folder Tahribat.com Forumları
linefolder Bilgisayarla İlgili Diğer Konular
linefolder İşletim Sistemi Garantiyi Bozuyormuş (Lenovo)

İşletim Sistemi Garantiyi Bozuyormuş (Lenovo)

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    joe_black
    joe_black's avatar
    Erkek

Robinson_Crusoe bunu yazdı:
    -----------------------------

Firma haklı,

Verdikleri işletim sistemi ve driverleri o bilgisayar için özel üretilmiştir, sen ürünün yeni driverini lenovanın sitesinden değilde üretici firmanın web sitesinden indirsen bile garanti dışlı kalır ve sürücü sağlıklı çalışmaz, 

Ayrıca senin neyine win 8 yükleme daha ortada bile olmayan işletim sistemi kurmuşsun, hiç şansın yok, geçmiş olsun,

Usta 1, olarak sana şunu diyeyim, cihaz fabrikadan windows yüklü çıkmıyo, kaldı ki garant doananımsal arızaları kapsar. + olarak istediğim programı ve işletim sistemini kurar kullanırım. (Donanımsal bir arıza vermemek kaydıya)

Ve orjinal kendi sistemini kullanırken de bu arızayı veriyordu.

Sinirden onu da dedim kadına. iyi madem geri yollayın format atıp kasa altındaki key ile yükleyeyim diye. önceki postta yazmıştım tekrar yazıyorum kadın bana

" Yeniden yükleseniz de biz bi ara windows 8i yüklediğinizi anlarız gene garanti dışı kalır" dedi. sabahtır bi gülüyom bi sövüyom

+ olarak driverde ıvırda zıvırda hiç bi problem yok benim problemim işlemciyle!

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    joe_black
    joe_black's avatar
    Erkek

underzero bunu yazdı:

eger cihazi geri gonderirlerse

cihazla beraber gelen orjinal isletim sistemini kur

urunun orjinal isletim sistemini yukledim sorunum devam ediyor de tekrar gonder ;)

usta önceki postlarda yazdım. karı biz onu anlarız gene garanti dışı kalır dedi.

şikayetvar a konu açtım. Lenovonun merkezini de aradım mail at bakalım dediler. olmadı gelsin laptop direkt tüketici hakem heyetine gidicem.

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Amd-x
    Amd-x's avatar
    Erkek

solutionman

işte duyarlı kullanıcı böyle olur.

helal olsun hoca.

bu gibi olaylarda firmalar müşteriye göz bebeği gibi davranıyor. müşteri kaybı yaşamamak için.

bravo vallahi taktir ettim.

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    joe_black
    joe_black's avatar
    Erkek

solutionman bunu yazdı:

Merhaba sayın mürit;

Yazılanların hepsini okumadım ancak sana şöyle bişey anlatabilir.

DELL bilgisayrımın üstüne 1,5 litre su döktüm.(Aldığım model suya karşı garantili idi). Nitekim garanti teknolojiyi korumuyor bozuldu. Gel zaman git zaman 10 ay servise gitti geldi. Çok taktiksel olarak  hiç bir hatayı 3 kere yazmadılar.( İşlemcisi anakartı sabit diski DVD-Rom ekran kartı ramleri wifi kartı vs... değişti.) En son 8. defa servise gittiğinde de sorun bitmeyince bilgisayrımın yenisi verin ben bunu almam dedim. Yok efendim öle olamz böle olmaz. Bıraktım bilgisayarı serviste almadım. Gitti dell avrupaya yazdım. Tüketici heyetinede servis tutanakları ile beraber şikayette bulundum. Tüm servis tutanaklarını ve tüketici heyeti başvuru belgesini bir mail ile konuyuda anlatarak dell avrupaya ingilizce olarak yazdım.

1 hafta sonra dell türkiye distirübütörlüğündne başlayarak aynı gün içinde 8 kişi ile konuştum. 
    -İyi günle Mehmet bey dell bilgisayarınız ile ilgili bir sorununuz varmış.....

Nitekim aynı gün bir de mail geldi. Dell İrlandadan ozaman ki en iyi modellerinden biri olan bir modelini gönderdi. 6 yıldır kullanıyorum o makinayı geçen gün lcd inverteri yandı. Türkiye de yok. Tüekiyede modeller le soketleri farklı

Kısaca servisten resmi bir kağıt al. Suçun neymiş ne talep ediyorlar imzalı olsun mümkünse. Sonra git tüketici heyetine ver. Bilgisayrıda servisten alma sizin olsun de.Çok işe yarıyor. 

edit:Lenovonun merkzinede mail at.

hocam aynen senin yaptıkların gibi yapmayı düşünüyorum da servisten belge almam imkansız. servis istanbulda. ha belki arıza tespiti yapıldı geri gönderildi ücreti şu diye pcyi geri gönderdiklerinde bi belge çıkar. ama kargo ücreti+70 tl arıza tespit parası isticekleri için zaten kargodan pcyi almayı dşünmüyorum.

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    joe_black
    joe_black's avatar
    Erkek

Amd-x bunu yazdı:

solutionman

helal olsun hoca.

bu gibi olaylarda firmalar müşteriye göz bebeği gibi davranıyor. müşteri kaybı yaşamamak için.

hoca o numarayı aradım. yaklaşk 7 dk neşeli klasik müzik dinledikten ve sakinleştikten sonra oldukça hoş sese haiz bir bayan açtı. Bağıramadım kızamadım bile. Sen mail at şuraya ben ilgilenicem dedi. attım maili cevap bekliyorum bakalım.

<3

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Amd-x
    Amd-x's avatar
    Erkek

joe_black bunu yazdı:

Amd-x bunu yazdı:

solutionman

helal olsun hoca.

hoca o numarayı aradım. yaklaşk 7 dk neşeli klasik müzik dinledikten ve sakinleştikten sonra oldukça hoş sese haiz bir bayan açtı. Bağıramadım kızamadım bile. Sen mail at şuraya ben ilgilenicem dedi. attım maili cevap bekliyorum bakalım.

<3

ahahaha iyi güldüm lan :D:D

contact kısmında ki hatundur kesin :P

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    demirci
    demirci's avatar
    Erkek

gotunden element uydurmus para koparmanin pesindeler, avrupaya garantili yaptik derler senden servis ucreti parasi alirlar..

sikayet edicem sizi de duzelir hersey..

Bir vatanin vardi da biz mi aldik elinden Bir bayragin vardi da biz mi indirdik. dedeleriniz zamaninda savasti da biz mi ellerinden aldik simdi sen neyin hakkini istiyorsun simdi sen nerenin bir karis topragini istiyorsun 30 yildir ruyalardasin birak bu siyonist gorusu birak bu ermeni dusunceyi birak....
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    joe_black
    joe_black's avatar
    Erkek

demirci bunu yazdı:

gotunden element uydurmus para koparmanin pesindeler, avrupaya garantili yaptik derler senden servis ucreti parasi alirlar..

sikayet edicem sizi de duzelir hersey..

hiç ellemeden ürünü geri gönderin tüketici hakem heyetine gidicem dedim en son. ondan sonra ses seda çıkmadı. Mail de atadılar aramadılar da geri gönderiez diye.

merkeze mail attım 2 3 güne bi geri dönüş sağlanmazsa 15 yıldır eğitimini aldığım ngilizcemi konuşturarak en genel merkezlerine okkalı bi mail atcam :W

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    tolgaStain
    tolgaStain's avatar
    Erkek

böyle saçmalıkmı olur vur aleti kafalarına. böyle bişey olamaz gerekli yerlere baswur kardeşim cihaz garantideyse niye para weresnki..

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    joe_black
    joe_black's avatar
    Erkek

systemexp bunu yazdı:

böyle saçmalıkmı olur vur aleti kafalarına. böyle bişey olamaz gerekli yerlere baswur kardeşim cihaz garantideyse niye para weresnki..

şikayet vara baktığımda bulenovonun istteki servisi olan BDH firması hep böle diyomuş millete. yemezler ama. sonuna kadar gidicem sony parasına lenovo satmak nasıl oluyomuş anlasınlar az mk.

Toplam Hit: 11567 Toplam Mesaj: 88