Elime Abdest Suyu Siçradi

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    dunyahali
    dunyahali's avatar
    Erkek
    süper yaa güzel koymuş lafı :F

DiBe VuRmAyA bİrAz DaHa Az KaLdI..
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    inSanDeiL
    inSanDeiL's avatar
    Erkek
    underzero bunu yazdı:
    -----------------------------
    ajan1111 bunu yazdı:

çoğu yorumları okumadım. ama şu bir gerçek bu tarz konuların sonu yok.

olay basit. isteyen istediği gibi yaşar. kimsenin bir başkasına müdahele etme hakkı yoktur.

zaten bu tarz yazılar ve konular ülkeyi karışıklığa götürür. delinin biri çıkar ortalığı karıştırır 40 akıllı içinden çıkamaz...

benim ozgurlugum senin ozgurlugunu kisitliyorsa yinede mudahale etme hakkin yok mudur ?

ama son soylediginde haklisin 

Şimdi olayın kaynağına inelim. Neden o bayan abdest alanın ayağından sıçrayan sudan tiksindi.Yada abdest alan bayanı yadırgadı.Sorun zaten burada! Bu ülkenin %99 u müslüman değilmi ? Yazıdan anladığımız kadarıyla eline su sıçrayan kadında müslüman.Neden yadırgıyor o zaman ? Tuvaletin lavabosunda bile abdest alan kişi vakit namazlarının hepsini kılıyor demektir.Ayağını günde en az 5 kere yıkıyor demektir.Sen elini günde 5 kere yıkayabiliyormusun ?Yada yıkıyormusun ?Bu bağlamda ele alalım konuyu.

Eline su sıçrayan kadınında biraz hoş görülü olması lazım.Sonuçta sen ibadetini yapmıyorsun.Allah sana bi şey diyormu ? Sende müslümansın.

Abdest alması gerekmezmiş denmiş.Bir müslüman her dayim abdestli olmalıdır.Bu sünnettir.Peygamber efendimizin sünnetidir.Abdest müslümanın silahıdır buyurmuş peygamberimiz.Abdestli ölene cennet vaad edilmiş.Daha tartışmanın bi anlamı yok.Cehaletten sitem etmiş eline nur damlası sıçrayan kadın.Yada daha önce hiç abdest almamış.Canı yanmıştır...

Derken qüne$ doqdu ufku çizen kahve renqi daqLarın ardından,ve Senin ßa$ın omZumda!..
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cagatay09
    cagatay09's avatar
    Erkek
    PirtakoZ bunu yazdı:

abi hala hijyen diosunuz ya...

ayağında bakteri falan olabilirmiş...

peki sen elini yıkarken orada hiç bişi olmuo di mi elinde....

ya biraz mantıklı düşünün ya...

Güzel kardesim el ile ayak birmidir? lavabo ayak yıkamak icinmidir? milletin agzina ayak sokacakmis gibi lavaboya uzatmak toplumun kalabalık oldugu kesimlerde  nasil bir hareketdir ya.. evinde mi sandin sen kendini . orasi kültür merkezi kardesim evinin lavobasi belli.. hijyenn nedirrrr? hijyen nedir abicimm? temiz olmak mikropsuz olmak demektir. sen o ortamda ayani meydana cikarmakla baskalarini düsünmemissindir demektir zaten. sana abdest alma yasak diyen yok. yooo suc burda o karida deil oraya gerekli alani  yapmayandadir.. ama herseyin yeri ve mekani vardir.

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ciminli
    Ciminli's avatar
    Erkek
    Insanin ayagi Elinden daha temizsir !!! Aksini adda eden vasra ...

* Südün Bozuksa Senin Üc Gram Uckura Satilmissa Ruhun ! Yanasma * Gök Girsin Kizil Ciksin !!!
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cagatay09
    cagatay09's avatar
    Erkek

ula elin ayan bir kenara lavaboda ayak yıkanmaz...yıkanir diyosan git evinde yıka o zaman. kültür merkezinde degil...

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    31 yaşında emekli
    ajan1111
    ajan1111's avatar
    Erkek
    arkadaşlar tavsiyem bu konuyu uzatmayın. çünkü sonu yok bu konunun :) yöneticileride yormayın (:

Kayalardan kayarım yoktur benim ayarım (;
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cagatay09
    cagatay09's avatar
    Erkek
    ziyan bunu yazdı:
    cagatay09 bunu yazdı:

ula elin ayan bir kenara lavaboda ayak yıkanmaz...yıkanir diyosan git evinde yıka o zaman. kültür merkezinde degil...

sie adam olda acık konus dındarlar Allah a yakın bana uzak olsun desene sen!
    adam lafıda cok pıs komus helal olsun!
    ayagınmı pıs elınmı bı arastır yada dusun:)
    ve ayse armanın pozlarına bakıpta 31 cekesım geldı ne karıymıs
    onlar acar bızı tahrık eder sorun olmaz
    bızım bacımızın sacına takılırlar:@
    a.q ne alaka len Allah a yakın olmakla uzak olmak. he biz burda ayse arman i koruyoruz yada diger entel kariyi demi.. onlar orda abdest aldi diye dindar mi oldu ulennn.. he sen kendine göre dindar kafir diye ayir istedigin kadar demi Allah a vekalet mi ediyon sen kararlarinla.. hasa edemezsin o zerre kadar beyninle düsünemezsin bile. git sen kendi müslümanligini yasa... abdest alacak yerle tuvaletleri karistiran zihniyetin a.q ben.... bi sittrin gidin..
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    fth_
    fth_'s avatar
    Erkek

belki izlemişsinizdir afrikayı anlatan filmler warya hani hotel ruwanda falan

beyaz adamlar geliyor, yıllardır dost olan iki kabileyi birbirine düşürüyor,

sonra kenara çekiliyo beyaz adamlar,artık hiçbişey yapmalarına gerek kalmıyor,

ülkede kargaşaların, kavgaların,katliamların ardı arkası kesilmiyor, 

ülke git gide geriye gidiyor , ve beyaz adamlar amaçlarına çok kolay bi şekilde ulaşıyor , istediklerini alıyorlar

aynı senaryo bizde işliyor sonumuz hayrola.. 

çocuktum,büyüdüm
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PirtakoZ
    PirtakoZ's avatar
    Erkek
    cagatay09 bunu yazdı:

ya sen hayatında abdest aldın mı hiç?

insan 5 vakit abdest almak için her vakit duşa mı girecek?

Tabi ayak lavaboda yıkanır. Kültür merkezi veya değil.. Ha o kızın oraya abdestli gitmesi daha mantıklı olurdu o ayrı bi konu.(şahsen ben öyle yapardım en azından bunun gibi bi kadına malzeme vermemek için.)

El yıkama mevzusuna gelince...

İkinci kez söylüyorum orada adam veya kadın tuvaletten çıktıktan sonra elini yıkıyor. Valla ayağı ile bi tarafını silmeyi başaran bi insan olduunu sanmıyorum :D

Bi arkadaş çok güzel söylemiş ayak elden daha temizdir diye :) (benden sana tam desttek)

Sonuçta tuvalette en rezil duruma giren insanın eli oluo. ortamda tiksinilecek bi durum varsa o kadının elinden benim ayağıma su sıçraması olurdu :D

Yoksulluk korkusu ile ömrü servet peşinde harcayanda gördüm fakirliğin özünü...
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    _RaPsTaR_
    _RaPsTaR_'s avatar
    Erkek
    cagatay09 bunu yazdı:
    ziyan bunu yazdı:
    cagatay09 bunu yazdı:

sie adam olda acık konus dındarlar Allah a yakın bana uzak olsun desene sen!
    adam lafıda cok pıs komus helal olsun!
    ayagınmı pıs elınmı bı arastır yada dusun:)
    ve ayse armanın pozlarına bakıpta 31 cekesım geldı ne karıymıs
    onlar acar bızı tahrık eder sorun olmaz
    bızım bacımızın sacına takılırlar:@
    a.q ne alaka len Allah a yakın olmakla uzak olmak. he biz burda ayse arman i koruyoruz yada diger entel kariyi demi.. onlar orda abdest aldi diye dindar mi oldu ulennn.. he sen kendine göre dindar kafir diye ayir istedigin kadar demi Allah a vekalet mi ediyon sen kararlarinla.. hasa edemezsin o zerre kadar beyninle düsünemezsin bile. git sen kendi müslümanligini yasa... abdest alacak yerle tuvaletleri karistiran zihniyetin a.q ben.... bi sittrin gidin..
    Şimdi kardeşim abdest alınacak yer diye bir şey yok.Abdest kriterlere uygun heryerde alınabilir.Ki çoğumuzun bildiği gibi toprakla bile alınabiliyorsa tuvaletin lavabosunda da alınır.Bunu yadırgamak olmaz.Eğer bir müslümansan bundan iğrenmemen lazım.Bir müslümanın iğrenmemesi lazım.Çünkü kötülük yada fenalık yapmıyor.

Kültür merkezi yada cami avlusu.Ne farkı var.İki taraftada insanlar ellerini yüzlerini ayaklarını yıkayabiliyorlar.Suyu ve ortamı temiz olan heryerde abdest alınır.Alınmasını yadırgamak uygun değildir...

!
Toplam Hit: 18020 Toplam Mesaj: 77