folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder İşte Zengin Dediğin Böyle Olur ... Ki Adı 2000 Yıl Sonra Bile Anılıyor : Opramoas

İşte Zengin Dediğin Böyle Olur ... Ki Adı 2000 Yıl Sonra Bile Anılıyor : Opramoas

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    nick6
    0x656e
    0x656e's avatar
    Erkek

arkadaş ben gibi arkeoloji felan okuyor sanım :D

okumadım ama var mı bunun bi mezarı felan soylu mezarı gibi gidelim gezelim bakalım :D

Sikerler random bir şifre yaptım şifremi değiştiriyorum ve bir daha hatırlamıyorum. Ulaşmak isteyen : twitter: 0x656e'den ulaşır.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Rebel_Rider
    Rebel_Rider's avatar
    Erkek
    sLeymN bunu yazdı

zenginin malı züğürdün çenesini 2000 yıl sonra bile yoruyor vay arkadaş :F 

akşam akşam bu kadar çok gülebileceğimi hiç düşünememiştim biliyormusun? .)

"I told you guys. NEVER underestimate the power of a _________."
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Olgunisik
    Olgunisik's avatar
    Erkek
    700 ton altın tüm dünyada çıkarılmışmıydıki o zamanda. Rakam afaki bence. 700 ton altın çok fazla.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kafkafkaf
    kafkafkaf's avatar
    Erkek

Tamam adam zengin ve yardımsever olabilir ancak

700ton altın nasıl bir abartıdır arkadaş????

türkiyede yastık altı+piyasalarda 11.500ton altın var ki o zaman için böyle bir rakam tüm roma için bile geçerli olacağını sanmıyorum 

ayrıca MB altın rezervi 206ton

karşılaştırmalı rezerv tablosu: http://www.sabah.com.tr/Ekonomi/2012/11/15/dunyada-en-cok-altini-olan-ulkeler

Biraz daha ek bilgi: http://ekonomisayfasi.blogspot.com/2012/01/dunyadaki-toplam-altnn-degeri-ne-kadar.html

kafkafkaf tarafından 08/Oca/13 01:25 tarihinde düzenlenmiştir

http://emorcraft.blogspot.com.tr/
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Melik
    Melik's avatar
    Erkek

Yalan o hoca seni yemişler, 700 ton altın ne demek biliyormusun ? (sadece yardımından bahsediyorum)

Şuan bile dünyadaki ülkelerin toplam rezerveleri 700 tona yaklaşamaz bile diye düşünmekteyim.

Ayrıca ben Antalyalıyım, kumruca bildiğimiz köy la, sizi yemişler.

Profil fotoğrafndaki begenme sayısını popülerlikle eşdeger kılan bir ülkede yaşıyoruz
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zigana
    zigana's avatar
    Erkek

benim anlamadığım m.ö. yıllarda bile altınlar zümrütler ortalıkta saraylarda ucuşuyor. o zamanlarda kazma kürek bile ilkel olduğu halde nerden nasıl buluyorlardı altını vs. işliyorlardı anlamıyorum. şimdilerde altın için tonlarca toprağı eleyerek ve kimyasaldan geçirerek bir gram çıksa seviniyorlar . nasıl iş anlamadım gitti :S

Temel adalettir .
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Kahramann
    Kahramann's avatar
    Erkek

O kadar zengin olmasa da;

http://tr.wikipedia.org/wiki/Musa_(Mansa) 

Kahramann tarafından 08/Oca/13 01:39 tarihinde düzenlenmiştir
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HanDSomE
    HanDSomE's avatar
    Erkek

adamın gerçek soyadı ağaoğlu. o günden bugune gelmiş aliye devretmiş :/ o bu değilde mübala bi rakam o. Hazine diyince akla gelen 2 isim. Hz.Süleyman (Peygamber) ve Karun

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    joe_black
    joe_black's avatar
    Erkek
    Robinson_Crusoe bunu yazdı

700 ton altın, bi tanıdığımda 8 ton altın var 3 tonu yurt dışında 4 tonu istanbul kapalı çarşıda 1 tonuda burada kullanıyor. Ve bu adam memleketimde ilk 100 girer, farka bak,

benim de bi tanıdığım geçem gün telefon aldı 375 tlye. sordum pahalı değil mi nasıl aldın diye 6 aydır biriktiriyomuş. helal olsun dedim zenginliğe bak..

abi senin tanıdık öle benim tanıdık böyle :/

Sefih ve cahil bir kimse konuşunca ona cevap verme. Sükut, ona cevap vermekten daha hayırlıdır.
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ShockMan
    ShockMan's avatar
    Erkek

Kenan Evren ve Şıracısı Tahsin Şahinkaya 130.000 Ton Türkiye Cumhuriyetine Millete ait merkez bankası altınını iyi etmişlerdi... ben genellikle varlık sahiplerini konuşmayı sevmem, çünkü sonra Zenginin malı züğürdün ağzını yoruyo Oluyoruz..., Ben Aslında Hırsızı konuşmayı şahsen uygun gördüm...

2000 Yıl önceki adamın malından Bize ne arkadaşlar... yada o şahsın yaptığı iyiliklerden...  Yok verdiğin bilgiler değerli elbette, Ama ben buradan çıkarılacak ana mantığı anlamadım, Fakat konuyada kayıtsız kalamadım Bir şeyler Katmak Bahabında Kenan Evrendenn Bahsedem Dedim...   O Halde Siz Kenoşun çaldıklarına baksanıza, Bence Kenoş daha Zengin...  Adamımdır o benim üstelik kimselere iyilik felanda etme gereği duymamış... Ahlaki yargılardan tamamen münezzeh, (Alien=Evrien) Evrimin Adeta son halkası.. Asmış kesmiş ezmiş geçmiş....  :)

Emekliliğini Çıplak kadın resimleri çizerek geçiriyor... Evlenme nasip etmeden Muradına erdirmeden Astığı gencecik fidanlara nispet etmektende geri kalmıyor...  Müthiş bir kişilik... Çaldıkları altınını nereye gittiği meçhul.. Kimbilir belkide Gladyonun kasasına gönderdiler...

Tahribat Vazgeçilmez Aşkımdır..!
Toplam Hit: 4654 Toplam Mesaj: 49