İşte İphone 7

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PanxeR
    PanxeR's avatar
    Erkek
    SweetyVolty bunu yazdı

Rene ve Holy ye minik not: Abi mümkünse kayıt esnasında Android mi ios mu diye sorup, x cihazı kullanana y cihazı konusunu göstermeyin. BIKTIM! 

bugun doğru düzgün daha teknoloji tartışamazsak yarın hiç birşey tartışamayız , tartışmayı karşılıklı bilgi alışverişi olarak görüyorum kavga olarak değil 

ben tüm sistemlerin ilerleyip güçlenip iyileşmesini savunurken yani karşı tarafın şu şu özellikleri daha iyi olması lazım şundan kurtulması lazım gibi karşı taraf sadece kendini haklı görürse olmaz tabi

size göre mükemmel olabilir bana göre hiç bir şey mükemmel değil hepsinin eksiği var ve biz bugun bunları dile getirmezsek kimse el atıpta düzeltmez.

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mataramasuko
    mataramasuko's avatar
    Erkek
    PanxeR bunu yazdı

YekteranBaymedir ve 0x656e

samsung cihazların bariz bir şekilde ( dahili gelen 50 tane program yüzünden office müzik vs ) ve nexus olmayan tüm telefonlarda android telefonların kullandıkça yavaşlamadıgını savunan bir tayfa var karşımda ve buna ne desem bilemedim =?

her gün elime 500 tane cihaz geçiyor ios da kullanıyorum androidde kullanıyorum sizin kabul edip etmemeniz önemli değil benim gördüğüm önemli , android cihazlar içinde gereksiz milyon uygulama ile geliyor ve uygulama sayısı arttıkça cihaz yavaşlıyor.

ancak içinde 20mb boş yer kalmış bir iphone ilk günkü gibi çalisiyor

bir örnek : samsung telefonda yer kalmamış hafıza dolu galeriden birşeyler sileceksin galeriye giriyorsun diyor ki hafıza dolu kapatıyor  sileceğinide görüp silemiyorsun 

ancak full dolu bir ios cihaz da öyle bir problem yok ?

ben marka fanatiği değilim , ben markaları severim yada sevmem , sizi görünce aklıma hep eski nokiacılar geliyor kötü telefon yapsa bile ölümüne savunurlardı şimdi nokia nın nerede olduğu ortada kendini geliştirip yenilemeyen tüm teknoloji firmaları hazin son ile buluşacak.

Neden marka fanatiği ile marka sevmek arasında ne fark var ? ip6 ya kadar iphone dan nefret eden biriydim kapalı sistem küçücük telefon küçücük ekran düşük özellikler , ancak ip6 ile beraber beni androidden kurtardığı için çok teşekkür ediyorum çünki adamlar tam istediğim gibi bir telefon yaptı tam ele oturan ekran boyutu iyi özellikleri iyi tabi kemra daha iyi olsun isterdim , yarın öbür gün başka telefon hoşuma gider bunu satar onu alırım hayatıma devam ederim , cihazı alırken o an kendime göre en iyisini alırım ve şuanda benim için en iyisi bu

örnek vereyim yine , sony markasını hiç sevmiyorum çünki adamlar batmak için elinden geleni yapıyor mobilde , marka değerini düşürmek için yapmadıkları şey kalmadı , ancak sony e ait olan sony entertaiment i severim çünki eğlence sektörünce rakipsizler. özellikle xbox karşısında. ve sony nin VR geleceğinde çok etkili olacağını düşünüyorum.

Samsung markasını severim çünki dünyanın en büyük donanım üreticilerinden biri ve cihazları çok iyi hem mobil hem diğer donanım ürünlerinde fakat şuanda samsung cep telefonları hoşuma gitmiyor bir android telefon almak zorunda kalsaydım muhtemelen LG G5  veya son nexus u alırım.

microsoft dan nefret ediyorum ancak oyun oynamak için ms ye mecburum 

böyle uzar gider 

insanların günlük ihtiyaçları ve kullanımları değişir , bigün sıkılır gider baska makına alırım ama ben size bu cihazı niye sevdiğimi yada sevmediğimi söylediğimde sizden mantıklı cevaplar yerine hava gazı görüyorum.

ezbere savunuyorsun şu an elimde htc m7 var arkadaşım da aynı zamanlarda ip5 almıştı. benim telefonda an itibariyle 127 uygulama yüklü ama kasmıyor, menü geçişleri vs. sorunsuz, onun telefon kasıyor ? samsung s3 zamanından gelen android kasar lafını ezberlemişsin gidiyor.

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PanxeR
    PanxeR's avatar
    Erkek
    mataramasuko bunu yazdı
    PanxeR bunu yazdı

YekteranBaymedir ve 0x656e

samsung cihazların bariz bir şekilde ( dahili gelen 50 tane program yüzünden office müzik vs ) ve nexus olmayan tüm telefonlarda android telefonların kullandıkça yavaşlamadıgını savunan bir tayfa var karşımda ve buna ne desem bilemedim =?

her gün elime 500 tane cihaz geçiyor ios da kullanıyorum androidde kullanıyorum sizin kabul edip etmemeniz önemli değil benim gördüğüm önemli , android cihazlar içinde gereksiz milyon uygulama ile geliyor ve uygulama sayısı arttıkça cihaz yavaşlıyor.

ancak içinde 20mb boş yer kalmış bir iphone ilk günkü gibi çalisiyor

bir örnek : samsung telefonda yer kalmamış hafıza dolu galeriden birşeyler sileceksin galeriye giriyorsun diyor ki hafıza dolu kapatıyor  sileceğinide görüp silemiyorsun 

ancak full dolu bir ios cihaz da öyle bir problem yok ?

ben marka fanatiği değilim , ben markaları severim yada sevmem , sizi görünce aklıma hep eski nokiacılar geliyor kötü telefon yapsa bile ölümüne savunurlardı şimdi nokia nın nerede olduğu ortada kendini geliştirip yenilemeyen tüm teknoloji firmaları hazin son ile buluşacak.

Neden marka fanatiği ile marka sevmek arasında ne fark var ? ip6 ya kadar iphone dan nefret eden biriydim kapalı sistem küçücük telefon küçücük ekran düşük özellikler , ancak ip6 ile beraber beni androidden kurtardığı için çok teşekkür ediyorum çünki adamlar tam istediğim gibi bir telefon yaptı tam ele oturan ekran boyutu iyi özellikleri iyi tabi kemra daha iyi olsun isterdim , yarın öbür gün başka telefon hoşuma gider bunu satar onu alırım hayatıma devam ederim , cihazı alırken o an kendime göre en iyisini alırım ve şuanda benim için en iyisi bu

örnek vereyim yine , sony markasını hiç sevmiyorum çünki adamlar batmak için elinden geleni yapıyor mobilde , marka değerini düşürmek için yapmadıkları şey kalmadı , ancak sony e ait olan sony entertaiment i severim çünki eğlence sektörünce rakipsizler. özellikle xbox karşısında. ve sony nin VR geleceğinde çok etkili olacağını düşünüyorum.

Samsung markasını severim çünki dünyanın en büyük donanım üreticilerinden biri ve cihazları çok iyi hem mobil hem diğer donanım ürünlerinde fakat şuanda samsung cep telefonları hoşuma gitmiyor bir android telefon almak zorunda kalsaydım muhtemelen LG G5  veya son nexus u alırım.

microsoft dan nefret ediyorum ancak oyun oynamak için ms ye mecburum 

böyle uzar gider 

insanların günlük ihtiyaçları ve kullanımları değişir , bigün sıkılır gider baska makına alırım ama ben size bu cihazı niye sevdiğimi yada sevmediğimi söylediğimde sizden mantıklı cevaplar yerine hava gazı görüyorum.

ezbere savunuyorsun şu an elimde htc m7 var arkadaşım da aynı zamanlarda ip5 almıştı. benim telefonda an itibariyle 127 uygulama yüklü ama kasmıyor, menü geçişleri vs. sorunsuz, onun telefon kasıyor ? samsung s3 zamanından gelen android kasar lafını ezberlemişsin gidiyor.

bu dediğim olay j7 de oldu ( note 5 yazdım yanlıslıkla ), dün oldu daha hafıza kartı almak zorunda kaldı müşteri çünki silemiyorduk bile galeriye girmiyordu yer yok diye.

sizde bi ezber olmuş s3 s3 s3 ama android hala aynı gördüğünüz üzere.

PanxeR tarafından 21/May/16 14:59 tarihinde düzenlenmiştir
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    YekteranBaymedir
    YekteranBaymedir's avatar
    Homo

android sana göre aynı, bilgilerin eski kalmış çünkü

yazdıklarının çoğu saçmalıktan ibaret

elinden 1500 tane telefon geçmesi, senin bu fanboylukla düzgün deney yaptığın anlamına gelmiyor malesef

turkcell'in speedtest uygulamasında değerleri şişirmesi gibi ( 25 mbitlik net 80 mbit görünüyor)

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SweetyVolty
    SweetyVolty's avatar
    Homo
    PanxeR bunu yazdı
    SweetyVolty bunu yazdı

Rene ve Holy ye minik not: Abi mümkünse kayıt esnasında Android mi ios mu diye sorup, x cihazı kullanana y cihazı konusunu göstermeyin. BIKTIM! 

bugun doğru düzgün daha teknoloji tartışamazsak yarın hiç birşey tartışamayız , tartışmayı karşılıklı bilgi alışverişi olarak görüyorum kavga olarak değil 

ben tüm sistemlerin ilerleyip güçlenip iyileşmesini savunurken yani karşı tarafın şu şu özellikleri daha iyi olması lazım şundan kurtulması lazım gibi karşı taraf sadece kendini haklı görürse olmaz tabi

size göre mükemmel olabilir bana göre hiç bir şey mükemmel değil hepsinin eksiği var ve biz bugun bunları dile getirmezsek kimse el atıpta düzeltmez.

Hacı farkında olduğunu sanmıyorum ama sen tartışmıyorsun, sadece iPhone da ayfon tutturmuşsun. Madem dediğin kadar bok bu amkduğumun android telefonları, bu beyin özürlü üreticiler niye üretiyor hadi onlar üretiyor neden bu kullanıcı halen satın alıyor? Bıktım diyorum ya, bıktım çünkü nerede iliğine kadar sömürülmüş bir iphone kullanıcısı varsa ne zaman bir android konusu açılsa gelip "ay android çok kasıyoo, ayfon çok stabiil sizi pis fakirleer" nidaları atıp ortalığı birbirine katar mutlaka. 

Diyorum ya, iki farklı OS kullanan telefon konularını birbirinden izole edeceksin ki kafamız rahatlasın amk.

Çok sıkılıyom
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PanxeR
    PanxeR's avatar
    Erkek
    SweetyVolty bunu yazdı
    PanxeR bunu yazdı
    SweetyVolty bunu yazdı

Hacı farkında olduğunu sanmıyorum ama sen tartışmıyorsun, sadece iPhone da ayfon tutturmuşsun. Madem dediğin kadar bok bu amkduğumun android telefonları, bu beyin özürlü üreticiler niye üretiyor hadi onlar üretiyor neden bu kullanıcı halen satın alıyor? Bıktım diyorum ya, bıktım çünkü nerede iliğine kadar sömürülmüş bir iphone kullanıcısı varsa ne zaman bir android konusu açılsa gelip "ay android çok kasıyoo, ayfon çok stabiil sizi pis fakirleer" nidaları atıp ortalığı birbirine katar mutlaka. 

Diyorum ya, iki farklı OS kullanan telefon konularını birbirinden izole edeceksin ki kafamız rahatlasın amk.

Sadece ayfon diye tutturmuyorum bana göre şuanda daha üstün diyorum , sömürülmüş olayını fiyat olarak söylüyorsan 

ip6 ilk çıktıgında 2300 TL di note 4 de 2300 TL di , ben note 4 yerine  iphone 6 64 gb aldım 2450 TL ye note 4 bugun 1550 TL  (paralel )  iphone 6 64 gb 2,599 TL (paralel ) 

yani sömürldüğümü düşünmüyorum sence sömürülmüşmüyüm ? 

2 cihazı kıyas ederken kendi kriterlerinize göre puan verirsiniz , tepki süresi geç cihaz sevmiyorum olayın özü bundan ibaret 

ha tabi şöyle bişi var ne dersem diyim bütün dünya bilsede bazı forum kullanıcılarına göre android daha optimize android daha hızlı çalisiyor 

başkada yorum yapmıycam çünki siz bilinçli iphone kullanıcısı ile marka için satın alan insanları birbirine karıştırıyorsunuz.

2 tarafında eksiklerini gidermesi birbirinden teknoloji araklaması taraftarıyım ip7 yi beğenmezsem android e geçerim.

PanxeR tarafından 21/May/16 19:32 tarihinde düzenlenmiştir
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Caliber
    Caliber's avatar
    Homo
    PanxeR bunu yazdı
    noname bunu yazdı

Herkes pas geçmiş, lazer odaklama tam olarak nedir?

hocam bazı telefonlarda 2. kamera bu görevi yapar bazılarında lazer vardır lazar mesafe ölçmek için kullanılarak kameranın o bölgeye odaklanmasını yani netleme işlemi yapmasını sağlar 

peki insan gözü yada normal kamera da bunu yaparken lazare ne gerek var ? kamera aynı anda görüntüyü de işlemesi gerektiği için odaklama sınrasında zaman kaybı yaşanır yani kamera önce görür sonra görüntüyü işler sonra mesafeye göre odaklama yapar

lazerde ise sadece mesafe bilgisi okunur bu kameraya iletilir kamera o mesafeye göre netleme yapar ve bu çok daha hızlıdır 

Büyük ekran furyası çıktığında, Apple küçük ekranda kaldığında Applecılar ne gerek var büyük ekrana, cebizimize bile sığmıyor diyordu ancak iphone 6 ile birlikte sanki büyük ekran bir devrimmiş gibi tanıdıldı ve ayfon manyakları iyice manyaklaştı. Yetmedi bi de plus'ı çıktı manyakları manyaklıklarını ve bağlılıklarını plus modelini alarak kanıtladılar. Şimdi soru şu: Ne oldu da kıvırdılar? Hani büyük ekran cebe sığmıyordu lan?

Şimdi senin yaptığın aynı şey. Ne gerek var efendim lazere diyorsun. Yarın öbürgün Apple sanki devrimmiş gibi tanıttığında tuzu alıp lazere koşmayasın?

Yok abi en basiti custom klavye bile devrimmiş gibi yankı uyandırdı. Androidde senelerdir var istediğin klavyeyi kurabilirsin ama Apple'a geldi millet çıldırdı!

EK:

Ekran çözünürlüğü ayrıca bir husus. Plus hariç hangi modelde full hd var? Şimdi sen efendim senin gözün algılamaz onu dersin de yarın öbürgün geldiğinde ne olacak? Daha 2k bile yok Sony 4k sundu telefonda ve soruyorum size Apple 4k'yı sunan ilk firma olsaydı ne olurdu?

Caliber tarafından 21/May/16 22:15 tarihinde düzenlenmiştir

Tedbirsiz abdest bozmaya oturan, domala domala taş arar.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    BrighStar
    BrighStar's avatar
    Erkek

Arkadaşlar cok kısa zaman önce s7 edge aldım. Allah aşkına cevaplayın pişman olmalımıyım ? iphone 7 ıp ucları geldi gelio sizce kaybım varmı s7 edge alarak ? 

. Ben Kimseyi Kaybetmedim Herkez Beni KAYBETTİ... .
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek
    BrighStar bunu yazdı

Arkadaşlar cok kısa zaman önce s7 edge aldım. Allah aşkına cevaplayın pişman olmalımıyım ? iphone 7 ıp ucları geldi gelio sizce kaybım varmı s7 edge alarak ? 

Ne dememizi bekliyorsun hocam ? Biri Mavi biri kırmızı. iPhone 6S aldım 7 çıkarsa pişman olur muyum desen neyse.

Zaten iphone 7 Eylül'de tanıtılır. Türkiye'ye Ekim ortasından önce gelmez. Gelirse 16 GB modeli 3.600'lerden başlar.

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PanxeR
    PanxeR's avatar
    Erkek
    Caliber bunu yazdı
    PanxeR bunu yazdı
    noname bunu yazdı

Herkes pas geçmiş, lazer odaklama tam olarak nedir?

hocam bazı telefonlarda 2. kamera bu görevi yapar bazılarında lazer vardır lazar mesafe ölçmek için kullanılarak kameranın o bölgeye odaklanmasını yani netleme işlemi yapmasını sağlar 

peki insan gözü yada normal kamera da bunu yaparken lazare ne gerek var ? kamera aynı anda görüntüyü de işlemesi gerektiği için odaklama sınrasında zaman kaybı yaşanır yani kamera önce görür sonra görüntüyü işler sonra mesafeye göre odaklama yapar

lazerde ise sadece mesafe bilgisi okunur bu kameraya iletilir kamera o mesafeye göre netleme yapar ve bu çok daha hızlıdır 

Büyük ekran furyası çıktığında, Apple küçük ekranda kaldığında Applecılar ne gerek var büyük ekrana, cebizimize bile sığmıyor diyordu ancak iphone 6 ile birlikte sanki büyük ekran bir devrimmiş gibi tanıdıldı ve ayfon manyakları iyice manyaklaştı. Yetmedi bi de plus'ı çıktı manyakları manyaklıklarını ve bağlılıklarını plus modelini alarak kanıtladılar. Şimdi soru şu: Ne oldu da kıvırdılar? Hani büyük ekran cebe sığmıyordu lan?

Şimdi senin yaptığın aynı şey. Ne gerek var efendim lazere diyorsun. Yarın öbürgün Apple sanki devrimmiş gibi tanıttığında tuzu alıp lazere koşmayasın?

Yok abi en basiti custom klavye bile devrimmiş gibi yankı uyandırdı. Androidde senelerdir var istediğin klavyeyi kurabilirsin ama Apple'a geldi millet çıldırdı!

EK:

Ekran çözünürlüğü ayrıca bir husus. Plus hariç hangi modelde full hd var? Şimdi sen efendim senin gözün algılamaz onu dersin de yarın öbürgün geldiğinde ne olacak? Daha 2k bile yok Sony 4k sundu telefonda ve soruyorum size Apple 4k'yı sunan ilk firma olsaydı ne olurdu?

alakası yok orda diyorum ki çük kadar ekranı oldugu için apple ı bende sevmiyordum çünki akıllı telefon ekranı büyük oldugu kadar işlevsel , klavye olayına gelince milletin çıldırması benim için önemli degil androidde olan çok sevdiğim apple ın da bir eksisiydi getirdiler ona bakarsan 64 bit mimari yüksek ekran çözünürlüğü ( şimdiki 4kları demiyorum ilk yüksek çözünürlüğü söylüyorum ) parmak izini adam akıllı ilk kullanabilen firma apple oldu , sony ve samsung 4k sundugunda 5dk 10dk çekiyordu apple cıkardıgında ise hafıza dolana kadar makına 128gb ise 128gb çekiyor note 5 ile video çekiyorsun 4gb ı geçince başka bir dosya olarak çekmeye devam ediyor  plus aşırı büyük hantal bir cihaz bana göre gereksiz demiycem çünki alan çok kişi var ama çerçeveler yüzünden kendim için gereksiz bir cihaz. 

lazer olayında evet çift kamera ve lazer odaklama gerekli geleceğin telefonları en azından o sistemi tek kamera içine sığdırabilene kadar yani 2 göz + lazer + ois bir kameraya sıgdıgı günler gelecek o zmaana kadar LG g5 gibi leica huawei gibi çift kamera şart ben diyorum ki firmaların karşılıklı + sı - si var sen bana diyorsun ki  4k vardı işte şu vardı bu vardı apple yapınca mı kıymete bindi , evet çünki apple yapana kadar kimse adam gibi bişi yapmaz oldu rekabet bize yani son kullanıcıya yarayan birşey bundan keyif alacağına karşı firmayi düşman görüyorsun ben sana sorayım o zaman apple olmasaydı bugunki mobil teknoloji bundan daha mı ileride olacaktı ? apple yokken hangi firma hep her sene daha iyi ürün çıkartıyordu nokia her sene aynı telefonu farklı renklerde piyasaya sunup milleti keriz yerine koydugu için battı yenilik üretemedi ancak bugun bakıyorsun her sene cep telefonlarında sürekli kullandıgımız başka özellikler ekleniyor bunu bu düzene sokan da ister kabul et ister etme apple oldu 

sony ye bakıyorsun xperia x performans xperia x kamera xpria x anasının nikagı saçma sapan 50 tane cihaz , hadi samsung her keseye hitap etmek için salak salak 50 tane telefon yapmak zorunda ama diğer üreticilere bakıyorum her firma hep bir özelliği eksik koyuyor HTC malzeme kalitesinde iyiydi ama kamera boktan dı , beats ın hisselerini aldı , telefon kutusuna beats kulaklık koydu ama ses çipi koymadı sonra gitti ses çipi koydu kulaklık koymadı HEP DAHA İLERİYE diye düşünmedi üreticiler bunu düşünmüyor  samsung s5 ve note 3  usb 3.0 koydu sonra geri çekti , su geçirmezlik koydu sonra geri çekti sonra tekrar koydu , s6 ve note 5 hafıza kartı slotunu cıkarttı sonra s7 de tekrar koydu 

şimdi tekrar tekrar soruyorum size , apple gibi bir firma olmasa üreticiler bunlar ıyapmaya devam edecek her sene daha iyi ürün yapmak yerine birşey ekleyip birşey çıkartacaklar apple iphone 2 den beri adamlar hep üzerine koyarak gitti ekleye ekleye , tekrar söylüyorum ip6 ya kadar apple sevmediğim bir marka idi , fanatik te değilim ama doğruları söyleyince size öyle geliyor siz istiyorsunuz ki o esk günlere dönelim hala tuşlu telefon kullanalım nokia yapsın  telefonları rengini değiştirip değiştirip satsın 

ulan dünyada hangi firma 2 sene aynı kasayı kullanıp bu kadar telfeon satabiliyor ? bu kadar insan alıyorsa bu telefonu alanlar arasında mühendisler mimarlar seo lar şirket sahipleri var hepsi mi gerizekalı ? 

bana yorum atan kişilerin çoğu bir mobil teknoloji tutkunu gibi değilde fanatik gibi cevap veriyor hiç empati kurmuyor adamlar neden o cihazda rahat ? demiyor. 

sonuç olarak 2 tarafta gelişiyor ben istiyorum ki tizen de gelişsin wp gelişmesin mk. o batsın megoo da gelişsin

ama siz sadece bir tarafın ilerlemesini istiyorsunuz

Toplam Hit: 12273 Toplam Mesaj: 108
apple apple iphone 7 ayphone 7