folder Tahribat.com Forumları
linefolder Gündem - Güncel Konular
linefolder GSS Borçlarının Silinmesi İle İlgili

GSS Borçlarının Silinmesi İle İlgili

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ProBilisim
    ProBilisim's avatar
    Erkek

Takipteyim. Silerlerse süper olur.

Sana Herşeyi uzun uzun anlatabilirim ama senin yerine anlayamam.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Noyan
    Noyan's avatar
    Erkek

böyle yasanın ve kanunun yapımda ve yönetimde emeği geçen herkesin ırzını sikeyim arkadaşlar.

Askerden sonra 1 küsür yıl evde yattım, aslında 7-8 ay yattım sonra bazı çalışmalar yapıp 3d sektörüne girdim.

15 aydan biraz fazla boştaydım yani.

o süreçte gss işlemiş, çalışmayan adamdan para kesiyorlar, bunların ben bacılarına kadar sikeyim.

30 yaşında geldim nerdeyse hayatımda 1 kere devlet hastanesinde ağrı kesici iğne oldum ben.

adam diyorki geliri şu kadar olan adamdan ayda 200 küsür lira ceza yazacağız. şunun altında olandan 35 lira.

insanına zulm eden böyle tuzu kuru kanun koyucuları sikeyim böyle ülkenin amına koyim. Yurt dışında çalışmayana maaş var bizde

çalışmayan üçe beşe kölelik yapsın diye düzen var. Herşeye vergi koyuyorlar zaten ne biçim ülke oldu.

Her geçen yıl boka batıyoruz, öyle kol gibi enflasyon var ki bunu çalışan, aile geçindiren adam bilebilir.

keşke avrupada yada amerikada doğsaydım yaa.

kendi rızamla küfür ediyorum ister ban atın ister kınayın ister küfür edin bana ama artık böyle yazmadan kendimi ifade edemiyorum.
    sorun bende mi yoksa bu çarpık sistemde mi kadar sizin

Akıllı insan her düşündüğünü söylemez ama her söylediğini düşünür.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Kaan
    Kaan's avatar
    Erkek

2000 lira borcum var.

Devletten proje desteği alınca ödeyeceğim :) Yoksa yok..

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    unbalanced
    unbalanced's avatar
    Erkek
    kaygusuz bunu yazdı
    unbalanced bunu yazdı
    kaygusuz bunu yazdı

devleti yönetenler size geçiyor

siz dassak yalamaya devam edin

ne biçim uslup bu arkadaşım? kim ne yalıyor? varsa söylemek istediğin kişi nickini kullanarak söyle burda.. bu konuya yazanlar zaten karşı çıktıkları için yazıyorlar.. 

yalansa bu 9 köyden kovulmaya razıyım.

binlerce genç gss den borçlu değilmi

haşırt diye borcu boynunuza geçirmedi mi?

tbt de kaç kez bu konuyla ilgili başlık açılmadı mı

daha çok mikilecek nesil geliyor.

ali tezel dürüst değil.

çok pis bi geçirme ile başbaşayız gençler etrafınız sarıldı mike mike bu borçları ödeyeceksiniz haciz kapıda böbreğinizi satın belki kurtulursunuz :)

hocam siz diyip genelleme öncelikle.. ben ve sanırm bir çok kişi bu düzenlemeden memnun değil. devletin yaptığı şeyi eleştirmek adına konu açtım hatta bundan önce 1-2 konu daha açtım bu hususla ilgili.. ve ben bir kaç ay sonra gss den muaf olacağım beni o kadar da ilgilendiren bir şey olmadığı halde yine de bu ülkenin bir vatandaşı olarak diğer arkadaşlarla bir şeyleri paylaşmak istiyorum..  

yabancı ülkelerde harçlara zam yapıldı diye öğrenciler günlerce sokaklara döküldü ve devlet geri adım attı, bizim insanımız ise hakkını toplumsal bilinçle aramıyor çünkü değişeceğine inanmıyor. Oysa birlik olunsa her aksi kanunda karşı çıkılsa devlet geri adım atmaya mecburdur. demiyorum ki her yer yakılıp yıkılsın.. oturma eylemi yapılsın on binlerce kişi mesela... muhalefetten bir fayda yok, çünkü onların da tuzu kur.. muhalefetin ne olduğunu bilmeyen adamlar var.. chp nin yaptığı akp iyi de kötü de yapsa hepsine hayır diyor, mhp tutturmuş bir türklük kavgası, sanki bu ülkenin başka sorunu yok, bdp de onun kürt versiyonu.. bu adamlar mı akp ye karşı muhalefer yapacaklar? sendiklar zaten ayrı bir baş olmuş, işçiler sömürülüyor, sendikabaşkanı gösteremlik tepki koyuyor.. 

ben halkın gücünün farkında olmadığının düşüncesindeyim.. çok güzel bir karikatür vardı aradım ama bulamadım.. bir tane tahterevalli üzerinde bir yanda seçmen karşı tarafta politikacı ve politikacı uçuruma doğru gelmiş şekilde konuşuyor. çok güzel özetliyordu.. halk oradan çekildiğinde tahterevalli tartıp politikacı uçuruma gidecek.. işte bu mantıkla halkımız hareket ederse, poliitkacılar da ona göre davranacaktır!!!

@Noyan, ben de seninle aynı fikirdeyim yanlızsa küfürsüz olarak söylüyorum

Ülkesini Seven Her Türk Vatandasi, Ülkesinin Sessiz Istilasi'na karsi durmak zorunda.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    archair23
    archair23's avatar
    Erkek

adamlar 3 çocuk olayını burdada getiriyorlar pes ya 

Acer 4820TG i5 Ati 5650 & İphone 4 & iphone 6 & Turkcell Platinum & Ipad Mini Retina & Playstation 4 & GTA V & Logitech Z506 & Cookoo & Samsung Evo 250gb
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Mx0TBT
    Mx0TBT's avatar
    Erkek
    bende bu konuyu uzun suredir takip ediyorum. yapilan bu uygulama sacmalin daniskasi kimsede aynen itiraz etmiyo bir cok kisi borcu oldunu bilmiyoki

Aslında hepimiz eksiğiz biraz Leylası olmayan mecnunlarız Ne sıcacık bir ismail abimiz var. Nede kötü zamanda Yanımızda olan İskender babamız Ne mahellemizi mahalle yapan Erdal bakkalımız ne her kapıyı açan yavuz abimiz nede bize doğru yolu gösteren dedemiz.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    burakayser
    burakayser's avatar
    Erkek

Bende askerden yeni geldim. Askerde emekli sandığından yararlanıyordum. Askerden önce de gelir testi yaptırmıştım. Askere gidene kadar ödedim mecburen Gss'yi çalışmadığım halde. Şimdi gelince sorgulattırdım 1280 lira borcun var diyo. 20 aydır ödemiyomuşum Gss yi. Saçmalığın daniskası bunların sistemi. Neymiş efendim askere gitmeden gssyi durduracakmışız. Lan SGK dediler hepsini ssk, emekli sandığı filan birleştiriyoz dediler. Benim emekli sandığım başlamış. Gss yi otomatik kapatsana. Sürekli ben gss devam ediyomu etmiyomu diye onu mu takip edecem. Pazartesi terhis belgemle gidecem borcumu sildirebilirsem sildirecem.

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    interfector
    interfector's avatar
    Homo

Öğrenci belgesi verdiğim halde borcum katlanıyor sürekli bende bunu anlamıyorum. Sgk ya gidip ortalığı ayağa kaldırmalımıyım yoksa insan gibi bir çözümü varmı?

Aldanma insanların samimiyetine, menfaatleri için gelirler vecde, vaad etmeseydi allah cenneti, ona bile etmezlerdi secde..
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    unbalanced
    unbalanced's avatar
    Erkek
    interfector bunu yazdı

Öğrenci belgesi verdiğim halde borcum katlanıyor sürekli bende bunu anlamıyorum. Sgk ya gidip ortalığı ayağa kaldırmalımıyım yoksa insan gibi bir çözümü varmı?

bence tekrar git bi sgk ya sor hocam, bi sıkıntı olmuştur muhtemelen, ya da yaşın 25 i geçmişse o da olmuş olabilir?

Ülkesini Seven Her Türk Vatandasi, Ülkesinin Sessiz Istilasi'na karsi durmak zorunda.
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
Toplam Hit: 10101 Toplam Mesaj: 97