folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Memur Mesai Saatlerinde Her Namaza Gidebilir Mi?

Memur Mesai Saatlerinde Her Namaza Gidebilir Mi?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    unix
    Andrei
    Andrei's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    NuLL29 bunu yazdı
    Çalıyorlarmı inanmıyorum ama çalıyorsalarda umrumda değil.

hay senin zihniyetinin. bok düzelir bu ülke.

mutalar cıkınca ne yorum yapacaksınız, onu da islama göre yorumlayıp savunursunuz degil mi hırsızları ?

%40 indirimli olarak "Centos Sistem ve Sunucu Yönetimi" adlı kitabımızı satın alarak, Linux üzerine yapılacak olan devam projeleri icin destekte bulunabilirsiniz : http://www.hepsiburada.com/centos-sistem-ve-sunucu-yonetimi-oku-izle-dinle-ogren-p-KKODLAB01579
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Muhalif Yorumcu
    SeRDaR
    SeRDaR's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    ZoRKaYa bunu yazdı

Memur dediğin put gibi orada durup işini yapmak zorunda tuvalete de gidemez mesai saatleri içinde lan boşuna mı para alıyor, biziz onun patronu parasını bizden alıyor. Altına zıçsın istiyosa, kimsenin umrunda değil. Dimi len ateistler.

Ne teskere ne alaka konuyu nereye çekiyon mecburi zaruri ihtiyaçlar için kim ne diyor 

sen şimdi namazda zaruri Allah emrediyor dersin 

Laik demokratik cumhuriyet rejimini destekliyorsanız ve gerçekten demokrasiden devlet dairelerinde din özgürlüğünden yanaysanız

Holynin Zeus'a tapmak için isteyeceği izne 

Benim inancım hafta içi çalışmayı yasaklıyor dediği adama

benim verdiğim her gün 3-4 saat çalışmayı emreden put örneğinede eyvallah diyeceksiniz

heee ben bunu istemiyorum ben şeriat yanlısıyım cumhuriyet rejimine karşıyım ben sadece benim dinimin kuralları uygulanacak benim din özgürlüğü anlayışım bu diyorsanız söyleyin bilelim aksi durum yok çünkü

bunu bir açıklayın abi 

herkesin istediği din özgürce yaşanacaksa eyvallah lafım yok yani 

işte laiklik böyle saçmalıklara dur demek için var ama anlayana

Emekçiler ekmeklerini, emeklerinin karşılığı olarak ve önlenemez tarihi sürecin sonucu olarak mutlaka kazanacaklardır. Şüphesiz bu, zorlu bir dönemdir kısa vadeli ve göreceli yenilgilerden geçer.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    u235
    u235's avatar
    Erkek
    NuLL29 bunu yazdı

La oyumun yönünü değiştirmeyi düşünüyordum ama işte size kalsa namaz bile kıldırmazsınız onu anladım. Çalıyorlarmı inanmıyorum ama çalıyorsalarda umrumda değil. Biz ne çalanlar gördük, cem uzanlar, banka boşaltanlar neler neler. Yaşınız kaç sizin. Ülkenin geçmişini bilmiyorsunuz. En azından inancımızı rahat kılıyoruz. Size kalsa demek namaz bile kıldırmayacaksınız. %99 u müslüman olan bir ülkede 10 dk namazı çok gördünüz. Ulan sen kaç kuruşluk vergi verdin bu zamana kadar da bide konuşuyon. Parazit olmuş geçiniyorsunuz. 

Sizin kafa = https://www.youtube.com/watch?v=XGCoVogXnwc

edit: İstersen tirilyon ver devletin üzerinden kazanıyorsun devlete zaten o vergiyi vermek senin borcun. hepimiz ödüyoruz.

O zaman sen besle çalanları bizim umrumuzda çalmaları.

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    glaurung
    glaurung's avatar
    Erkek

Sırf koç ailesinin verdiği vergi bu ülkedeki memurlar maaşlarının %10'u ediyordur, şimdi burda 1 lira 2 lira yapan şebekler, koç hakkımı helal etmiyorum dediğinde, ne diyecekler? öyle 1 lira 2 lira demek kolay, sırf tüpraş kaç milyar dolar vergi veriyor, bak akpsi bilmem nesi anlamam, benim verdiğim vergiyle camilerin beslenmesin istemiyorum, benim verdiğim vergiyle insanların namaz kıldığı saatlerde para almasını istemiyorum, aynı şekilde kliseye gitmesini de istemiyorum, para benim emek benim siz kimsiniz?

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ZoRKaYa
    ZoRKaYa's avatar
    Erkek
    SeRDaR bunu yazdı
    ZoRKaYa bunu yazdı

Memur dediğin put gibi orada durup işini yapmak zorunda tuvalete de gidemez mesai saatleri içinde lan boşuna mı para alıyor, biziz onun patronu parasını bizden alıyor. Altına zıçsın istiyosa, kimsenin umrunda değil. Dimi len ateistler.

Ne teskere ne alaka konuyu nereye çekiyon mecburi zaruri ihtiyaçlar için kim ne diyor 

Laik demokratik cumhuriyet rejimini destekliyorsanız ve gerçekten demokrasiden devlet dairelerinde din özgürlüğünden yanaysanız

benim verdiğim her gün 3-4 saat çalışmayı emreden put örneğinede eyvallah diyeceksiniz

heee ben bunu istemiyorum ben şeriat yanlısıyım cumhuriyet rejimine karşıyım ben sadece benim dinimin kuralları uygulanacak benim din özgürlüğü anlayışım bu diyorsanız söyleyin bilelim aksi durum yok çünkü

bunu bir açıklayın abi 

Bak güzel abicim adam dışarı çıkıp sigarasını içiyor çayını içiyo muhabbetini ediyor, yahu başka birinin namazı bile daha az sürüyo neyin kafası yaşanıyo ben anlamıyorum. Eskiden kuyrukta bekletip insanları solitaire açanlar varken sesi çıkmayan konuşamayan adamlar şimdi kalkmış neymiş memur namaz kıldı diye işlerin aksadığını iddia ediyor. Kimse kamudaki değişimi inkar etmeye kalkmasın.

echo "imzanız özel karakter içermemelidir";
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ZoRKaYa
    ZoRKaYa's avatar
    Erkek
    DaveReed bunu yazdı
    ZoRKaYa bunu yazdı

lan keşke namaza gitseler onuda yapmıyorlar ki

anca işten kaytaralım vatandaşın işini zorlaştıralım milletin ağız kokusunu çekmeyelim mesai bitsin eve gidelim diye saati gözlüyorlar

bilmiyor muyuz

git bi sgk ya memurun vatandaşa işi nasıl zorlaştırdığını gör

evet gittim gördüm adamın orda oturup sistem çöktü diyip yanındakine ben bi sigara içmeye çıkıyorum dediğini ve yanındakinin işlem yapmaya devam ettiğini gördüm. Ee dedim ne oluyo hani sistem çökmüştü benim bilgisayarım çöktü dedi, bıdı bıdı hiç bir şey olmadı. Yani diyeceğim o ki her bok bitti namaz kaldı dimi gözünüze batan. Söylediğim sadece bu, şimdi diyeceksin ki sen neyini savunuyorsun ya ben savunmuyorum memurların ne kadar havadan para kazandığını çevremden görüyorum, adamlar arabasını kullanıyor kafasına göre şirketin ve tek kuruş para harcamıyor, istediği yere gezmeye o arabayla gidiyor. Ee bunların hepsi geçti ulan topu topu 5 dk mı insanların gözüne battı benim söylediğim bu. Haksız da sayılmam.

echo "imzanız özel karakter içermemelidir";
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ArduouS
    ArduouS's avatar
    Erkek
    ZoRKaYa bunu yazdı
    SeRDaR bunu yazdı
    ZoRKaYa bunu yazdı

bunu bir açıklayın abi 

Bak güzel abicim adam dışarı çıkıp sigarasını içiyor çayını içiyo muhabbetini ediyor, yahu başka birinin namazı bile daha az sürüyo neyin kafası yaşanıyo ben anlamıyorum. Eskiden kuyrukta bekletip insanları solitaire açanlar varken sesi çıkmayan konuşamayan adamlar şimdi kalkmış neymiş memur namaz kıldı diye işlerin aksadığını iddia ediyor. Kimse kamudaki değişimi inkar etmeye kalkmasın.

evet okadar değişti ki, abimin aldığı evin tapu dairesinde tapusunu almak için yatırdığı ve abimle beraber 10bin kişinin parasını alıp tapuyu onaylayıp kaçan memurları saymazsak ;)

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mobydick64
    mobydick64's avatar
    Erkek

aç bi yedek parçacı. arkaya da at bir seccade akşama kadar kıl namazını. sana kim memur ol dedi. Dinle Devlet işlerini birbirine karıştırmadan uyuyamıyonuz arkadaş.
    bir yerde ibadetini yaparken bir yerde diğer insanları boş yere sıra bekleterek aldığın maaşı o dakka çalarak kazanıyor olmuyormusun.?
    çok işin arasında namaz kılan arkadaş gördüm  , ama az miktarda namazını kılıpta işine iki elle sarılan gördüm.

ne mektup geliyor ne haber senden,söyle de bileyim bıktın mı benden,her akşam güneşin battığı yerden,gözlerin doğuyor gecelerime......
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    tagext
    tagext's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası Başarı Madalyası
    Erkek
    EcHoLL bunu yazdı
    CAgAtAy bunu yazdı
    SeRDaR bunu yazdı
    EcHoLL bunu yazdı

maaşını ben veriyorsam o memur işini yapıcak o saate başlarım namazına.....

Katılıyorum +

Konu inanç özgürlüğüyse adam ben puta tapıyorum putum bana iş saatlerinde hergün 3 saat gezmemi emrediyor dese görürüm ben inanç özgürlüğü diye yırtınanları ;)

tamam senin namazına karışmayacaksak sende bu adamın özgürlüğüne karışmıyacan

ayrıca benim paramla çalışıyorsun dediğim memurlardan varsa bağcılarda çalışanlar al paranı diyecek delikanlılar gideceğim versin hakkımı sözümü onlar için geri alacağım istediği gibi gitsin namazına her vergi döneminde verecek ama paramı

@echoll sanki trilyonlar veriyon amk verdiğin vergileri toplayıp çıkarsan çalışan memura ya 50 krş ya da 1 lira düşüyordur. 

ben sana her ay yolluyum o parayı sus

Benim şirketimde herkes işini yapar orası adı üstünde iş yeri ibadet hane değil işini yapar gider evinde namazmı kılıyor topmu oynuyor amudamı kalkıyor kimseyi ilgilendirmez. memurda Devletin işyerinde çalışandır ve asli görevini yapmak zorundadır mesaisi biter gider namazmı kılar ne kılarsa kılar kimseyi baglamaz. Çağatay benim şirketimin senelik verdigi vergi miktarı 250 bin tl şirketin kurluş 4 ortak açılış sermayesi 1.500 milyon lira ben sana bir don parası vereyimde don al kendine tanımadan etmedende yorum yapma.

Dostum benim şirketim filan yok ama maaşımdan kesilen vergi miktarı sizin 1.5m liralık şirketin verdiği verginin 5 te biri kadar. sizin muhasebeci işinde baya iyi herhalde. 

ftw
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    flickR
    flickR's avatar
    Erkek

Tamam ya bırakın. bune amk millet birbirine amma kin besliyor.Bir kaşık suda boğucaksınız kendinizi.haftalarca tartışsanız bile bir çözüme varamazsınız eminim.

Konu başlığı " memur mesai saatlerinde sigara içebilir mi?" olsaydı. Bu kadar büyük tartışma çıkmazdı. Olay birinin mola vermesi falan değil.Olay namaz kılmak! Sigara içmeye gitti mi sorun yok ama namaz kılmaya gittiği zaman sorun büyük. Birbirinize girmişsiniz ya bu konu yüzünden yazık.

Kimsenin kimseye saygı göstermeyip saygı beklenen bir ülkede yaşıyoruz.

Toplam Hit: 14058 Toplam Mesaj: 147