folder Tahribat.com Forumları
linefolder Gündem - Güncel Konular
linefolder Kürtlere Yapılan Yersiz Baskı - Haksızlık

Kürtlere Yapılan Yersiz Baskı - Haksızlık

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    pesimistic
    pesimistic's avatar
    Erkek
    Gannicus bunu yazdı
    kürt toplumunun büyük bir kısmı insanlık görmemiş kürt arkadaşlar kusura bakmasın...Para kaynağı görüp bir düzine çocuk yapıp sokağa salarlar hırsızlık,adam bıçaklama gibi işlerde öğrenim görür,vergi vermez,sınav sorularını çalarlar,hepsinin elinde birer yeşil kart vardır.tabi bu intibayı bırakmalarındaki bütün suç türklerin yoksa onlar dünyanın en hümanist toplumu.Bu gibileri batıdan gidicekse bölünme taraftarayım ben.tabi anlattığımın tam tersi kişilikte kürtlerde tanıdım

Aynen katılıyorum. Her boku devletin üzerine atıyorlar yoksa onlar çok iyi bir toplumdu :( Bunun düşmanlıkla alakası falan yok. Lanetlenmiş bunlar. Aynı şekilde başka bir toplum olsaydı bizim ülkede yaşayan ve bize düşman olsaydı böyle olmazdı yemin ediyorum. Böylesine pislik olmazdı. Küçük çocuklarda bile aynı hareketler aynı yüz ifadesi. Genlerin de var bunların. Ama Türklere bin basacak Kürtler de mevcut bu ülkede.

Beyin olanca gücüyle ilerlerken, cinsel sistemlerin korkunç etkinliği daha uykuda olduğu için çocukluk, hayatımız boyunca özlemle geri dönüp baktığımız masumiyet ve mutluluk dönemi, hayatın cennetidir, kayıp cennet. - Arthur Schopenhauer
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SaNaL_AjaN
    SaNaL_AjaN's avatar
    Erkek

Batıda misafir perverlik yok filan deniyor doğru yok kalmadı.Bırakmadılar arkadaşım bırakmadılar.Adamı evinde misafir ediyorsun bir bakıyon bayıltılmışsın evinde eşya kalmamış...Kürtlere cahil deniyor ama konu okumak yazmak olunca cahil ama kaçak elektirik,su devletten para olmak olunca hepsi cin gibi.Benim vanlı bir arkadaşım var onun anlattığını anlatayim.Van depreminde van ve patnos yolunu ayıran bir levha varmış.Van levhasını patrona çevirerek gelen yardım tırlarını patrona yönlendiriyorlarmış.Tırlar patronsa varmadan yağmalanıp geri gönderiliyormuş.Ben daha hiç bir tane Türk vatandaşın pkk'lı olduğunu görmedim.Olan varsada araştırılsın kesin ya kanında bozukluk vardır yada kandırılmıştır.Benim dayım Şırnak Silopi'de polis olarak görev yaptı.Dayımın anlattıklarını kısaca anlatayim.Adamı gündüz esnaf olarak şehirde görüyoruz akşam olunca herifi dağda buluyoruz.Ev sahipleri ev vermiyor veren her ay kiraya zam yaptığını söyledi.Nasıl olsa devlet size para veriyor diyorlarmış.Bende turizimde çalışan bisiyim.Adam turist e bir bakıyor anlatamam.Erkeksin bakarsın elbet ama bakmanın da bir adabı vardır arkadaş.Lafın özü hep problem hep problem

Antalya'da Emlakçı parçası :)
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Huerfanos
    Huerfanos's avatar
    Erkek
    Peroksit bunu yazdı

Yav yürü git batıda müsafir perverlik zart zurt diyor amq araştırmamı yaptın tüm şehirleri analizmi ettinde konuşuyon

Lazlar , Çerkezler bu ıkrlarda çok müsafir perverdir hiçbiryerdede molotof atıp gösteri yapmazlar amq

++ Olarakta

http://www.tahribat.com/Murit-Huerfanos/

Profil resmine bakın anında görüşleri değişmiş

Bak hacı senin gibi insan arıyorlar CIA beyin yıkama olayına en uygun kişilik senin gibi olanlar bi dene istiyorsan

Profil resmimde ahmet kaya var ve 10 senedir ahmet kaya dinlerim. Ne bu böyle sağa sola saldırma peşindesin? Adam gibi tartışmayı bilmiyosan yorumda atma.

Anarsistherif...
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ozzzz
    Ozzzz's avatar
    Erkek

İyiside var kotüsüde özellikle çok pisi var lanet olsun

Ben bu insanları anlamıyorum.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Sigortacı
    DJ_Alper
    DJ_Alper's avatar
    Bilgi/Destek Madalyası
    Erkek
    underzero bunu yazdı
    DevilRullz bunu yazdı

Doğrusunu söylemek gerekirse kürtlerin çoğu cahildir. Birşey söylersen hemen sinirler gerilir. Bunlar benim sivasta gözlemlediklerim. Daha doğuya gidenler daha beter diyor :) Fakat tabi iyileri de var orası ayrı. Ama çoğu kendini bi bok sanıyor.

Sivas in neresinde gordun ?

Sivas da kurt yok denecek kadar azdir.

Aynen katılıyorum sivaslılar candır layyn

tabi Erzurumlularda öyle ;)

Sorularınızı cilginsigortaci@gmail.com a yazabilirsiniz cevaplar facebook sayfasında >>> facebook.com/cilginsigortaci █║▌│█│║▌║││█║▌║▌║
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    joe_black
    joe_black's avatar
    Erkek

Kimse de çıkıp dememiş ki aga Mardin'in çoğu arap. (belki de demiştir. aynı tas aynı hamam)

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    solstice
    solstice's avatar
    Erkek

genel olarak tartışmaya dahil olmıyacam ama hep dikkatimi çeken birşey vardır onu anlatmak istiyorum.

bence kürtler kendileri ile bazı konularda barışık değiller

en basitinden doğulunun şivesi ile dalga geç hemen sinirleniyorlar. ortama ayak uydurmak samimi olmak gibi niyetleri yok.

ama trakyalının egelinin şivesi ile dalga geç asla sinirlenme sözkonusu olmuyor. bırak sinirlenmeyi adam hikayesini veya yaşadığı olayı kendi şivesinden anlatmaya daha çok özen gösteriyor.

hatta geçen doğulu biri telefonda konuşuyor. bayağı bi sinirli küfür kafir felan herneyse en sonunda biraz daha sakin bi şekilde telefondaki adama "yaw sen manyak mısınız" dedi. o an tabi sesli güldüm felan neyse yemeğe çıktık espriyi arkadaşa anlatıyorum tabi gülüyoruz felan bi yandan. kafayı bi kaldırdım. başka bir masada doğulu bi vatandaş (sesim çok yüksek çıktı ki sanırım) beni kötü kötü kesiyor. hani hiç şeklimi bozmadım sonra kafasını eğdi yemeğini yemeye devam etti.

bunların dışında ise bana göre ortada kürt sorunu diye birşey yok. bundan nemalanan veya bu durumu abartan gruplar veya insanlar var. çünkü adam akıllı konuşup derdini dinledikten sonra çevremdeki hiç bir kürt kökenli insanın problem teşkil ettiğini görmedim. ama cahili veya pisliği heryerde olduğu gibi kürtlerde de var amk kimse dörtdörtlük değil. ayrıca doğu nasıldır gidip görmedim bilemicem.

https://www.youtube.com/watch?v=k6LrGZGqYn8
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kut
    kut's avatar
    Erkek
    Huerfanos bunu yazdı
    Daniel-Koo bunu yazdı

Hocam mardine gidip ilgi görüp bunu da tüm herkese vurup özelliklede "Kürt" olarak ayırıyorsan bu senin ayıbın olur bence. 

Her yörenin insanı farklıdır, belki trabzona gitsen böyle ilgi görmezsin. 

Belki Diyarbakıra gitsen sopalarla falan kovarlar. Bu iş kişiye göre değişir. 

Her yerde aynı kişiyi bulamazsın. 

Bunlar benim görüşüm, yanlışlarım varsa düzeltin. 

Hayır hocam , orada sadece hasan abi yoktu. Herkes öylesine insan , öylesine yardım sever ki. Mardinli arkadaşlarımız varsa onlar daha iyi anlatırlar. Diyarbakır'a gitmedim. Bilmiyorum.

http://www.tahribat.com/Forum-Kurtlere-Yapilan-Yersiz-Baski-Haksizlik-171871/12/#2054109

kut tarafından 14/Oca/13 22:02 tarihinde düzenlenmiştir
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tabela Fatihi
    kaygusuz
    kaygusuz's avatar
    Erkek

kürtler iyi ermeniler iyi araplar iyi onlar bunlar şunlar hepsi iyi amk eee napayım iyiliklerini yok baskıymış yok şuymuşda hadi ordan
    BU KONU TÜRK MİLLETİNİ KARALAMAK İÇİN AÇILMIŞ BESBELLİ.

arabanın arkasına Türk bayrağını as ve güneydoğuda gez bakalım o arabadan eser bırakılıyor mu ?

yesinler cici sözlerinizi...devran dönecek bu saydıklarınızı bir bir tüküreceksiniz başlığa bak kürtlermiş ulan bi kere genelleme yapmamayı öğrenin.

kaygusuz tarafından 14/Oca/13 17:37 tarihinde düzenlenmiştir

Aldananlar aldanmaktan zevk aldıkları için hile ortaya çıkmıyordu Tolstoy
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Lemuria
    Lemuria's avatar
    Erkek

çok sevdiğim ama heryerde söyleyemediğim bir söz var , insan topraktan değil anasının bilmem neresinden çıkar diye :) bende şuralı iyi buralı kötü şuralı şöyle buralı böyle diye ayrım yapmaya anlam veremiyorum,eskiler beni bilirler nerde bir ırkçı konu orda başı ben çekerdim onuda çocukluğuma toyluğuma veriyorum,zamanla görerek öğrenerek kabullendim bazı şeyleri artık insanları kürt türk diye ayırmıyorum konuyu açan arkadaşın kendisi ayrımcılık yapıyor..şimdi şöyle ki geçen sene bizim yan mahallede yangın var diye itfaiye çağırıp aracı kundakladılar mesela pkk yandaşları bunlar nedir peki ? bunlarda kürt'tür ama orospu çocuğu kürt'tür , seni evinde ağırlayan hasan amca'da kürt'tür ama iyidir .. yani olaya kürt türk alman amerikan diye bakmayın bu vicdani mesele ve bireyin kendisini bağlar.

dont think twice its all right
Toplam Hit: 13530 Toplam Mesaj: 125