folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder IHH Yetimlere Destek

IHH Yetimlere Destek

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RockZs
    RockZs's avatar
    Erkek
    JonTurk bunu yazdı
    RockZs bunu yazdı

bu stk lar devlet yardımıyla halkı dönüştürme amacıyla hizmet vermektedirler, gelecek 10-20 yıldaki hedefleri kendilerine biat edecek bir nesil yetiştirip Cumhuriyet'i bu memleketten silmektir. ateşlerine biraz daha odun atmak isteyenler bu tip ihh, turgev, deniz feneri vb lerine yardım etsin. 

"bu tarz kuruluşlarin hep dindar/sağ kesimden çıkmasi bile anlayana çok şey anlatiyor ama neyse mevzu o değil." demiş biri:

yanıt: paranın "kro ama para bende" diyenlerde olduğunu anlatıyor. ayrıca hırsızların da hep bu tip adamlardan çıktığını kanıtlıyor, bakınız deniz feneri dosyası, jet fadıl, daha bilimum din sömürüsü yapılan yer..

cuma'larda cami önünde toplanan paralar nerelere gidiyor bilmiyoruz..

diyanet kapatılsa da şu para laik eğitime, bilime harcansa keşke..

İHH İnsani Yardım Vakfı, 1992 yılında ortaya çıkan Bosna Savaşı’na kayıtsız kalamayan gönüllülerin başlatmış olduğu insani yardım çalışmalarının, 1995 yılında vakıf olarak yapılanması ile İstanbul’da hayat bulmuştur.

1985 yılında, Hüdâyî’nin vakıf misyonunu benimseyen ve onu yeniden canlandırmayı hedeşeyen bir grup gönül adamının, bir araya gelerek kurmaya niyet ettikleri Azîz Mahmud Hüdayi Vakfı da bir nevi “Hüdâyî Vakıf Çınarı”nın taze bir dal olarak gün yüzüne çıkışıdır. Bu çıkış resmi olarak, 4 Ocak 1986 tarih ve 18978 sayılı Resmi Gazete’de yayınlanan mahkeme kararıyla tescil edilmiştir.

Deniz feneri 1996 yılının Ramazan ayında "Şehir ve Ramazan" isimli bir televizyon programıyla başlayan iyilik hareketi, yardım etmek ve yardım almak isteyenlerin

ENSAR vakfı 1979 yılında kurulmuş ve kurulduğu günden bu güne dek bu amaca ulaşabilmek için çeşitli alanlarda faaliyet göstermiştir.

özetle hocam bu dernekler bu hükümetten öncede vardi ve insanlara yardimda bulunuyorlardi.  siz ne kadar önlerini kesmek için atılan iftiralara inansanizda sağ ve dini hassasiyeti olanlar STK lara buradada gördüğünüz üzere yardimda bulunuyorlar.

bu cami önünde toplanan paralar gene cami yapımına harcaniyor diyanetin faliyet rapolarini okuyunz.

ve ek olarak sizin bahsettiğini "laik eğitime, bilime" destek verenlerde bu tarz STK lar kurup misyonlarini genişletebilir hocam bunun önünde bir engel yok.

böyle SKT lar var hocam, ama ergenekon sürecinde cemaatin ve hükümetin ortaklığıyla onlara çok fena baskılar yapıldı, türkan saylan öldürüldü mesela, kadın dayanamadı yapılanlara. sizin ahınız büyük hocam, bu ah çıkacak.

ek: almanya deniz fenerinin asıl ayağı TR de dedi, ne oldu?? İslam'ı kirlettiniz, başka birşey olmadı.

RockZs tarafından 30/May/15 12:50 tarihinde düzenlenmiştir
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Pikacu
    Pikacu's avatar
    Erkek

Ben öncelikle kendi içimde yardıma muhtaç olanlara bakarım. Sonra yakın çevre diye silsileyi devam ettiririm. 

Şunu da belirteyim. Türkiye sosyoekonomik yönden tam teşekküllü bir ülke değil, yardım yapacak kuruluşların öncelikle hedefi Türkiye'de ki yardıma muhtaç olanlara el atmak olmalıdır. Afrika'ya, Endonezya'ya şuraya buraya yardım etmeden önce kendi ülkemize bakalım. 

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    AllahinOglu
    AllahinOglu's avatar
    Erkek

bak ayıp yaptığın şimdi hocam ne gerek var ihh mhh türgev varken

valla şeyh neden TBT Foundation kurmuyor merak ediyorum

bu ülkede yolunacak çok kaz var cidden

insani yardım din kitap kardeşlik adı altında tarikatı teşkilatlandırabiliriz

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RockZs
    RockZs's avatar
    Erkek

hocam bu tip yerlere yardım yapıp, elini kolunu kaptıran; rakip tarikatten tehdit alanlar var, niye bize yardım yapmıyorsun, onlar kafirdir vs.. diyen tipler..

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    JonTurk
    JonTurk's avatar
    Erkek

@RockZs

bir tane örnek verebilirmisin hocam amacinin sadece yardim olduğu derneklerden ?

türkan saylanin derneğiyle bu derneklerin ne alakasi var  https://www.youtube.com/watch?v=CZvFNnCeYqg 

kendisi kabul ediyor kızlarin başını açmak için kurulan bir dernek olduğunu, arkadaşin bahsettiği dernekler başı açık kapali ayrimi yapmiyor.

ayrıca bu dernek kapsamiyla iHH nin arasinda dağlar kadar fark var. birisi açlari doyurmak için çabalarken diğeri kapalilari açmak için çabaliyor. sene 2015 hocam hala kapali açık muhabbetimi yapacaz ülkecek aştık artık bunlari..

ve net bir dernek ismi verirsen bende bilgilenmiş olurum hocam Seküler kesimin insani yardim dernek ismi olarak varsa böyle bir dernek isimini verki bizde bilelim sekülerlerin diğer insanlarin yaralarini sarmaya çaliştiklarini.

saygilar.

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Daniel-Koo
    Daniel-Koo's avatar
    Erkek
    rajooonn bunu yazdı

Sonra o yetimleri El-Kaide safında kafa keserken görmezsek iyi,

Güvenmiyorum bu adamlara, kimseye de tavsiye etmiyorum kusura bakma hocam

LÖSEV tercihimdir.

IHH sanıldığı kadar öyle para alan, götüren, sömüren ya da çocukları terör örgütlerine aktaran bi kurum değildir. Belki de, en büyük yardım derneği diyebilirim. 

Tırsmayın o kadar, saçma saçma ön yargılarınızdan da kurtulun lütfen. 

Daniel-Koo tarafından 30/May/15 15:53 tarihinde düzenlenmiştir

ne diyon?
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RockZs
    RockZs's avatar
    Erkek
    Daniel-Koo bunu yazdı
    rajooonn bunu yazdı

LÖSEV tercihimdir.

IHH sanıldığı kadar öyle para alan, götüren, sömüren ya da çocukları terör örgütlerine aktaran bi kurum değildir. Belki de, en büyük yardım derneği diyebilirim. 

Tırsmayın o kadar. 

"sanıldığı kadar" değil de daha az götürüyor ama götürüyor diyorsun. güzel.

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Daniel-Koo
    Daniel-Koo's avatar
    Erkek
    RockZs bunu yazdı
    Daniel-Koo bunu yazdı
    rajooonn bunu yazdı

LÖSEV tercihimdir.

Tırsmayın o kadar. 

"sanıldığı kadar" değil de daha az götürüyor ama götürüyor diyorsun. güzel.

IHH'da çalışan eden, içinden birilerinden bilgilerinizin olmadığı gayet güzel. Siz hala saçma komplo teorileriniz ile "para yiyiyo bunlar çocukları el kaideye veriyo :(" diyin. 

ŞERİAT IS COMING

Daniel-Koo tarafından 30/May/15 15:57 tarihinde düzenlenmiştir

ne diyon?
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RockZs
    RockZs's avatar
    Erkek
    JonTurk bunu yazdı

@RockZs

bir tane örnek verebilirmisin hocam amacinin sadece yardim olduğu derneklerden ?

türkan saylanin derneğiyle bu derneklerin ne alakasi var  https://www.youtube.com/watch?v=CZvFNnCeYqg 

kendisi kabul ediyor kızlarin başını açmak için kurulan bir dernek olduğunu, arkadaşin bahsettiği dernekler başı açık kapali ayrimi yapmiyor.

ayrıca bu dernek kapsamiyla iHH nin arasinda dağlar kadar fark var. birisi açlari doyurmak için çabalarken diğeri kapalilari açmak için çabaliyor. sene 2015 hocam hala kapali açık muhabbetimi yapacaz ülkecek aştık artık bunlari..

ve net bir dernek ismi verirsen bende bilgilenmiş olurum hocam Seküler kesimin insani yardim dernek ismi olarak varsa böyle bir dernek isimini verki bizde bilelim sekülerlerin diğer insanlarin yaralarini sarmaya çaliştiklarini.

saygilar.

Ben milleti seküler diye ayırmıyorum hocam. Yukarıda paylaştığım harita ortada, kimlere ne yardımlar yapılıyor hepsi biliniyor. ÇYDD gibi, daha çoook var böyle kurumlar, her türlü baskılar yapılarak-hapislere atılarak büyümeleri engelleniyor.

Yardımın seküleri-dinsizi-dinlisi olmaz. Sen seküler olmayan yardım örgütleri olarak zaten yanlış yapıyorsun.

İHH yı savunmayın bana, birtakım sakallı-dinci herifler, kimbilir yardımlarınız ISID e felan gidiyordur.. Suriye 'de felan da çalışıyorlar bunlar..

İslami siyasete bulaştıranlara lanet olsun..

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ltcelik
    ltcelik's avatar
    Erkek
    rajooonn bunu yazdı

LÖSEV tercihimdir.

İHH hafadan kaideye

Din Kitaplarını Okuyup Anlayana Ateist, Okuyup Anlamayanlara "dindar" denir... Nikola TESLA.. ben mi? Ne okurum ne anlarım... Kendi kendime de uyuz oluyorum ama olamıyorum.. "Ama efsaneyi çıkarıp atarsan ve yaptıkları eylemlere bakarsan... ..Jedi'ların mirası başarısızlıktır. İkiyüzlülüktür, kibirdir."
Toplam Hit: 7525 Toplam Mesaj: 97