Elime Abdest Suyu Siçradi

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cagatay09
    cagatay09's avatar
    Erkek

e o zaman son noktayi koyalim dimi...

Abdest her yerde alinmamali. temiz ve hijyenik ortamlarda alinmali ayrica daha cok kalabalık kesimlere hitap eden yerlerde (kültür merkezi , alisveris merkezlerinde vs vs) alinmamali veyahut bu gibi yerlerde abdest alinacak bölümler olusturulmalidir. Ayrica mescidi olan her yerde abdest alinacak bölüm alan yada herneyse olmak zorunda. kaldiki tuvalet ve lavaboların kullanim alanlari bellidir. abdest alinacak bölümde ayri olmali diger saydiklarimdan cok daha temiz olmalidir. ayrica abdest suyu olayida kiskirtma amacli olup bir yandanda olmamasi gereken birseydir. sonucta orada ayak yıkaniyor temizleniyor. sicrayan suda pislik bakteri vs olma ihtimali yüksektir. özelliklede el yıkanan yerde lavaboda ayak yıkamak lavaboya cisini yapmis olmak kadarda igrenc ve tiksindiricidir. Görevimi yapiyorum derken sagligi ve ortami tehlikeye atiyosan o yaptigin görevin manasi süphelidir bana göre. birsey bilincli yapilmaliüstelik ibadet icin yapilan birsey hayli hayli bilincli yapilmalidir. olayi laiklik bilmem ne türban yada daha baska alakasiz konulara sürükleyenlerde kendilerine bir ceki düzen vermeli. taraf tutmak birsey degistirmez aynen yerinizde sayarsiniz ancak. tüm taraflar orjinal ve genis düsünmeli daha sonra kendi tarafiyla bagdastirarak dogrulara ulasmalidir. yaptigimiz tartismalara bakiyorum fb taraftari ile Gs taraftari arasindakilere benziyor. yeri gelincede kusurabakmayin ama ben kendim küfür ediyorum. küfür edeni hic elestirmedim zaten ama bizzat buradaki sahsiyetlere. bu cati altindaki muridlere küfürü hic tasvip etmiyorum. konuyu savunucam derken sahsiyetinizi kaybetmeyin.

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PirtakoZ
    PirtakoZ's avatar
    Erkek

abi hala hijyen diosunuz ya...

ayağında bakteri falan olabilirmiş...

peki sen elini yıkarken orada hiç bişi olmuo di mi elinde....

ya biraz mantıklı düşünün ya...

Yoksulluk korkusu ile ömrü servet peşinde harcayanda gördüm fakirliğin özünü...
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    jannissary
    jannissary's avatar
    Erkek

farzı yerine getirmenin ayıbı olmaz... sahabe efendilerimiz savaş içindeyken dahi bir kısmı cephede çatışırken diğerleri namazı kaçırmamak için arka tarafta namazlarını kılmışladır. sonra yer değiştirmişler diğerleride namazlarını eda etmişlerdir. ibadet etmek için ne gerekiyorsa nerde uygunsa orda eda edilir. eğer abdest alman gereken yer bir wc lavabosu ise oradada alırsın.bunun ayıbı günahı olmaz kimsede karışamaz karışan olursa orda cihad ilan ediveririm ona karşı alimallah:P  o zaman lavaboda abdest alanlara değilde %99 u müslüman olan bi ülkede günde 500000 kişinin ziyaret ettiği alışveriş merkezlerinde 100 wc koyarken 1 mescidi eksik eden zihniyete kızın eğer bu gün bu sorunlar yaşanıyorsa şu an o abdest alan kızı hor gören zihniyet yüzündendir. mescid yapsak şeriat geliyor dersiniz bu sefer lavaboda abdest alırız gine şeriat gelior der hijyen elden gidiyor dersiniz. orda yapma burda yapma nerde yapacağız kardeşim biz ibadetimizi???

15-17 yaşları arasında ham bünyeli,cahil,karanlık beyinler tarafından yetişmiş geleceğin statükocu elitleriyle bayağı ve gereksiz tartışmalardan sıkıldığımdan dolayı artık siyasi tartışmalarda boy göstermeyeceğim. o konulara yazanlara dışardan bakıp cahilliklerini nasıl kustuklarını son derece iyi görebiliyorum.size kolay gelsin. isteyen herkes üstüne alınabilir. gocunduysanız pm atabilirsiniz.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Turkchaos
    Turkchaos's avatar
    Erkek
    PanxeR bunu yazdı:
    -----------------------------

e-) Normal tuvalette abdest almak, faşist bir davranıştır

b-) Olur mu öyle şey hem hijyenik değil hem de başkalarına haksızlık

--------------------------

e-) normal tuvalette otuzbir çekmek, abaza bir davranıştır. dışarıya çık da bir tane partner bul, seks yap a benim dingo evladım...

bu arada şunu demek istiyorum baş örtü en nerfet ettiğim şeylerden biridir ama konu bu deil ama şu var hangi din olursa olsun hiç bir din 

sağlık-bilim-teklonoji 

ile birlikte ilerlemez 

Aslında en güçlü bilim destekçisi müslümanlıktı ama insanlar bunlara bakacağına sonradan dini değiştirenlere inandılar. 

size ne öğretiiliyorsa ona inanırsanız sizin tek gerçeğiniz o dur baş örtü takanlarda hiçbir şeye araştırma yapmadan direk inanlar dır her zaman sölerim

BAN bile yesem umrumda deil bu bir gerçektir Müslümanlıkta Başörtü yoktur sonradan uydurulmuş birşeydir kolaya kaçanlarda inanır 

eger bana hakaret edecekler olursada bunların nasıl kişiler oldukolarını söyledim- dini bozmayın tek diyeceğim de budur..

Anan baban vefat ettiğindede artık bir papaz bulur incil okutursun aq.

Sen papaz getirt bende rahibe bulayım ananı babanı hristiyan gibi yaksınlar yada gömsünler.

Lan azıcık mantıklı olun aq

"baş örtüsüne karşıyım" ne demek ben sana manasını söyleyeyim

Annem babam ölürse mevlüt okutmam gebersin gitsin gavat demek. Mantıklı ol.

Ulan her şehre kilise açılsa ne çok hoşunuza gider dimi. 

Bu vatanın Müslüman evladıda var hristiyanda ve binlerce yıldır sorunsuz yaşamışlar neden? Birbirlerinin dinlerine saygı göstermişler. Adamsan sende göster saygı. 

Ayşe Arman zaten artık denecek laf belli ama yeri burası değil.  

Erkek adamın imzası sözüdür.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    jezreel
    jezreel's avatar
    Erkek
    PirtakoZ bunu yazdı:
    jezreel bunu yazdı:

Arkadaşlardan biri söylemiş; kel kadın görsen tahrik olurmusun evet arkadaşım olurum hatta siması hoşuma giderse hastasıda olurum ama saçlı da görsem tahrik olurum bu karşıdakinin cazibesine bağlı birşey saçına değil. Kafada çıkan kılı görüp tahrik olan bir zihniyet varsada onun zihniyetine tüküreyim ki sen bunu savunmuşsun nedense demekki kıldan tahrik olduğunu açık açık söyleyebilecek bir zihniyettesin. Ayrıca yine bazı arkadaşlar kadının ayaklarını lavaboda yıkayabileceğinide savunmuş fakat lavabo el yıkamak için icad edilmiştir kalkıpta nasırlı kirli ayaklarını ta tepeye kaldırıp yıkayasın diye değil velhasıl ben tuvalete girdiğimde birilerinin ayağını görmek zorunda değilim ki zaten bu temizlik imandan gelir sözüyle tamamen çelişecek bir olay abdest alman gerekirse gidip mescitte alırsın ki günümüzde vapurlarda bile mescit bulunmakta. Yazı saçmasapan bir dille okura aktarılmış olabilir ayşe armanında yazan kalemini sikeyim fakat anlatılan davranış yakışık almayan ve yapılmamasının kurallarla değil şahsi terbiyeyle sağlanmanması gereken bir davranıştır çünkü burada ayak yıkamanın cezası 99999999ytl dir şeklinde bir uyarı asmak eminim bizi utandıracaktır.

Ya bu nası bi zihniyettir ya :)

Sen tuvaletten çık afedersin kıçına götürdüğün eli orada yıka. Senin elinden bi damla su da benimkine sıçrasın. Ve ben de bunun hijyenik olmadığını söyleyeyim....

Hadi Bakalım hodrimeydan...

Şimdi nasırdan sıçrayan su mu daha iğrenç yoksa 5dk önce kıçına götürdüğün elden çıkan su mu iğrenç....

Tövbe tövbe ya :D

Ayrıca arkadaşım mescidler namaz kılmak içindir abdest almak için deil. abdest almak için şadırvanlar vardır. Onlar da vapurlarda bbulunmazlar...

Ya kardeşim ben senin ayaklarını görmek zorundamıyım hijenle alakalı birşeymi yazdım yukarıda hem alıntı yapıyorsun hemde yaptığın alıntıyı okumadan cevaplıyorsun namaz kılmak için yer yapan müessese abdest almak için yer yapmıyorsa o müessesenin müslümanlara duyduğu saygıdır şikayetçiysen dilekçe yaz. Kıssadan hisse lavabo ayak değil el yıkamak için yapılmıştır ve sen bu icadı amacı dışında kullanıyorsan gelip birininde pisuvara sıçmasını yadırgamayacaksın arkadaş.

Turkchaos bunu yazdı:
    PanxeR bunu yazdı:

e-) Normal tuvalette abdest almak, faşist bir davranıştır

b-) Olur mu öyle şey hem hijyenik değil hem de başkalarına haksızlık

--------------------------

e-) normal tuvalette otuzbir çekmek, abaza bir davranıştır. dışarıya çık da bir tane partner bul, seks yap a benim dingo evladım...

bu arada şunu demek istiyorum baş örtü en nerfet ettiğim şeylerden biridir ama konu bu deil ama şu var hangi din olursa olsun hiç bir din 

sağlık-bilim-teklonoji 

ile birlikte ilerlemez 

Aslında en güçlü bilim destekçisi müslümanlıktı ama insanlar bunlara bakacağına sonradan dini değiştirenlere inandılar. 

size ne öğretiiliyorsa ona inanırsanız sizin tek gerçeğiniz o dur baş örtü takanlarda hiçbir şeye araştırma yapmadan direk inanlar dır her zaman sölerim

BAN bile yesem umrumda deil bu bir gerçektir Müslümanlıkta Başörtü yoktur sonradan uydurulmuş birşeydir kolaya kaçanlarda inanır 

eger bana hakaret edecekler olursada bunların nasıl kişiler oldukolarını söyledim- dini bozmayın tek diyeceğim de budur.

Anan baban vefat ettiğindede artık bir papaz bulur incil okutursun aq.

Sen papaz getirt bende rahibe bulayım ananı babanı hristiyan gibi yaksınlar yada gömsünler.

Lan azıcık mantıklı olun aq

"baş örtüsüne karşıyım" ne demek ben sana manasını söyleyeyim

Annem babam ölürse mevlüt okutmam gebersin gitsin gavat demek. Mantıklı ol.

Bu vatanın Müslüman evladıda var hristiyanda ve binlerce yıldır sorunsuz yaşamışlar neden? Birbirlerinin dinlerine saygı göstermişler. Adamsan sende göster saygı. 

Ayşe Arman zaten artık denecek laf belli ama yeri burası değil.  

demişsin birde sonra

Birbirlerinin dinlerine saygı göstermişler. Adamsan sende göster saygı. 

demişsin iki sözün ne kadar çelişiyor önce hristiyan alemini ve karşındakini aşağılayıp sonra dinine saygı bekliyorsun senin hristiyan dediğin adamdan ne farkın kaldı? kendi dediğini kendin beceremiyorsun

gaipten görüntüler
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Yeah
    Yeah's avatar
    Erkek

gençler şöyle diyeyim size; ben erkek ayağı görünce tiksinen bir insanım ve tuvalette; lavabo içinde bunu görmek beni iğrendirir...

hani "müslümanlık" herkese saygı duymak, düşünmek gibi eylemleri de kapsıyor...

ve orada abdest alma yeri tuvalet değildir bunu siz de biliyorsunuz niye tartışıyorsunuz...

kimileri yine hijyendir demiş; saçmalamış...

ama mescid tarzı bir şey yapılsaydı daha mantıklı olurdu...

hem orada namaz kılmak için yer yokmuş sen niye abdest alıyorsun git nerede kılacaksan orada al...

sergiyi kim yaptıysa mecbur mu bunu düşünmeye; kişiler düşüncesiz diye inat gitmek gerekmez ki...

arkadaşlar sadece damarımıza basıyor diye saçmalamayalım lütfen...

herşeyin kısası makbuldur; ulaşmak isteyen yesterfox_55@hotmail.com a mail atabilir...
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Çömez
    underzero
    underzero's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek

su bir gercek ;

sol iktidar iken butun is adamlari, memurlar veya halk bile iktidara uygun sekilde giyinir, kadinlarin basi acik, biyiklar kabarik ve her buroda dukkanda is yerinde mutlaka Mustafa Kemal Ataturk un resmi olurdu

simdi sag iktidar ve insanlar bunun tersini yapiyor ve simdi butun herkes cuma ya gidiyor, kadinlar basini kapatiyor, kizlarina türban taktiriyorlar, biyiklar tayyip biyigi, dukkanlarda burolarda isyerlerinden bu ulkenin kurucusu Mustafa Kemal Ataturk un resmini kaldiranlar vs vs.

yani isteyen istedigini yapsin buna birsey demiyorum, yani sen istiyorsan kadininin kizinin basini kapat, camiye git, 24 saat ibadet et ama neysen o ol.

her iktidarda bukelamun gibi degisme.

bunlara sizlerde sahit oluyorsunuz, bunu her zaman soyluyorum herkesin dini imani para olmus.  varmi yalan bu diyecekler. 

kimseyi suclamiyorum zira duzen oyle bir kurulmuski  sen dogruyu soyluyorsan mutlaka birinin tekerine comak sokuyorsundur ve bu ulkede comak sokanlari sevmezler. 

pist bak bi ! - Ban Golu Canavari
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    31 yaşında emekli
    ajan1111
    ajan1111's avatar
    Erkek

çoğu yorumları okumadım. ama şu bir gerçek bu tarz konuların sonu yok.

olay basit. isteyen istediği gibi yaşar. kimsenin bir başkasına müdahele etme hakkı yoktur.

zaten bu tarz yazılar ve konular ülkeyi karışıklığa götürür. delinin biri çıkar ortalığı karıştırır 40 akıllı içinden çıkamaz...

Kayalardan kayarım yoktur benim ayarım (;
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Çömez
    underzero
    underzero's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek
    ajan1111 bunu yazdı:

olay basit. isteyen istediği gibi yaşar. kimsenin bir başkasına müdahele etme hakkı yoktur.

zaten bu tarz yazılar ve konular ülkeyi karışıklığa götürür. delinin biri çıkar ortalığı karıştırır 40 akıllı içinden çıkamaz...

benim ozgurlugum senin ozgurlugunu kisitliyorsa yinede mudahale etme hakkin yok mudur ?

ama son soylediginde haklisin 

pist bak bi ! - Ban Golu Canavari
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    31 yaşında emekli
    ajan1111
    ajan1111's avatar
    Erkek
    underzero bunu yazdı:
    ajan1111 bunu yazdı:

zaten bu tarz yazılar ve konular ülkeyi karışıklığa götürür. delinin biri çıkar ortalığı karıştırır 40 akıllı içinden çıkamaz...

benim ozgurlugum senin ozgurlugunu kisitliyorsa yinede mudahale etme hakkin yok mudur ?

ama son soylediginde haklisin 

hoca konu özgürlük olduğu zaman tabiki vardır. ama herkesin bi şekilde sorumlulukları var. türban takıp takmamak, namaz kılıp kılmamak kişiyi ilgilendiren bişey. ama atatürk'ün resmi, piyasadaki para durumu herkesi ilgilendirdiği için bunları yapmak grek

Kayalardan kayarım yoktur benim ayarım (;
Toplam Hit: 18052 Toplam Mesaj: 77