folder Tahribat.com Forumları
linefolder İnternet Siteleri
linefolder Facebook İçin Şüphelerim (Bence Kullanmayın)

Facebook İçin Şüphelerim (Bence Kullanmayın)

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    crimeangel
    crimeangel's avatar
    Erkek

ben sana mesela kullanılabilecek bir örnek vereyim. birinin adını soyadını biliyosun ve bir hesabını hackliceksin. gizli soru olarakta mesela kızlık soyadını vermiş olsun. annesinin kızlık soyadı bilgisine bile ulaşabilirsin mesela. ve bu şekilde emelinede ulaşabilirsin. işte sana işe yarıcak bir bilgi. sosyal mühendislik için kullanılabiir mesela.

dikkatli olmakta fayda var bencede.

ESKİ NİCKİM "HAYALETKURT"TUR....................... WE TANRI TÜRK"Ü YARATTI. ZAFERLER KAZANIP YEDİ CİHANA NAM SALSIN DİYE...
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SSPPSS
    SSPPSS's avatar
    Erkek

yeterince pis bi iş yapıyosan facebookta gruplanmazsın zaten...

ben inanılmaz derecede kötü şeyler yaptım beni şikayet etmek isteyen olursa facebook profilimi özelden atabilirim polis,jandarma,cia,fbi,ufolar  vs vs isteyen istedigini yapsın bişey olmaz

sanki el kaide militanısınız nolcak ak paylaşsa

ikincisi son zamanlarda 118xx diye tonla servis çıktı hepsiyle telefon numaran paylaşılıyo buna takmıyosun faceye takıyosun

hocam bi yürü git ya bağlantısı olsa nolcak

facede uyuşturucu satanı gördünmü?

edit : @hayaletkurt : anne kızlık soyadı konusunda bankalara gerçek kızlık soyadınızı vermeyin uydurun.ama söyleyin bunu bu gerçek değil diye biri gerçeğini bulsa bile bi halt yiyemesin.benim anne kızlık soyadımla simdiki soyadım aynı anne babamın soyadlar aynıymış akraba evliliğiyim itiraf ediyorum

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    beyaban
    beyaban's avatar
    Erkek

Mukan bunu yazdı:
    -----------------------------

rstr617 bunu yazdı:

Gören de organize suç çetesi herkes sanacak. Bilgilerin kime ne yararı var ki. Olabilecek olanlar zaten verilmez hiçbir siteye.

Yarın ne durumda kimlerin seni araştıracağını garanti edemezsin. Adını soyadını ver ben sana ilkokul öğretmeninin sütyen numarasını söyleyeyim.

ilkokul öğretmenim erkekti onu napacaz :p

Türkçülük dün bir kaynaktı, bugün bir çaydır. Yarın coşkun bir ırmak olacak ve önünde ki bütün engelleri yıkacaktır.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    unix
    Andrei
    Andrei's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

RootB bunu yazdı:

Andrei bunu yazdı:

RootB bunu yazdı:

Kafan çalışıyorsa hem kullanırsın hem de hiç bir şey olmaz ama tabi kafasını kullanamayan bi çok kişi var. Onları uyardıysan sorun yok. Ben kullanmıyorum gerek de duymuyorum.

bu ne demek simdi hocam ? kullanmak icin ajax, query, vbasic, asp, php vs mi bilmemiz lazım ? yani güvenlik uzmanı mı olmalıyız ?

dedigin cok sacma. birilerini ima etmissin ama acık olsan daha iyi olmaz mı ? en salak insan tipi bile bugün keylogger ve türevlerini yememekte.

belli bi kısımdan bahsediyorsun ama onlar da akıllandı artık emin ol.

@Mukan

dediklerinde haklısın bence de cogu oluyor ama ne yapalım yani ? msn adresi aldıgında da ilk bilgilerin veritabanında ona bakarsak.

hatta en basitinden interneti actırmak icin de bilgi veriyoruz.

böyle düsünürsek bi bok yapmamamız lazım.

istihbaratın isi gücü yok bizi mi takip edecek ?

he sen internet aracılıgıyla beyaz isiydi adult sektörüydü bunları yapıyorsan bu kadar kasmana gerek yok illa ki yakalanırsın zaten. 

yani yok efendim kisisel bilgileriniz gidiyormus yok ebemizi mikerler lan sen insan gibi kullanıyorsan kimse gelip sana dokunmaz.

globallesen bi sanal alem var. böyle seylere kafa yormayın artık.

yırtınsanız da kimse kullandıgı hesabı bırakmaz.

hadi selametle. 

Ne alaka? Ben öyle bir şey söylemedim ki. Programlama dilleri keylogger falan filan bi sürü şey demişsin. Ben başka bir şey kastetmiştim ama bunlar değil. Sen gidip herkesle iletişimini facebook üzerinden yapıyorsan o zaman illa ki bi gün başına bişey gelicektir. Senin keylogger yiyip yemediğin hakkında %100 bilgin olsun , karşındaki insan bilmiyorsa ona attıgın her mesaja başkası ulaşabilir.

bak iste buradaki insanların anlamadıgı kısım da o. basımıza ne gelecek onu söyleyin siz ?

"batıl inanclarım yoktur ama gene de merdivenin altından gecmeyelim rıfat" gibi bise sizinki.

elinizde bi delil veya olabilecek bir örnek varsa söyleyin biz de dikkatli olalım o zaman.

madem bu kadar tehlikeli sosyal ag kullanmak.

%40 indirimli olarak "Centos Sistem ve Sunucu Yönetimi" adlı kitabımızı satın alarak, Linux üzerine yapılacak olan devam projeleri icin destekte bulunabilirsiniz : http://www.hepsiburada.com/centos-sistem-ve-sunucu-yonetimi-oku-izle-dinle-ogren-p-KKODLAB01579
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SSPPSS
    SSPPSS's avatar
    Erkek

Mukan bunu yazdı:

rstr617 bunu yazdı:

Gören de organize suç çetesi herkes sanacak. Bilgilerin kime ne yararı var ki. Olabilecek olanlar zaten verilmez hiçbir siteye.

Yarın ne durumda kimlerin seni araştıracağını garanti edemezsin. Adını soyadını ver ben sana ilkokul öğretmeninin sütyen numarasını söyleyeyim.

hocam ben sana adımı soyadımı herbokumu veririm bana doğum tarihimi bile söyleyemezsin ? varmısın iddiaya ?

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Drawlord
    Drawlord's avatar
    Erkek

dostum bu kadar kasma kendini qel sana tc kimlik numarama kadar vereyim ne yapabileceksen yap benim hakkımda hiç birşey olmaz

Laf Yapacağına ICRAAT Yap!..
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RootB
    RootB's avatar
    Erkek

Andrei bunu yazdı:

RootB bunu yazdı:

Andrei bunu yazdı:

RootB bunu yazdı:

Kafan çalışıyorsa hem kullanırsın hem de hiç bir şey olmaz ama tabi kafasını kullanamayan bi çok kişi var. Onları uyardıysan sorun yok. Ben kullanmıyorum gerek de duymuyorum.

bu ne demek simdi hocam ? kullanmak icin ajax, query, vbasic, asp, php vs mi bilmemiz lazım ? yani güvenlik uzmanı mı olmalıyız ?

dedigin cok sacma. birilerini ima etmissin ama acık olsan daha iyi olmaz mı ? en salak insan tipi bile bugün keylogger ve türevlerini yememekte.

belli bi kısımdan bahsediyorsun ama onlar da akıllandı artık emin ol.

@Mukan

dediklerinde haklısın bence de cogu oluyor ama ne yapalım yani ? msn adresi aldıgında da ilk bilgilerin veritabanında ona bakarsak.

hatta en basitinden interneti actırmak icin de bilgi veriyoruz.

böyle düsünürsek bi bok yapmamamız lazım.

istihbaratın isi gücü yok bizi mi takip edecek ?

he sen internet aracılıgıyla beyaz isiydi adult sektörüydü bunları yapıyorsan bu kadar kasmana gerek yok illa ki yakalanırsın zaten. 

yani yok efendim kisisel bilgileriniz gidiyormus yok ebemizi mikerler lan sen insan gibi kullanıyorsan kimse gelip sana dokunmaz.

globallesen bi sanal alem var. böyle seylere kafa yormayın artık.

yırtınsanız da kimse kullandıgı hesabı bırakmaz.

hadi selametle. 

Ne alaka? Ben öyle bir şey söylemedim ki. Programlama dilleri keylogger falan filan bi sürü şey demişsin. Ben başka bir şey kastetmiştim ama bunlar değil. Sen gidip herkesle iletişimini facebook üzerinden yapıyorsan o zaman illa ki bi gün başına bişey gelicektir. Senin keylogger yiyip yemediğin hakkında %100 bilgin olsun , karşındaki insan bilmiyorsa ona attıgın her mesaja başkası ulaşabilir.

bak iste buradaki insanların anlamadıgı kısım da o. basımıza ne gelecek onu söyleyin siz ?

"batıl inanclarım yoktur ama gene de merdivenin altından gecmeyelim rıfat" gibi bise sizinki.

elinizde bi delil veya olabilecek bir örnek varsa söyleyin biz de dikkatli olalım o zaman.

madem bu kadar tehlikeli sosyal ag kullanmak.

facebooktan arkadaşına önemli bi şifre gönder , onun pc'sinde keylogger varsa senin o çok önemli bilgin başkasının eline geçer.

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SysTeMeRRoR
    SysTeMeRRoR's avatar
    Erkek

benim ulke cok saf :) cahil hic bisikimden caktiklari yok o yuzden her bakimdan cok rahatim. geri kalmis ulkenin tdi bi baska oluyo :)

ne bilisim sucu var ne bisi ( insallah yakinda beni paket edip sonra yasa cikartmazzlarsa )

vatandaslik hakkimda oldu. 1 sene icinde pasaportu alicam. bu ulkenin tr ile protokolude yok. tr burayi tiye almiyor.

"Hayatta en acikli sey, bir insanin, problemin kendinden kaynaklandigini gorememesidir." Carl Gustav Jung
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    gfb_soldier
    gfb_soldier's avatar
    Erkek

bu mantıkla hareket edersek ip numaralarımızdan evimizide bulabilirler.

Yıl 2010 isteyen herkes herşekilde internet yoluyla birini bulabilir.artık cok basit hale geldi bu.

http://twitter.com/#!/yasiinergul
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kvasir
    kvasir's avatar
    Erkek

Bizim pederin banka borcundan dolayı onu baya bir aradılar da bulamadılar, sonra facede beraber fotorağrafımızı görüp, okuluma gelmişlerdi... Bendeefkarımdan omegledeyim artık :P

Toplam Hit: 7268 Toplam Mesaj: 48