Elime Abdest Suyu Siçradi

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    jerry
    jerry's avatar
    Erkek
    takan taksin takmayan da takmasin nie bu kadar dert ediyorsunuz ki? O zaman her tuvalete insanlarin ibadeti icin ozel bolumler yapilsin alla alla her boka para harcaniyorda buna nie harcanmasin?

GOD IS GOD http://www.youtube.com/watch?v=v8LY2VgiikE
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bolvadinli
    Bolvadinli's avatar
    Erkek

Birincisi o kafasına göre fetva verenlere ben bir sinir oluyorum anlatamam.

O ne sikimdi simini unuttum, abdest suyu sıçrayan kız, (aklını sikim)  aklına göre dini yorumluyor.

"şartlar müsait olmayınca abdestsiz namaz kılınır" evt doğru fakat şartlar ney be kızım diye soru sormak gerekiyor.

Şartlar şudur; su bulamadığınız yerlerde teyemmüm abdesti (toprakla alınan abdest) ile namaz kılınır.

Birde Nickini unututm bir sivri zekalı da başörtüsünün uydurma olduğunu ve böyle birşeyin olmadığını söylemiş.

Aklıma ne geldi; (Hacivat ve karagöz neden öldürüldü filminde geçen bir cümle) Lan deyyus, sen kimsünki Allah sana vüzife versün.

Bende o arkadaş diyorum. Sen kimsinki fetva veriyon. Sen git ilk önce taharet almayı öğren. Dini bilgisi tırnak kadar kişiler yorum yapmasın bu konuda çok komik duruma düşüyorlar. 

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    vampire
    vampire's avatar
    Erkek

vay bee aramızda fetva verme yetkisine sahip olanlarda varmışta haberimiz yokmuş :) beyler empati yapmayı asla ve asla bilmiyorsunuz empati yaptığınızı çok iyi düşündüğünüzü zann ediyorsunuz sanki hepimiz dörtdörlük insanlarızda başkalarına şöyle yapma böyle etme diyoruz biz önce kendimizi düzeltmek zorundayız kendini düzeltmeden başkalarını düzeltmeye çalışanlara sadece gülünür ki ülkemizde yoğun bir şekilde var örn :

herkes kendinden küçüklere işte şöyle et böyle et bunu edersen şu olur vs vs diye akıl veriyor be avanak madem o kadar biliyorsun sen niye uygulamadın haa hemen şu cevabı verirler bende cahildim bilmiyordum yeni akıllandım . bu bir cevap olamaz sadece bir maskedir arkasına gizlendiğin veyahut gizlenmeye çalıştığın bir maskedir yada maske bile denmez deve kuşu misali kafasını kuma gömüp vücudunun gözükmediğini zann etmektir şimdi gelelim konuya herkes akıl veriyor sen uygulasana hayatına ben uyguluyorum demek uyguladığın manasına gelmez sokakta yüz kişiye sorsak yüzüde ben mükemmelim der 75 milyona sorsak 74 milyonu mükemmelim der ama gerçekler öyle değil mükemmelliği sadece laf olarak kullanıyoruz hayatımıza yansıtmaya gelince kof başka bir şey değil herkes mükemmel olsa zaten bu tartışmalarda olmaz

diğer yandan ne yani o orada abdest aldı bana ne öbürü asıldı gene bana ne ikisi çok farklı şeyler bunları aynı kefeye koymak savunmaya çalıştığınız değerlere hakarettir ama cahillik denilen dangalaklık öyle bir şey ki insan ne ettiğini ne dedidiğini çook sonralardan fark ediyor .

bakıyorumda herkes maşallah bir şeyler savunmaya çalışıyor ama çok komik sadece savunmaya çalışıyorsunuz. ben unide uniden önce uniden sonrada çook konuşan insan gördüm ama ne sağcı ne solcu nede solcu elle tutulur dava adamı görmedim haa gerçekten davasını bilerek anlayarak ve sakinlik içerisinde kanıtlarla laflarla değil kesinlikle doğru kanıtlar ile savunanlar gördüm ancak burada yada dışarıda bir yerde genelde yok böyle insanlar hep böyle kendinize göre yorumluyorsunuz olayları bunun haricinde bi bu günki insanlar akıllı hem geçmiş zamanlardaki toplumlar gerzek söylenenlerin çoğusu bu kapıya çıkıyor ama unutulan bir şey var oda o beğenmediğiniz insanların duygularını sevdalarını aşklarını hayallerini feda ettikleri bu vatanda yaşıyorsunuz ben kimseye sus sen anlamazsın demiyor keşke karşımda dava nedir nasıl savunulur üslup nedir eleştiri nedir vb. başlıkları bilenler olsada oturup adam gibi tartışsak ama nerde . 

bunun yanında madem bir dava savunacaksınız adam gibi çocuklar gibi savunmayın adam gibi savunun davanız ne olursa olsun üslup kullanmayı bilin karşınızdaki kişileri aptallıkla cahillikle faşistlikle yada komünistlikle itam ederek davanızı geliştiremezsiniz sadece karşınızdakinin düşmanlığını kazanırsınız . ben hayatımı davama adadım ne oldu vücudumda 27 dikiş var ve bu dikişlerin 21 i kafamda işkenceler vs.ler cabası davam çokta önemli değil ama savunacaksanız böyle oturduğunuz yerde ahkam keserek değil herkese giderek saygılı düzgün bir şekilde düşüncelerinizin doğruluğunu anlatmaya çalışacaksınız bunları yapmazsanız bari susunda bir şey biliyorsunuz desinler yoksa laf kalabalığı yapmak ne halka ne ülkeye nede ulusumuza bir katkı sağlamaz hamasetlerden vaz geçin

son olarak hasan şunu dedi mehmet bunu yazdı şeklinde dava savunulmaz o yazılar o kişilerin düşünceleridir siz bu kadar cahilmisiniz ki iki satır yazı yazamıyorsunuz düşünceniz adına . demekki yazamıyorsunuz demekki dava savunmayı davaya adanmayı bilmiyorsunuz ki başkalarının yazdıklarını kabullenip savunuyorsunuz dava adamı kendi davası için kendi düşüncelerini oluşturur öncelikle bunları öğrenin

bide şu var unutmayın ki siyasi davalarda yada diğer davalarda amaç halkın refahıdır halkı aptal yerine koyup halkçıyım diyemez kimse o beğenmediğiniz halkı ikna etmek aşşığılayarak aptal yerine koyarak yobaz diyerek olmaz bu gün böyle edenler unutmasınki yarın biriside kendisine aynı şeyleri der ve yaptıklarını yapar bakalım o zaman neler olacak gerçi o zamanda cahil adamlar haklıdır . Halk aptal yobaz ve cahildir

garip çelişki :)

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bolvadinli
    Bolvadinli's avatar
    Erkek

DÜnyada en zor iş, cahillerle tartışmaktır.

Ben ne yaparım, onları siklemem bile 

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ciminli
    Ciminli's avatar
    Erkek

Bazi konular vardir Bilgin olmadan fikrin olur konusursun asagi yukari, teyyareden nagmeler söylersin lakin  bazi konular vardir ki Bilgin olmadan konustun mu altinda kalirsin.  Bu konu  hakkinda  konusabilmek icin evvela gercekten bir bilgiye hakim olmak lazim. Kendi cahillilerini baskalarini asagilayarak tatmin etmek kanimca en büyük embesilliklerdendir.

Simdi Dini Bir  Konuda Cevaz verebilmek icin o insanin ehliyeti olamsi gerek. Bu konuda müslümanim diyen herkes cok dikkatli hareket etmeli sayet iman o insan icin önmeli ise. Cünkim insanin bilmeden kullandigi bir kelime veya ehliyeti olmadan din üzerine getirdigi bir yorumdan dolayi dinden cikma ihtimali cok yüksektir. kendini müslüman olarak görür ama imansiz olarak yasar ve bunun üzerine ölme ihtimali yüksektir.

Hz. Ömer in bir sözü vardir. der ki: Inanc üzerine yasayiniz. Inanc üzerine yasamaz iseniz yasadigniz üzere inanyaya baslarsiniz. Yani inaciniz yasantniiz olmaz yasantiniz inanciniz olur. Yasantisi inanc olma durumu gerceten cok feci bir durum. Umarim burdaki yorum yapan kisiler bunun farkidnadirlar.

Adama soruyorsun Allah varmi diyor var ama yok gibi yasiyorsun diyorsun cevap yok!!!

* Südün Bozuksa Senin Üc Gram Uckura Satilmissa Ruhun ! Yanasma * Gök Girsin Kizil Ciksin !!!
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ciminli
    Ciminli's avatar
    Erkek

Gazete habeine gelince de;

ne zaman adam oluruz?

Insanlarin inanc dil irk gibi özellikleriyle ugrasmayi birakip insanlik icin düsünüp eyleme gectigimiz zaman (Ciminli)

* Südün Bozuksa Senin Üc Gram Uckura Satilmissa Ruhun ! Yanasma * Gök Girsin Kizil Ciksin !!!
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    karatahta
    karatahta's avatar
    Erkek

Yazık yahu vallahi yazık..Belli ki bu Ayşe Arman'ın yazısı sırf böyle bir tartışma/kamplaşma olsun diye servis edilmiş...

Ya arkadaşlar bir düşünün,böyle bir olaydan şikayet eden bir insan,yani şikayet konusunda hijyenden yakınan bayan neden e-postasının başlangıcında ön bilgi olarak özellikle "KOÇ ÜNİVERSİTESİ mezunu olduğunu" ve "5 senedir yabancı bir şirkette çalıştığını" belirtmektedir?Hijyene karşı duyarlı olmanın gereği elit bir üniversite bitirmek ve yabancı dil bilmek midir?

Belli ki bu yazının servis edilme amacı hijyen,temel haklar falan değildi,direkt olarak böyle tartışmaların yapılmasını sağlamak için atılmış bir zarftı,ve bu zarfı yuttuk,hadi geçmiş olsun...! 

Çekil,Önümden Çekil...
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Martech
    Martech's avatar
    Erkek
    Elini zükeyim.) eline su sıcramış:D ne kadar.. aptallca bır kıtap ya.
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    dikdatoraa
    dikdatoraa's avatar
    Erkek
    PanxeR bunu yazdı:
    -----------------------------

e-) Normal tuvalette abdest almak, faşist bir davranıştır

b-) Olur mu öyle şey hem hijyenik değil hem de başkalarına haksızlık

--------------------------

e-) normal tuvalette otuzbir çekmek, abaza bir davranıştır. dışarıya çık da bir tane partner bul, seks yap a benim dingo evladım...

bu arada şunu demek istiyorum baş örtü en nerfet ettiğim şeylerden biridir ama konu bu deil ama şu var hangi din olursa olsun hiç bir din 

sağlık-bilim-teklonoji 

ile birlikte ilerlemez 

Aslında en güçlü bilim destekçisi müslümanlıktı ama insanlar bunlara bakacağına sonradan dini değiştirenlere inandılar. 

size ne öğretiiliyorsa ona inanırsanız sizin tek gerçeğiniz o dur baş örtü takanlarda hiçbir şeye araştırma yapmadan direk inanlar dır her zaman sölerim

BAN bile yesem umrumda deil bu bir gerçektir Müslümanlıkta Başörtü yoktur sonradan uydurulmuş birşeydir kolaya kaçanlarda inanır 

eger bana hakaret edecekler olursada bunların nasıl kişiler oldukolarını söyledim- dini bozmayın tek diyeceğim de budur..

çok merak ettim bu yazıyı yazarken acaba tavuğun götündeki küçücük bir kıl kadar bilgin var mı yoksa şu aralar başörtüsüne saldıranlar revaşta ben öyle yapıyım diye mi söylüyon

yenilmenin acısını yaşamadan kazanmanın zevkine hiç bir zaman varamazsınız... mağlubiyet son derece motive edicidir dibe vurduğunuzda en tepeden başka gidecek yeriniz kalmaz.
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Esconda
    Esconda's avatar
    Erkek
    PanxeR bunu yazdı:

e-) Normal tuvalette abdest almak, faşist bir davranıştır

b-) Olur mu öyle şey hem hijyenik değil hem de başkalarına haksızlık

--------------------------

e-) normal tuvalette otuzbir çekmek, abaza bir davranıştır. dışarıya çık da bir tane partner bul, seks yap a benim dingo evladım...

bu arada şunu demek istiyorum baş örtü en nerfet ettiğim şeylerden biridir ama konu bu deil ama şu var hangi din olursa olsun hiç bir din

sağlık-bilim-teklonoji

ile birlikte ilerlemez

Aslında en güçlü bilim destekçisi müslümanlıktı ama insanlar bunlara bakacağına sonradan dini değiştirenlere inandılar.

size ne öğretiiliyorsa ona inanırsanız sizin tek gerçeğiniz o dur baş örtü takanlarda hiçbir şeye araştırma yapmadan direk inanlar dır her zaman sölerim

BAN bile yesem umrumda deil bu bir gerçektir Müslümanlıkta Başörtü yoktur sonradan uydurulmuş birşeydir kolaya kaçanlarda inanır

eger bana hakaret edecekler olursada bunların nasıl kişiler oldukolarını söyledim- dini bozmayın tek diyeceğim de budur..

Sen harbi gerizek*lısın 

https://t.me/pump_upp
Toplam Hit: 18053 Toplam Mesaj: 77