İşte İphone 7

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    solstice
    solstice's avatar
    Erkek

2 haftadır asus zenfone 2 kullanıyorum. telefon çok seri resmen uçuyor performans telefonu :) birde 4.5 g ile bulunduğum konumlarlala alakalı olacakki 50-100 mps arası net hızı görüyorum. 6s ile note 5 arasında gidip gelirken Son anda karar değişikliği yapıp  yerine bunu almıştım. Memnunum.  param cebimde kaldı.

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek
    solstice bunu yazdı

2 haftadır asus zenfone 2 kullanıyorum. telefon çok seri resmen uçuyor performans telefonu :) birde 4.5 g ile bulunduğum konumlarlala alakalı olacakki 50-100 mps arası net hızı görüyorum. 6s ile note 5 arasında gidip gelirken Son anda karar değişikliği yapıp  yerine bunu almıştım. Memnunum.  param cebimde kaldı.

Asus 4 GB ram koyarak o cihaza çok akıllıca bir seçim yaptı. Tasarım facia ancak o donanım ile cihaz akıyor resmen. 

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    solstice
    solstice's avatar
    Erkek
    mkyb bunu yazdı
    solstice bunu yazdı

Asus 4 GB ram koyarak o cihaza çok akıllıca bir seçim yaptı. Tasarım facia ancak o donanım ile cihaz akıyor resmen. 

Valla hocam aldıgım gün pişmandım aslında aklım note 5 ile iphone da kalmıştı. ama şuan iyikide almamışım diyorum gereksiz. Resmen kerizliyolar.

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    YekteranBaymedir
    YekteranBaymedir's avatar
    Homo

apple kullanıcısıyla tartışmaya gireceksen, mantığı bir kenara koyup gireceksin

hayatımda hiçbir zaman iyi kalite bir android telefon kullanmadım

ilk telefonum galaxy ace idi

200-400 mhz arası bi işlemci

280 civarı ram

bunu bile senelerce kullandım, öyle ayarlara 10 saniyede giriyo gibi bir durum yok

yok rehber kasıo donuyo gibi bi durum da olmadı

s3 mini kullandım sadece bataryası yetmiodu

oyun oynayacaksam da ram'i yetmiodu (oynatıyodu elbet ama aşağı alıp tekrar açtıgımda acayip kasılıodu veya oyunu yeniden başlatıodu)

belki eskiden aynı donanım ile iphone'a rakip olabilecek android telefon yoktu

ama o zamanlar android 2 vardı amk

android 6. sürüme gelmiş, sen hala yok kasıyo yok patlıyo çatlıyo, ağzından çıkanla kulağının duyduğunun aynı yere vardığını bigün görebilecek miyim acep panxer?

ki artık androidde ucuz ama yeterli bir çok marka çeşidi varken, 3000 liralık iphone'dan daha pahalı satılan androidler var ne demektir?

1000-1500 lira aralığına alınabilecek on numara telefonlar var, hadi 2000 olsun (ki ben bir TELEFONA bu kadar para vermem, akıllı da desen telefon telefondur amk, yapabileceğin şeyler belli)

özet @panxer:

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Caliber
    Caliber's avatar
    Erkek
    Ekerci bunu yazdı
    Caliber bunu yazdı
    Ekerci bunu yazdı
    Caliber bunu yazdı

Herkes Stiv amcayı arar olmuş ama Tim amca da gayet başarılı. Sonuç olarak bakınız, uygulama marketinde lider, kârlılık da keza aynı şekilde gayet iyiler yani ben anlamadım nedir bu Stiv hasreti. Apple hissesi mi aldınız anasını satayım CEO beğenmiyonuz. Yok yani belki adam ömründe Apple ürünü dahi kullanmamış ama yönetim kurulu başkanı gibi CEO atama niyetinde.

Apple bu sene zarar etti diye hatirliyorum.. Yinede netten bir bak

Telefona gelince 6 serisi guzeldide bu cok itici durdu. Apple fan olan arkadaslara zaten diyecek lafimiz yok.apple kadar kullanici sken bir marka daha yok. Bence tayyipte ayni mantiktan secilio

"Apple, 2016 mali yılının ilk çeyreğinde 18,4 milyar dolar kar elde ederek, dünya çapında halka açık bir şirketin elde ettiği en yüksek kar rekorunu kırdı."
    http://www.ntv.com.tr/ekonomi/apple-kar-rekoru-kirdiama-iphone-satislari-yavasladi,odeNSqr9mEGpEeJ8oURJKA

Ek olarak burayı da okuyabilirsin:
    http://www.apple.com/pr/library/2016/04/26Apple-Reports-Second-Quarter-Results.html

Şu da var tabi:
    http://www.apple.com/pr/library/2015/10/27Apple-Reports-Record-Fourth-Quarter-Results.html

Buyrun bu şekil de Apple gelirini göstermektedir. Beğenmediğini Tim amca 2011'de başa gelmiştir ve artık gerisini hesap edin.

http://money.cnn.com/2016/04/26/technology/apple-earnings/index.html

şu link'e bi bak hocam

Pardon da sen zarar etti yazmışsın ben de hayır etmedi kâr etti dedim ve sen şimdi de bana gelirlerin ve kârın düştüğünü gösteren link atıyorsun? Amacın nedir müridim?

Bak sana direkt Apple yazısı atıyorum orada 18,4 Milyar Dolar (ABD Doları) kâr ettiği yazıyor. Yok böyle haber okuyorsunuz sonra vay efendim Apple zarar etti ediye biliyorum diyorsunuz.

2015Q1-2016Q1 kıyası için de şuna bakabilirsin:

http://www.apple.com/pr/library/2016/01/26Apple-Reports-Record-First-Quarter-Results.html

2015Q2-2016Q2 kıyası için de buna bakabilirsin:

http://www.apple.com/pr/library/2016/04/26Apple-Reports-Second-Quarter-Results.html

İkinci çeyrekte kâr düşmüş ve genel olarak toplam 6 aylık sürede de kârlılık geçen seneye göre düşmüş ama unutulmamalıdır ki rekoru kıran ve geçen sene bu kârı yapan, geliri elde eden şirketin başında beğenmediğiniz Tim amca vardı. Bir şirketin zaten her zaman bir üst noktası olur ve 2015 de belki bu üst noktadır yani her sene illa ki o üst noktayı geçmek zorunda mı? Yok yani neden bu beklenti var, hisse mi aldınız? Kaç lot aldınız? Ben Tim amca fanı değilim ama lütfen artık şu hissedar ağızlarını bırakınız yahu. Dediğin gibi zarar filan ettiği yok müridim.

Ek: Zenginin malı züğürdün çenesini yorarmış dedikleri sanırım bu.

Caliber tarafından 17/May/16 20:26 tarihinde düzenlenmiştir
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    BosphorusPasha
    BosphorusPasha's avatar
    Erkek
    PanxeR bunu yazdı
    BosphorusPasha bunu yazdı
    PanxeR bunu yazdı
    BosphorusPasha bunu yazdı
    PanxeR bunu yazdı
    CaniSokucu bunu yazdı
    PanxeR bunu yazdı

ben sana bir ton örnek veririm de hocam ardından verdiğim örekde ki gibi o bana lazımd eğil şu lazım değil diyerek bunlar gereksiz özellikl dersiniz. e haliyle kullandığınız telefon aptal telefonu :) 

ha bu arada ana menüde iken programın üzerine basılı tut ve kaldır de program kalkıyor hacı. unutmuşsun galiba android kullanmayı.

ha bir de bluetooth zaten bi boka yaramıyor siz de üstüne blutut kulaklık takınca da her arama da blutut la konuşmak ister misin diye sorması :)  anca aptalın teki o allete blutut kulaklık takıp da aletin üstündeki tuş varken telefon çalınca çıkarıp evet deyip sonra açar o telefonu :)

bu arada mesela ben senin telefonda hüsnü diye kayıtlıyım diyelim, beni aramak istediğinde sen rehbere gir de benim ismimi bul da ara. sen bulup arayana kadar ben tuş takımını açıp mesaj yazarmış gibi adının ilk harflerini yazıp arayabilirim. belki sen rehber de benim adımı araraken ben sana selam çakıyor olurum ?

ha tabi sesin telefonu açtıkdan 2 saniye sonra gelicek. pardon sen phone kullanıyordun. 

telefonu aç da bekle de karşındakinin sesi gelsin. 

harbiden aptal telefonu çok haklısın aşırı basitmiş :) bu arada yukarıda sorduğum bazı sorular vardı cevap bile verememişsin. 

ha aklıma gelmişken bişdirim ve uygulama ayarları da aşırı basittir. 

ayarlar/tüm uygulamalar/istediğin uygulma/bildirimleri kapat-veri kullanımı-izinler birçok ayar burada. 

ama pardon sen bunları aklında tutamazsın ki :) o yüzden iphone kullanıyorsun :)

hadi hocam kum da oyna iphonunu da al yanına bina diker sana kumdan :)

1. dediğn bana göre gereksiz ancak ulaşmak istersen hızlı bir şekilde ulaşım yolu ekleyebilirsin dedim  yorumlamak sana kalmış.

2. dediğin her android telefonda aynı değil ve evet x e basip silmek daha kolay.

3.  iyiki bluetooth u bitirdi apple o yüzden artık herkez bulut ve online servisleri kullanıyor bugun dosyalar çok uzaga çok daha rahat bluetooth dan daha basit şekilde yollanabiliyor ve evet bluetooth s3 de de kullanmıyordum apple dada kullanmıyorum ve gereksiz birşeyin ( bluetooth ile dosya göndermek son 5 yıldır gereksiz ) telefonda olmasına gerek yok. çünki kullanılmıyor.

4. rehbere girip bakmak veya parmagını ortadan aşağı doğru çekip direk telefondaki her yerde aramak sana kalmış menü yollarında her türlü iphone daha hızlı bu konuya boşuna girdin ha ama iyi oldu hatırlattıgın rehbere 10dk da girdiği için s3 e rom atmıştım.

telefon senin için çalışsın = ios 

sen telefon için çalış = android.

evet ilk defa eline smartphone alan için rom atmak launcher kurmak vb. şeyler eğlenceli olabilir ancak uzun süre kullandıktan sonra fark ediyorsun ki cihazdan tek istediğin şey işini düzgün ve hızlı yapan bir makına.

50 kişilik şirkette ki biz telefon satıyoruz %90 ı iphone kullanıyor  bukadar kişi telefonların en ince ayarlarına kadar yapabilirken kurcalarken işi telefon satmakken neden iphone kullanıyor ?

Sana tekrar söylüyorum tüm cep telefonlarını çıktıgı gibi deneyimliyorum yeri geliyor samsung lg gibi firmalardan seminer ve eğitim yapılıyor ama sonuç değişmiyor insanlar rahat ettiği platformları seviyor 

fanboyluga gerek yok  4 sene sora android daha güzelini yapar ona geçerim ,  ha tabi telefonu alıyorsun 3000 bin 2500 2000 para veriyorsun oturup güncelleme bekliyorsun , diğer taraftada daha telefon cıkmadan güncelleme geliyor 

virüs derdin yok , telefonun çalınsa dosyalarına erişilcek derdi yok FBI bile okadar para harcadıktan sonra ancak erişebildi , android bir telefon mu buldun ? sıfırla kullan ? ios bir telefon mu buldun yapacak birşeyin yok o cihaz sadece sahibine ait.

hocam öncelikle şunu belirteyim , 

senin sorunun s3 kullanıp ona göre yorum yapman. ama elinde 6s var zanedersem. sen fanboysun. 6 yi satıp 6s almak fan boyluktur. fark yok.

tabi telefonun ekranına 3d touch bahanesiyle oranla buranla yumuşak dokunuşlar yapmıyorsan. 

1- ulaşma konusu direk herhangi bir ayar yapmadan oluyor.

2- zaten herandroidi savunmuyorum samsung diyorum.

3- ben blutut ile dosya transferinden bahsetmedim. Blutut kulaklık dedim. 

4-rehbere girip parmakla aramak yerine ben de tek tuşa basıp ahmeti arayacaksam bastığım tuşdan hemen sonra tuşlardan a harfi olan 2 h harfi olan h ve m harfi olan 6 ya basıyorum zaten ahmet geliyor karşıma hatta fazla ahmet yoksa 2 ve 4 tuşlarına basmam yeterli oluyor. ardından bas ve ara veya sağa cek mesaj atacaksa sola çek. 

5 sıralaman çok saçma , 

**telefon bana çalışacaksa android 

*sen telefona çalışacaksan apple

arkadaş akıl var mantık var kapalı olan apple değil mi ne demek telefon senin için se apple?

açık olan android ama kullanıcı dostu olan apple de kapalı kaynak lakin kullanıcı düşmanı olan mı android?

bunu aklın mantığın kesebiliyor mu cidden?

hadi o elindeki telefonla jb yapmadan tüm konuşmalarını kaydetsene?

dostun ya senin. senin için çalışıyor sonuçda söyle de kaydetsin. 

so bir şey, bence bana yorum yazmadan önce bi s6 - note5 - veya s7 ile bi selfie çek. biraz kullan bakalım. 

not: selfilerde ve fotoğraflarda poz vermene gerek yok. samsung halleder rahatına bak ;)

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PanxeR
    PanxeR's avatar
    Erkek

iphone 6s kullanmıyorum 6 kullanıyorum orada yanlışmışsın 2-3 yılda bir cihaz değiştiririm o anda cihaz alırken en mantıklısı hangisiyse onu alırım

'' arkadaş akıl var mantık var kapalı olan apple değil mi ne demek telefon senin için se apple? açık olan android ama kullanıcı dostu olan apple de kapalı kaynak lakin kullanıcı düşmanı olan mı android? bunu aklın mantığın kesebiliyor mu cidden? ''

linux da açık kaynak ama kullanmak için çok çaba sarf etmek gerekiyor kendi istediğin hale getirmek düzgün çalisir hale getirmek için di dünya ayar driver yapmalısın bir oyun hamuru gibi , androidde öyle ancak ios da herşey yerli yerinde 

s3 ile kıyaslamıyorum ancak s3 den ios a geçtim ve magazadaki note 5 veya bir arkadaşımdaki note 5 de bile kasmalar oluyor , giriyorum ne kadar samsung un dahili gelen uygulaması varsa siliyorum cihaz kendine geliyor ancak benim kendi telefonum için bunu yapmama gerek yok. senin anlamadıgın açık kaynagın son kullanıcıya çok büyük bir faydası olmaması.

evet android ile de linux ile de oynamak zevkli olabiliyor bazen ama bir iş yapacağınız zaman eğlence değil , stabillik ve hız ararsınız.

Ben fanboy olsam samsung daha iyisini yapsın da alayım demem , laptopumda windows kullanmam gider neyse parası basar macbook alırdım ancak bir gamer olarak hala windows uygulama ve oyun yönünden önde oldugu için windows kullanmak zorundayım.

siz cihazları eşit ele almıyorsunuz  bir insan telefon alırken niye bir markayı yada modeli tercih ediyor ona bakmıyorsunuz.

sen hiç 10mb boş yer kalmış iphone ile bir android telefonu kıyasladın mı ?  ios da telefon sıfır gibi çalışmaya devam eder ama sözde daha hızlı belleğe sahip android ise yerlerde sürünür ha bana şöyle android ne yapabilir seni daha mutlu etmek için 

öncelikle güncelleme garantisi ve sizin andoridden kalma stabillik anlayışınız değil , ios daki stabiliteyi bana versin. 

sen veya siz , boşu boşuna kendinizi yorup beni gömmeye çalışıyorsunuz  tolgaya göre bir telefona 1000 tl den fazla verilmez ancak laptop a 5000 tl verilir ama telefonu laptoptan daha fazla kullanıyorsam ? işimi onla yapıyorsam ? 

senin ihtiyaçlarını karşılayan cihaz o , benim ihtiyaçlarımı karşılayan cihaz bu   açık yada kapalı kaynak olması geliştirici olmadıgım için benim için birşey ifade etmiyor.

hız , stabilite , kolay kullanım.   önceliklerim bunlar oldugu için ios cuyum. rom atayım launcher kurayım bluetooth dan dosya paylaşayım deseydim android alırdım.

sana göre dünyadaki milyonlarca insan gerizekalı bukadar para verip telefon alırken apple zorla aldırıyor onlara , bana göre tercih meselesi windows phone kullananları  geri görüyorum ama mutluysa orda no problem ? yeterki bana wp ile ilgili bişi sormasın :) 

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mataramasuko
    mataramasuko's avatar
    Erkek

ne güzel dertleriniz var amk

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Nury
    Nury's avatar
    Erkek

Beyler kusura bakmayin da boyle sacma tartisma gormedim.

Biri ben sariyi diger ben kirmizi seviyorum diyor. Herkesin zevki ayni olsa piyasada tek tip telefon kalirdi. Fazla kasmayin.

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ekerci
    Ekerci's avatar
    Erkek
    Nury bunu yazdı

Beyler kusura bakmayin da boyle sacma tartisma gormedim.

Biri ben sariyi diger ben kirmizi seviyorum diyor. Herkesin zevki ayni olsa piyasada tek tip telefon kalirdi. Fazla kasmayin.

tartışma çok saçmaladı fakat sıkıntı şu, biri kırmızıyı seviyorum diyor, diğer adam kırmızı değil o  kırmızı olsa bile dandik kırmızı diyor. olay orda kopuo. Adamda dio ki nası ulen bu kırmızı işte bal gibi dio

Toplam Hit: 7110 Toplam Mesaj: 108
apple apple iphone 7 ayphone 7