Eminevim Hakkında.

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Kız Babası
    kuytul
    kuytul's avatar
    Erkek

Ben de geçmiş yıllarda ev ve arsa aldım. Teslimat tarihi biraz gecikmişti ama sorun olmadı. Güvenilir bir kurum bence de. Diğer sonu evimle bitenler eminevim markasından esnilenip şirket kuranlar zaten. Yasal altyapı da iyi olmuş. Önyargılı olmadan araştırmak en doğrusu.

TL değer kaybını düşündüğümden evi bile 2 yıl taksitle aldım. Teslimatı da biraz daha öne çekerek 6. ayda almıştım. Taksit bedelleri yüksek olmuştu ama kısa zamanda sıkışıp ev almıştım. Arada kalan 1,5 yıl için kredi çekseydim çok daha fazla faiz ödeyecektim. 2012 yılında hizmet bedeli 2800 TL idi. Tek masraf buydu yani. Bunun sayesinde 2 sene para biriktirip alacağım evi 6. ayda vermenin karşılığı 2800 TL olmuştu. Tabi maddi olarak karlı ancak güven duymak zor oluyor. 30 yıldır ispatlanmış bir sistem var BDDK denetlemesi de biraz olsun güven verebilir.

kuytul tarafından 12/Tem/21 11:20 tarihinde düzenlenmiştir

instagram.com/yks.rehberlik >> YKS Rehberlik ve Eğitim Koçluğu için takipte kalın ;)
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

Yalnız bu şirketler organizasyon ücreti diye aldıkları 10 bin liradan ziyade ortak havuzda biriken toplu parayı işleterek kazanıyor. Faiz haram diye bankalardan para çekmeyenlerin parasını faize bulaştırıyorlar. Ancak yeni düzenleme ile havuzda biriken paranın işletilmesinin önüne geçildi.  O yüzden fazla dayanacaklarını sanmıyorum.

BDDK denetimindeler artık ama bankalarda olduğu gibi devlet güvencesi yok. Yani firma batarsa devlet size para garantisi vermiyor.

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DevilKingtr
    DevilKingtr's avatar
    Erkek

evet arkadaşlar devlet hoplatmış hepsini kapananlar tam liste

1 İktisatevim Gayrimenkul AŞ
    2 Vizyonevim Gayrimenkul Otomotiv İletişim Pazarlama San. Tic. AŞ
    3 Doğruevim Gayrimenkul Organizasyon AŞ
    4 Finansevim Gayrimenkul Otomotiv İletişim Organizasyon Paz. San. ve Tic. AŞ
    5 Birikimevim Gayrimenkul Organizasyon AŞ
    6 Finalevim Gayrimenkul Otomotiv Organizasyon AŞ
    7 Yaşamevim Gayrimenkul AŞ
    8 HH Aydın Yatırım Holding AŞ
    9 İhtiyaçevim Gayrimenkul Oto. İlet. Org. Paz. San. ve Tic. AŞ
    10 Varlıkevim Gayrimenkul AŞ
    11 İstek Evim Gayrimenkul Oto. Paz. ve Tic. AŞ
    12 İkizlerevim Yatırım Gayrimenkul AŞ
    13 Destekevim Gayrimenkul İnşaat Taahhüt Otomotiv Organizasyon Sanayi Ticaret AŞ
    14 Gerçekevim Gayrimenkul Oto. İlet. Org. Paz. San. ve Tic. AŞ
    15 Değer Tasarruf Gayrimenkul AŞ
    16 Önceevim Gayrimenkul Oto. Paz. San. Tic. AŞ
    17 Morevim Tasarruf Gayrimenkul Oto. Ener. Org. Ve Paz. Tic. AŞ
    18 Hedefevim Gayrimenkul Otomotiv ve Tic. AŞ
    19 Gelecek Tasarruf Gayrimenkul Oto. Ve Org. AŞ
    20 Birlikbirikim Gayrimenkul Org. İlet. Oto. Paz. San. Ve Tic. AŞ
    21 Tasarruf Organizasyon ve Gayrimenkul Paz. AŞ

Viski var önlerinde , Ne içen dediler ? ırakı dedim ben https://www.kisa.link/QobI
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    TurkForces
    TurkForces's avatar
    Erkek

Hocam merhaba. Oturduğum evimi satacağım. Eminden maks 50-60k almak istiyorum. Nakit olarak 250k vereceğim emine. Maksimum kaç ayda ev çıkar söyleyebiliyorlar mı ? Birde 10k hizmet bedeli harici ödediğin aylık taksitlerden kendilerine pay alıyorlar mı yoksa çektiğimin aylık meblasını mı ödüyorum ? 

Digital Marketing Manager / Health Tourism
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SHaDeWRoX
    SHaDeWRoX's avatar
    Erkek
    TurkForces bunu yazdı

Hocam merhaba. Oturduğum evimi satacağım. Eminden maks 50-60k almak istiyorum. Nakit olarak 250k vereceğim emine. Maksimum kaç ayda ev çıkar söyleyebiliyorlar mı ? Birde 10k hizmet bedeli harici ödediğin aylık taksitlerden kendilerine pay alıyorlar mı yoksa çektiğimin aylık meblasını mı ödüyorum ? 

Ben olsam bu dönemde 250K paramı riske atmazdım

Her yarın geriye kalan hayatımızın ilk günü....
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    TurkForces
    TurkForces's avatar
    Erkek
    SHaDeWRoX bunu yazdı
    TurkForces bunu yazdı

Hocam bankaya bir ev parası da vermek istemiyorum acıkcası. 2+1 evim var. Lakin komşulardan yoruldum bezidrdi birde kızım var artık ev ufak geliyor 2. oda cok buyuk degil. 100k da borcum var onu sıfırlayacagım. Altına yatırayım diyorum o ara değerlenirken de kirada otururum bir süre. Bilemedim bilgin varsa yatırım konusunda paylaşabilir misin

Digital Marketing Manager / Health Tourism
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SHaDeWRoX
    SHaDeWRoX's avatar
    Erkek
    TurkForces bunu yazdı
    SHaDeWRoX bunu yazdı
    TurkForces bunu yazdı

Hocam bankaya bir ev parası da vermek istemiyorum acıkcası. 2+1 evim var. Lakin komşulardan yoruldum bezidrdi birde kızım var artık ev ufak geliyor 2. oda cok buyuk degil. 100k da borcum var onu sıfırlayacagım. Altına yatırayım diyorum o ara değerlenirken de kirada otururum bir süre. Bilemedim bilgin varsa yatırım konusunda paylaşabilir misin

Hocam şu anda yaz dönemi yatırımı neye yaparsan yap para kazanamazsın kısa vadede sıcak para piyasada dönmüyor şu anda Eylül Ekim gibi Bitcoin Borsalarda biraz hareketlenme başlar.

Şimdi önceden devlet güvencesi veriliyordu Eminevim gibi yerlerde BDDk artık onu kaldırdı yani şirket battık dese devlet güvencen yok yatıracağın para 250K güzel rakam ben olsam beklerim piyasaların oturmasını bankaya da bulaşılacak zaman değil herşey ateş pahası

Her yarın geriye kalan hayatımızın ilk günü....
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    gkhn
    gkhn's avatar
    Erkek
    TurkForces bunu yazdı
    SHaDeWRoX bunu yazdı
    TurkForces bunu yazdı

Hocam secime yakin devlet bankalarindan yine zararina kredi kampanyasi baslatirlar, onu kacirmayin.

Konu ile alakali olarak da, 35% enflasyonun oldugu ulkede TL yatirim/birikim yapmak akil isi degil bence.

I am free of all prejudice. I hate everyone equally
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    improper
    improper's avatar
    Erkek
    mkyb bunu yazdı

Yalnız bu şirketler organizasyon ücreti diye aldıkları 10 bin liradan ziyade ortak havuzda biriken toplu parayı işleterek kazanıyor. Faiz haram diye bankalardan para çekmeyenlerin parasını faize bulaştırıyorlar. Ancak yeni düzenleme ile havuzda biriken paranın işletilmesinin önüne geçildi.  O yüzden fazla dayanacaklarını sanmıyorum.

BDDK denetimindeler artık ama bankalarda olduğu gibi devlet güvencesi yok. Yani firma batarsa devlet size para garantisi vermiyor.

Hocam senin her konuda neden zorlama fikirlerin var. Her konuda bilgi sahibiymis gibi uğraş niye? Telefondan anlıyorsun diğer konularda zorlama sırıtıyor. Batar dediğin sistem 25 yıldır batmamis, faiz dedin gece açıkta kalan yerinden uydurmadiysan belge delil göster bilelim. Ben paramı kendim değerlendirir kendim batiririm hiç bir şirkete ne para kazandirmadim kazandırmam da, ben paramı başkasına emanet etmem. Ama edenler var çevremde çok.

Senin yukarıda yazdigin iki konu var ki biri batması diğeri faiz. Bu evimevime bulasanlar faizden uzak durmak için katılıyorlar. Şimdi ya seni bir yerin usuttu gece yada adam sansirlar diye uydurdun. Faiz ve batma ile ilgili delillerini söyle bende bu firmalarla çalışan tanıdıklar ileteyim. Yada bir yerinden uyduran herbokolok diyelim sana kısasa

improper tarafından 12/Tem/21 14:57 tarihinde düzenlenmiştir
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek
    improper bunu yazdı
    mkyb bunu yazdı

Hocam senin her konuda neden zorlama fikirlerin var. Her konuda bilgi sahibiymis gibi uğraş niye? Telefondan anlıyorsun diğer konularda zorlama sırıtıyor. Batar dediğin sistem 25 yıldır batmamis, faiz dedin gece açıkta kalan yerinden uydurmadiysan belge delil göster bilelim. Ben paramı kendim değerlendirir kendim batiririm hiç bir şirkete ne para kazandirmadim kazandırmam da, ben paramı başkasına emanet etmem. Ama edenler var çevremde çok.

Senin yukarıda yazdigin iki konu var ki biri batması diğeri faiz. Bu evimevime bulasanlar faizden uzak durmak için katılıyorlar. Şimdi ya seni bir yerin usuttu gece yada adam sansirlar diye uydurdun. Faiz ve batma ile ilgili delillerini söyle bende bu firmalarla çalışan tanıdıklar ileteyim. Yada bir yerinden uyduran herbokolok diyelim sana kısasa

Sakin ol şampuan, su katılmadan bu kadar köpürdüğüne göre firma çalışanı olmalısın. Madem böyle sazan gibi ortaya atladın senin gibi cevap vereceğim. Adam gibi "arkadaşım seninle bu görüşte değilim şu görüşteyim" deseydin ona göre cevap verirdim. 

Karşıt bir görüşün varsa çıkıp anlatırsın. Ama elinde bir şey olmadan sırf gıcık oluyorsun diye "sen Abdulhamiti savundun çıkar göster" diye atlaman acınası. İnanmazsan, inanma çokta tın. 

Adamlar milyonlarla oynarken o parayı kullanmayıp sadece 10 bin liraya tamah edeceğine inananıyorsan, benim gece yatarken bir yerim açıkta kalmadı ama senin kafa içerisi boş kaldığı için açıkta kalmış orası belli. Adamlar ülke genelinde şube açıp eleman çalıştırıyor. Müteahhitlik projeleri yapıyor. Bknz : 5yuz60 projesi. Bunları milletten topladığı 10 bin liralar kurtarır mı? Biraz olmayan beyninle düşün. Cemaat boyutuna konu gizli olmadığı için değinmiyorum. 

20 kişinin girdiği forumda kendimi bilgili gösterince Holy bana maaş veriyor. Şimdi sen bunun içinde Holy'den gelen ödemenin dekontunu göster dersin. 

Edit : Ben yazarken görmedim şimdi farkettim hızını alamayıp editleyip devam etmiş. 🙂 Bu kadar içine atma yaa sonra kanser olursun. Hep böyle dök içinin pisliğini. Bizde sana elinde bir savunacak görüş olmadan ortaya atladığın için sazan deriz olur biter.

mkyb tarafından 12/Tem/21 17:29 tarihinde düzenlenmiştir

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
Toplam Hit: 5648 Toplam Mesaj: 58
eminevim