folder Tahribat.com Forumları
linefolder Bilim Teknik Teknoloji
linefolder Hiç Bir Zaman, Zaman Makinası Olmayacak!

Hiç Bir Zaman, Zaman Makinası Olmayacak!

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PathfindeR00
    PathfindeR00's avatar
    Erkek

Zaman makinası yapıldıysa bile zamanı değiştiremeyiz gençlik.zaten bugün zaman makinası olsa bile geçmişe gidip değiştirdiklermizin sonucudur.neyse düşünün biraz. :D

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    samurai
    samurai's avatar
    Erkek

Prometheus bunu yazdı:
    -----------------------------

stargate atlantis dizisinin ilk bölümlerinde geçiyordu. kadim ırktan bir bilimadamı zaman makinesi yapıyordu ama konsey yokedilmesine ve bu teknolojinin hiç kullanılmamasına karar veriyordu.

bi önceki mesajımda olaya dini açıdan görüş yazdım saçmalık zırva tarzı şeyler söyledin, sen gelmiş kadim ırk, konsey  , dizi falan diosun =) kesinlikle dinden daha gerçekçi bi yaklaşım=D

Mart 31 cekiyorsa Tahribat napsin...
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    KarasuZanu
    KarasuZanu's avatar
    Erkek

IRET bunu yazdı:

AydanBatanGunes bunu yazdı:

IRET bunu yazdı:

yapılsada yapılmadan önce yaşadıklarımızı etkilemez, isterse 1000 sene geriye gitsin.

Neden? Geçmişe gitsen etkileyebilir?

http://vodpod.com/watch/1488794-10-boyutu-anlamak-1-blm

http://video.google.com/videoplay?docid=863946762218767759

seyredin lütfen, zaman da bir boyuttur bunu da unutmayın.

boyuttan boyuta ondan ona ondan ona :D

bir noktayla başladık elimizde yine bir nokta kaldı.

kazandığımız kaybettiğimiz hiç birşey yok.

zamanda herşeyimiz daha önceden belliydi zaten bellide olmak zorunda kader denen birşey varlığı vardı.

o zaman bilincimiz zamanda hareket ediyor ruh diyoruz. ipin ucuna geldiğinde ne halt edicek bilmiyorum ama geçmiş benler her saniye o sıkıntıyı yaşamaya devam ediyor. cehennem cennet bu olsa gerek.

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    meco
    meco's avatar
    Erkek
    "gecmisten geldim" diye mesaj yazdım mesajım silinmis !!! mesajımı anlayıp anlamadan silen yönetici kalbimi kırmıstır ve adil olması icin aynı seyleri yazan bu iki mesajında silinmesini talep ediyorum... benim mesaj silindiyse bunlarda silinmeli buyrun: 1- http://www.tahribat.com/Forum-Hic-Bir-Zaman-Zaman-Makinasi-Olmayacak-121320/5/#1379036 2- http://www.tahribat.com/Forum-Yer-Cekiminden-Uzaklastikca-Zamanin-Daha-Cabuk-Gectigini-Kanitlandi-121401/1/#1379934

PORTABLE programları tercih edin... isletim sistemi sismez, nereye atarsan orada calısır ve en önemlisi serial-key derdinden kurtulursunuz...
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    black_lord
    black_lord's avatar
    Erkek

Neden zamanda yolculuk denince o anda yok olup gelecekte yada geçmişte tekrar yaratılmak olarak algılanıyor.

Zaman sonuçta periyodik salınımların sayılmasından ibaret yani biz bir güne de zaman birimi diyebiliriz 1 yılada fakat bunlar insan yaşamında hassas bir ölçü değil. Burada temel alinması gereken olgu zaman hangi şeyin periyoduna göre işliyor?

http://www.tahribat.com/Forum-Yer-Cekiminden-Uzaklastikca-Zamanin-Daha-Cabuk-Gectigini-Kanitlandi-121401/1/

burada adamlar atom titreşimini daha hassas ölçen saat yapmışlar yani her zamanki gibi teknoloji gün geçtikte gelişiyor.

bilemiyorum araştırmadım ama biz zamanın atomun titreşimlerine göre işlediğini varsayalım

yarın bu atom titreşimlerini etkileyebildiklerini düşünün o yaptıkları makinaya girip 10 dk sonra(makinaya girene göre) çıkınca 10xa dk sonrasına yolculuk yapmış olur.Mühim olan beyin fonksiyonlarının yavaşlaması ve tabiki insan vücudununda ihtiyaçlarının o denli azalması gerek aksi halde vücut yaşlanacaktır

Tabiki bu iş saçma :)   taş devrindeki adamada lamba versen onada saçma gelir sonuçta neyle çalıştığını bilmiyor.

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Aquila
    Aquila's avatar
    Erkek

SaNaL_AjaN bunu yazdı:

Zamanı durdurmaya kimsenin gücü yeteceğine inanmıyorum.Yağmur yağması nı sağlayabilirler çünkü nasıl olduğu belli bulutların çarpışmasıyla vs ama zamanın ne bi bulutu ve ne bi makinesi ne bir tutulablir bir dalı o yüzden bencede olmaz ki giden gelse dedem gelirdi :D

yağmur bulutların çarpışmasıyla yağmaz hocam :D Olmayacak şey yoktur eğer olsaydı şimdi gelirlerdi diye düşünsek gelmemelerinin de bir nedeni olabilir veya geldiler nerden bilecen? zaten bilim kurgu ürünü bi olay hiç gerçekleşmeyebilinir 

Toplam Hit: 10183 Toplam Mesaj: 67