folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Köpeğim Duman Vefat Etti.

Köpeğim Duman Vefat Etti.

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sancaks
    sancaks's avatar
    Erkek

Arkadaşlar 9 aydır beslediğim köpeğim Duman bu sabah 6 civarı vefat etti.Bütün aşıları tam,eksiksiz ve aylık olarak veteriner kontrolünde olan köpek 4 gün içinde ne olduysa eridi gitti.4 gün önce iştahsızlık ve ishal ile ilk belirtilerini gösterdi.Hemen veterinere götürdüm gayet iyi,zıplıyor ,oynuyor yaramazlık yapıyordu anlayamadık ne olduğunu.Ertesi sabah kusmaya başladı o saatten bu sabaha kadar 5 serum,ağrı kesiciler,ateş düşürücüler,ilaçlar,20 e yakın iğne elimizden ne geliyorsa yaptık ama kurtaramadık.Eridikçe eridi sürekli kusuyordu 4 gün boyunca ağzına bir lokma koymadı sadece serumlarla gitti.Yanlız kalmasın diye işimden haftalık izin aldum ve 4 gün boyunca geceden sabaha kadar yanında durdum sürekli sevgi gösterdim dirençli olsun vazgeçmesin diye.bir türlü yemedi özel mamalar hazırladım şırıngayla besledim gerçi hepsini 1 saat sonra kusuyordu velhasıl ne yaptıysam olmadı kurtaramadım bu sabaha karşı nefes alışverişi çok zayıfladı kucağıma aldım sürekli bana bakıyordu ama elimden birşey gelmedi son defa derin bir nefes aldı havladı ve 5 saniye sonra nefes alışverişi durdu.yaşım 32 ama hiçbu kadar ağladığımı hatırlamıyorum meğer ne kadar çok bağlanmışım.öyle işte paylaşayım dedim moral bozuk evin hertarafında hatıraları var..

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    d3lete
    d3lete's avatar
    Erkek

Başın saolsun hocam

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Muhalif Yorumcu
    SeRDaR
    SeRDaR's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

Başın sağolsun.

Emekçiler ekmeklerini, emeklerinin karşılığı olarak ve önlenemez tarihi sürecin sonucu olarak mutlaka kazanacaklardır. Şüphesiz bu, zorlu bir dönemdir kısa vadeli ve göreceli yenilgilerden geçer.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    futurist
    futurist's avatar
    Dişi

Anladığım kadarıyla aileden biri gibi görüyormuşsun.

çoğu dostum diyeceğim adam ben hasta olacağımda izin alacak.

nerde böyle insanlar derdim. demek ki buralardaymışsın.

vefanı tebrik ediyorum. bir hayvanın ardından nasıl taziye verilir bilemedim cahilliğimi mazur gör  ama acını paylaşıyorum

bu cins köpekler çok şirin geliyor. gerçi ben korkuyorum yaklaşamam ama uysal sakinler.

hiç vakit kaybetmeden tekrar bir tane al. acın biraz azalır.

ekstra demeyi unuttum: hemen senaryo yazmayayım ama zehirlenmiş olmasın. öyle bir şüphen varsa incelenmesini isteyebilirdin. burası Türkiye insanda bile zor bunlarda prosedür ne acaba

futurist tarafından 19/Tem/15 20:55 tarihinde düzenlenmiştir

Arkadaş uğruna ölmek kolaydır, ama uğruna ölünecek arkadaş bulmak çok zordur
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zalimadam
    zalimadam's avatar
    Erkek

kesin hastalığını bulamadınız mı hocam ?

kötü olmuş. umarım çabuk unutursun :/

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    alkolikkarga
    alkolikkarga's avatar
    Erkek

Toprağı bol olsun.

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    NoToLeRaNcE
    NoToLeRaNcE's avatar
    Erkek

Evcil hayvani kaybetmek kadar lanet bi durum yok heralde. Üzüldüm hocam..

Asosyal hayatta yaşanan, Yasal bir masalım ..
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sancaks
    sancaks's avatar
    Erkek

Başsağlığı dileyen arkadaşlara çok teşekkür ediyorum.Artık öyle alışıyor ve sevginizi veriyorsunuz ki evladınız gibi oluyor.

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Muhalif Yorumcu
    SeRDaR
    SeRDaR's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

aynısından al hocam bir tane daha golden yerinin tutmaz ama onun yerine koyarsın

ben bayılıyorum ya bu köepklere yalnız bir eve çıkarsam alıcam bir tane golden 

Emekçiler ekmeklerini, emeklerinin karşılığı olarak ve önlenemez tarihi sürecin sonucu olarak mutlaka kazanacaklardır. Şüphesiz bu, zorlu bir dönemdir kısa vadeli ve göreceli yenilgilerden geçer.
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sancaks
    sancaks's avatar
    Erkek
    futurist bunu yazdı

Anladığım kadarıyla aileden biri gibi görüyormuşsun.

çoğu dostum diyeceğim adam ben hasta olacağımda izin alacak.

nerde böyle insanlar derdim. demek ki buralardaymışsın.

vefanı tebrik ediyorum. bir hayvanın ardından nasıl taziye verilir bilemedim cahilliğimi mazur gör  ama acını paylaşıyorum

bu cins köpekler çok şirin geliyor. gerçi ben korkuyorum yaklaşamam ama uysal sakinler.

hiç vakit kaybetmeden tekrar bir tane al. acın biraz azalır.

ekstra demeyi unuttum: hemen senaryo yazmayayım ama zehirlenmiş olmasın. öyle bir şüphen varsa incelenmesini isteyebilirdin. burası Türkiye insanda bile zor bunlarda prosedür ne acaba

teşekkür ederim inanın kurtulması için elimden geleni yaptım.yemek istemiyordu peşinden koşuyordum ağzını zorlada açıyordum şırınga ile beslemeye çalışıyordum ama reddediyordu..sürekli kusuyordu ve kustuğu zamanda pislendiği için benden utanıp kaçıyordu  bahçenin en ücra ağacının altına..bıkmadan 50 kere temizledim,üzerime kustuğu oldu aldırmadım ne yaptıysam yediremedim..ben yazmayı unuttum tahlillerde zehirlendiği yazıyordu ama kimsenin zehirlediğini sanmıyorum çünkü mahallenin en sevilen köpeğiydi sadece şüphem şu ki bir gün öncesinden iş dönüşü sıkılmıştır diye saat 7 civarı gezmeye çıkardım normalde tasma ile gezdiririm o gün tasmasız çıkardım benden biraz uzaklaştı ben ağzının oynadığını gördüm yani birşey yedi ama  inanın 5-6 saniyelik bir olay duman o ne oğlum demeden yuttu ordan bakteriyi kaptı diye düşünüyorum.evimiz bahçeli ve kameralı..kameraları tek tek inceleedim kimse ne bir yemek vermiş nede birşey yapmış.. 

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sancaks
    sancaks's avatar
    Erkek
    zalimadam bunu yazdı

kesin hastalığını bulamadınız mı hocam ?

kötü olmuş. umarım çabuk unutursun :/

zehirlenmiş..köpekler için çok tehlikeli bir bakteri vücuda yayılmış (yazıyordu kağıtta aklımda değil ismi ) ilk gün sonrasında daha küçük olduğu için bünyeyi kırmış..

Toplam Hit: 6336 Toplam Mesaj: 61
duman