folder Tahribat.com Forumları
linefolder İnternet Siteleri
linefolder Facebook İçin Şüphelerim (Bence Kullanmayın)

Facebook İçin Şüphelerim (Bence Kullanmayın)

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Mukan
    Mukan's avatar
    Erkek

Güncelleme: http://www.internethaber.com/facebookta-tehlikeli-paylasim-270141h.htm

Askeri Açıklama İçerir:

Güneydoğu'da askerlik yapıp terhis olan askerlerin sosyal paylaşım sitesi facebook'ta kurduğu gruplar tehdit oluşturuyor. Askerlik anısı olarak çekilen fotoğraflar, gelecek tehlikenin farkına varılmadan yayınlanıyor. Fotoğraflarda siperler, bölgenin coğrafi özellikleri ve kullandıkları silahlar detaylı bir biçimde görünüyor. Uzmanlar, terör örgütü mensuplarının keşif ve plan yapmak için bu gruplara rahatça girip fotoğrafları inceleyebileceğine dikkat çekti.

Milli Güvenlik Kurulu Genel Sekreterliği İç Güvenlik Değerlendirme eski Başmüşaviri emekli Kurmay Albay Mümin Öngören, fotoğrafların yayınlanmasının terör saldırılarına davetiye çıkarttığını belirtti. Öngören birliklere cep telefonu ve fotoğraf makinesi sokulmasının yasak olduğunu anımsattı.

GİZLİ BİLGİLERİN AÇIKLANMASI

Emekli Albay Öngören, şöyle dedi: 'Ziyareçilerin dahi birliğe bu tür cihazlar getirmesi suçtur. Bu karakollardan hatıra dahi olsa görüntü alınması ve paylaşım sitelerinde yayınlanması, askeri gizli bilgilerin açıklanması olur. Bu da ciddi bir suçtur. Ancak binlerce evladımız başarıyla görev yaptıktan sonra terhis olmuş ve bilinçsizce bu fotoğrafları facebook'a koymuştur. Genelkurmay'ın bu çocuklara dava açması da beklenmemeli.' Hükümetin bu konuyu ele alması gerektiğini savunan Öngören, 'Bir yasa çıkarılıp bilişim suçu olarak değerlendirilmeli ve bu furyanın bir an önce önüne geçilmeli. Bu fotoğraflar internet sitelerinden çıkartılmalı' diye konuştu.

YAYIN ENGELLENMELİ

Emekli Tuğgeneral Nejat Eslen ise şöyle dedi: 'Yayınlar kesinlikle engellenmeli. Üst rütbeli subaylar bile yapıyor. Gençlerimiz övünç meselesi ve kahramanlık duygusuyla fotoğrafları paylaşıyor. Bu eğitimde eksiklik olduğunu gösterir. Tezkere alan askerlere brifing adlı verilip bilgilendirme yapılmalı.

-----------

Ek istihbarat: "genç siviller" (kürt ve islamcılardan oluşan akp yandaşı oluşum) organize biçimde taraftar toplama ve fişleme çalışması yapıyor.

Hakkımda atıp tutan birine rastlarsanız pm gönderin log ve görüntü kazanın. İster atın ister tutun.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SyspioniC
    SyspioniC's avatar
    Erkek

mukan

...Sizden msnde resminizi, adınızı soyadınızı, neleri sevdiğinizi sorup istesem verir miydiniz? Ama 3 milyar insana bu bilgileri açıyorsunuz....

-----------------

nereye 3 milyar hocam ?. çoğu kişinin kişisel bilgileri, arkadaşım görsün/arkadaşımın arkadaşı görsün şekindedir.

@rootb nin dediği cok malca :|

facebookdan şifreni gönderdin o elemanda keylogger varsa ohooo...

başka bi steden gönderirsin telden söylerisn adam pc ye yazınca yine keylogger kaydedicek. facebookun sucu ne burda ahahhahaaha :D

"Derviş Yunus bu sözü eğri büğrü söyleme, Seni sorguya çeker bir Molla Kasım gelir."
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Mukan
    Mukan's avatar
    Erkek

Güncelleme (Yeni Haber) Kaynak : Radikal.

100 Milyon Kullanıcının Facebook Bilgileri Kolayca İfşa Edildi

100 milyon Facebook'lu 'listelendi'

29/07/2010 17:11

Popüler sosyal paylaşım sitesi Facebook'un 100 milyon kullanıcısının kişisel bilgileri bir internet güvenlik uzmanı tarafından internette yayımlandı.

ANKARA- Kullanıcıların kişisel ayarlarınca gizli tutulmayan verileri toplamak için Facebook profillerini özel bir programla tarayan Ron Bowes, mahremiyet konusuna dikkati çekmek için verileri yayımladığını söyledi.

İnternette "torrent" olarak indirilebilir dosya şeklinde yayımlanan 100 milyon Facebook kullanıcısının bulunduğu liste, her aranılabilir kullanıcının profilini, ismini ve kendine özgü kimliğini sağlıyor.

Dosya internette hızla yayılırken, Facebook’tan yapılan açıklamada, bilgilerin zaten herkese açık, gizli olmayan veriler olduğu savunması yapıldı.

Dünyanın en büyük dosya paylaşım sitesi Pirate Bay’de, kullanıcı listesi hızla dağıtılıp, indirilirdi. "Lusifer69" isimli bir kullanıcı, listeyi, "Harika ve biraz korkutucu" diye niteledi.(aa)

Hakkımda atıp tutan birine rastlarsanız pm gönderin log ve görüntü kazanın. İster atın ister tutun.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cankol
    cankol's avatar
    Erkek

Arkadaşlar facebook dosyaları(resim,video) silmiyor. Hatta bir ara davalık olmuştular bu yüzden. onun zorunluluğu ile kaldırmışlardı içeriği. Bende ondan birkaç gün sonra deneyeyim dedim,rastgele bir fotoğrafımın linkini aldım. daha sonra fotoğrafı sildim. sonra facebooktan da çıktım. Tarayıcıyı da kapattım(Firefox),internet explorer ı açtım ve fotoğrafımın linkine girdim. Fotoğrafım aynen duruyordu.(!)

imza.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Lathedarkman
    Lathedarkman's avatar
    Erkek

caner011 bunu yazdı:
    -----------------------------

Arkadaşlar facebook dosyaları(resim,video) silmiyor. Hatta bir ara davalık olmuştular bu yüzden. onun zorunluluğu ile kaldırmışlardı içeriği. Bende ondan birkaç gün sonra deneyeyim dedim,rastgele bir fotoğrafımın linkini aldım. daha sonra fotoğrafı sildim. sonra facebooktan da çıktım. Tarayıcıyı da kapattım(Firefox),internet explorer ı açtım ve fotoğrafımın linkine girdim. Fotoğrafım aynen duruyordu.(!)

-----------------------------

çerezlerden kaynaklanıyordur

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Blackjack
    Blackjack's avatar
    Erkek

Bende geçen gün alkollü araç kullanıp kaza yapan birini gördüm.Arabaları yasaklasınlar.Hatta motorlu araçları toptan tedavülden kaldırsınlar.

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Martech
    Martech's avatar
    Erkek

Haklısın.

Benimde boyle bir sitem olsam boyle sosyal bir ortam bende silmezdim :)

Toplam Hit: 7267 Toplam Mesaj: 48