İşte İphone 7

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PanxeR
    PanxeR's avatar
    Erkek
    BosphorusPasha bunu yazdı

panxer hocam bir de şey dikkat et bana cevap yazarken bataryan bitmesin ;) arada sırada şarja tak. yarı da kalır yoksa ;)

şarj sıkıntım yok bütün gün telefon kullandıgım halde yatarken takıyorum sadece. benim işim telefon senin hobin.

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    CaniSokucu
    CaniSokucu's avatar
    Erkek

Öncelikle böyle kışkırtıcı, çocukça yazılardan vazgeç.

Bluetooth konusunda az çok haklısın ama günümüzde toplasan kaç kişi bluetoothla dosya alışverişi yapıyor? Ben bir iphone kullanıcısından hiçbir zaman şu lafı duymadım "virüs göndermiyon di mi lan" ama bunu bir android kullanıcısından duyabilirsin. İkinci olarak ayarlar/tüm uygulamalar/istediğin uygulma/bildirimleri kapat-veri kullanımı-izinler falan fişmekanları aklında tutamazsın gibi saçma bir cümle kurmuşsun. Kimse aklında tutmak zorunda değil, kimse beynini salak saçma şeylerle doldurmak istemez, aslında herkes keşke düşündüğüm şeyi açsa/yapsa telefon diye bir hayal kurar. Bunun aksine bir de ben tuş takımında adını yazıp arıyorum sen rehberde tek tek isim ara demişsin, madem o kadar şeyi aklında tutup yapmak kolay geliyor, tuş takımı yerine kişilere girip arama kısmına isim yazmak kadar kolay bir şey de zor gelmesin hacı.

Fanboyluk yapmana gerek yok hangisini seviyorsan onu kullan.

Şafak 1152!
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Kaan
    Kaan's avatar
    Erkek

İyi mal takıntım vardir ama marka takintim yoktur. 

İphone denedim, olmadi. 

Note3'den S6edgeplus'a geçtim, tamam s6edge plus çok yakışıklı bir telefon,  performansi kamerasi da muazzam ama note'u özlüyor insan. 

En önemlisi şarj sıkıntım yok, 

Iphone varken sabah evden cikiyordum navigasyonla gidiyordum gideceğim yere,  1de geri dönerken yolda telefon kapaniyordu. Kayboldum 2 defa amk istanbulda. 

Sabah 7de çektim sarjdan, mobile hotspot,  navigasyon,  wifi hepsini kullandım ikişer saat en az, 1 saat kadar da görüşme yaptim. %26 şu an. 

Note4'den iphone6plusa geçen bir arkadaşım ilk hafta çok memnundu,  sonra note5e döndü.

Afyon kullaniyorsan mac de kullanacaksin,  ipad de kullanacaksin,  tek başına bir halta yaramiyor. Avrupada görüyorum herkes bu kombinasyonda. 

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ozgunlu
    ozgunlu's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    PanxeR bunu yazdı
    PanxeR bunu yazdı
    PanxeR bunu yazdı
    CaniSokucu bunu yazdı
    PanxeR bunu yazdı

Aklıma bu geldi :D 

http://www.ntv.com.tr/turkiye/fbi-androidin-sifresini-kiramadi,1hhM1MDUlkq_O-X5ljJlaA

Haber doğru muydu hatırlamıyorum da..

Bir de iphone da bluetooth yok mu ? yoksa apple watch ile nasıl haberleşiyor bu delikanlı ?

Hello, i am nothing. I come from Neverland.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ekerci
    Ekerci's avatar
    Erkek
    PanxeR bunu yazdı

daha önce 3 yıl android 2 yıl bada kullandım emin ol bada bile androidden daha işlevseldi tutturmuşsun bi 3g 3g 3g,  telefonu aldıgımdan beri 3g yi hiç kapatmadım zaten suandada 4g de hiç kapatma gerksinimi duymadım mobil veril öyle zırt pırt kapatılıp açılacak birşey değil , ha illa androiddeki gibi kapatıp açman mı gerekiyor widget olarak eklersin android gibi yukardan aşağı çekersin 3g yi kapatırsın hemde JB siz yapmak isteyen yapar ihtiyac duyuyormuyum hayır?

boş boş konuşmak yerine iphone un neden bu kadar sattıgını söylüyorum sana , milyon tane gereksiz özellik ve alt menü yerine herşey 3 adım da elinin altında , hepsi işine yarayan adam gibi özellikler var cihazında.

android iphone a göre çok çok rahattır diyerek zaten hiç birşey bilmediğini kanıtlıyorsun hem android hem ios cihaz sahibiyim biri tab s biri iphone 6  aradaki farkı çok rahat görüyorum merak etme :) 

menulere kolaylığa girmeden tek bi yere müdahale etmek gerekirse, iphone öle kolay fln olduğu için satılmıor.iphone satılıyor çünkü logosunda apple var.o kadar çok salak insan var ki iphone 1'i yeni iphone diye tanıtsan ooo süper olmuş diyecek tipler var.şimdi bırakalım bu apple kolaydır ondan satıordur muhabbetini. kolay olabilir ultra kolay olabilir ama satış nedeni bu değil

edit: ayrıca s3de dediğin gibi kişiler baya uzun sürüyordu fakat onlar çok eskide kaldı. ayrıca andoird 6.0 ile kilit sistemi geldi. telefonu bir kere kurduktan sonra o emaili unutursan bir daha kuramıyorsun servise göndermen gerek.hardreset fln kurtarmıo. yeniden kurarken yine o emaili soruyor

Ekerci tarafından 17/May/16 17:21 tarihinde düzenlenmiştir

Konu ID: 112846 Konuyu Acan : Ekerci Konu Başlığı : Tahribatın en sevdiği adam ? Silinme Sebebi : 3 sayfadır takip ediyorum beni seven kimse çıkmadı. alacağınız olsun müridler
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Kumanaga
    Kumanaga's avatar
    Erkek
    Ziraatci bunu yazdı
    Kumanaga bunu yazdı

bi tane foto üzerinden apple gibi bir markayı gömmek nedir abi ya :) 

adama derler ki, "la bebe daha iyisini yap da görek".

apple taşa logo bassa alacak birisin sen sus

Ne oldu dostum kızdın mı?

Taş işime yarayacaksa alırım tabiki de..

⎝Her boku biliyorsun, "Herkes" yazmasını bilmiyorsun.⎠
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

Öncelikle konu iyice Android vs iOS konusuna dönmüş. Yazılanları okudum tek tek alıntı ve nick belirtmeyeceğim. Herkes kendi cümlesini kendi üstüne alınsın.

- iPhone akıllı telefondur, Android cep bilgisayarı.

-FBI yok şifre kıramıyor vs viral reklam olduğuna inanıyorum. Yarın öbür gün FBI'n eline düşerseniz telefonunuz düşüneceğiniz son şey olur :D

-iPhoneların uyku moduna hayranım yalan yok. Gece %100'de bırak sabah %100'de al. Android'te %97 falan oluyor. Ancak Android'te bazı salakça yazılmış uygulamalar ya telefonun uykuya girmesini yada zırt pırt uykudan uyanmasını sağlayıp şarjı bitiriyor. Gece full şarjda bıraktığım telefonu sabah %60 şarjla bulduğum zamanlar oldu. Yüklediğim duvar kağıdı indirme uygulamasındanmış sildim düzeldi.

Ancak iPhone'da telefonu kullanırsanız benzin deposu yerine 5 litrelik Erikli su şişesi takılmış Amerikan Chevrolet Mustang'i gibi şarjı emiyor.

-iPhone menüsü basittir vs boş iş geçiniz. Samsung telefonların menü bakımından iPhone'dan farkı yok. Ancak iPhoneların arayüz tasarımı sade olduğundan göze basit gibi gelebilir ona lafım yok.

-Tonla para verip 3G'yi veya 4G'yi kapatıyorsanız gidin 3310 kullanın. O ne amk dial-up internet gibi iki saate yükleniyor sayfalar. 4G ile 2G arasında şarj farkı yok.

mkyb tarafından 17/May/16 18:25 tarihinde düzenlenmiştir

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PanxeR
    PanxeR's avatar
    Erkek
    mkyb bunu yazdı

Öncelikle konu iyice Android vs iOS konusuna dönmüş. Yazılanları okudum tek tek alıntı ve nick belirtmeyeceğim. Herkes kendi cümlesini kendi üstüne alınsın.

- iPhone akıllı telefondur, Android cep bilgisayarı.

-FBI yok şifre kıramıyor vs viral reklam olduğuna inanıyorum. Yarın öbür gün FBI'n eline düşerseniz telefonunuz düşüneceğiniz son şey olur :D

-iPhoneların uyku moduna hayranım yalan yok. Gece %100'de bırak sabah %100'de al. Android'te %97 falan oluyor. Ancak Android'te bazı salakça yazılmış uygulamalar ya telefonun uykuya girmesini yada zırt pırt uykudan uyanmasını sağlayıp şarjı bitiriyor. Gece full şarjda bıraktığım telefonu sabah %60 şarjla bulduğum zamanlar oldu. Yüklediğim duvar kağıdı indirme uygulamasındanmış sildim düzeldi.

Ancak iPhone'da telefonu kullanırsanız benzin deposu yerine 5 litrelik Erikli su şişesi takılmış Amerikan Chevrolet Mustang'i gibi şarjı emiyor.

-iPhone menüsü basittir vs boş iş geçiniz. Samsung telefonların menü bakımından iPhone'dan farkı yok. Ancak iPhoneların arayüz tasarımı sade olduğundan göze basit gibi gelebilir ona lafım yok.

-Tonla para verip 3G'yi veya 4G'yi kapatıyorsanız gidin 3310 kullanın. O ne amk dial-up internet gibi iki saate yükleniyor sayfalar. 4G ile 2G arasında şarj farkı yok.

3.300 TL verip en pahalı android telefonu alıyorsun ve o bile menüye girerken kasabiliyor , sen hiç bir iphone kullanıcısının abi bu telefonu hızlandırmak için ne kurmak lazım abi dediğini duydun mu yada bir iphone u eline aldıgında içinde security 360 , ccelaner , smart manager gibi 100 tane gereksiz uygulama gördün mü.

Evet apple logosu için telefon alanlar var , ancak ben telefonu işini iyi yaptıgı için alıyorum.  Eskiden özenti muhabbeti vardı ancak şuan android cihazların daha pahalı oldugunu düşünürsek durum hiçte öyle değil.

Bir arkadaşta demişki iphone kullanacaksan ipad mac macbook ta kullanacaksın diye , evet amerikada avrupada durum öyle çünki  adamın hem macbook hem iphone hem ipad ı var + olarak oyun pc si ve xbox ı var benim gibi biri microsofttan nefret etsemde oyun tekeli yüzünden microsoft kullanmak zorundayım oyüzden de tüm ekosisteme geçiş yapamıyorum.

apple bluetooth olayını soran olmuş bilmeyenler için iphone da bluetooth var ancak sadece apple cihazdan apple cihaza dosya gönderir alır ama 1000 tane fotoyu 10dk da atar öyle saatler sürmez. 

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

Smart manager, yok bok püsür vs bu uygulamaları hiç kullanmadım, kullanmayada gerek görmedim. Eskiden Galaxy Ace yani Android 2.3 zamanlarında bu tip programlar lazım oluyordu ancak artık gereksiz. Hala yükleyen cahil kullanıcılar var ancak.

Sen en son ne kullandın bilmiyorum ancak Ayarlar menüsüne girerken kasan telefon görmedim ? Hatta Ayarlar simgesine dokunur dokunmaz açıyor zira iPhone'da, Android'te Ayarlar Menüsünü sürekli ramde açık tutar. Sen kapatsan bile kendi açar arkaplanda.

Her zaman diyorum iPhone akıllı telefondur, Android cep bilgisayarı. Sen bilgisayarına internette gördüğün üstünde antivirüs.exe yazan her şeyi indirip kuruyor musun ? Android'te o hesap.

En güvenlikli antivirüs kullanıcıdır.

mkyb tarafından 17/May/16 18:54 tarihinde düzenlenmiştir

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    u235
    u235's avatar
    Erkek

1 sene boyunca Iphone 5s kullandım ondan öncede iphone 4 kullanmıştım.Şimdi galaxy s4 kullanıyorum.Galaxynin kamerası kötü sadece iphone a kıyasla ve onun dışında iphone 5s in galaxy s4 den çok üstün bir tarafını göremedim.Çok sık telefon kullanan,uygulama yükleyen biriyim.

Toplam Hit: 12274 Toplam Mesaj: 108
apple apple iphone 7 ayphone 7