"Hacklendiysen Savcılığa Ver" Kafası

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Hybris
    Hybris's avatar
    Erkek

forumda artık nadiren açılan hack yedim konularının altında "ver savcılığa siksinler kaynatasını" türevi yorumları bolca görmeye başladık.

bu konuda kim suçlu ve kim mağdur? müridlerin kafasından geçenleri merak etmekteyim.

tbtdeki admin ve demirbaşların çoğu yürürlüğe giren yasalardan dolayı elini eteğini bu işlerden çekmek durumunda kaldığını ifade etmiş insanlar. gerçi aleni olarak açıklayamasalar da hala kovaladıkları işler vardır orası ayrı konu. özellikle onların düşüncelerini merak ediyorum.

--

wordpress joomla gibi free cmslere warez hazır tema kurup ya da iyi ihtimalle 2 satır css ile tema giydirip hem ucuz hem kaliteli web tasarım hizmeti verdiğini iddia eden firma ve freelancerlar tbt bünyesinde de mevcut.

bunlar maliyeti düşük tutmak için expertlerle çalışmaz, iş ellerinde patlayınca gelir hazır çözüm için ağlarlar... 

bunlar kaliteli hosting için paraya kıymaz, müşterileri veri kaybı yaşadığında ağlarlar...

yine gün gelir aynı firma sahipleri foruma gelip; "sitelerim hacklendi! madur oldum! müşterimin imajı zedelendi! o piçi bana bulun!" nidaları atarak yine ağlarlar... hep ağlar bunlar amına koyayım.

firma-müşteri ilişkisinde bir sitenin index yemesiyle serverin down olması arasında temelde fark yoktur. ikisinde de firma taahhüt ettiği hizmeti sağlayamamış, işini doğru yapamamış, ya da bir diğer deyişle aldığı paranın hakkını verememiştir.

müşteri için kıl oldu yün oldu geçerli bir mazeret değildir.

--

ben bu adamlara zerre acımıyorum. bu yeni yeni türeyen "uğraşma savcılığa ver yeaa"cıları ise kumda oynamaya davet ediyorum.

bir adam "kim hackledi lan niye böyle oldu?!" diye fellik fellik dolanacağına işini doğru yapacak, ya da doğru yaptıracak. işin erbabı değilse de yapmayacak.

zaten türkiyede herkes mühendis herkes müteahhit herkes müdür. herkes her boktan anlıyor öyle ya..

agile isn’t how fast you can go, it’s how fast you can turn.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    iLLuMiNaTi
    iLLuMiNaTi's avatar
    Erkek

Edit.

iLLuMiNaTi tarafından 12/Mar/13 16:48 tarihinde düzenlenmiştir
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Underground
    Underground's avatar
    Erkek

edit akşam yazcam

Herkesin işine yaradığın kadar iyisindir Bu Hayatta!
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tnrsk
    Tnrsk's avatar
    Erkek

şimdi gelip bok atanlar olur yazı güzel

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Yigit
    Yigit's avatar
    Erkek

asıl bu neyin kafası :)
    haklı olduğun yerler mevcut fakat genel anlamda katılmıyorum sana..

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    EnableTurk
    EnableTurk's avatar
    Erkek
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Buremba
    Buremba's avatar
    Erkek

hırsızın hiç mi suçu yok?

. . .. . ... .
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MaviGozluDev
    MaviGozluDev's avatar
    Erkek

"Hacklendiysen Savcılığa Ver" diyen kumda oynayanlardan olarak cevap vermek istedim :)

bahsettiğin profil evet memlekette çok türedi malesef ona bi sözüm yokta, saçma sapan sistemler kuran daha doğrusu hosta kopyala yapıştır yapıp site yaptım deyip satanlar varda, lamer lamer takılıp index atanlar yok mu? var.
    onuda geçtim o bahsettiğin kitle dışında kimse hack yemiyo mu şimdi? bi tek piyasa düşmanı 50 liraya site yapanlar mı hack yiyo yani? hayır. bu durumda ne olursa olsun kimsenin sistemine kimsenin saldırmaya hakkı yoktur diyemez miyiz? yasalar niye var zaten , bu durumları engellemek için değil mi? demek ki ortada saçma bişey yok.

not : 50 liraya apır apır iş yapanları savunuyo değilim, hiç hazzetmem ama bu kimseye onların işine bu şekilde çomak sokma hakkını vermez.

edit : haklı olduğun noktalar var yazında ama haklı olduğun yerlere dayanarak kendi fikrini savunmaya çalışır gibi olmuş.

örnek : bildiğiniz yılların tadı Ülker Metro diye bi çikolata var bilirsin.. çokta severim.. market fiyatı 75 kuruş mesela.. ama BİM e gidiyosun boyutuyla ambalajıyla resmen metro çakması bi çikolata var (adını hatırlamıyorum) , fiyatı da 25 kuruş. Şimdi bu durumda bize BİM e saldırma hakkımı doğdu mesela? ve biz böle bi halt yesek BİM savcılığa gitmemeli mi şimdi :) :)

MaviGozluDev tarafından 12/Mar/13 16:44 tarihinde düzenlenmiştir

.
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SUPERBICO
    SUPERBICO's avatar
    Erkek

66 model şakirt "kafa"sı gibi.Ulan açık giyiniyorlar erkeği azdırıyorlar erkek tecavüz etmesin de ne yapsan arkadaş zihniyetinden farkı kalmamış yazdığının.Yazdıklarınla dışarda gördüğün her kuşunu kaldıran kadına dur şunu bi mikeyim de hakkını vereyim amuha goyim böyle dolaşmasın mantığından da uzak değilsin.(konunun cinsellikle alakası uzak yakın alakası yok fakat suçun işleniş tarzınla yakın bir konu)

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Daniel-Koo
    Daniel-Koo's avatar
    Erkek

hocam güzel ama anlamadım.

napacaklar hackleyeni mi hackleyecekler?

ne diyon?
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MaviGozluDev
    MaviGozluDev's avatar
    Erkek

örnek : bildiğiniz yılların tadı Ülker Metro diye bi çikolata var bilirsin.. çokta severim.. market fiyatı 75 kuruş mesela.. ama BİM e gidiyosun boyutuyla ambalajıyla resmen metro çakması bi çikolata var (adını hatırlamıyorum) , fiyatı da 25 kuruş. Şimdi bu durumda bize BİM e saldırma hakkımı doğdu mesela? ve biz böle bi halt yesek BİM savcılığa gitmemeli mi şimdi :) :)

.
Toplam Hit: 5849 Toplam Mesaj: 47