folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Köpeğim Duman Vefat Etti.

Köpeğim Duman Vefat Etti.

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ltcelik
    ltcelik's avatar
    Erkek
    FCN bunu yazdı

gerçekten üzüldüm hocam.  başın sağolsun. çok ta afacan birşeye benziyor. 
    @literatur abartmak yada abartmamakla ilgili bir mevzu değil. bir süre sonra annen,baban,kardeşin senin için ne oluyorsa evcil hayvanında öyle bir akraban,evin bireyi oluyor.

Abart kardeşim ne var bunda... hiç kimsenin de senden hesap sormaya azarlamaya hakkı yok , konu belli başlık belli okumayn da okumasın.. kimse zorla oku demiyor.

Sonuçta sevdiğin bir canlıyı kaybetmişsin.. Üzüntünü paylaşıyor ve sabır diliyorum

Din Kitaplarını Okuyup Anlayana Ateist, Okuyup Anlamayanlara "dindar" denir... Nikola TESLA.. ben mi? Ne okurum ne anlarım... Kendi kendime de uyuz oluyorum ama olamıyorum.. "Ama efsaneyi çıkarıp atarsan ve yaptıkları eylemlere bakarsan... ..Jedi'ların mirası başarısızlıktır. İkiyüzlülüktür, kibirdir."
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sancaks
    sancaks's avatar
    Erkek

herkese çok teşekkür ederim..cidden bundan 1 yıl önce tv lerde görürdüm garipsemezdim ama şaşırırdım evcil hayvanı için üzülenleri,ağlayanları..cidden doğruymuş..bu sabah kalktım bütün mamalarını (15 kg'lik yeni mamalar almıştım) barınağa götürüp bıraktım..

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sancaks
    sancaks's avatar
    Erkek
    DeepInside bunu yazdı

Öncelikle dostun adına çok üzüldüm... Bu başından geçen olayların neredeyse aynını bende yaşadım, günlerce yemeden içmeden kesildi zorla yediriyordum onuda çıkarıyordu olduğu yerde saatlerce hareketsiz yatıyordu adeta ölümü beklercesine... önce avcılar üniversitesindeki veteriner klinigine götürdüm hiç biri teşhis koyamadı ve gereksiz gereksiz iğneler vurdu v.s yaptıkları tek yararlı şey hayvana damardan verdikleri serum ve vitamin takviyesiydi bu ona zaman kazandırmıştı 1 gün veya bilemedin 1 buçuk gün akşamına iyileşir diye baktım ümitsizce gözlerime bakıyodu sanki beni kurtar bana yardım et dercesine... derken büyük tuvaletini kanlı yaptı hemde aşırı derecede kötü gözüküyordu dışkısı o vakit orada anladım mutlaka bir çözümü vardı ama götürdüğüm yerde doğru teşhis yapamadıklarını hissettim o akşamın sabahına kadar uyumadım onu sevdim okşadım kendine gelsin diye yapmadıgım şey kalmadı en sonunda dayanamadım başka bir veterinere götürdüm Allah razı olsun adam eliyle koymuş gibi bir kere baktı derisini avuçladı çekti derisi yavaş yavaş eski pozisyonuna geriliyordu ve dostumuz iç parazit olmuş dedi bende ümitlendim ve kurtarabilirmiyiz doktor bey diye sordum kendinden o kadar emin cevap verdiki o an orada çok rahatladım köpeğime bir kaç iğne serum vs verdi eve döndük akşamı uyudu ve bir kaç gün içinde yavaş yavaş kendine geldi. Yani anlayacağın alacak nefesi vardı.

başından ne geçtiyse aynısını yaşadım...Bilmiyorum 5 veteriner gezdim ama büyük bir şehirde olsam kurtarırdım gibime geliyor..imkanlar daha geniş olur..şansıma veteriner fakültesi dezenfekte için  için kapalıydı ne talihsizlik ki bugün açıldı....kan tahlili için saatlerce uğraştım...olacağı var işte

Edit: merak ettim köpeğinizin cinsi ve hastalığı yaşadığı zaman yaşı kaçtı..

sancaks tarafından 20/Tem/15 13:53 tarihinde düzenlenmiştir
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    samaccc
    samaccc's avatar
    Erkek

yanlış anlama meraktan soruyorum. 

cesedi nereye gömülür. ?

küçük hayvanları çoğu çöpe gidiyor yada bahçe kenarına gömüyorlar ama bu baya büyük .?

Minimalist Değilim Tembelim
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DeepInside
    DeepInside's avatar
    Erkek
    sancaks bunu yazdı
    DeepInside bunu yazdı

Öncelikle dostun adına çok üzüldüm... Bu başından geçen olayların neredeyse aynını bende yaşadım, günlerce yemeden içmeden kesildi zorla yediriyordum onuda çıkarıyordu olduğu yerde saatlerce hareketsiz yatıyordu adeta ölümü beklercesine... önce avcılar üniversitesindeki veteriner klinigine götürdüm hiç biri teşhis koyamadı ve gereksiz gereksiz iğneler vurdu v.s yaptıkları tek yararlı şey hayvana damardan verdikleri serum ve vitamin takviyesiydi bu ona zaman kazandırmıştı 1 gün veya bilemedin 1 buçuk gün akşamına iyileşir diye baktım ümitsizce gözlerime bakıyodu sanki beni kurtar bana yardım et dercesine... derken büyük tuvaletini kanlı yaptı hemde aşırı derecede kötü gözüküyordu dışkısı o vakit orada anladım mutlaka bir çözümü vardı ama götürdüğüm yerde doğru teşhis yapamadıklarını hissettim o akşamın sabahına kadar uyumadım onu sevdim okşadım kendine gelsin diye yapmadıgım şey kalmadı en sonunda dayanamadım başka bir veterinere götürdüm Allah razı olsun adam eliyle koymuş gibi bir kere baktı derisini avuçladı çekti derisi yavaş yavaş eski pozisyonuna geriliyordu ve dostumuz iç parazit olmuş dedi bende ümitlendim ve kurtarabilirmiyiz doktor bey diye sordum kendinden o kadar emin cevap verdiki o an orada çok rahatladım köpeğime bir kaç iğne serum vs verdi eve döndük akşamı uyudu ve bir kaç gün içinde yavaş yavaş kendine geldi. Yani anlayacağın alacak nefesi vardı.

başından ne geçtiyse aynısını yaşadım...Bilmiyorum 5 veteriner gezdim ama büyük bir şehirde olsam kurtarırdım gibime geliyor..imkanlar daha geniş olur..şansıma veteriner fakültesi dezenfekte için  için kapalıydı ne talihsizlik ki bugün açıldı....kan tahlili için saatlerce uğraştım...olacağı var işte

Kopegim golden cinsi ve 10 aylıktı, iç parazit hastalıgına yakalanmisti. Bu tarz durumlarda kesinlikle deneyimi yuksek veteriner olması gerekiyor. Keşke demek istemiyorum ama kopegin hasta oldugunda konu felan açsaydın belki yonlendirebilirdik seni diyecegim ama artik yapacak bisey yok. 

DeepInside tarafından 20/Tem/15 15:03 tarihinde düzenlenmiştir
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sancaks
    sancaks's avatar
    Erkek
    samaccc bunu yazdı

yanlış anlama meraktan soruyorum. 

cesedi nereye gömülür. ?

küçük hayvanları çoğu çöpe gidiyor yada bahçe kenarına gömüyorlar ama bu baya büyük .?

hayvan mezarlığı var orada gömüldü..eşyaları ve en sevdiği battaniyesi ile ...

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sancaks
    sancaks's avatar
    Erkek
    DeepInside bunu yazdı
    sancaks bunu yazdı
    DeepInside bunu yazdı

Kopegim golden cinsi ve 10 aylıktı, iç parazit hastalıgına yakalanmisti. Bu tarz durumlarda kesinlikle deneyimi yuksek veteriner olması gerekiyor. Keşke demek istemiyorum ama kopegin hasta oldugunda konu felan açsaydın belki yonlendirebilirdik seni diyecegim ama artik yapacak bisey yok. 

tam bizim vaka ..ben zaten sabahta yazdım daha büyük bir ilde yaşasaydım eminimki köpeğimi kurtarabilirdim..kimseyi suçlamıyorum kesinlikle veterinerim elinden geleni yaptı hatta tecrübeli ve burdaki barınaklardan sorumlu yıllardır yaptığı iş ama antakyada bellibir yere kadar..4-5 veteriner var zaten bunların 2 si tatile çıkmıştı hafta sonu..şanssızlıklar üstüste yaa...gerçi paraziti belirledik ona göre ilaçlarda getirttirdik ama her zaman diyorum el elden üstündür...bugunde işyerimden bir arkadaş anlattı benzer bir vaka yaşamış komşusu sanırım bursa'lı imiş..ordaki bir veteriner safranla iyileştirmiş..ama oldu artık..

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    LeveragEffect
    LeveragEffect's avatar
    Homo

Günahları affolsun .s.s

Bu arada çok tatlıymış.

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Sigortacı
    DJ_Alper
    DJ_Alper's avatar
    Bilgi/Destek Madalyası
    Erkek

başın sağolsun hocam kolay atlatırsın inşallah

Sorularınızı cilginsigortaci@gmail.com a yazabilirsiniz cevaplar facebook sayfasında >>> facebook.com/cilginsigortaci █║▌│█│║▌║││█║▌║▌║
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    pillibebek
    pillibebek's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

Basin sagolsun cok cok ama cok uzuldum.Insanin hic yasamak istemedigi acilardan bir tanesi.

Bende de bir golden var 1,5 yasinda ben hayatimda yemedigim seyleri harcamadigim paralari harciyorum .Suanda insandan daha degerli geliyor bana hergun sanki yillardir gormuyormus gibi aksam eve geldigimde sarilmasi atlamasi beni benden aliyor.

Sonunu dusunemiyorum senide cok iyi anliyorum ne demek oldugunu.Allah sana sabir versin kardesim.

İç güdüyü Tanrı;Aklı ise İnsan Güder.
Toplam Hit: 6331 Toplam Mesaj: 61
duman