folder Tahribat.com Forumları
linefolder Elektronik / Embedded / Mobil Cihazlar
linefolder Laptop İçin Şarjlı Modem Yapmak.. Yapmak İsteyenler Buyrun.

Laptop İçin Şarjlı Modem Yapmak.. Yapmak İsteyenler Buyrun.

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ShockMan
    ShockMan's avatar
    Erkek

Arkadaşlar Elektriklerin kesilmesi durumunda Downloadlarınızın ne kadar zarar gördüğü malüm, yada elektrikler gelinceye kadar İnternette bir şey yapamıyor olmanızda ayrıca diğer taraflı bir sorun durumunda, Düşündüm ve Modemide Şarjlı neden yapamayalım dedim. :)

Raflara baktım elimde çıkış voltajı 12V. olan bir Eski laptop bataryası varmış. Resimlerde görüldüğü gibi.

Ben Laptop bataryası kullandım bu iş için. Modemin adaptörünün kablosunu kestim ve Laptop bataryasını dağıtıp direk bağlantısını yaptım, çıkış jakınıda lehimledikten sonra, jakı modeme taktım. Denedim cihaz çok güzel çalışıyor.

Sürekli Şarj durumu ile harap olur diyenler çıkabilir, Arkadaşlar bağlı bulunan adaptörün gücü anca yetiyor şarj etmeye, tepe noktası pilleri tahrip edecek güce ulaşmıyor, o konuda rahatım. Aşırı ısınma yada amper çekimi söz konusu değildir.

Resimdeki gibidir. Şimdi kafam kulağım rahat etti. :) Elektrik gidebilirsin. imageshack.us sanırım bi tarafı kalkmış email felan almadan resimlere link vermiyor. Eskisi gibi değil hizmet şekli.

Resimleri yandexe yükledim oradan veriyorum çaresiz. Ama istediğiniz başka bir yer varsa orayada yükleyebilirim.

http://yadi.sk/d/zwDq2AeO3JmTV
    http://yadi.sk/d/kXVGkaLk3JmSp
    http://yadi.sk/d/IIVFt9AA3JmRx
    http://yadi.sk/d/8F773cLu3JmRL
    http://yadi.sk/d/jzAGPSXm3JmMH
    http://yadi.sk/d/sTLY3G013JmLb

Net ortamı, tek tük de olsa iyi dostluklar sağlamışsa bile, vefasızlığı ile ünlüdür..!
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ShockMan
    ShockMan's avatar
    Erkek

Arkadaşlar İllahki Laptop Bataryası kullanmanız Şart değil, 3.7 Voltluk Cep Telefonu Pillerinden aynı gaye için 3 Adet Batarya yaparak birleştirmek yoluylada Kullanabilirsiniz ...

Yada 12V. Akülerden satın alıpda kullanabilirsiniz. 25Tl fiyatı var.

ShockMan tarafından 16/Mar/13 15:49 tarihinde düzenlenmiştir

Net ortamı, tek tük de olsa iyi dostluklar sağlamışsa bile, vefasızlığı ile ünlüdür..!
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    fifsonic
    fifsonic's avatar
    Erkek

Gayet mantıklı tebrik ederim

Edit: peki bilgisayar için güç kaynağın ne kadar yeterli?

fifsonic tarafından 16/Mar/13 15:25 tarihinde düzenlenmiştir

sinir bozucuyum... inatçıyım... anti ciddiyim... kopuğum... kıskancım.. sevimliyim... duygusalım... üff...deli doluyum... çabuk sinirlenirim a$ığım... sahipleniciym... acımasızım... gizemliyim... Ben Bir FENERBAHÇELİYİM (:
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ShockMan
    ShockMan's avatar
    Erkek
    fifsonic bunu yazdı

Laptop kullanıyorum, Laptop kullananlar için bunu önerebilirim... Benim Lapişkonun yedek bataryasıda var, her biri 3 er saat. :)

Bilgisayar için güç kaygım o yüzden yok.

Edit...: Konu başlığında değişiklik yaptım. Laptoplar içindir...  Masa Üstü Pc ler Elektrik konusunda başka Güç kaynağı edindikleri için başka konunun işidir onlar.

ShockMan tarafından 16/Mar/13 15:31 tarihinde düzenlenmiştir

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    pcdoktor636
    pcdoktor636's avatar
    Erkek
    ShockMan bunu yazdı
    fifsonic bunu yazdı

Laptop kullanıyorum, Laptop kullananlar için bunu önerebilirim... Benim Lapişkonun yedek bataryasıda var, her biri 3 er saat. :)

Edit...: Konu başlığında değişiklik yaptım. Laptoplar içindir...  Masa Üstü Pc ler Elektrik konusunda başka Güç kaynağı edindikleri için başka konunun işidir onlar.

Abi konu güzelde lapişko nedir ya :D

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ShockMan
    ShockMan's avatar
    Erkek
    pcdoktor636 bunu yazdı
    ShockMan bunu yazdı
    fifsonic bunu yazdı

Aşkım o benimde. :)

Şöyle toparliyim, yanlış anlaşılmalar olmasın. :)

Ceza evindeyken inanırmısınız Çocuklarım ve hanımımdan sonra Özlediğim 3. cü şeydir dersem. Bilgisayarı kastediyorum. Bilgisayarsız yaşamak tam bir işkence benim için.

ShockMan tarafından 16/Mar/13 15:39 tarihinde düzenlenmiştir

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Yigit
    Yigit's avatar
    Erkek

harika olmuş :) ben de yapmak isterdim ama eski laptop bataryam ölü halde..

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    angelofhope
    angelofhope's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

çizik.

güzel paylaşım hocam

Programming is our Religion, Algorithms are Our Bible & We ./make Our Own GOD
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ShockMan
    ShockMan's avatar
    Erkek
    tataryigit bunu yazdı

harika olmuş :) ben de yapmak isterdim ama eski laptop bataryam ölü halde..

Genellikle içinde Şarj kontrol devresi olur. Bence açıp kontrol etmeden bu yargıya varma... ayrıca modemin istediği güç çok yüksek değil. Sanırım bir şeyler olur ondan.

Şarj kontrol Kartını sök at. Ve Ölçü aleti ile ölç, Olmadı bir müddet Şarj bağla son durumuna bak.

Şarjı direk kutuplarına ver.

12V. İnvertör Aküsüde kullanabilirsin. Fiyatı 25Tl.

ShockMan tarafından 16/Mar/13 15:50 tarihinde düzenlenmiştir

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    pesimistic
    pesimistic's avatar
    Erkek
    ShockMan bunu yazdı
    pcdoktor636 bunu yazdı
    ShockMan bunu yazdı
    fifsonic bunu yazdı

Aşkım o benimde. :)

Şöyle toparliyim, yanlış anlaşılmalar olmasın. :)

Ceza evindeyken inanırmısınız Çocuklarım ve hanımımdan sonra Özlediğim 3. cü şeydir dersem. Bilgisayarı kastediyorum. Bilgisayarsız yaşamak tam bir işkence benim için.

Bilgisayar, uyuşturucu gibi bir şey zaten. Bağımlılık yapıyor hemde sanıldığından daha fazla. Ben bilgisayar ile olmazsam titreme geliyor :D

Beyin olanca gücüyle ilerlerken, cinsel sistemlerin korkunç etkinliği daha uykuda olduğu için çocukluk, hayatımız boyunca özlemle geri dönüp baktığımız masumiyet ve mutluluk dönemi, hayatın cennetidir, kayıp cennet. - Arthur Schopenhauer
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ShockMan
    ShockMan's avatar
    Erkek

Bu arada aynı mantıkla Atılmış Cep Telefonu Şarjlarını Kumanda aletlerine adapte edebileceğiniz gibi, Bilgisayarlarınızın Ses sistemlerinede adapte edebilirsiniz, Ancak basit ses birimlerine adapte ediniz.  Şarjınıda Usb kablosu yoluyla Usb den verebilirsiniz... 5V Temiz Voltaj vardır Her Bilgisayarın Usb Soketinde.

Yüksek Güçlü ses birimlerinde bir işe yaramayacaktır. Fikri geliştirip Daha profesyonel bir şeyler yaparsanız o ayrı tabiki..

ShockMan tarafından 16/Mar/13 16:02 tarihinde düzenlenmiştir

Toplam Hit: 7101 Toplam Mesaj: 57