folder Tahribat.com Forumları
linefolder Bilim Teknik Teknoloji
linefolder Hiç Bir Zaman, Zaman Makinası Olmayacak!

Hiç Bir Zaman, Zaman Makinası Olmayacak!

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    th317
    th317's avatar
    Erkek

ergingur bunu yazdı:
    -----------------------------

Zamanda yolculuk mümkün değildir.çünkü geçmiş ve gelecek yoktur, Şu an vardır. Belki ışınlanmak yani uzayın çok uzak noktalarına bir anda gitmek,yani ışığın önüne geçilirse mümkün olabilir...

ışınlanmaktaki mantık hatası şudur. ışınlanırken öyle hayal ettiğin gibi bi noktadan diğerine gitmezsin. diyelimki A'dan B'ye gidicen; A noktasında yok olup B'de tekrar yaratılırsın. bunada yobazlar falan karşı çıkar zaten yaratmak allaha mahsus falan diyip :D:D

Duyuyor musun yeğen??? Suyun sesini duyuyor musun?? Yapamam diyordun. Gücün yetmez sanıyordun... Anlarlar, yaptırmazlar, bir daha yenerler diye korkuyordun. İmkansız diyordun... Ama suyun sesini duyor musun yeğen?? Deniz sonunda yarıldı; bize sadece içinden yürümek kaldı......
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mektepli
    mektepli's avatar
    Erkek

ergingur bunu yazdı:

Zamanda yolculuk mümkün değildir.çünkü geçmiş ve gelecek yoktur, Şu an vardır. Belki ışınlanmak yani uzayın çok uzak noktalarına bir anda gitmek,yani ışığın önüne geçilirse mümkün olabilir...

buna dair gözlemlenebilir bir ispatın var mı? yoksa neye göre iddia ediyorsun?

yoksa sadece senin düşüncen mi? öyleyse tmm düşünmek hata değil ama ciddi bi iddia ise ve dayanağı yoksa başka bişey olur bunun adı.

We can be more, we can be much more.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Felony
    Felony's avatar
    Erkek

sonsuz bir şimdi vardır..........

mümkün olsaydı, gelecekten gelen insanları şu zamanda görmemiz gerekirdi...

acaba ufo DİYE BİLDİKLERİMİZ  onlar mı ? :D

hızlı giden uzay araçları gibi araçlara deney için atom saatleri konulmuştur..
    uzaya ggonderilen atom saatleri ile dünyadaki atom saatleri farklılık göstermiştir

demek oluyor ki fizik kurallarında gorecelik kuramı teori değildir..
    uzay boşlıuğunda  bulunan karadeliklerin çevresinde zamanın çok yavaş hareket ettiği de biliniyor..

bu karadeliklerin yakınında (çevresinde) bir araçla 1 hafta geçirriseniz , dünyaya geldiğinzde 1 yıl geçmiş gibi oluyor...

uzay+zaman iç içe geçmiştir... bunların kesişitiği yerde uzayın olmadığı boşluklar vardır..  
    aynı varsayımla zamanda geri ve ileri gidilebileceğide bir varsayımla sabittir. 

tbt de bir belgesel yayınlanmıştı science dergisiydi bence..
    on izlemenizi tavsiye ederim. 

Güçsüz halklar güçlü liderler çıkarır, güçlü halklarınsa lidere ihtiyacı yoktur. "Viva ZAPATA"
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ToR5
    ToR5's avatar
    Erkek

Bilimin sürekli olarak ilerlediğini varsaymakta bir dogmadır. Yani şu icat oldu şu keşfedildi bu sebepten bu da yapılabilir demek bence mantıken yanlış. Bu işin ilham işi olduğuna inanıyorum. Jules Verne gibi hayalperestler sayesinde bir çok şey yapıldı. Back to the Futere filmi sayesinde de zaman makinesi tutkusu var. Ama bundan önce geçmişin bir olgu olarak kanıtlanması gerekiyor. Yani geçmiş dediğimiz şey belki bizim hayallerimizden oluşuyordur belkide gerçektir. Eğer gerçekse geçmişin yaşanılabilir bir ortam olup olmadığının da ispat edilmesi gerekiyor. Olmayacak iş değil ama zor olur. Biz göremeyiz diye düşünüyorum.

Her türlü çek senet tahsilatı yapılır. Zenginden alınıp fakire verilir. Fakirin topuklarına sıkılır.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    rappermcs
    rappermcs's avatar
    Erkek

AydanBatanGunes bunu yazdı:

Sizce zaman makinası olabilir mi? Mantık çerçevesi içerisinde tartışalım.

Bence olmayacak;

Eğer zaman makinası icat edilmiş olsaydı, gelecekten buraya gelmiş yada geçmişten şimdiye gelmiş olurlardı.

Hajım düz mantık ile baktığında söylediğin doğru yanlız şunu unutma paralel evren denen bir kavram var..

Yani senin an lık bulunduğun çizgide böyle bir şey yok olabilir ama diğer katrilyonlarca çizgiden her hangi birilerinde olabilir ki benim görüşüm zamanda yolculuk dediğin dava bu paralelliğin dışına çıkmak ile gerçekleşecek..

Paslanmış bir uygulama geliştirici.. #AnalistŞart
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    bugrahan45
    bugrahan45's avatar
    Erkek

zaman makinası yapsaydım gidip pramitleri inşa ettirirdim. nasıl yapıldı diye düşünsün dursunlar.

.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    alp
    alp's avatar
    Erkek

th317 bunu yazdı:

ergingur bunu yazdı:

ışınlanmaktaki mantık hatası şudur. ışınlanırken öyle hayal ettiğin gibi bi noktadan diğerine gitmezsin. diyelimki A'dan B'ye gidicen; A noktasında yok olup B'de tekrar yaratılırsın. bunada yobazlar falan karşı çıkar zaten yaratmak allaha mahsus falan diyip :D:D

the big bang theory sözleir seziyorum:D

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sokoban
    sokoban's avatar
    Erkek

Dün  , bugün , yarın ve geçen sene gibi kavramlar insanların şimdiyi bölmek ve düzene koymak için uydurduğu terimlerdir.ilk sayfalarda başka bir arkadaşın belirttiği gibi dün veya yarın yoktur her zaman şimdidir.Biz dünyanın dönüşüne bir gün diyoruz ama belkide galaksinin dönüşüne göre 1 dakika bile geçmedi.Dolayısıyla kendi uydurduğumuz terimler içinde geri dönemeyiz.

.
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    samurai
    samurai's avatar
    Erkek

basit bir dille anlatıcam ; olaya farklı bir teori daha katarsak diyelimki ben 30 yıl uğraştım ve zaman makinasını yaptım, sonra geçmişe gezmeye gittim ve farkedildim insanlar farkettiki zaman makinası gerçekten yapılabiliyormuş, eğer insanlar bunun mümkün olduğunu bilirse üzerinde daha çok çalışır ve ben daha dünyaya gelmeden başka birileri bu makinayı keşfetmiş olur, böyle bir riski ben göze almam ayrıca zaman makinası yapsam bunu kimseye duyurmam, sadece kendim kendi emellerim için kullanırım...

Mart 31 cekiyorsa Tahribat napsin...
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tekken'deki Eddy
    Prometheus
    Prometheus's avatar
    Homo

stargate atlantis dizisinin ilk bölümlerinde geçiyordu. kadim ırktan bir bilimadamı zaman makinesi yapıyordu ama konsey yokedilmesine ve bu teknolojinin hiç kullanılmamasına karar veriyordu.

________ inspired by love and guided by knowledge _______
Toplam Hit: 10185 Toplam Mesaj: 67