folder Tahribat.com Forumları
linefolder İnternet Siteleri
linefolder Facebook İçin Şüphelerim (Bence Kullanmayın)

Facebook İçin Şüphelerim (Bence Kullanmayın)

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    emre_gss
    emre_gss's avatar
    Erkek

fişlesinler..hatta sitelre resmimi koysunlar..belki bi 23 yaşında mavi gözlü sarışın sadece bi gece için amerikaya davet eder.. o zman dersiniz..beni de fişleee benide fişleeee :))

öte yandan..sankifacebook olmasa çok gizli saklınız olabilcek..admlar istedikden sonra..saat kaçta çiş e gittiğini kanalizasyona akan çiş miktarından hesaplarlar..

yorgun senarist .]
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HeYeT
    HeYeT's avatar
    Erkek

facebook şu şekilde zararlı olabilir.

İşe girmede

nasılmı şöyleki bi şirkete iş başvuru su yapıorsun adamda seni sadece cv nden biliyor.. ama özel hayatında nasıl birisin ki ciddi bi şirketse buna önem verir.. bakıyor face de sosyal ağlarda neler demişsin  enseye şaplak göte parmak modundaysan adam şöyle bir düşünür... belkide düşünmez ne bilim böyle bişeler işte.

matematik24.com
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    fenerist07
    fenerist07's avatar
    Erkek

burnunun dibinde üstüne gelen 250 teröristi görsün önce devlet, sonra facebooktan istihbarat toplasın.

Amphetamine Logic.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    g2k
    g2k's avatar
    Erkek

hayaletkurt bunu yazdı:
    -----------------------------

ben sana mesela kullanılabilecek bir örnek vereyim. birinin adını soyadını biliyosun ve bir hesabını hackliceksin. gizli soru olarakta mesela kızlık soyadını vermiş olsun. annesinin kızlık soyadı bilgisine bile ulaşabilirsin mesela. ve bu şekilde emelinede ulaşabilirsin. işte sana işe yarıcak bir bilgi. sosyal mühendislik için kullanılabiir mesela.

dikkatli olmakta fayda var bencede.

gel hocam ben sana adımı soyadımı doğum tarihimi vereyim bul bakalım annemin kızlık soyadını. hatta hiç kasma direk tc kimlik no vereyim bakalım bulabilecek misin?

g2k[et]tahribat[dat]com
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sirpence
    sirpence's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

g2k bunu yazdı:

hayaletkurt bunu yazdı:

ben sana mesela kullanılabilecek bir örnek vereyim. birinin adını soyadını biliyosun ve bir hesabını hackliceksin. gizli soru olarakta mesela kızlık soyadını vermiş olsun. annesinin kızlık soyadı bilgisine bile ulaşabilirsin mesela. ve bu şekilde emelinede ulaşabilirsin. işte sana işe yarıcak bir bilgi. sosyal mühendislik için kullanılabiir mesela.

dikkatli olmakta fayda var bencede.

gel hocam ben sana adımı soyadımı doğum tarihimi vereyim bul bakalım annemin kızlık soyadını. hatta hiç kasma direk tc kimlik no vereyim bakalım bulabilecek misin?

tamam olur :D

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sirpence
    sirpence's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

RootB bunu yazdı:

Andrei bunu yazdı:

RootB bunu yazdı:

Andrei bunu yazdı:

RootB bunu yazdı:

Kafan çalışıyorsa hem kullanırsın hem de hiç bir şey olmaz ama tabi kafasını kullanamayan bi çok kişi var. Onları uyardıysan sorun yok. Ben kullanmıyorum gerek de duymuyorum.

bu ne demek simdi hocam ? kullanmak icin ajax, query, vbasic, asp, php vs mi bilmemiz lazım ? yani güvenlik uzmanı mı olmalıyız ?

dedigin cok sacma. birilerini ima etmissin ama acık olsan daha iyi olmaz mı ? en salak insan tipi bile bugün keylogger ve türevlerini yememekte.

belli bi kısımdan bahsediyorsun ama onlar da akıllandı artık emin ol.

@Mukan

dediklerinde haklısın bence de cogu oluyor ama ne yapalım yani ? msn adresi aldıgında da ilk bilgilerin veritabanında ona bakarsak.

hatta en basitinden interneti actırmak icin de bilgi veriyoruz.

böyle düsünürsek bi bok yapmamamız lazım.

istihbaratın isi gücü yok bizi mi takip edecek ?

he sen internet aracılıgıyla beyaz isiydi adult sektörüydü bunları yapıyorsan bu kadar kasmana gerek yok illa ki yakalanırsın zaten. 

yani yok efendim kisisel bilgileriniz gidiyormus yok ebemizi mikerler lan sen insan gibi kullanıyorsan kimse gelip sana dokunmaz.

globallesen bi sanal alem var. böyle seylere kafa yormayın artık.

yırtınsanız da kimse kullandıgı hesabı bırakmaz.

hadi selametle. 

Ne alaka? Ben öyle bir şey söylemedim ki. Programlama dilleri keylogger falan filan bi sürü şey demişsin. Ben başka bir şey kastetmiştim ama bunlar değil. Sen gidip herkesle iletişimini facebook üzerinden yapıyorsan o zaman illa ki bi gün başına bişey gelicektir. Senin keylogger yiyip yemediğin hakkında %100 bilgin olsun , karşındaki insan bilmiyorsa ona attıgın her mesaja başkası ulaşabilir.

bak iste buradaki insanların anlamadıgı kısım da o. basımıza ne gelecek onu söyleyin siz ?

"batıl inanclarım yoktur ama gene de merdivenin altından gecmeyelim rıfat" gibi bise sizinki.

elinizde bi delil veya olabilecek bir örnek varsa söyleyin biz de dikkatli olalım o zaman.

madem bu kadar tehlikeli sosyal ag kullanmak.

facebooktan arkadaşına önemli bi şifre gönder , onun pc'sinde keylogger varsa senin o çok önemli bilgin başkasının eline geçer.

msnden arkadaşına bi şifre gönder, onda keylogger varsa senin o çok önemli bilgin başkasının eline geçer.

Arkadaşına telden mesaj at şifreni gönder, o pc de yazdığı zaman senin o çok önemli bilgin başkasının eline geçer.

Teknolojiyi indirgiyorum.

Kağıda şifreni yaz arkadaşına ver. Birisi o kağıdı gördüğünde veya yine o pc de yazdığı zaman senin o çok önemli bilgin başkasının eline geçer.

teknolojiyi komple çöpe atalım :W

Mağaraya resim çizerken imza atmayı unutmayın hak ihlali yapıyolar :W senin o çok önemli resmin başkasının eline geçer.

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tarikat Şeyhi
    HolyOne
    HolyOne's avatar
    Erkek

Iddia tüm Internet siteleri için geçerli facebookun biyere kişisel bilgi sızdırmak gibi özel bir durumu yok

Zaten en azından Türkiyede host edilen siteler için mahkemenin isteyipde alamayacağı hiçbir bilgi yok. Facebook için de amerikadaki mahkemeler aynı şekilde yetkili. Ha full database isteyemezler tek tek user isteyebilirler bildigim kadariyla

Nush ile uslanmayanı etmeli tekdir, Tekdir ile uslanmayanın hakkı kötektir!
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Thelordmax
    Thelordmax's avatar
    Erkek

Şeyhin dediği gibi bu tür siteler için kimse garanti vermez. Zaten bilindik formalite gizlilik ilkeleri vardır.

Üst düzey yetkililer istediği kişinin bilgilerini alabilir.

Silinen bi fotoğraf yada isim değişikliğinde database verilerinin de silineceğini düşünmesin kimse (:

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    snnyk
    snnyk's avatar
    Erkek

faeysbuk tan üyeliğini silmek

din değiştirmek kadar huzur verici bi eylem

snnyk.com - code is poetry all that i know...
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Adanedhel
    Adanedhel's avatar
    Erkek

bence feysbuktaki en büyük amaç reklamlarla insanlara daha kolay ulaşabilmek...yani insanların ihtiyaçlarına göre ve hoş gelen bir şekilde ürünleri paylaşmak..bunun için kişisel bilgiler depolanıyor..zaten geçen sene feysbuku kodlayan eleman 3 milyar insanın bilgilerini bir pc şirketine sattı..

Toplam Hit: 7266 Toplam Mesaj: 48