İşte İphone 7

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    dodger
    dodger's avatar
    Erkek

Adamlar yazılım ve donanım entegrasyonunda çığır açtılar ve hala devam ediyorlar ama bu nasıl bi tasarım yahu. Yok mu elinizin altında daha iyi tasarımcılar? Steve amca gittikten sonra adamlar ne yapacağını bilemez halde dolanıyorlar. İleride ne olacak bakalım görecez. Ama ne kadar konuşursak konuşalım "ayfon abiieea" diyen elemanlar hunharca saldırıp fiyatına bakmadan alacaklar. Apple da nasıl olsa satılıyor deyip milleti kafalamaya devam edecek. Doğada hazır olarak bulunan taşa logosunu bassa fahiş fiyatlardan satmaya çalışacak.

Se...a...se...deneme..deneme..
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ziraatci
    Ziraatci's avatar
    Erkek
    Kumanaga bunu yazdı

bi tane foto üzerinden apple gibi bir markayı gömmek nedir abi ya :) 

adama derler ki, "la bebe daha iyisini yap da görek".

apple taşa logo bassa alacak birisin sen sus

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    BosphorusPasha
    BosphorusPasha's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    PanxeR bunu yazdı
    CaniSokucu bunu yazdı
    PanxeR bunu yazdı

Telefonun daha kalın olup şarjının daha uzun gitmesi olayına pek katılmıyorum iphone 6 sahibiyim telefon işi yapıyorum telefon sürekli elimin altında ve aktif kullanıyorum sabah 8 de evden çıkarken %100 şimdi saat akşam 21:00 şarjım yüzde 35 yani yolda müzik açıyorum bütün gün arama yapıyorum ve safari ve maili aktif kullanıyorum bütün günü rahatlıkla çıkartıyor daha ne yapsın batarya teknolojisi gelişmeden ancak bu kadar oluyor tasarımı bozmaya gerek yok 1 gün yeterli.

Hocam bende de durum aynı zorlasam 2 gün kullanabilirim ama g2den 6se geçince bi garip oldu. Zaman öldürmek adına çok fazla oyun oynamıyorum, otobüste sosyal medyayı açıp bakıyorum genellikle. Fakat şunu gördüm ve bu beni çok mutlu etti(s6-s7 gibi telefonları kullanma/inceleme şansım olmadı bu konuda); kullanmadığım zaman şarjı düşmüyor telefonun, sadece kullanım esnasında şarj yiyor resmen. Fakat telefonda işim olduğu zaman üzüyor.

Telefon zaten yeterince ince, kamerayı da içine alacak bir kasa yapıs olsa 200 mah kadar bir batarya katkısı olur diye tahmin ediyorum ki bu da ios için çok küçük bir rakam değil. Gönül ister ki 6mm kalınlığı, kamera çıkıntısız kasası, 1 hafta giden pili olsun. Bazı şeyler için, bazı şeylerden feragat etmek lazım tabi, ince bir telefon yerine daha büyük kapasiteli batarya ve daha korunaklı bir kamera bence daha cazip bir teklif olurdu.

Kaldı ki Apple kalın da yapsa ince de yapsa satacak.

diğer üreticiler bu kadar mal oldugu sürece satmaya devam eder tabiki , millet kullanımı basit sadece işini düzgün yapan makına istiyor

bize gelen android telefon kullanan kişilerin hepsinde aynı problemler , rehber neden kendi kendine siliniyor veya niye kişi sayısı 2-3 katına çıkıyor

millet kurdugu uygulamayı silmeyi bile bilmiyor , ancak ios da bu çok çok basit.

bir ayar yağacağım ios da en uzak menü 3 tuş uzagında , androidde ise özellikle yenilerinde pin kodu degistirmek için bile 50 tane menüye gir çık yapıyorsun

uygulamaların verilerini kapatacaksın yada bildirim ayarları  yapacaksın ios da 1000 uygulama düzenlemek 10sn androidde saatler.

işte insanlar buyüzden o elma logosu dildo yapsa alır çünki diğerleri gibi teferruatlı ve gereksiz özellikler yerine sade basit ve işini yapar. seni tatmin eder.

o kadar saçma konuşmussun ki şaşırdım doğrusu. 

al önce trek tuşla elindeki cihazın 3g sini falan kapat da sonra konuş 3 5 hareketi. android kullanmayı bilmiyorsun laf atıyorsun. android iphone göre çok çok daha rahat tır. sadece aptalların yapamadığı gibi nereye tıklamanız gerektiğini bilmeyen insanlara uygun değildir. 

o elindeki apple de sadece bir uygulamanın sesini kısıp diğer sesleri açmayı denesene bi. 

veya o elindeki telefonla galeri deki tüm fotoğrafları ayrı ayrı klasörleyip kendine ait fotoğraflari ana klasör den sakla?

sonra da 3g ni kapamaya çalış 2 harekette. 

boş konuşuyorsun hocam inan aşırı boş konuşuyorsun.  x bi firma da relefon satıyorsun diye bu kadar elma yalakalığı yapma bence. 

İmzalar Kaldırılsın!!
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PanxeR
    PanxeR's avatar
    Erkek
    BosphorusPasha bunu yazdı
    PanxeR bunu yazdı
    CaniSokucu bunu yazdı
    PanxeR bunu yazdı

Telefonun daha kalın olup şarjının daha uzun gitmesi olayına pek katılmıyorum iphone 6 sahibiyim telefon işi yapıyorum telefon sürekli elimin altında ve aktif kullanıyorum sabah 8 de evden çıkarken %100 şimdi saat akşam 21:00 şarjım yüzde 35 yani yolda müzik açıyorum bütün gün arama yapıyorum ve safari ve maili aktif kullanıyorum bütün günü rahatlıkla çıkartıyor daha ne yapsın batarya teknolojisi gelişmeden ancak bu kadar oluyor tasarımı bozmaya gerek yok 1 gün yeterli.

Hocam bende de durum aynı zorlasam 2 gün kullanabilirim ama g2den 6se geçince bi garip oldu. Zaman öldürmek adına çok fazla oyun oynamıyorum, otobüste sosyal medyayı açıp bakıyorum genellikle. Fakat şunu gördüm ve bu beni çok mutlu etti(s6-s7 gibi telefonları kullanma/inceleme şansım olmadı bu konuda); kullanmadığım zaman şarjı düşmüyor telefonun, sadece kullanım esnasında şarj yiyor resmen. Fakat telefonda işim olduğu zaman üzüyor.

Telefon zaten yeterince ince, kamerayı da içine alacak bir kasa yapıs olsa 200 mah kadar bir batarya katkısı olur diye tahmin ediyorum ki bu da ios için çok küçük bir rakam değil. Gönül ister ki 6mm kalınlığı, kamera çıkıntısız kasası, 1 hafta giden pili olsun. Bazı şeyler için, bazı şeylerden feragat etmek lazım tabi, ince bir telefon yerine daha büyük kapasiteli batarya ve daha korunaklı bir kamera bence daha cazip bir teklif olurdu.

diğer üreticiler bu kadar mal oldugu sürece satmaya devam eder tabiki , millet kullanımı basit sadece işini düzgün yapan makına istiyor

bize gelen android telefon kullanan kişilerin hepsinde aynı problemler , rehber neden kendi kendine siliniyor veya niye kişi sayısı 2-3 katına çıkıyor

millet kurdugu uygulamayı silmeyi bile bilmiyor , ancak ios da bu çok çok basit.

bir ayar yağacağım ios da en uzak menü 3 tuş uzagında , androidde ise özellikle yenilerinde pin kodu degistirmek için bile 50 tane menüye gir çık yapıyorsun

uygulamaların verilerini kapatacaksın yada bildirim ayarları  yapacaksın ios da 1000 uygulama düzenlemek 10sn androidde saatler.

işte insanlar buyüzden o elma logosu dildo yapsa alır çünki diğerleri gibi teferruatlı ve gereksiz özellikler yerine sade basit ve işini yapar. seni tatmin eder.

al önce trek tuşla elindeki cihazın 3g sini falan kapat da sonra konuş 3 5 hareketi. android kullanmayı bilmiyorsun laf atıyorsun. android iphone göre çok çok daha rahat tır. sadece aptalların yapamadığı gibi nereye tıklamanız gerektiğini bilmeyen insanlara uygun değildir. 

o elindeki apple de sadece bir uygulamanın sesini kısıp diğer sesleri açmayı denesene bi. 

veya o elindeki telefonla galeri deki tüm fotoğrafları ayrı ayrı klasörleyip kendine ait fotoğraflari ana klasör den sakla?

boş konuşuyorsun hocam inan aşırı boş konuşuyorsun.  x bi firma da relefon satıyorsun diye bu kadar elma yalakalığı yapma bence. 

daha önce 3 yıl android 2 yıl bada kullandım emin ol bada bile androidden daha işlevseldi tutturmuşsun bi 3g 3g 3g,  telefonu aldıgımdan beri 3g yi hiç kapatmadım zaten suandada 4g de hiç kapatma gerksinimi duymadım mobil veril öyle zırt pırt kapatılıp açılacak birşey değil , ha illa androiddeki gibi kapatıp açman mı gerekiyor widget olarak eklersin android gibi yukardan aşağı çekersin 3g yi kapatırsın hemde JB siz yapmak isteyen yapar ihtiyac duyuyormuyum hayır?

boş boş konuşmak yerine iphone un neden bu kadar sattıgını söylüyorum sana , milyon tane gereksiz özellik ve alt menü yerine herşey 3 adım da elinin altında , hepsi işine yarayan adam gibi özellikler var cihazında.

android iphone a göre çok çok rahattır diyerek zaten hiç birşey bilmediğini kanıtlıyorsun hem android hem ios cihaz sahibiyim biri tab s biri iphone 6  aradaki farkı çok rahat görüyorum merak etme :) 

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ozgunlu
    ozgunlu's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    PanxeR bunu yazdı
    PanxeR bunu yazdı
    CaniSokucu bunu yazdı
    PanxeR bunu yazdı

daha önce 3 yıl android 2 yıl bada kullandım emin ol bada bile androidden daha işlevseldi tutturmuşsun bi 3g 3g 3g,  telefonu aldıgımdan beri 3g yi hiç kapatmadım zaten suandada 4g de hiç kapatma gerksinimi duymadım mobil veril öyle zırt pırt kapatılıp açılacak birşey değil , ha illa androiddeki gibi kapatıp açman mı gerekiyor widget olarak eklersin android gibi yukardan aşağı çekersin 3g yi kapatırsın hemde JB siz yapmak isteyen yapar ihtiyac duyuyormuyum hayır?

boş boş konuşmak yerine iphone un neden bu kadar sattıgını söylüyorum sana , milyon tane gereksiz özellik ve alt menü yerine herşey 3 adım da elinin altında , hepsi işine yarayan adam gibi özellikler var cihazında.

android iphone a göre çok çok rahattır diyerek zaten hiç birşey bilmediğini kanıtlıyorsun hem android hem ios cihaz sahibiyim biri tab s biri iphone 6  aradaki farkı çok rahat görüyorum merak etme :) 

Aradaki farkları yazar mısın ?

Eskiden olsa, hak verirdim sana.

Ama yeni Iphone 5S aldığımda parmak izi taraması, mobil veri, o ekrandaki dokunmatik home tuşu ve developer onaylama gibi şeyleri bulucam diye canım çıkmıştı. 

Yeni android cihaz aldığımda ise bunlarla karşılaşmadım. Adamlar herşeyi anamenüye taşımışlar. 60% ı falan da widget olarak mevcut.

Ne kadar güncel versiyona sahipsin bilmiyorum ama bahsettiğin gibi değil.

Ama senin gördüklerin varsa, paylaşırsan sevinirim. Merak ettim.

edit: cihazlar arasında farklılık gösteriyor mu bilmiyorum ama samsung dan bahsediyorum ben. Lollipop ve Marshmallow versiyonu.

ozgunlu tarafından 17/May/16 13:44 tarihinde düzenlenmiştir

Hello, i am nothing. I come from Neverland.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

Her marka cihazın menüsü farklı Android'te. En karışık LG ve Sony'de. En basiti Samsung'ta. 

Bu kadar basit bir ayar menüsünü kullanamayan gitsin 3310 kullansın. 

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    umit
    umit's avatar
    Erkek

ayfon 6 plus kullanıyorum , bundan önce samsung s3 vardı , neden bilmiyorum , s3 ü özlüyorum

le le le sakine
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    BosphorusPasha
    BosphorusPasha's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    PanxeR bunu yazdı
    PanxeR bunu yazdı
    CaniSokucu bunu yazdı
    PanxeR bunu yazdı

ben sana bir ton örnek veririm de hocam ardından verdiğim örekde ki gibi o bana lazımd eğil şu lazım değil diyerek bunlar gereksiz özellikl dersiniz. e haliyle kullandığınız telefon aptal telefonu :) 

ha bu arada ana menüde iken programın üzerine basılı tut ve kaldır de program kalkıyor hacı. unutmuşsun galiba android kullanmayı.

ha bir de bluetooth zaten bi boka yaramıyor siz de üstüne blutut kulaklık takınca da her arama da blutut la konuşmak ister misin diye sorması :)  anca aptalın teki o allete blutut kulaklık takıp da aletin üstündeki tuş varken telefon çalınca çıkarıp evet deyip sonra açar o telefonu :)

bu arada mesela ben senin telefonda hüsnü diye kayıtlıyım diyelim, beni aramak istediğinde sen rehbere gir de benim ismimi bul da ara. sen bulup arayana kadar ben tuş takımını açıp mesaj yazarmış gibi adının ilk harflerini yazıp arayabilirim. belki sen rehber de benim adımı araraken ben sana selam çakıyor olurum ?

ha tabi sesin telefonu açtıkdan 2 saniye sonra gelicek. pardon sen phone kullanıyordun. 

telefonu aç da bekle de karşındakinin sesi gelsin. 

harbiden aptal telefonu çok haklısın aşırı basitmiş :) bu arada yukarıda sorduğum bazı sorular vardı cevap bile verememişsin. 

ha aklıma gelmişken bişdirim ve uygulama ayarları da aşırı basittir. 

ayarlar/tüm uygulamalar/istediğin uygulma/bildirimleri kapat-veri kullanımı-izinler birçok ayar burada. 

ama pardon sen bunları aklında tutamazsın ki :) o yüzden iphone kullanıyorsun :)

hadi hocam kum da oyna iphonunu da al yanına bina diker sana kumdan :)

İmzalar Kaldırılsın!!
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    BosphorusPasha
    BosphorusPasha's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

panxer hocam bir de şey dikkat et bana cevap yazarken bataryan bitmesin ;) arada sırada şarja tak. yarı da kalır yoksa ;)

İmzalar Kaldırılsın!!
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PanxeR
    PanxeR's avatar
    Erkek
    PanxeR bunu yazdı
    PanxeR bunu yazdı
    CaniSokucu bunu yazdı
    PanxeR bunu yazdı

ben sana bir ton örnek veririm de hocam ardından verdiğim örekde ki gibi o bana lazımd eğil şu lazım değil diyerek bunlar gereksiz özellikl dersiniz. e haliyle kullandığınız telefon aptal telefonu :) 

ha bu arada ana menüde iken programın üzerine basılı tut ve kaldır de program kalkıyor hacı. unutmuşsun galiba android kullanmayı.

ha bir de bluetooth zaten bi boka yaramıyor siz de üstüne blutut kulaklık takınca da her arama da blutut la konuşmak ister misin diye sorması :)  anca aptalın teki o allete blutut kulaklık takıp da aletin üstündeki tuş varken telefon çalınca çıkarıp evet deyip sonra açar o telefonu :)

bu arada mesela ben senin telefonda hüsnü diye kayıtlıyım diyelim, beni aramak istediğinde sen rehbere gir de benim ismimi bul da ara. sen bulup arayana kadar ben tuş takımını açıp mesaj yazarmış gibi adının ilk harflerini yazıp arayabilirim. belki sen rehber de benim adımı araraken ben sana selam çakıyor olurum ?

ha tabi sesin telefonu açtıkdan 2 saniye sonra gelicek. pardon sen phone kullanıyordun. 

telefonu aç da bekle de karşındakinin sesi gelsin. 

harbiden aptal telefonu çok haklısın aşırı basitmiş :) bu arada yukarıda sorduğum bazı sorular vardı cevap bile verememişsin. 

ha aklıma gelmişken bişdirim ve uygulama ayarları da aşırı basittir. 

ayarlar/tüm uygulamalar/istediğin uygulma/bildirimleri kapat-veri kullanımı-izinler birçok ayar burada. 

ama pardon sen bunları aklında tutamazsın ki :) o yüzden iphone kullanıyorsun :)

hadi hocam kum da oyna iphonunu da al yanına bina diker sana kumdan :)

1. dediğn bana göre gereksiz ancak ulaşmak istersen hızlı bir şekilde ulaşım yolu ekleyebilirsin dedim  yorumlamak sana kalmış.

2. dediğin her android telefonda aynı değil ve evet x e basip silmek daha kolay.

3.  iyiki bluetooth u bitirdi apple o yüzden artık herkez bulut ve online servisleri kullanıyor bugun dosyalar çok uzaga çok daha rahat bluetooth dan daha basit şekilde yollanabiliyor ve evet bluetooth s3 de de kullanmıyordum apple dada kullanmıyorum ve gereksiz birşeyin ( bluetooth ile dosya göndermek son 5 yıldır gereksiz ) telefonda olmasına gerek yok. çünki kullanılmıyor.

4. rehbere girip bakmak veya parmagını ortadan aşağı doğru çekip direk telefondaki her yerde aramak sana kalmış menü yollarında her türlü iphone daha hızlı bu konuya boşuna girdin ha ama iyi oldu hatırlattıgın rehbere 10dk da girdiği için s3 e rom atmıştım.

telefon senin için çalışsın = ios 

sen telefon için çalış = android.

evet ilk defa eline smartphone alan için rom atmak launcher kurmak vb. şeyler eğlenceli olabilir ancak uzun süre kullandıktan sonra fark ediyorsun ki cihazdan tek istediğin şey işini düzgün ve hızlı yapan bir makına.

50 kişilik şirkette ki biz telefon satıyoruz %90 ı iphone kullanıyor  bukadar kişi telefonların en ince ayarlarına kadar yapabilirken kurcalarken işi telefon satmakken neden iphone kullanıyor ?

Sana tekrar söylüyorum tüm cep telefonlarını çıktıgı gibi deneyimliyorum yeri geliyor samsung lg gibi firmalardan seminer ve eğitim yapılıyor ama sonuç değişmiyor insanlar rahat ettiği platformları seviyor 

fanboyluga gerek yok  4 sene sora android daha güzelini yapar ona geçerim ,  ha tabi telefonu alıyorsun 3000 bin 2500 2000 para veriyorsun oturup güncelleme bekliyorsun , diğer taraftada daha telefon cıkmadan güncelleme geliyor 

virüs derdin yok , telefonun çalınsa dosyalarına erişilcek derdi yok FBI bile okadar para harcadıktan sonra ancak erişebildi , android bir telefon mu buldun ? sıfırla kullan ? ios bir telefon mu buldun yapacak birşeyin yok o cihaz sadece sahibine ait.

Toplam Hit: 12179 Toplam Mesaj: 108
apple apple iphone 7 ayphone 7