folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder İşte Zengin Dediğin Böyle Olur ... Ki Adı 2000 Yıl Sonra Bile Anılıyor : Opramoas

İşte Zengin Dediğin Böyle Olur ... Ki Adı 2000 Yıl Sonra Bile Anılıyor : Opramoas

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sniperscope
    sniperscope's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    ShockMan bunu yazdı

Kenan Evren ve Şıracısı Tahsin Şahinkaya 130.000 Ton Türkiye Cumhuriyetine Millete ait merkez bankası altınını iyi etmişlerdi... ben genellikle varlık sahiplerini konuşmayı sevmem, çünkü sonra Zenginin malı züğürdün ağzını yoruyo Oluyoruz..., Ben Aslında Hırsızı konuşmayı şahsen uygun gördüm...

2000 Yıl önceki adamın malından Bize ne arkadaşlar... yada o şahsın yaptığı iyiliklerden...  Yok verdiğin bilgiler değerli elbette, Ama ben buradan çıkarılacak ana mantığı anlamadım, Fakat konuyada kayıtsız kalamadım Bir şeyler Katmak Bahabında Kenan Evrendenn Bahsedem Dedim...   O Halde Siz Kenoşun çaldıklarına baksanıza, Bence Kenoş daha Zengin...  Adamımdır o benim üstelik kimselere iyilik felanda etme gereği duymamış... Ahlaki yargılardan tamamen münezzeh, (Alien=Evrien) Evrimin Adeta son halkası.. Asmış kesmiş ezmiş geçmiş....  :)

Emekliliğini Çıplak kadın resimleri çizerek geçiriyor... Evlenme nasip etmeden Muradına erdirmeden Astığı gencecik fidanlara nispet etmektende geri kalmıyor...  Müthiş bir kişilik... Çaldıkları altınını nereye gittiği meçhul.. Kimbilir belkide Gladyonun kasasına gönderdiler...

Yuh mk.

la 130.000 ton altin dunya rezervi neredeyse.

Haberi nereden okuyon veye nerenle okuyon cok merak ediyorum.

"Yer yuzunde hic bir pislik yoktur ki; altindan bir yahudi cikmasin" Adolf Hitler... "Turkiye de hicbir pislik yokturki altindan cemaat cikmasin" SniperScope "Nerede yavşak, hırsız varsa hepsi Allahçı" Fazil Say
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    manhyak
    manhyak's avatar
    Erkek

Yok ebesinin amı eşençay komple altın olsa 700 ton etmez. Götünüzden altın uydurmayın

"Bu gün olduğu gibi Kumluca ovası ve Eşen Çayının bereketi o günlerde de hayli fazlaydı"

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Baturay_Turkmen
    Baturay_Turkmen's avatar
    Erkek
    arkadaşlar altın bu gün toprakda elenerek çıksada o karun diye bahsettiğiniz adamın zenginligini gediz nehri ve manisa dağları sağladı... Gözünüze çok görünebilir ama romada altın döküm tanrı heykelleri vardı (kolosal ölçülerde) ... Kumlucaya gelince bereket dedim altın demedim... Altını orada yetişen ürünlerin ticaretiyle kazandı bu adam... Ki roma imp. Altının su gibi aktığı bir devlettir.... Opramoas da romada likya eyaletinde yaşamış bir zattı...

Ne Mutlu Türk Doğana..
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ayro
    Ayro's avatar
    Erkek

Bak buda zengin mafya babası ;

700 kişiye ev yaptırmış. Hem cani, hemde yufka yürekli...

http://www.youtube.com/watch?v=Lrr4Avc5TdA

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    manhyak
    manhyak's avatar
    Erkek
    zumsuk bunu yazdı

Bak buda zengin mafya babası ;

700 kişiye ev yaptırmış. Hem cani, hemde yufka yürekli...

Süper belgeselmiş hocam sağol

buda benden olsun

http://www.youtube.com/watch?v=HE4cJfyGST4

manhyak tarafından 08/Oca/13 12:51 tarihinde düzenlenmiştir
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    UzatmaNaciye
    UzatmaNaciye's avatar
    Erkek

peki osmalıdaki binclerce ton altına noldu ? sadece osmanlının hindistana giderken yolda batan yada korsanlar tarafından ele gecirilen altının miktarı 400binton ipek yolndan bahsediyorum.

ya bizans hazinesi

yada mısırı fettehtimizde mısırlılardan aldıgımız o büyük hazine?

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    real_agabey
    real_agabey's avatar
    Erkek

İstanbulda bekledilen uçakta 1,5 ton altın varmış.

Ortalama bi hesapta 147 milyonTL yapıyordu.

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zigana
    zigana's avatar
    Erkek
    UzatmaNaciye bunu yazdı

peki osmalıdaki binclerce ton altına noldu ? sadece osmanlının hindistana giderken yolda batan yada korsanlar tarafından ele gecirilen altının miktarı 400binton ipek yolndan bahsediyorum.

ya bizans hazinesi

yada mısırı fettehtimizde mısırlılardan aldıgımız o büyük hazine?

sonuçta vahdettin yokluk içinde öldüğüne göre sormak lazım elbet .

Temel adalettir .
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    opusdei
    opusdei's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    HanDSomE bunu yazdı

adamın gerçek soyadı ağaoğlu. o günden bugune gelmiş aliye devretmiş :/ o bu değilde mübala bi rakam o. Hazine diyince akla gelen 2 isim. Hz.Süleyman (Peygamber) ve Karun

Bunu ben söylücektim. Neyse...

Gerçekten söz konusu zenginlik, mal-mülk olunca dünyada en zengin 2 isim Hz. Süleyman ve Karun olmuştur.

Karun:

Hazinelerinin sadece anahtarlarını 40 katır taşırdı. Düşün ki adam ne kadar zengindi. "Karun kadar zengin" sözünü duymadınız mı hiç ? Bu sözün söylenme sebebi bu adamdır. Karun ayrıca lidyanın en son kralıdır. Paranın icadı bu adamla alakalıdır... İcad ettiğine göre var sen düşün ne kadar zengin :D

Ayrıca hz.musanın amcasının oğludur. Hz. musadan kimya öğrenmiş ve öğrendiği bu kimya ilmini sadece mal mülk biriktirmek için kullanmıştır... 

Hz.Süleyman (Peygamber):

Babası Hz.Davut tan krallık devaralmıştır. Krallığı devraldığında sınırları mısırdan fırata kadardı. Sonra daha da büyüdü. Öylesine bir ihtişam ve zengiliğe sahip oldu ki dünyada daha önce hiçkimse bukadarını görmemişti. Hz. Süleyman cinlere ve hayvanlara hükmetmiştir. Hayvanlar ile konuşma yeteneği kendisine verilmiştir. Her peygamberin büyük bir duası vardır. Bu peygamberin duasının bir kısmında şu vardır: "Rabbim, beni bağışla ve benden sonra hiç kimseye nasib olmayan bir mülkü bana armağan et. Şüphesiz sen, karşılıksız armağan edensin"

Bu duadan sonra Hz.Süleyman a daha önce dünyada hiç görülmemiş güzellikler ve güç verilmiştir. 

--Bu dünya Sultan Süleymana bile kalmaz sözünün söylenme sebebidir.

Kısacası bu kişiler dururken onlardan daha zengin birisi olduğunu iddaa etmen yalnış olur.

opusdei | ツ Ego sum qui sum | Travelmate, Gourmet, Funny, Unlimited, Enjoy life, uploading...
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Baturay_Turkmen
    Baturay_Turkmen's avatar
    Erkek
    opusdei bunu yazdı
    HanDSomE bunu yazdı

adamın gerçek soyadı ağaoğlu. o günden bugune gelmiş aliye devretmiş :/ o bu değilde mübala bi rakam o. Hazine diyince akla gelen 2 isim. Hz.Süleyman (Peygamber) ve Karun

Bunu ben söylücektim. Neyse...

Gerçekten söz konusu zenginlik, mal-mülk olunca dünyada en zengin 2 isim Hz. Süleyman ve Karun olmuştur.

Karun:

Hazinelerinin sadece anahtarlarını 40 katır taşırdı. Düşün ki adam ne kadar zengindi. "Karun kadar zengin" sözünü duymadınız mı hiç ? Bu sözün söylenme sebebi bu adamdır. Karun ayrıca lidyanın en son kralıdır. Paranın icadı bu adamla alakalıdır... İcad ettiğine göre var sen düşün ne kadar zengin :D

Ayrıca hz.musanın amcasının oğludur. Hz. musadan kimya öğrenmiş ve öğrendiği bu kimya ilmini sadece mal mülk biriktirmek için kullanmıştır... 

Hz.Süleyman (Peygamber):

Babası Hz.Davut tan krallık devaralmıştır. Krallığı devraldığında sınırları mısırdan fırata kadardı. Sonra daha da büyüdü. Öylesine bir ihtişam ve zengiliğe sahip oldu ki dünyada daha önce hiçkimse bukadarını görmemişti. Hz. Süleyman cinlere ve hayvanlara hükmetmiştir. Hayvanlar ile konuşma yeteneği kendisine verilmiştir. Her peygamberin büyük bir duası vardır. Bu peygamberin duasının bir kısmında şu vardır: "Rabbim, beni bağışla ve benden sonra hiç kimseye nasib olmayan bir mülkü bana armağan et. Şüphesiz sen, karşılıksız armağan edensin"

Bu duadan sonra Hz.Süleyman a daha önce dünyada hiç görülmemiş güzellikler ve güç verilmiştir. 

--Bu dünya Sultan Süleymana bile kalmaz sözünün söylenme sebebidir.

Kısacası bu kişiler dururken onlardan daha zengin birisi olduğunu iddaa etmen yalnış olur.

valla ben onlardan daha zengin demedim sadece çok zengin bir adam ve hayatını bağışa harcamış dedim =) karun da zengin ama bağış yapan bir adam degil , kazığa oturtulmuş bir adamdır kendisi...

Ne Mutlu Türk Doğana..
Toplam Hit: 6085 Toplam Mesaj: 49