folder Tahribat.com Forumları
linefolder Vukuatlar
linefolder Emek Hırsızlığı (Tribunewear)

Emek Hırsızlığı (Tribunewear)

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    TheAvenqer
    TheAvenqer's avatar
    Erkek
    ArduouS bunu yazdı
    Dos_Attach bunu yazdı
    ArduouS bunu yazdı
    Dos_Attach bunu yazdı
    ArduouS bunu yazdı
    caagroup bunu yazdı
    ArduouS bunu yazdı
    caagroup bunu yazdı
    ArduouS bunu yazdı
    caagroup bunu yazdı

ArduouS hocam ödemen yapılmamış sonuna kadar haklısın ama merak ettiğim bir konu var

mesela bu senin yaptığın logo :

http://i.hizliresim.com/PY69mb.jpg

b
    urdada birileri tamamen aynı çizgileri kullanmış iç kısım için :

http://arsenal-mania.com/forum/download/file.php?avatar=966782_1337355416.png&admin

s
    en bu imaj için telif hakkı ödeyip satın aldınmı yoksa benmi çok benzettim onu anlamadım.

biraz etme bulma dünyası gibi oldu senin olay sanki.

amacım seni suçlamak değil ama merak ediyorum nasıl hem lisanslı ürün alıp hemde bunu 50 tl ye satarak kar elde edebiliyorsunuz ki.

verdiğim logo tişört baskılarındada kullanılmış.

Hee çaldım, küfür ettiiriceksin sabah sabah.

Adam zaten bunu kullaniyodu, eli yüzü düzgün hale getirirmisin dedi ücretiyle az okusana ilk postu te Allahim...

bak sana adam gibi yazdım adam gibi cevap verseydin keşke. ilk logoyu paylaşmadığın için anlayamadım ama

çok temiz bir insansın sanki.. ben yazılımcıyım çıkar ozaman bilgisayarındaki tüm yazılımların lisanslarını buraya..

sen grafikersen hakkını savunuyorsan bende yazılımcıların hakkını savunuyorum şu logoyu tasarladığın yazılımının lisansına sahipmisin peki ?

işletim sistemin bile oem değilse kesinlikle cracklidir. iyi valla acımadan basın cracki yazılımlara çalın milletin emeğini sonra gelip burada emek hırsızlığı falan deyin birbirinizden bir farkınız yok.. arkadaşım kusura bakma.. aksi varsa lisanslarını ispat etmeni bekliyorum. 

çalıştığım firma, Türkiyenin en büyük 3. veya 4. teknoloji firması, kaçak kullanabilme imkanım varmı? Firmada yaptım tasarımı seni ilgilendiriyormu? 

tamam kardeşim beni ilgilendirmiyor. haklısın ozaman firma sahibini ilgilendirir ben sadece genel bir mesaj vermek istedim umarım hakkını kısa sürede alırsın ve böyle problemler yaşamassın hayatında.

neyin peşinde olduğunu anlayamamakla birlikte konuyu saptırmaman gerektiğini düşünüyorum, adamların bana gönderdiği çalışma senin bahsettiğin çalışmaydı zaten. Üzerinde düzeltme istedi yaptım, ben mi çalmışım logoyu? Okudunmu sen ilk postu burada yaftalıyorsun?

arkadaşın sana karşı üslubu bozulmamışken senin arkadaşa karşı üslubun epey bozulmuş. bence sakin ol koskoca şirketlerde çalışıyormuşsun zaten 50 lira için sağlığına zarar verdiğine değmez.

önemli olan attığı iftiralar ve bilip bilmeden hakkımda yorum yapması kardeşim, çalıştığım firmanın bi önemi yok ben sadece lisans muhabbeti için söyledim bunu onu katma araya lütfen, bak bütün postlarımı oku bu emek hırsızı herif için bile kötü söz söylemişmiyim?

Edit: ayrıca ben burda 50 lira gibi komik bi rakam için bukadar üstelemiyorum sen hala anlayamadın mı?

sen halen amacına ulaşamadın mı ? 

amacıma ulaşamadım daha heryerden kaldırmadı, dönüşte yapmadı hala yanıt bekliyoruz arkadaştan.

Koskoca Firmanin Dustugu Hale Bak 50 tl Icin :) hocam Daha Ne Yapcaksin Battilar. Bu gazla Hukumeti bile Dusururuz

Bot ve lisans ihtiyaçlarınız için pm atınız.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    GUS
    GUS's avatar
    Erkek

muhasebe işin içinden çıkamadı firmayı kapatma kararı aldılar heral :D

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ArmadA
    ArmadA's avatar
    Erkek

elimin ayarını sikeyim uzun zamandır girmiyodum bi açtım direk bu konu çıktı lan karşıma :| daha evveli bende biriyle ticaret yapıcaktım burdan 2 kere başıma geldi 1 inde işten çıktığım gün saat alıcaktım işten sonradan çıkınca adama mahcup oldum amk. 2. side bir iphone mevzusu oldu onuda acil elimden çıkartmak zorunda kaldım burdaki bir arkadaşlada görüşüodum ama 2 3 süre çıkınca maalesef ona gönderememiştim.

caagroup.... hocam büyük firmalar bir nevi denetlenme ve göt korkusu yaşadığı için seve seve lisanslı ürün zaten kullanır! 1 adamlar kurumsal imajlarını zedelemek istemez 2 böyle ayyuka bi olay için ortalığı velveleye vermek istemez. yoksa microsoft o kadar parayı nerden kazanıyo sanıyosun ? ev kullanıcılarına mı yetişsin adamlar ? hea tabi bu söylediğim bilinçli ticaret admaı için geçerlidir! ayrıca adam bilir işlerini ona göre yapar.

hea şu da var genel olarak konuşuyorum bir bakarsın çok güvendiğin bir firma piç çıkar ürün satar defoludur ne bilim sucuk satar sakadat çıkar içinden falan. al buda adamlıktan değil ŞEREFSİZLİKTEN gelir. şimdi tutar olayı ben sana geniş çaplı anlatır öyle bi yere bağlarımki konuyla hem ilintili olur ama ucu boka çıkar.

- evde oturuom harddiskim var içinde milyon tane dizi film oyun falan var alayı korsan. emek hırsızımıyım evet öyleyim haklısın ama be amk bi oyun kaç lira bir filmin DVD si bluray i ne kadar ? benim gelir düzeyim ne kadar ben ağaçtan mı topluyom paraları ? ABD mi lan bura sanki müthiş ekonomimiz varda biz adamların hakkını çalıoz çaldığımızda yabancı dahil olsa hakkıdır adamın sonuçta emek harcıo ama bu olay bundan farklı!

1-ürün satan arkdaş TBT çatısında belirli ücret karşılığı admalr geliyor piyasa fiyatının altına hatta bazen karşılıksız iş yapıyor. site yönetimide izin verdiği bir kısım var indirim şu kadar oluacak diye.

2-50 TL için çıkmadı bu mevzu onuda bil adma iş yaptırıyosun ürünü alıyorsun parasını ödemiyosun ve paso bu ürün üstünden işlem yapıyorsun sorun burda. herif sonuna kadar haklı kusura kalma.

3-kardeş "kardeşimizi zor durumda bırakmak değil, sadece düşüncelerimi belirtmektir. burada bir yazılım geliştiriyoruz dünyanın öbür ucundan adam crackleyerek yüzbinlerce dolar kazanıyor ve demiyorki ya para kazandık bari bir lisans alalım işte ben o insanlara kızıyorum."  kardeş allah aşkına bi cvp ver bu yüzbinlerce dolarlık bir yazılımının adı ney ben çok merak ettim ?
    genel olarak söylediysenilla her sektörde olduğu gibi burdada sıkıntı vardır ve son yazığın cümleyi görüyonmu adam senin yazdığın şeye çökür para kazanıyor sen buna kızıyorsun yani adamın düştüğü duruma düşüyosun.

Living Death
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    lordvader89
    lordvader89's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

Selamlar,

Mantıklı mantıksız tüm yazdıklarınızı okudum. Twitter'dan logoyu kaldırmamız falan gibi konulara sevinenleri görüyorum, ayrıca sitenin kapandığı yazılmış hayır site kapanmadı.

Arkadaşdan IBAN istedim ve gönderdi, ardından isim soyisim istedim sadece isim göndermiş üzerine de gerek yok isim yazmaya demiş. Sonra da isim soyisim göndermiş. Ödeme yaparken isim soyisim gerekli bunu bilmiyor olabilir sıkıntı yok. Şimdi isim soyisim de aldım parasını tabii ki göndereceğim. Bunlardan bahsederse sevinirim çünkü meydanı boş bulup sallamaya devam ediyor.

En başta belirtmeliyim ki arkadaşın haklı olduğunu düşünüyorum. Yine de bana hatırlatması gerektiğini halen belirtmek isterim çünkü yoğun çalışma döneminde unuttum, unutmamam gerekse de. Yalnız IBAN istediğimi ve ardından IBAN istediğimi de belirtseydi burada sevinirdim.

Son olarak;

TribuneWear büyük bir firmanın alt markasıdır. Bu markanın idari ve pazarlama işleri tarafımca yürütülmektedir. Öyle iki günde kurulmuş bir firma değil. Logo yaptırıp parasını ödemeyecek bir firma hiç değildir. İşten güçten tamamen benim sorumluluğumda olan bu konu unutulmuş ve bunu uzatıp da emek verilen bir markayı saçma sapan iftiralarla küçük düşürmeye gerek yok.

Arkadaşın ödemesi önümüzdeki hafta başında yapılacaktır. Önceden yapacaktık ama kendisi hesap bilgilerini eksik gönderdi.

Twitter ve diğer platformlarda kullandığımız logoyu kaldırmaya başladık çünkü başka bir logo ile yolumuza devam etmeye karar verdik. Öyle çocuk hevesiyle rezil olunduğu yönünde hoplamalı zıplamalı gülüp eğlenmenize gerek yok. İmajdır, saçma sapan iftiralar yüzünden zarar görse de toparlanır.

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yalnizturk
    yalnizturk's avatar
    Erkek
    lordvader89 bunu yazdı

Selamlar,

Mantıklı mantıksız tüm yazdıklarınızı okudum. Twitter'dan logoyu kaldırmamız falan gibi konulara sevinenleri görüyorum, ayrıca sitenin kapandığı yazılmış hayır site kapanmadı.

Arkadaşdan IBAN istedim ve gönderdi, ardından isim soyisim istedim sadece isim göndermiş üzerine de gerek yok isim yazmaya demiş. Sonra da isim soyisim göndermiş. Ödeme yaparken isim soyisim gerekli bunu bilmiyor olabilir sıkıntı yok. Şimdi isim soyisim de aldım parasını tabii ki göndereceğim. Bunlardan bahsederse sevinirim çünkü meydanı boş bulup sallamaya devam ediyor.

En başta belirtmeliyim ki arkadaşın haklı olduğunu düşünüyorum. Yine de bana hatırlatması gerektiğini halen belirtmek isterim çünkü yoğun çalışma döneminde unuttum, unutmamam gerekse de. Yalnız IBAN istediğimi ve ardından IBAN istediğimi de belirtseydi burada sevinirdim.

Son olarak;

TribuneWear büyük bir firmanın alt markasıdır. Bu markanın idari ve pazarlama işleri tarafımca yürütülmektedir. Öyle iki günde kurulmuş bir firma değil. Logo yaptırıp parasını ödemeyecek bir firma hiç değildir. İşten güçten tamamen benim sorumluluğumda olan bu konu unutulmuş ve bunu uzatıp da emek verilen bir markayı saçma sapan iftiralarla küçük düşürmeye gerek yok.

Arkadaşın ödemesi önümüzdeki hafta başında yapılacaktır. Önceden yapacaktık ama kendisi hesap bilgilerini eksik gönderdi.

Twitter ve diğer platformlarda kullandığımız logoyu kaldırmaya başladık çünkü başka bir logo ile yolumuza devam etmeye karar verdik. Öyle çocuk hevesiyle rezil olunduğu yönünde hoplamalı zıplamalı gülüp eğlenmenize gerek yok. İmajdır, saçma sapan iftiralar yüzünden zarar görse de toparlanır.

sayende chenin kemikleri sızlıyor bari avatarını değiştir

Ey Türk, Titre ve Kendine Dön! Üstte mavi gök çökmedikçe, Altta yağız yer delinmedikçe, Kim bozabilir senin ilini ve töreni!.. Bilge Kağan
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek
    lordvader89 bunu yazdı

Selamlar,

Son olarak;

Bana daha çok kuyruğu dik tutmaya çalışıyormuşsun gibi geldi.

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DjBlueMaN
    DjBlueMaN's avatar
    Erkek

Biraz uzak durmak istedim konudan fakat 50 Tl gibi bir tutarın bu kadar süre içerisinde yatırılmaması gerçekten ilgincime gitti.Ben olsam,unutmuş olsam,konu açıldığı an arkadaşa ulaşır hesap bilgilerini ister parasını eline değilde hesabına eft yapardım,mevzu en fazla 10 mesaj sonra kapanırdı.

Büyük firmayız diyorsun fakat 50 Tl gibi bir ödemeyi hafta başında göndericem diyorsun.Bu kadar yoğun çalışan bir işim olmasını canı gönülden isterdim açıkçası.

Kimseyi suçlamıyorum sadece düşüncelerimi yazdım....

Haşa Zulmetmez Kullarına Hüdası, Her Kulun Çektiği, Kendi İşinin Cezası!
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    futurist
    futurist's avatar
    Dişi

bu son mesajına kadar insanlıktır  unutmuştur diye düşündüm.

ancak bu son mesajınla   artık gerçekten haksızsın gibi geldi.

mesele para değil tavır

bütün mesajları okudum diyorsun ama konuyu açan benden iban sitedi diye yazdı bekliyorum dedi

yani inkar etmiyorki  iban istediğini söyledi

futurist tarafından 12/Şub/15 23:11 tarihinde düzenlenmiştir

Sanmasınlar yıkıldık, sanmasınlar çöktük. Bir başka bahar için sadece yaprak döktük. (Mevlana)
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    caagroup
    caagroup's avatar
    Erkek
    lordvader89 bunu yazdı

Selamlar,

Son olarak;

dediklerin doğru ise seni o firmada nasıl hala tutuyorlar? ortada marka diye birşey bırakmadın... çok büyük firma ama ödemeyi önümüzdeki hafta göndereceksiniz... o gözünde büyüttüğün koca markayı yok ettiğinin farkındamısın acaba ? durum buyken bir insan nasıl bukadar rahat olabilir.

caagroup tarafından 12/Şub/15 23:17 tarihinde düzenlenmiştir
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ArduouS
    ArduouS's avatar
    Erkek
    lordvader89 bunu yazdı

Selamlar,

Son olarak;

Bak hala suçluyorsun, adımı soyadımı istedin 1. mesajımda sadece adımı yolladım, 5 dakika sonra adımı soyadımı yolladım, bu mu yani bukadar sarkıtan hocam bişey söyliyeyim mi sana? Hiç ama hiç inandırıcı değilsin.

Toplam Hit: 42538 Toplam Mesaj: 299