folder Tahribat.com Forumları
linefolder Derin Konular
linefolder Dunya Sistemini Bir Eylem Ile Cokertmek

Dunya Sistemini Bir Eylem Ile Cokertmek

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SpArK
    SpArK's avatar
    Erkek

Dunya sistemini aslinda daha cok ekonomi sistemini cokertecek bir eylem hakkinda goruslerinizi, yorumlarinizi, tartismalarinizi duymak cok istiyorum. Soyle dusunun

dunya capinda bir eylem hazirliyoruz; diyoruz ki, herkes 1 yil icinde butun parasini bankalardan cekmis olsun. Aslinda eylem soyle basite indirgenebilir

"Yarin herkes bankaya gidip butun parasini ve degerli varligini bankalardan ceksin ve alsin."

Bunun sonucunda sizce ne olur ? Sizce hepiniz paranizi alabilecekmisiniz ? Sizce gittiginizde herkes bakiyesindeki parayi alabilecek mi, emekler nereye gitmis olucak ?

Not; bankalara gore degisse de, bankalardan belli bir miktar para ustunde cekim yapmak icin 1 gun onceden belirtmek gerekiyor, bunun gibi istisnai durumlari gormezden gelip, tartisip, goruslerinizi bildirirseniz cok sevinirim.

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    byeren
    byeren's avatar
    Erkek

bankada paramiz yokki çekme derdimiz olsun haci 

o yüzden ben pas diyorum 

asdasdsa
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ExpirE
    ExpirE's avatar
    Erkek

Dünyadaki dönen paraların yalnızca % 10 u banknotlardan oluşur.... Geri kalan kısım elektroniktir. Piyasa bu % 10 luk kısım ile çevirilir.....

"bea"
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SpArK
    SpArK's avatar
    Erkek

ExpirE bunu yazdı:
    -----------------------------

Dünyadaki dönen paraların yalnızca % 10 u banknotlardan oluşur.... Geri kalan kısım elektroniktir. Piyasa bu % 10 luk kısım ile çevirilir.....

Yani yarin sen bankaya gidince parani alamayacaksin ? Banknot kalmayacak, belki altin verirler ne dersin ? Ya da mal veya hizmet olarak, sac sakal tras kuponu, kasaptan et kuponu filan mi verirler ne dersin ?

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Kutikula
    Kutikula's avatar
    Erkek
    kasma yapamazsın

insanın en önemli ayırt edici özelliklerinden biri iletişime açık bireyler olmasıdır.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PathfindeR00
    PathfindeR00's avatar
    Erkek

SpArK bunu yazdı:

ExpirE bunu yazdı:

Yani yarin sen bankaya gidince parani alamayacaksin ? Banknot kalmayacak, belki altin verirler ne dersin ? Ya da mal veya hizmet olarak, sac sakal tras kuponu, kasaptan et kuponu filan mi verirler ne dersin ?

Para basmakta bizim elimizdeyse neden olmasın.

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    wking
    wking's avatar
    Erkek
    Çekemezsin ki. Özellikle faizle dönen bankalardan aynı anda müşterilerin %70i parasının tamamını çekerse bankada para kalmaz daha doğrusu %70i bile tamamını alamaz parasının. Yapılsa çok güzel olur ama çok çok zor.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SpArK
    SpArK's avatar
    Erkek

Kaligula bunu yazdı:
    kasma yapamazsın

Yapamazsin diyenler, benim en cok sevdigim insanlardir, en buyuk hirsi, azmi veren insanlar...

Acikcasi bu eylemi ve isi ben yapamam :) fakat diyorum ki, bir anda olustu, yarin herkes butun herseyini bankadan cekmeye gidiyorum, tamam ? Ne olurdu, neler olurdu, boyle dusunerek, bu durumun olacagini varsayip fikirlerini beyan edip, dusuncekelerini paylasirsan cok sevinirim.

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    asiminnesli
    asiminnesli's avatar
    Erkek
    ne olacak si*tir git yarın gel dicekler yarın gideceksin verecekelr sana paranı o kadar adam giderse yarın değilde 3 ay sonra gel derler ancak basılır o kadar para

I am Jack's inflamed sense of rejection
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    XpertVision
    XpertVision's avatar
    Erkek

ExpirE bunu yazdı:

zeitgeist alert :D

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SpArK
    SpArK's avatar
    Erkek

PathfindeR00 bunu yazdı:

SpArK bunu yazdı:

ExpirE bunu yazdı:

Para basmakta bizim elimizdeyse neden olmasın.

Yaklasimini gercekten sevdim, benim dusunceyi baya zora soktu. Bizim eylemi yapicagimiz bildiklerinden, yeteri kadar kagit parayi basarlar ve yarin bize bunlari teslim ederler. Fakat ozaman bundan sonrasi ? Bu kagit paranin degeri olucak mi :) ? Gecerli olacak mi, sen buna birseyler alabilecek misin ? Bankalar var diye, paranin guvenliginin gecerliligini saglayan kurumlar var diye, altinin yerine gecen parayi almis olucaksin, senin kazandigin degerler icin. 

Bir soru da su ? Para nedir ? Altinin karsiligi diye biliyorum, yani hayali para olmamasi icin, belli bir yerde karsiligi olan altinin saklanmasi lazim diye biliyorum ?

Toplam Hit: 8654 Toplam Mesaj: 69