folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder İşte Zengin Dediğin Böyle Olur ... Ki Adı 2000 Yıl Sonra Bile Anılıyor : Opramoas

İşte Zengin Dediğin Böyle Olur ... Ki Adı 2000 Yıl Sonra Bile Anılıyor : Opramoas

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    opusdei
    opusdei's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    HAZAR_HAN bunu yazdı

valla ben onlardan daha zengin demedim sadece çok zengin bir adam ve hayatını bağışa harcamış dedim =) karun da zengin ama bağış yapan bir adam degil , kazığa oturtulmuş bir adamdır kendisi...

Hocam konu sapacak ama karun kazığa oturtulmadı. Kendisi saayı ve yanındakilerle birlikte halkın gözü önünde yerin dibine geçirilmiştir. Kıyamete kadar da aşağıya doğu batmaya debam ediyor. Allah ın laneti böyle bişey. 

İlgili Ayet: “Nihayet Karun’u da sarayını da yerin dibine geçirdik. Allah’a karşı kendisine yardım edebilecek kimsesi de yoktu. Kendini kurtarabilecek kimselerden de değildi.” (Kasas: 81)

Neyse o başka konu. 

Sonuç olarak o adamın zenginliği ve hayırseverliği büyük olabilir. Ancak Hz.Süleymanın yaptığı maddi yardım kadar kesinlikle değildir. Karun ise zaten hayırsever değil. Senin bahsettiğin adamın ismini hiçkimse bilmiyor...

Bu arada sana çok değerli bir hayır paylaşımı yapmış birini söyleyeyim. Hz.Osman. Zengin bir tüccardı. Müslüman olduktan sonra suyu bol olan bir kuyuyu satın almak istemiş. Sahibi olan yahudi tüccar satmıyor. Orada ticari bir kurnazlık ile kuyunun önce yarısını, sonra tamamını satın alıp müslümanlara limitsiz kullanıma vermiştir. O zamanlar altın da neymiş, su en değerli şedi. Çölün ortasında... O kuyu halen duruyor.

opusdei | ツ Ego sum qui sum | Travelmate, Gourmet, Funny, Unlimited, Enjoy life, uploading...
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ShockMan
    ShockMan's avatar
    Erkek
    sniperscope bunu yazdı
    ShockMan bunu yazdı

Kenan Evren ve Şıracısı Tahsin Şahinkaya 130.000 Ton Türkiye Cumhuriyetine Millete ait merkez bankası altınını iyi etmişlerdi... ben genellikle varlık sahiplerini konuşmayı sevmem, çünkü sonra Zenginin malı züğürdün ağzını yoruyo Oluyoruz..., Ben Aslında Hırsızı konuşmayı şahsen uygun gördüm...

2000 Yıl önceki adamın malından Bize ne arkadaşlar... yada o şahsın yaptığı iyiliklerden...  Yok verdiğin bilgiler değerli elbette, Ama ben buradan çıkarılacak ana mantığı anlamadım, Fakat konuyada kayıtsız kalamadım Bir şeyler Katmak Bahabında Kenan Evrendenn Bahsedem Dedim...   O Halde Siz Kenoşun çaldıklarına baksanıza, Bence Kenoş daha Zengin...  Adamımdır o benim üstelik kimselere iyilik felanda etme gereği duymamış... Ahlaki yargılardan tamamen münezzeh, (Alien=Evrien) Evrimin Adeta son halkası.. Asmış kesmiş ezmiş geçmiş....  :)

Emekliliğini Çıplak kadın resimleri çizerek geçiriyor... Evlenme nasip etmeden Muradına erdirmeden Astığı gencecik fidanlara nispet etmektende geri kalmıyor...  Müthiş bir kişilik... Çaldıkları altınını nereye gittiği meçhul.. Kimbilir belkide Gladyonun kasasına gönderdiler...

Yuh mk.

la 130.000 ton altin dunya rezervi neredeyse.

Haberi nereden okuyon veye nerenle okuyon cok merak ediyorum.

Hocam Tabikide Darbeleri İnceleyen Haber Kaynaklarından Radyodan Duyduklarımdan Biliyorum, İlgincime Gidense Konu O Zaman Bir Kaç Zaman Gündeme Geldi Şimdilerde İse Sanki Ört Bas Edildi...

Ve Tabikide 5 Duyumdan İstifade ederek Bilgi Sahibi Oluyorum.... Siz Her Vatan Millet Sakarya Diyenin Peşine Takılırsanız Onları Siktikleri Siktik Olduğu Halde Adamdan Sayarsanız Bu Millete Acı Ve Keder Altın Tasta Sunak Edilmeye Devam Edecek...

Utanmaz Deyyus Adam Olan Kenoş Birde Şimdi Olsa Yine Yapardım Demektende Kendini Alamıyor... Türkiye O Kadar Acz İçinde Değildi, Ve Karıştır Düzelt Çal Politikalarını Ört Bas Eden Ekstra Bir Gücün Koruması Altında Olduklarıda Gün Gibi Ortada...

Yada Diğer Bir İhtimal Medya Asparagas Yaptı, Ve Bokunu Sildi... Bilemeyecem.. Bir Ara Bu Haberi Radyodan Duymuştum Ceza Evinde Yatağımda Yatarken Dinlemiştim... Şimdi Pek Dillendirilmiyor..

Yada Bu Caniye Susması İçin Gerçekleri Söylememesi İçin Birileri Koltuk Çıktı... Ama Koltuk Çıkanlar Öyle Böyle Değiller... Bir Diğer İhtimal Yargılama Sürerken Medyanın Bilgileri Halka Paylaşması Yasaklandı... Ayrıca Bu Dava Her Anlamda Sembolik Bir Dava... 97 Yaşında Bir Adam Yargılanamaz...

Net ortamı, tek tük de olsa iyi dostluklar sağlamışsa bile, vefasızlığı ile ünlüdür..!
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Baturay_Turkmen
    Baturay_Turkmen's avatar
    Erkek
    opusdei bunu yazdı
    HAZAR_HAN bunu yazdı

valla ben onlardan daha zengin demedim sadece çok zengin bir adam ve hayatını bağışa harcamış dedim =) karun da zengin ama bağış yapan bir adam degil , kazığa oturtulmuş bir adamdır kendisi...

Hocam konu sapacak ama karun kazığa oturtulmadı. Kendisi saayı ve yanındakilerle birlikte halkın gözü önünde yerin dibine geçirilmiştir. Kıyamete kadar da aşağıya doğu batmaya debam ediyor. Allah ın laneti böyle bişey. 

İlgili Ayet: “Nihayet Karun’u da sarayını da yerin dibine geçirdik. Allah’a karşı kendisine yardım edebilecek kimsesi de yoktu. Kendini kurtarabilecek kimselerden de değildi.” (Kasas: 81)

Neyse o başka konu. 

Sonuç olarak o adamın zenginliği ve hayırseverliği büyük olabilir. Ancak Hz.Süleymanın yaptığı maddi yardım kadar kesinlikle değildir. Karun ise zaten hayırsever değil. Senin bahsettiğin adamın ismini hiçkimse bilmiyor...

Bu arada sana çok değerli bir hayır paylaşımı yapmış birini söyleyeyim. Hz.Osman. Zengin bir tüccardı. Müslüman olduktan sonra suyu bol olan bir kuyuyu satın almak istemiş. Sahibi olan yahudi tüccar satmıyor. Orada ticari bir kurnazlık ile kuyunun önce yarısını, sonra tamamını satın alıp müslümanlara limitsiz kullanıma vermiştir. O zamanlar altın da neymiş, su en değerli şedi. Çölün ortasında... O kuyu halen duruyor.

Kardeşim ben kutsal kitabın dediklerine göre yazmadım öyle olsa özellikle belirtirdim.. ben bilim üzre yazdım ... ki karun (nam-ı diğer Kouroisos) Heredotosda ayrıntıları ile anlatılır ... bakabilirsin heredot tarihine... Ayrıca ben dini bir anlamda hayırseverden bahsetmedim fark etti iseniz bu adam alalade bir zengin.. bir peygamber değil veyahut bir veli değil... konuyu dine çekmeye çalışmazsanız sevinirim.... Alalade bir insanı seçmekteki amacım da bizim dünyamıza örnek olması içindi... 

Not : Alalade derken dini bir yücelmişlik ile ilgili orantıya vurgu yaptım...

Baturay_Turkmen tarafından 08/Oca/13 23:04 tarihinde düzenlenmiştir

Ne Mutlu Türk Doğana..
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    asiminnesli
    asiminnesli's avatar
    Erkek

abi elindeki araziyi şimdi agaoglu'na verse zaten zengin olmuştu

I am Jack's inflamed sense of rejection
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    iLLuMiNaTi
    iLLuMiNaTi's avatar
    Erkek

Kim anıyomuş aga ?

Abartmayı ne kadar çok seviyoruz ya..

tamam iyi biriymiş yardım yapmış allah kabul etsin bitti gitti.

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    nurk
    nurk's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek

1999 yıldır yasiyorum ilk defa ismini duyuyorum. :(

[22817//kaanabak]
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Baturay_Turkmen
    Baturay_Turkmen's avatar
    Erkek
    ErotikPanda bunu yazdı

Kim anıyomuş aga ?

Abartmayı ne kadar çok seviyoruz ya..

tamam iyi biriymiş yardım yapmış allah kabul etsin bitti gitti.

Bizim bölümümüzde anılıyor ve genel kültür olsun , bir arkeoloğun görevi bulunan ve güzel olanları insanlarla paylaşmaktır diyerek ( müzeler örneğin) bir konu açtım... bu adamı tanımaktan memnun olmamış olabilirsiniz ama açılan konuyu aşağılamamanızı rica ederim :) abartma amaçlı yazmadım sadece beni etkiledi o kadar zenginlikte adamın servetine acımadan dağıtması-- ki bu şahıs dini bir kişilik değil veya bu kadar para dökmesinin ona bir getirisi yok... bu gün insanların paraya bu kadar bağlılığını görünce benim de canım sıkıldı adamı yazıverdim :) Eğer konudan hoşnut kalınmadı ise Şıh'a söyleyin kaldırsın :D 

Baturay_Turkmen tarafından 08/Oca/13 23:43 tarihinde düzenlenmiştir

Ne Mutlu Türk Doğana..
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    UzatmaNaciye
    UzatmaNaciye's avatar
    Erkek
    zigana bunu yazdı
    UzatmaNaciye bunu yazdı

peki osmalıdaki binclerce ton altına noldu ? sadece osmanlının hindistana giderken yolda batan yada korsanlar tarafından ele gecirilen altının miktarı 400binton ipek yolndan bahsediyorum.

ya bizans hazinesi

yada mısırı fettehtimizde mısırlılardan aldıgımız o büyük hazine?

sonuçta vahdettin yokluk içinde öldüğüne göre sormak lazım elbet .

sorular sorular sorular belki bilen wardır..

bide konudaki adam 30 sene yaşamış o kadar hazinesi war osmanlı kac senedir war varın hazinesini siz düşünün

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tarikat Şeyhi
    HolyOne
    HolyOne's avatar
    Erkek

700 ton altin buyk bisi deil bence

Hacim olarak dusununce 3 metrekup falan olmasi lazim evin en kucuk odasina sigar.

Evdeki altinlarla karsilastirmayin piasada kimse altinla is yapmadigindan pek altin gormuoruz

Fakat basit yontemlerle o donem cikarmi bilmiorum tabi o cografyadan. Yada firavun soyundan geliosa ordanda kalmis olabilir

Nush ile uslanmayanı etmeli tekdir, Tekdir ile uslanmayanın hakkı kötektir!
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    nessaj
    nessaj's avatar
    Erkek
    HolyOne bunu yazdı

700 ton altin buyk bisi deil bence

Hacim olarak dusununce 3 metrekup falan olmasi lazim evin en kucuk odasina sigar.

Evdeki altinlarla karsilastirmayin piasada kimse altinla is yapmadigindan pek altin gormuoruz

Fakat basit yontemlerle o donem cikarmi bilmiorum tabi o cografyadan. Yada firavun soyundan geliosa ordanda kalmis olabilir

Altının yoğunluğu 20 gram/cm3.

100x100x100x20 = 20.000.000 gram = 20 ton

700/20=35

Yanılmıyosam 35 metreküp

Toplam Hit: 6082 Toplam Mesaj: 49