folder Tahribat.com Forumları
linefolder Eğitim & Ödev & Bilimsel Döküman
linefolder Kadinlarin Cinsel Stratejisi, Cift Eslilik (Dual Mating)

Kadinlarin Cinsel Stratejisi, Cift Eslilik (Dual Mating)

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Mad Scientist
    AMpul
    AMpul's avatar
    Erkek

Selamun aleykum zevat-i muhterem. Guzel bir makale buldum internette, UCLA'dan iki tane "kadin" profesorun arastirmasi, kadinlarin evrimsel ciftlesme stratejisi ile ilgili.

Tamamini okumak isteyen icin link: http://pillse.bol.ucla.edu/Publications/Pillsworth&Haselton_ARSR.pdf

Ben ozet geciyorum.

Kadinlar es seciminde ilk onceligi kendisine bakabilecek, besleyebilecek erkeklere veriyor (provider) ve genelde onlarla uzun sureli iliski, evlilik yoluna gidiyor, bu zaten herkesin bildigi birsey, bu kadinlarin paragoz olmasi demek degil, cocuklarin (offspring) hayatta kalma ihtimalinin arttirilmasi icin gelistirilmis evrimsel bir mekanizma.

Ancak kadinlar offspring'in genetik kalitesini de dusundugu icin, provider yerine daha kaliteli bir erkek ile (alpha male) cinsel iliskiye giriyor, yani provider ile evleniyor, alfa ile ciftlesiyor.

Biz buna "alpha fucks, beta bucks" diyorduk, bilimsel adi dual mating mis.

Eger secim yapilmasi gerekiyorsa, kadinlar her zaman provider'a oncelik veriyor, yani alpha kadinlar icin gecici, sadece sperm almak icin kullanilirken provider uzun sureli es olarak tutuluyor.

Simdi cikipta kadinlar or* dur demek istemiyoruz, sonucta butun canlilarin disileri oyle ya da boyle en iyi spermi alip en kaliteli offspring i uretmeye calisir, insanlarda da boyle bir mekanizma gelismis, sonucta bizi bugunlere getiren (h.sapiens olarak) o kadinlar :))

Ben kissadan hisse size bir kac tavsiyede bulunayim yine de, ozellikle bu facebook larin internetin bu kadar yayginlastigi bir donemde, evleneceginiz kadini cok iyi secin, cocuklarinizin babasinin kendiniz oldugundan muhakkak emin olun, benim basima gelmez demeyin, sizin de basiniza gelir.

Asagida yardimci olabilecek bir istatistik veriyorum, kadinlarin evlilik oncesi iliski sayisi ve stabil bir evlilikte bulunma korelasyonu gosteriliyor, uc farkli tarihte yapilmis arastirmalar var ve sonuc ayni. Evlilik oncesi 0 iliski yasayan kadinlarda stabil evlilik orani %90 lara yakinken 1 iliskide bile bu oran 55-60 seviyesine dusuyor.

Tarikatte evlilik yasina gelmis cok murid oldugu icin boyle bir konu acmak istedim, modernlik ayagina feminist yalanlarina inanmayin, fazla ayrintiya girmeyecegin anlayan anladi :))

What I cannot create, I do not understand. — Richard Feynman
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SkynetX
    SkynetX's avatar
    Erkek

Yalan amk. Para kimdeyse kadınlar onla beraber olur.

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mürşide
    izzmarit
    izzmarit's avatar
    Dişi

Hahah ya bilime dayali hakareti ancak sen ederdin zaten. Ayip :p

sigara değil, balık olan.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    siberturq
    siberturq's avatar
    Erkek
    SkynetX bunu yazdı

Yalan amk. Para kimdeyse kadınlar onla beraber olur.

Yüzde sonsuz katılıyorum.Ama ben de olsam öyle yapardım. (^_^)

Bir şeyi gerçekten yapmak isterseniz bir yolunu bulursunuz, istemezseniz de bir bahane bulursunuz.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    futurist
    futurist's avatar
    Dişi

Biz yine iyi kötü seçiyormuşuz :)

Siz erkekler nefes alan her dişinin peşinden gidiyorsunuz. Bunun bilimsel açıklaması ne ?

Sanmasınlar yıkıldık, sanmasınlar çöktük. Bir başka bahar için sadece yaprak döktük. (Mevlana)
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    my4
    my4's avatar
    Erkek

sinirimi çok bozan bir istatistik . okumayacaktım ama okudum .

türkçesi pi*le vurusuyorlar . efendiyle evleniyorlar . 

yemin ederim moralim bozuldu

daha iyi bir dünya için ne yapıyorsun?
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tuzlu Kahve
    EricNorthman
    EricNorthman's avatar
    Erkek
    futurist bunu yazdı

Siz erkekler nefes alan her dişinin peşinden gidiyorsunuz. Bunun bilimsel açıklaması ne ?

Nefes almasa da olur ki o evre biteli 10 sene falan oluyor 

Edit 2 ; Ve " siz erkekler " tanımı altında çok yönlü soy ağacı dalı yer alıyor 

Ben 21 yaşındayım, hayatımda hiç net olarak bir cinsel eğilim yapmadım karşı cinsle, Dini zayıf sarsılmış inancı da yarım biriyim 

Bana sordukların da benim de namusum var ben de evleneceğim kadına saklamak isterim diyorum, hala yapmadım 

Bana kalırsa yapmak veya yapmamak " Erkek "  ve " Kadın " Cinslerine özgü bir şeyden daha çok seçim, bakış açısı, karakter, zevk ve isteklerdir 

Her erkek yaptı diye kötü, yapmadı diye iyi değil kanımca şahsi fikrim 

EricNorthman tarafından 18/Oca/16 00:03 tarihinde düzenlenmiştir

Bu plandan niye profil resmi değişmiyor
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Apolitik
    Apolitik's avatar
    Erkek

Hocam bişi dicem ve söylediklerimi makale yanlış yalan olarak algılama çünkü onunla alakalı değil. Herkesin başından böyle şeyler geçmiştir ancak benimkinin oran olarak başıma bir çok şeyin daha fazla geldiğini düşünüyorum. Dişiler konusunda. Özellikle başıma çok büyük şeyler geldi, burda anlatılamayacak kadar önemlilik taşıyan. Yoksa ahlak büro tarafından komple alınırız tarikatça. O yüzden kadınlar konusunda bir çok tecrübesi olan birisi olduğum için elle tutulur tecrübelerim çok. Ha ben en iyi erkeğim vesayre hep seçildim demiyorum, tamam bu yönden çok istenildiğim oldu egoya vurmuyorum ama bir yerden sonra insan bunda bile aseksüelliğe doğru kayıyor. Neyse ki şuan bi sıkıntı yok. Unutmayalım tecrübe hatalardan oluşur. O yüzden çok ilişkim olmuş olabilir ama çok da tecrübe(hata) oldu. Makaledekiler kısmen doğru ancak insanı hayvandan ayıran özelliklerden birisi de iradesi. Şahsen kendim evrim sürecini inanmaktan çok gerçek olarak algılayan birisiyim. Bu iradeyi mutlak iradeye sahip olan bir güç bize verdi vesayre zırvalamicam. Makalede anlatılan şey iradeyle ve çok ince bir çizgiyle alakalı olan birşey. Hayvanlıktan insanlığa geçeli çok oldu. Devrimizde görücü usülü o bakar şu olur devri bitti. Artık insanlar sevdiği insanlarla evleniyorlar. Bazı şeyleri idrak edebiliyorlar. Duygular anlamsız ve mantıksızdır. Seversin veya sevmezsin. Herhangi bir faktöre dayamak yanlış olur. Önemli olan tekrardan insanlıktan hayvanlığa dönen, hayvanlaşmış kadın veya erkek değil iradesi doğrultusunda hareket eden insandır. Çünkü makalede -evet bu dürtüler gerçekten var insanda üstelik sadece kadında değil erkekte de var ancak- iradesi doğrultusunda yönetemeyen insanlar ele alınmış ve alınmalı. Çünkü insanı insan yapan iradesidir. İrade insan faktörlerini kendi kişiliğine göre etkilemiyorsa bir önemi kalmıyor. Hayvandan bir farkı yok o insanın. O yüzden her zaman sizi seveni sevin, sevdiğinizle olun. Sevdiğiniz insan olduktan sonra o da sizi seviyorsa her açıdan isteyecektir sizi. İster kadın ister erkek farketmez. Bir insan hem gen açısından çok iyi olabilip (alfa erkeği) hem de çok iyi bir eş olamaz mı? olur. Bu da göreceli bir kavram. Bir kadına uyan başka kadına uymaz. Artık taşlaşmış ve duygusuzlaşmış bir insan olarak söylüyorum ne yazık ki önemli olan şey duygu. Gerisi boş.

Şeyh uçmaz, mürit ot çekmiştir.
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    NoToLeRaNcE
    NoToLeRaNcE's avatar
    Erkek
    futurist bunu yazdı

Sende ki bu feminist modda beni benden aliyo. Yok mu sevgilin filan senin hacı abla ?

Asosyal hayatta yaşanan, Yasal bir masalım ..
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Robinson_Crusoe
    Robinson_Crusoe's avatar
    Erkek

Evrensel çiftleşme ne a.q,

Gençliğimden bu yana et yenilmesine karşıyım. Bir gün insanların hayvanları öldürmeyi tıpkı insan öldürmek gibi cinayet kabul edeceğine inanıyorum,
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    clogu
    clogu's avatar
    Erkek
    futurist bunu yazdı

Humanizm ;)

Toplam Hit: 11699 Toplam Mesaj: 53
beta kadinlar dual mating cift eslilik alpha