folder Tahribat.com Forumları
linefolder Bilgisayarla İlgili Diğer Konular
linefolder İşletim Sistemi Garantiyi Bozuyormuş (Lenovo)

İşletim Sistemi Garantiyi Bozuyormuş (Lenovo)

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    itfaiyeci
    itfaiyeci's avatar
    Erkek

bi ben mi normal karşıladım? gayet olağan bi şey la bu.

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    noname
    noname's avatar
    Erkek

itfaiyeciTBT bunu yazdı:
    -----------------------------

hangisi?

...said addicted.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    taekwondo
    taekwondo's avatar
    Erkek

hoca ing var diosun ara lenovonun genel merkezini yada bi mail at başka işletim sisteminin garantiyi bozup bozmadığını sor yanıtını al en sağlam kaynaktan sonra haklıysan davamı açıyon tazminat mı istiyon servisin başına belamı oluyon napıyorsan yap ama önce işletim sistemini değişikliğinin garanti bozup bozmadığını ögren !! adamlar resmi int sayfalarında bir sürü iletişim yolu koymuşlar yapman gereken ilk aşama bu arkadaşım .

Belamı bulmusum bulduqum kadar..
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    itfaiyeci
    itfaiyeci's avatar
    Erkek

Noneyim bunu yazdı:

itfaiyeciTBT bunu yazdı:

hangisi?

işletim sisteminin değiştirilmesinin cihazı garanti kapsamı dışına çıkarması.

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    joe_black
    joe_black's avatar
    Erkek

Evet müritler PCim geldi. Şu an ondan yazıyorum mutluyum. 2 3 gün sağı solu arrayıp durdum, sonradan kaytarmaya başladılar biz o ücreti orjinal işletim sistemini yüklemek için istemiştik diye. velhasılkelam hiç bişey ödemedim.Fakat onlar bu ipneliği yaptığı için ben de şöyle bişi düşündüm;

şimdi biz pcyi alırken bu win7 için zaten lisans ücreti ödemiyoz mu? madem öle bana o parasını ödediğim işletim sisteminin CDsini yollasınlar ki formatı ondan atayım istediğimde. Haksız mıyım? işsteme hakkım yok mu? yoksa para verdiğim sistem için tekrar niye teknik servise 61,58 tl + kdv ödeyeyim?

- gönderdikleri kağıda baktım fan temizlendi, OS değiştirme onayı olmadığından onarılmadı diyo.

-Açtım pcyi gayet stabil normalde hemen ısınırdı (fan çalıştığı halde) şu an bi ısınma yok fan da çok az çalışıyo.

-Lakin işlemciye herhangi bir müdahele yapılmamış, fakat önceden eşşeğinki gibi yanan işlemcinin olduğu kısımda şu an hiç bir ıısnma yok.

önümüzdeki bi kaç gün hayvan gibi işlemci ve ekran kartını yorup performansına bakıcam.

ısınırsa tekrar yollucam,3e tamamlayıp paramı isticem.

Not: Merak eden olursa win8den vazgeçtim kararlı sürümünün çıkmasını beklicem. Şimdilik win7 32bit devam. Saygılar cevap yazan/yorum yapan herkese tşkler.

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    APPaLLoSa
    APPaLLoSa's avatar
    Erkek

joe_black bunu yazdı:

Evet müritler PCim geldi. Şu an ondan yazıyorum mutluyum. 2 3 gün sağı solu arrayıp durdum, sonradan kaytarmaya başladılar biz o ücreti orjinal işletim sistemini yüklemek için istemiştik diye. velhasılkelam hiç bişey ödemedim.Fakat onlar bu ipneliği yaptığı için ben de şöyle bişi düşündüm;

şimdi biz pcyi alırken bu win7 için zaten lisans ücreti ödemiyoz mu? madem öle bana o parasını ödediğim işletim sisteminin CDsini yollasınlar ki formatı ondan atayım istediğimde. Haksız mıyım? işsteme hakkım yok mu? yoksa para verdiğim sistem için tekrar niye teknik servise 61,58 tl + kdv ödeyeyim?

- gönderdikleri kağıda baktım fan temizlendi, OS değiştirme onayı olmadığından onarılmadı diyo.

-Açtım pcyi gayet stabil normalde hemen ısınırdı (fan çalıştığı halde) şu an bi ısınma yok fan da çok az çalışıyo.

-Lakin işlemciye herhangi bir müdahele yapılmamış, fakat önceden eşşeğinki gibi yanan işlemcinin olduğu kısımda şu an hiç bir ıısnma yok.

önümüzdeki bi kaç gün hayvan gibi işlemci ve ekran kartını yorup performansına bakıcam.

ısınırsa tekrar yollucam,3e tamamlayıp paramı isticem.

Not: Merak eden olursa win8den vazgeçtim kararlı sürümünün çıkmasını beklicem. Şimdilik win7 32bit devam. Saygılar cevap yazan/yorum yapan herkese tşkler.

Haci gözünaydın. Eğer Problem yaşadığında tekrar ki yasamazsın.Kesinlikle servisten kağıt al. niye böle oldu diye imzalı servis bilgi forumunu iste. Gelir gelmez Mahmekeye ver.

Zamanında Acer Firmasını mahmemeye verdim. Bir notebooku garantiye göndermistim 3 ay gelmedi. Direk kargo evraklarını vs.vs mahmekeye verdim 1 yıl sürdü adamlar davayı cekin dediler cekmedim cunku dava adanada idi ve onlar git gel git gel yapmaktan ucak parası ödemekten yılmıstı.

Sonuc olarak kendi avukat + mahmeke masraflarını + o senenin en moda acer notebookunu ve defalarca özür telefonları almıstım :)

buda benim basımdan gecen bir anı. Bu gibi firmalarda kesinlikle yaptırdıgınız işlemin evrağını alın ve  DELL'den sasmayın :) Bgun dell'e 2 adet notebook arızası bildirdim. yarın yanımdalar :) servis dedigin böle olur

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    fenerist07
    fenerist07's avatar
    Erkek

itfaiyeciTBT bunu yazdı:

Noneyim bunu yazdı:

itfaiyeciTBT bunu yazdı:

hangisi?

işletim sisteminin değiştirilmesinin cihazı garanti kapsamı dışına çıkarması.

2009 da aldıgın bilgisayarda hala vista kullanıyorsan, win 7 kurmamıs, gelecek olan win 8ide kurmayacaksan kısacası elindeki aleti ölene kadar aldıgın işletim sisteminde kullanacaksan evet mantıklı.

Amphetamine Logic.
Toplam Hit: 11569 Toplam Mesaj: 88