha refah bir hayat sürdü.

   

  İnsanlar farklıdır, bu kötü bir şey değil olması gerekendir. İnsanları tek bir amaç etrafında toplamanın sonuçları da sakıncalı ve olumsuzdur.

 7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
  sakabey
  sakabey's avatar
  Banlanmış Üye
  Kayıt Tarihi: 12/Aralık/2009
  Erkek

  bu yandaş arkadaşlar limanların türk telekomun özelleştirilmesine ne diyor acaba bunlar ülkenin namusuydu. bir ülkenin sınırlarıda namusudur. oda follaş oldu.

  Namus gitti diye seviniyorsa birileri bunda art niyet ararım.

  sakabey tarafından 13/Şub/15 21:25 tarihinde düzenlenmiştir
 8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
  Tabela Fatihi
  kaygusuz
  kaygusuz's avatar
  Kayıt Tarihi: 06/Nisan/2007
  Erkek
  MATH bunu yazdı

  Demin baktım, okumaktan sıkıldım. Osmanlı döneminde devlet tarafından açılan fabrikalar listelenmiş.

  http://belgelerlegercektarih.com/2012/05/20/osmanli-devletinde-fabrikalar-matbaa-osmanli-geri-kaldi-yalani/

   

  Devletin üretim araçlarını tekere almasını Simon, Marx savundu. Kurtulmak için Osmanlı ve büyümek için Sovyetler Birliği bunu uyguladı. Sonuçta sefalet içinde yıkıldılar. Marx'a Kulak vermeyen Smith'in ekonomik politikalarını uygulayan İngiltere, ABD gibi ülkelerde insanlar daha refah bir hayat sürdü.

   

  İnsanlar farklıdır, bu kötü bir şey değil olması gerekendir. İnsanları tek bir amaç etrafında toplamanın sonuçları da sakıncalı ve olumsuzdur.

  burda arkadaş güya bu siteden ATATÜRKE Laf kondurmak istemiş.

  senin beyninin tasını....

  fabrika mı istedin. uçak mı istedin ATATÜRK HEPSİNİ KURMUŞ.

  ÇOK cahilsiniz çok....
  smanlı Devleti, 16. yüzyıldan itibaren bilimsel ve kültürel bakımdan bir hayli geri kalmış, Batı’nın yaptığı gibi bilgi üretip bu bilgi ile teknolojik gelişimini sağlayamamış; makine yapıp, fabrika kuramamıştır.

  Fabrika kurmak istediğinde makineleri ve o makineleri kullanacak teknik elemanları dışarıdan getirmiştir. Ancak teknik elemanlar ülkelerine döndüklerinde makineler de susmuştur. Sanayi Devrimi’yle makineli üretime (markentalizm) geçen Avrupa, ekonomik olarak her geçen gün biraz daha gelişirken Osmanlı Devleti elle üretime (manifaktur) devam ettiği için her geçen gün ekonomik olarak biraz daha zayıflamıştır. Çünkü makine kol gücünü yenmiş, elle üretilen Osmanlı malları makine ile üretilen Avrupa mallarıyla rekabet edemez hale gelmiştir.

  Tarım devrimini yapamayan Osmanlı doğal olarak Sanayi devrimini de yapamamıştır. Öyle ki Osmanlı’dan Cumhuriyet’e kalan sadece dört önemli fabrika vardır: Hereke İpek Dokuma, Feshane Yün İplik, Bakırköy Bez ve Beykoz Deri fabrikası...

  Genç Cumhuriyetin 1923-1938 yılları arasında Türkiye’de kurduğu belli başlı askeri ve sivil fabrikalar şunlardır:

  1. Ankara Fişek Fabrikası (1924)
  2. Gölcük Tersanesi (1924)
  3. Şakir Zümre Fabrikası (1925)
  4. Eskişehir Hava Tamirhanesi (1925)
  5. Alpullu Şeker Fabrikası (1926)
  6. Uşak Şeker Fabrikası (1926)
  7. Kayseri Uçak Fabrikası (1926)
  8. Kırıkkale Mühimmat Fabrikası (1927)
  9. Bünyan Dokuma Fabrikası (1927)
  10. Eskişehir Kiremit Fabrikası (1927)
  11. Kırıkkale Elektrik Santrali ve Çelik Fabrikası (1928)
  12. Ankara Çimento Fabrikası (1928)
  13. Ankara Havagazı Fabrikası (1929)
  14. İstanbul Otomobil (Ford) Montaj Fabrikası (1929’da anlaşma onaylandı)
  15. Kayaş Kapsül Fabrikası (1930)
  16. Nuri Killigil Tabanca, Havan ve Mühimmat Üretim Tesisleri (1930)
  17. Kırıkkale Elektrik Santrali ve Çelik Fabrikası (1931)
  18. Eskişehir Şeker Fabrikası (1934)
  19. Turhal Şeker Fabrikaları (1934)
  20. Konya Ereğlisi Bez Fabrikası (1934)
  21. Bakırköy Bez fabrikası (1934)
  22. Bursa Süt Fabrikası (1934)
  23. İzmit Paşabahçe Şişe ve Cam Fabrikası (1934 temel atma)
  24. Zonguldak Antrasit Fabrikası (1934 temel atma)
  25. Zonguldak Kömür Yıkama Fabrikası (1934)
  26. Keçiborlu Kükürt Fabrikası (1934)
  27. İsparta Gülyağı Fabrikası (1934)
  28. Ankara. Konya, Eskişehir ve Sivas Buğday Siloları (1934 meclis onayı)
  29. Paşabahçe Şişe ve Cam Fabrikası (1935)
  30. Kayseri Bez Fabrikası (1934 temel atma)
  31. Nazilli Basma Fabrikası (1935 temel atma)
  32. Bursa Merinos Fabrikası (1935 temel atma)
  33. Gemlik Suni İpek Fabrikası (1935 temel atma)
  34. Keçiborlu-Kükürt Fabrikası (1935)
  35. Ankara Çubuk Barajı (1936)
  36. Zonguldak Taş kömürü fabrikası (1936)
  37. Barut. Tüfek ve Top Fabrikaları (1936)
  38. Nuri Demirağ Uçak Fabrikası (1936)
  39. Malatya Sigara Fabrikası (1936)
  40. Bitlis Sigara Fabrikası (1936)
  41. Malatya Bez Fabrikası ( 1937 temel atma)
  42. İzmit Kağıt ve Karton Fabrikası (1934 temel atma)
  43. Karabük Demir Çelik Fabrikası (1937 temel atma)
  44. Divriği Demir Ocakları (1938)
  45. İzmir’de klor fabrikası (1938 temel atma)
  46. Sivas Çimento Fabrikası (1938 temel atma)


  cahil bak 15 yılda ne servet var ortada. kıçıkıytırık elbise dikme fabrikası teknolojik fabrikadır diye kendini kandırma. elbise dikerek uzaya çıkacaz değilmi çok cahil bir beynin var. fes yapacaz icat edicez 

   dolar işte bu cahillerin yönetimi yüzünden yükseliyor. 

  yükselsin a.koyim. nede olsa umurlarında değil. onlar osmanlıya döncekler boşverin. giren fakire girecek. osmanlı yok artık mandaburunları osmanlı öldü.bitti. İLELEBET CUMHURİYET Var. bu cumhuriyetide dedelerimiz çanakkale de inönüde bursada eskişehirde kanlarını ödeyerek cumhuriyeti kazanmışlardır ve bize emanet etmiştir. eğer sen ben cumhuriyeti istemiyorum dersen ağzına namluyu sokarlar.


  Bu topraklar BAAS benzeri tek adamlı rejimlere geçit vermedi bugüne kadar
 9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
  Dentist
  Dentist's avatar
  Kayıt Tarihi: 09/Ocak/2009
  Erkek

  Abi adam uçak fabrikasında hiç uçak üretilmedi benim dedem gördü dedi ya...

  Allahtan da mı korkunuz yok, kusura bakma hocam ama ya yalancısın ya da cahilsin :D

 10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
  Tabela Fatihi
  kaygusuz
  kaygusuz's avatar
  Kayıt Tarihi: 06/Nisan/2007
  Erkek
  Dentist bunu yazdı

  Abi adam uçak fabrikasında hiç uçak üretilmedi benim dedem gördü dedi ya...

  Allahtan da mı korkunuz yok, kusura bakma hocam ama ya yalancısın ya da cahilsin :D

  dedesine sözüm yok toprak altına girmiştir. ama kendisi tam bi piyon. 

  https://www.facebook.com/kilic.thk/photos_albums


  f
  acede bu adamı takip edin yüzlerce uçak resimleri var arşivinde 

  yüzlerce öğretmen başta sabiha gökçen resimlerle deliller mevcut.

  dedesinin dedesinin kulakları mezar altında çınlamıştır umarım :)

  kaygusuz tarafından 13/Şub/15 22:07 tarihinde düzenlenmiştir

  Bu topraklar BAAS benzeri tek adamlı rejimlere geçit vermedi bugüne kadar
Toplam Hit: 7362 Toplam Mesaj: 94