folder Tahribat.com Forumları
linefolder Bilim Teknik Teknoloji
linefolder Hiç Bir Zaman, Zaman Makinası Olmayacak!

Hiç Bir Zaman, Zaman Makinası Olmayacak!

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mektepli
    mektepli's avatar
    Erkek

x3uqm4 bunu yazdı:
    -----------------------------
    Pisibaliqi bunu yazdı:
    ışık mantıksal olarak uzayda hala yol alıyor olabilir yani şunu kastediyorum mesela Fatihin üzerine düşen ışık fatihten yansıdı ve görüntüsünü oluşturdu görme olayıda bu şekilde gerçekleşiyor zaten şimdi sen 1453 senesinden beri bu ışığın başka hiçbir nesneye çarpmadan uzayda yol alabileceğini düşünürsen ki düşük bi ihtimalle bu olasılık var ve ışık hızının kat be kat üstüne çıkar ve bu ışınları yakalayabilirsen ve bir perde üzerine düşürsen o günkü görüntüye ulaşabilirsin ancak... Ki bu zaman makinası falan değil sadece o günü belirli bir yeri belirli bir nesneyi görmeye yarayacak bir olay... Yani sen onları görsende onlar seni göremeyecek... Ayrıca ışınların arasındaki açı mevzusu var ki o dahada karmaşık her bir ışının arasında oluşan 1 sn lik açı farkı bile ışık hızıyla aradaki zaman dilimini çarparsan korkunç derecede bu ışınlar birbirine uzak olacak... Bunları toparlamak ve aynı zamanda bu ışınların başka nesnelere çarpmadan kırılmadan bulma olasılığı varsa olabilecek bi olay ki bu da imkansız üzeri imkansız...
    çok güzel bir mantık =)

ışık hızı hakkında bilgilerim zayıfken benim de düşündüğüm şeydi. ışık hızının bir limit olduğunu anladığınızda yok olan hayal...

We can be more, we can be much more.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SwmeRt
    SwmeRt's avatar
    Erkek
    Gerçekten başlığı açan arkadaşın zaman makinesinin olmayacağı yönündeki açıklaması üzerinde durmakta yarar var. Ben de aynen bu şekilde düşünüyordum. Zaman makinesi ile geleceğe gitmeyi kabul etmek, şu an yaşadığımız hayattan daha ilerisinde yani gelecekte de biz şu an yaşarken bile bir şeyler olduğunu kabul etmektir. Yani bundan asırlar sonra bile zaman makinesi bulunacak olsaydı şu an günümüze bu makine ile dönüşler yapmaları gerekirdi bence de. Zaman kavramı gerçekten karışık... Sadece zaman makinesi saçmalık pehh.. gibi mantıkla yaklaşmayıp, konuyu açan arkadaşın ve benim de şimdi dile getirdiğim tez üzerinden yola çıkıp mantıklı bulduğumuz antitezleri sunarak ve zaman kavramına bilimsel bakarak güzel bir konu oluşturabiliriz.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ergingur
    ergingur's avatar
    Erkek

Zamanda yolculuk mümkün değildir.çünkü geçmiş ve gelecek yoktur, Şu an vardır. Belki ışınlanmak yani uzayın çok uzak noktalarına bir anda gitmek,yani ışığın önüne geçilirse mümkün olabilir...

Hayat herşeye rağmen gülümsemeye değer..
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    AmoR
    AmoR's avatar
    Erkek

Bence Olmuyacak iş degil..

Düşünsene eski zamanlarda adamlar daha mektupla haberleşirken adama diyicen olm varya kablosuz haberleşicez hatda resim göndercez havadan :D kablosuz video göndercez falan filan kablosuz... akıl mantık almaz adam mektubu zor gonderiyor , bi acidan bakarsan olmuyacak iş degil

Those who speak know nothing,And find out to their cost, Like those who curse their luck in too many places, And those who fear are lost...
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Damat
    A_REX
    A_REX's avatar
    Erkek

Belki yapılmıştır gelecekte su an belki yanımızda bile geziyor olabilirler ama geçmişte yapılan bir degişklik zamanda alternatif bir zman dilimin oluşmasına neden olur ve geçmişte yapılacak bir yanlış gelcekte zaman makinasının icad edilmemesine sebep olur bu yüzden yapılsa bile sadce üst düzey yöneti kontrolü altınolur

BAkınız kelebek etkisi geçmişte benim bababın öldürümesi şu anda benim bu yazıyı yazmayacagım anlamına geliyor. Belki benim torunlarım zaman makinasını iced edecek ama ben olmadıgım gibi torunlarımda olmayacak yani babam yaşadıgı zmandan geri dönüp benim babamı öldürüsen o zamana geri dönemezsin benim torunlarım olmayacagı için zman makinasını iced edemez kullanımı çok tehlikeli olur bence gelecekte yaplmıştır ama sadece gözlem amacıyla kullanılıyordur.

Dur be kadınnnn....
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ANNE
    irwa
    irwa's avatar
    Dişi

bence herşey önce hayal etmekle başlar we birgün oda olacak we belkide oldu ama biz bilmiyoruz yani düşünsene elinde böle güzel bi makina war we her ewde olması ya da her elde olması mümkün mü bence deil çünkü cep telefonu gibi basit bişi deil yani sen bi adamı öldürüp geçmişe gidip öldürmekten wazgeçebilirsin biliyorum çok uç bişi oldu ama insanoğlu we zekası tartışılamaz mükemmellikte o yüzden olcağına inanmamak (ya da olduğuna) elde deil 

dewdim dewrildim geldim
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Mukan
    Mukan's avatar
    Erkek

Şunu unutmamak lazım. İnsana yeterince zaman ve olanak verilirse usuna düşen her şeyi yapabilir. Bana şunu yapamaz diyebileceğiniz birşey olduğunu sanmıyorum. Buna evren ve zaman inşası dahil.

Hakkımda atıp tutan birine rastlarsanız pm gönderin log ve görüntü kazanın. İster atın ister tutun.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yanak
    yanak's avatar
    Erkek

Zaman makinesinden kastın içine oturup 2-3- düğmeye basıp seni belirli bir tarihe götürecek bir kabin düşünüyorsan eğer yapılamaz,yapılsa bile içinde bulunan herhangi bir canlının yaşıyacağından şüpheliyim.Çünkü bu makine teoride ışık hızıyla hareket edeceği için içinde oluşacak G kuvvetini hesaba katmalısın.Şavaş uçaklarındaki lunaparklardaki hız trenlerinde oluşan bu kuvveti herhangi bir insan zor atlatırken ışık hızında oluşacak G kuvvetini var sen hesap et.Bu makine olsa olsa Pisibalıqı'nın dediği gibi geçmişi fotoğraflayan bi makine olur.Ha ilerde o makinayı zaman makinasına koyup geçmişi-geleceği seyredeceksen ne ala.

Sene 2011 evliliğimin ilk ayları, pc başında Tahribat'da takılıyorum, açılış sayfa falan direk tahribat açılıyor. Bi gün hanım "beni mi daha çok seviyorsun Tahribatı mı?" dedi. "Hatun sen yokken Tahribat vardı." dedim, demez olaydım..
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RETRET
    RETRET's avatar
    Erkek

yapılsada yapılmadan önce yaşadıklarımızı etkilemez, isterse 1000 sene geriye gitsin.

ulan hepiniz yaşlanmışlınız size inat ben yaşlanmayacam saç da ektirecem pilates de yapacam, götümü yiyin.
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    AydanBatanGunes
    AydanBatanGunes's avatar
    Erkek

IRET bunu yazdı:

yapılsada yapılmadan önce yaşadıklarımızı etkilemez, isterse 1000 sene geriye gitsin.

Neden? Geçmişe gitsen etkileyebilir?

Çirkin kızlara uçak çarpsın..
Toplam Hit: 10182 Toplam Mesaj: 67