folder Tahribat.com Forumları
linefolder Gündem - Güncel Konular
linefolder GSS Borçlarının Silinmesi İle İlgili

GSS Borçlarının Silinmesi İle İlgili

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    asi_mali
    asi_mali's avatar
    Erkek

http://ekonomi.milliyet.com.tr/milyonlarca-kisiye-torba-yasa/ekonomi/detay/1870242/default.htm

http://www.tahribat.com/forum/2017-mart-turkiye-ekonomik-krizi-223734/13 http://www.tahribat.com/forum/ulke-ekonomisi-doviz-ve-zamlar-genel-konu-224852/9 https://www.tahribat.com/forum/ulke-ve-dunya-gundem-konusu-6-256260/79 https://www.tahribat.com/forum/ulke-ve-dunya-gundem-konusu-7-256352/65#msg3357950
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    FOXXLY
    FOXXLY's avatar
    Erkek
    adeleks bunu yazdı
    darkroques61 bunu yazdı
    adeleks bunu yazdı

peki ben şimdi gitsem gelir testi yaptırsam borçlar silinir mi üzerime kayıtlı araba var ama sikinti olur mu ? 

Borç silinmiyor gelir testine göre belirlenecek aylık miktara göre yeniden hesaplanıyor geçmiş aylar da o fiyat üzerinden değerlendiriliyor.

tamam hocam yarın bi gideyim bakıyım ne kadar geçirecekler  

benim geçmiş borcu sildiler.

25 yaş üstüyüm. öğrencilikten faydalanamıyorum. gittim gelir testi yaptırdım. 40 lira çıktı.

geçmiş borcum, 500 küsür liraydı 3 aylık. 120 liraya düştü. yani geçmiş borcu silmiyorlarda tam olarak diyelim aylık 200 den hesaplıyorsa 40 dan hesaplayıp düzenliyorlar. fazla kısmını siliyorlar.

kelimeler albayım bazı anlamlara gelmiyor.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    JuMaN
    JuMaN's avatar
    Erkek

Bi kaç önce bende sildirmiştim ögrenci oldugum dönemlere ait borçlar vardı 800 tl kadarını sildiler gelir testi falan yaptırdım öyle sildiler.

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Schwarz
    Schwarz's avatar
    Erkek

1400 TL Olmuş vatana millete hayırlı olsun geçen 1kdı ne ara o kadar çıktı anlamadım.Şuan öğrenciyim bu borcu sildirmek için birşeyler yapabilirmiyim ?

Ignorance is bliss.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    JuMaN
    JuMaN's avatar
    Erkek
    Schwarz bunu yazdı

1400 TL Olmuş vatana millete hayırlı olsun geçen 1kdı ne ara o kadar çıktı anlamadım.Şuan öğrenciyim bu borcu sildirmek için birşeyler yapabilirmiyim ?

Hocam öğrenci işlerine git öğrenci belgesini al neden alıyor derse GSS prim borcumu sildirecektim de ondan sonrada SGK git gss prim borcum var ama ben okuyorum şimdi ve öğrenci belgesini getirdim borcumu sildirmek istiyorum de sana yardımcı olur orda.

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ★★★★
    Genki
    Genki's avatar
    Erkek

öğrenci olupda borcunu sildirmek için yapması gerekenleri söylüyorum.

Öğrenci belgesi yeterli gelmiyor arkadaşlar.

bendede 3.7k borç var sgkya gittim öğrenci belgesi ile , okuğudunzu bütün dönemleri gösterecek şekilde belge istiyorlar

abi bak öğrenci belgesi bu, aha burada kayıt tarihimde yazıyor diyorum adam kardeşim doğru söylüyorsun bana kalsa bu yeterli ben hemen sileyim ama işte godomanlar okuduğunuz dönemlerin tamamnı gösterecek şekilde belge istiyor dedi borcu silemedi.

Öğrenci belgesi iste, altına okuduğun bütün dönemleri belirtecek şekilde not yazdırt kaşe maşe ıslak imza falan fişmanlat getir silelim borcunu dediler. Okul öle bişi vermesse nabacam dedim, transkriptini çıkart imzalat onu getir dediler.

Belgeyi aldımda üşengeçlikten gidip vermiyorum hala daha katlıyorlar :D

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    JuMaN
    JuMaN's avatar
    Erkek
    Genki bunu yazdı

bendede 3.7k borç var sgkya gittim öğrenci belgesi ile , okuğudunzu bütün dönemleri gösterecek şekilde belge istiyorlar

abi bak öğrenci belgesi bu, aha burada kayıt tarihimde yazıyor diyorum adam kardeşim doğru söylüyorsun bana kalsa bu yeterli ben hemen sileyim ama işte godomanlar okuduğunuz dönemlerin tamamnı gösterecek şekilde belge istiyor dedi borcu silemedi.

Öğrenci belgesi iste, altına okuduğun bütün dönemleri belirtecek şekilde not yazdırt kaşe maşe ıslak imza falan fişmanlat getir silelim borcunu dediler. Okul öle bişi vermesse nabacam dedim, transkriptini çıkart imzalat onu getir dediler.

Hocam bende senin dediğin gibi yapmıştım okula dilekçe verdim okdugum dönemlere ait yazı almak istiyorum dedim dilekçeyi verdi 1 gün sonra müdürlükten almıştım , ama okuyanlar için öğrenci belgesi yeterli galiba sen yine her ihtimale karşı ikisinide al.

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    burakayser
    burakayser's avatar
    Erkek

Arkadaşlar benim de askere gitmeden önce 7 aylık filan borcum vardı. Ama 36 lira mı neydi en düşük olandan.

Askere giderken kapattırmak gerekiyomuş GSS'yi. bilmiyodum askerden geldikten sonra bi baktım borç 1300filan. Gittim terhis belgemle 12 ay sildiler.

Ama şu anda hala borcum 760 lira görünüyo. Hesaplıyorum 7 x 36  hadi 100 lira da faiz olsun 760 lira etmiyo :) nası işse. Elimde belge de var 36 lira ödüyecen diye.

Tekrardan SGK ya gidip kavga mı etmem lazım?

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Schwarz
    Schwarz's avatar
    Erkek
    JuMaN bunu yazdı
    Schwarz bunu yazdı

Hocam öğrenci işlerine git öğrenci belgesini al neden alıyor derse GSS prim borcumu sildirecektim de ondan sonrada SGK git gss prim borcum var ama ben okuyorum şimdi ve öğrenci belgesini getirdim borcumu sildirmek istiyorum de sana yardımcı olur orda.

peki hocam ben 1 yıldır öğrenciyim 1 yıl öğrenci olduğum süre zarfı içerisin de mi silim yapacaklar yoksa komple hepsini mi kapatacaklar ?

Ignorance is bliss.
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    FOXXLY
    FOXXLY's avatar
    Erkek
    Genki bunu yazdı

ankara sgk da böyle bişey yok. 4 aralık 2013 tarihi ile sadece öğrenci belgesi ile sildirdim. sonra değiştiyse yönetmelik bilmiyorum.

kelimeler albayım bazı anlamlara gelmiyor.
Toplam Hit: 10105 Toplam Mesaj: 97