folder Tahribat.com Forumları
linefolder Bilgisayarla İlgili Diğer Konular
linefolder İşletim Sistemi Garantiyi Bozuyormuş (Lenovo)

İşletim Sistemi Garantiyi Bozuyormuş (Lenovo)

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    rebellisch
    rebellisch's avatar
    Erkek

tahref156 bunu yazdı:
    -----------------------------

rebellisch bunu yazdı:

hdd yi söküncede kasayı açmıssınız garanti iptal demesinler

bak adam ne demiş :

icinde benim ve firmam icin cok gizli onemli evraklar var dersin.

guvenligi nedeniyle hdd yi gonderemem. eger illa istiyorsaniz size gonderecegim hdd icin benimle gizlilik sozlesmesi yapabiliyorsaniz gonderebilirim

dersin

benim söylediğimin cevabı yok bu alıntıladığın yerde

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Çömez
    underzero
    underzero's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek

gondermeden once ariza icin aradiginda bunu belirtirsin;

bilgisayarim arizalandi fakat hdd de onemli verilerim sirketimin/sahsimin bilgi guvenligi ile alakali oldugu icin hdd yi sokerek gonderecegini belirtirsin.

yok hdd ile birlikte gondermeniz gerekiyor derse

bilgi gizliligi / guvenligi sozlesmesi gibi bir sey imzalarsaniz gonderebilirim dersin.

ariza nin hdd deden kaynaklanmadigini

ozellikle belirtirsin. yokus yaparlarsa

tuketici haklarina basvuracagini soyle, hdd gizlilik acisindan onemli evraklarinin oldugunu belirterek hdd olmadan onarimi yapmadiklarini belirtirsin.

genellikle hdd siz onarim gerceklestiriyorlar.

icindeki bilgiler rakip firmanin eline gecerse ihalelerde milyon$ kaybedersem sucu ustunuze alacakmisiniz ?

diyesor.

genellikle yokus yapmadan kabul ederler. icindeki verilerin onemini servis bilemez. nasil ki verilerin silinmesinden biz sorumlu degiliz diyebiliyor ama 2. veya 3. sahislarin eline gecmesinden biz sorumlu degiliz demiyorlar

diyemezler veriler zira servisin elindeyse baskasinin eline gecmesi de servisin ve servis elemanlarinin sorumlulugundadir.

pist bak bi ! - Ban Golu Canavari
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Amd-x
    Amd-x's avatar
    Erkek

underzero bunu yazdı:

gondermeden once ariza icin aradiginda bunu belirtirsin;

bilgisayarim arizalandi fakat hdd de onemli verilerim sirketimin/sahsimin bilgi guvenligi ile alakali oldugu icin hdd yi sokerek gonderecegini belirtirsin.

yok hdd ile birlikte gondermeniz gerekiyor derse

bilgi gizliligi / guvenligi sozlesmesi gibi bir sey imzalarsaniz gonderebilirim dersin.

ariza nin hdd deden kaynaklanmadigini

ozellikle belirtirsin. yokus yaparlarsa

tuketici haklarina basvuracagini soyle, hdd gizlilik acisindan onemli evraklarinin oldugunu belirterek hdd olmadan onarimi yapmadiklarini belirtirsin.

genellikle hdd siz onarim gerceklestiriyorlar.

icindeki bilgiler rakip firmanin eline gecerse ihalelerde milyon$ kaybedersem sucu ustunuze alacakmisiniz ?

diyesor.

genellikle yokus yapmadan kabul ederler. icindeki verilerin onemini servis bilemez. nasil ki verilerin silinmesinden biz sorumlu degiliz diyebiliyor ama 2. veya 3. sahislarin eline gecmesinden biz sorumlu degiliz demiyorlar

diyemezler veriler zira servisin elindeyse baskasinin eline gecmesi de servisin ve servis elemanlarinin sorumlulugundadir.

şimdi oldu işte :)

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Çömez
    underzero
    underzero's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek

rebellisch bunu yazdı:

tahref156 bunu yazdı:

rebellisch bunu yazdı:

hdd yi söküncede kasayı açmıssınız garanti iptal demesinler

bak adam ne demiş :

icinde benim ve firmam icin cok gizli onemli evraklar var dersin.

guvenligi nedeniyle hdd yi gonderemem. eger illa istiyorsaniz size gonderecegim hdd icin benimle gizlilik sozlesmesi yapabiliyorsaniz gonderebilirim

dersin

benim söylediğimin cevabı yok bu alıntıladığın yerde

hdd guvenlik maksadiyla cikartiyorsun ama mudahale etmeden once adamlara bilgi ver, not al su tarihte su kisi ile konustum kabul ettiler diye.

kabul etmez ise tuketici mahkemelerine gidersin.

yani bunu yaparken artniyetli olarak yapmiyorum ben, icinde gercekten onemli veriler oldugu icin hdd yi soktugumu soyluyorum. genellikle anlayis gosterirler.

ama ibm in bu yaptigi hem hakli hem haksiz;

hakli; cunku yukledigin isletim sistemi cihazi cok yoracagi bir isletim sistemi dir, sistem cok yoruldugu icin ariza verecektir.

haksiz; ibm xp yuklu olarak aldim hic mi baska isletim sistemi kullanamayacagim. bilgisayari ne icin aldim ? kendimi gelistirmek icin mi ? sizin uygun gordugunuz programlari sistemleri kullanmak icin mi ? oyun da oynamayayim, grafik te calismayayim onlarda sistemi yoruyor o zaman

:)

pist bak bi ! - Ban Golu Canavari
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    joe_black
    joe_black's avatar
    Erkek
    Geri gonderin tamir etmeden dedim. Lenovo trye ve sikayetvar a mail attim. 2 3 gune bi sonuca ulasamazsam tuketici hakem jeuetine basvurcam. Hddyi soksem daha da ugrasyirir ipneler
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bektas
    x-files
    x-files's avatar
    Erkek

Üsad garanti belgesindeki şartnameleri oku eğer varsa öyle bir ibare tamam ama yoksa tüketici haklarına dava aç bir kayakamlık yada valiliğe gşt yada internetten de başvurabilirsin eşşek gibi yapacaklar.

//Hayat Bazen Tatlıdır//--//Aşıksan vur saza şoförsen bas gaza// https://zulfumehmet.com/ Kişisel bir olay
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    joe_black
    joe_black's avatar
    Erkek

x-files bunu yazdı:

Üsad garanti belgesindeki şartnameleri oku eğer varsa öyle bir ibare tamam ama yoksa tüketici haklarına dava aç bir kayakamlık yada valiliğe gşt yada internetten de başvurabilirsin eşşek gibi yapacaklar.

usta araştırıyorum soruşturuyorum öyle bi ibare yok.

"Donanımsal bir arızaya neden olmayan yazılım değişiklikleri,ürünün garantisini bozmaz" şeklinde özetleyebileceğim birşeyler var.

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Fotoğrafçı
    burakbet
    burakbet's avatar
    Erkek

BarisYigit bunu yazdı:

ilk defa duydum ve vay amına koyum dedim kocaman..

arkadaş olurmuymuş öyle şey ya..

sen laptopu almışssın bu adamlar donanımsal şeyler için garanti kapsamına sokarlar.

sen istediğin yazılımı yükle..

şimdi şu soru geliyor akıllara.. madem bu pezemenkler işletim sistemi değiştirmek garantiyi bozuyor diyor.. yani yazılımsal yapılan değişiklikler.

ben alıyım bi lenovo laptop sokuyum virüsü gönderiyim garantiye ? Madem yazılımsal kısmıda dahil etmişler..

Ne kadar saçma bi iş anası satıyım.

En basitinden garanti senin yasal hakkın.. Sike sike yapıcaklar sen o parayı verdiysen ve belirtilen süre içinde bir sorun olduysa halletmeleri lazım.

Isletim sitemi yüzünden böyle bişey diyorlarsa amk ben öyle firmanın..

Zilyon tane ürün gönderdik garantiye hiç biride demediki biz bunu yapmayız işletim sistemi linux xp vs. diye.. Pasa pasa hallettiler.

ben de aynı şeyi insanlara android ve ios için anlatmaya çalışıyorum ama adamlar sürekli gelip rom atınca garanti gidiyomuş diyo

la?
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MaviGozluDev
    MaviGozluDev's avatar
    Erkek

herşeyi geçtim işletim sisteminin bi yazılım bi program olduğunu düşünürsek, BSPlayer kurmakta mı garantiyi bozuyomuş o zaman :)

.
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    CooLSTuFF
    CooLSTuFF's avatar
    Erkek

freedoa lenovo ya lisanssız win7 kurulaptiu iken gönderdik bi problem cıkarmadılar sike sike yapmanda zorundalar

Boş insan
Toplam Hit: 11568 Toplam Mesaj: 88