folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Memur Mesai Saatlerinde Her Namaza Gidebilir Mi?

Memur Mesai Saatlerinde Her Namaza Gidebilir Mi?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Forgotten One
    NigraSilva
    NigraSilva's avatar
    Erkek
    Nikoteen bunu yazdı

Memur mesai saatlerinde çalışma çalışmıyor namaza gidince herkes köpürüyor burasıda böyle bi memleket işte.. Ayrıca zeusa tapan binlerce kişi bulursanız hakkınızı verirler kişiye özel din özgürlüğü hangi ülkede varmış siz hayal mdünyanızla reel dünyanızı ayırt edemiyorsunuz herhal

http://tr.paganfederation.org/ Var aslında bir miktar.

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    NaZi_
    NaZi_'s avatar
    Erkek
    SeRDaR bunu yazdı
    EcHoLL bunu yazdı

maaşını ben veriyorsam o memur işini yapıcak o saate başlarım namazına.....

Katılıyorum +

Konu inanç özgürlüğüyse adam ben puta tapıyorum putum bana iş saatlerinde hergün 3 saat gezmemi emrediyor dese görürüm ben inanç özgürlüğü diye yırtınanları ;)

tamam senin namazına karışmayacaksak sende bu adamın özgürlüğüne karışmıyacan

5 vakit namazin tumunu toplasan 1 saat etmez. soyledigin seyin biraz ehemiyeti olsun. soylemis olmak icin konusma. eger bir is verensen prensiplerin vardir evet. herkes verim ister. kendine gore belirledigin bir ust sinir vardir ve elemanlarindan bu sinirin altinda kalan varsa durumu cozmek icin yeni bir eleman alip digerinin isine son verebilirsin ancak, verimsizligine neden olan sey namaz bahanesinden baska cok sey olabilir. beceriksizdir mesela. ne yapacaksin ? namaz kilana kilma verimun dusutor mu diyeceksin. beceremeyene becer mi diyeceksin. bu konular seni ilgilendirmez. git sen raporunu ilgili sorumludan al. parani kazan otur assa. ayrica gercekten ibadet amaci olan insanin verimi filan da dusmez merak etme sen

Kendimi bir akşam toplumun ete kemiğe bürünmüş hali ile yemeğe çıkarken hayal ediyorum şimdi; yemekler gelmiş ve çiğnemeye devam ediyoruz. Tam o sırada topluma doğru bakıyorum, ben aseksüel olmaya karar verdim, diyorum ve toplumun yüzü düşüyor. Başlıyor neden ve sonuçlarını sorgulamaya, felaket senaryoları anlatmaya ve yer yer yaftalamaya. Hayal ediyorum, yerimden kalkıyorum ve masanın etrafında bir yarım tur atıyorum, artık toplumun yanı başında, tabiri caizse ensesindeyim. Bir kolumu masaya dayıyorum ve kısa kollu tişörtümden uzanan kollarım yılların emeği sonucu bir kas yığını şeklinde, tam da toplumun bakacağı yerde duruyor. Kulağına doğru eğiliyorum ve şöyle diyorum; desene sen her bi sikimi çok iyi biliyorsun lan ?!
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Muhalif Yorumcu
    SeRDaR
    SeRDaR's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    CAgAtAy bunu yazdı
    SeRDaR bunu yazdı
    EcHoLL bunu yazdı

Katılıyorum +

Konu inanç özgürlüğüyse adam ben puta tapıyorum putum bana iş saatlerinde hergün 3 saat gezmemi emrediyor dese görürüm ben inanç özgürlüğü diye yırtınanları ;)

ayrıca benim paramla çalışıyorsun dediğim memurlardan varsa bağcılarda çalışanlar al paranı diyecek delikanlılar gideceğim versin hakkımı sözümü onlar için geri alacağım istediği gibi gitsin namazına her vergi döneminde verecek ama paramı

@echoll sanki trilyonlar veriyon amk verdiğin vergileri toplayıp çıkarsan çalışan memura ya 50 krş ya da 1 lira düşüyordur. 

ben sana her ay yolluyum o parayı sus

Pm ile iban nomu atayım mı bana yolla her ay mesaj da atarım buraya sözüm senin için geçerli değildir diye söz 

devlet vergi istemeye utanmıyorsa bende hakkımı istemeye utanmam açıkçası ;)

Emekçiler ekmeklerini, emeklerinin karşılığı olarak ve önlenemez tarihi sürecin sonucu olarak mutlaka kazanacaklardır. Şüphesiz bu, zorlu bir dönemdir kısa vadeli ve göreceli yenilgilerden geçer.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    GusFring
    GusFring's avatar
    Erkek
    swordfish bunu yazdı
    EcHoLL bunu yazdı

Senin bakis acina gore sanki namaz kilan adam 10 dk kaytariyorda namaz kilmayan serefsiz kaytarmiyor.

En azindan namaz kilan adamda allah korkusu vardir isini aksatip kimsenin hakkina girmekten korkar.diger totoslarda o da yok

bırakın artık şu allah korkusu olan adamın yanlış yapmayacağı kanaatini, allah korkusu olan siyasileri gördük.

İş ahlakı ile alakalı bir durum bu iş ahlakının varlığınında dini bir inanış ile alakası yok.

GusFring tarafından 11/Mar/14 18:30 tarihinde düzenlenmiştir
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Muhalif Yorumcu
    SeRDaR
    SeRDaR's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    NaZi_ bunu yazdı
    SeRDaR bunu yazdı
    EcHoLL bunu yazdı

Katılıyorum +

5 vakit namazin tumunu toplasan 1 saat etmez. soyledigin seyin biraz ehemiyeti olsun. soylemis olmak icin konusma. eger bir is verensen prensiplerin vardir evet. herkes verim ister. kendine gore belirledigin bir ust sinir vardir ve elemanlarindan bu sinirin altinda kalan varsa durumu cozmek icin yeni bir eleman alip digerinin isine son verebilirsin ancak, verimsizligine neden olan sey namaz bahanesinden baska cok sey olabilir. beceriksizdir mesela. ne yapacaksin ? namaz kilana kilma verimun dusutor mu diyeceksin. beceremeyene becer mi diyeceksin. bu konular seni ilgilendirmez. git sen raporunu ilgili sorumludan al. parani kazan otur assa. ayrica gercekten ibadet amaci olan insanin verimi filan da dusmez merak etme sen

İşverenliği beceremem ama olsa yetersizse elemanım bana yaramıyorsa tazminatını vermek kaydıyla işten çıkarmaya hakkı var işverenin diye biliyorum

dedim ya yapım gereği patronluk yapamıyorum

Emekçiler ekmeklerini, emeklerinin karşılığı olarak ve önlenemez tarihi sürecin sonucu olarak mutlaka kazanacaklardır. Şüphesiz bu, zorlu bir dönemdir kısa vadeli ve göreceli yenilgilerden geçer.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    futurist
    futurist's avatar
    Dişi

hepiniz haklısınız.

Sanmasınlar yıkıldık, sanmasınlar çöktük. Bir başka bahar için sadece yaprak döktük. (Mevlana)
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    tagext
    tagext's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası Başarı Madalyası
    Erkek

Konuya 1-2 arkadaş maaşını ben ödüyorum gibi "sığır"dan hallice laflar yazmış. Siz kimsenin maaşını vermiyorsunuz. Siz vergi veriyorsunuz o vergi ile de devlet bazı işleri yürütüyor. Patron , amir vb herhangi bir konumunuz yok. Kamu personellerinin de vergi verdiğini unutmayın.

ftw
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    blackmir
    blackmir's avatar
    Erkek

şimdi şöyle birşey var zaten 

sabah namazını evde kılıyor 

öğle namazını öğlen arası kılıyor

ikindi vakti bir tek bu adam iş vaktinde oluyor.

akşam ve yatsı da da evde.

zaten Allahdan korkup namaz kılan adam o bir vakit namazıda iş yerinde kılmayıp evde kılar kul hakkı korkusundan.

çünkü orda hem milyonlarca vatandaşın hakkını gasp ediyor he iş arkadaşlarının.

he birde şöyle var bizim burdada ya sigaraya çıkar millet 5 dk ya fatura yatırması gerekir gider 15dk yani 5 dakika çok değil.

5 vaktin 5 inide mesai satine denk gelmiyor 1 i geliyor. ama Kılmasada olur Çünkü diğer kul hakkının günahı daha ağırdır. 

"Sevin O seni her an yaşattığı için ." "Üzül O nu bir an yaşayamadığın için."
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    NaZi_
    NaZi_'s avatar
    Erkek

GusFring

Telefondayim alinti yapamadim mineske.

Hocam Allah korkusundan ziyade hak korkusu var. Bak benim birikmiş param vardi, kart aidati odememek icin baska bir bankaya gittim. hesap acarken vadeli zart zurt olayimiz var dedi; ayda yuzde bilmem su kadar kazanacakmis benim param. ulan benim param bankada ofis islerine yardim mi ediyor da para kazaniyor. 

dedim ki ben kumbara istiyorum. benden para da eksilmesin para da kazanmayayim. civi bile cakmadan para kazanmayi hazmedemiyorum ben arkadas. 

demek istedigim sey gecmisten beri gelen bir din ve buna paralel olusan ahlak anlayisi. soylenmek istenen bu. 7 ceddim musluman ve bana ahlaki olarak bu ogretilmis. kendi mantigim kabul etmis ve sindirmisim. elbette yanlis gelen seyler oluyor, siktir ediyorum gidiyor. 

olay yumurtayi az pismis veya cok pismis seviyor olmakla ilgili aslinda.

Kendimi bir akşam toplumun ete kemiğe bürünmüş hali ile yemeğe çıkarken hayal ediyorum şimdi; yemekler gelmiş ve çiğnemeye devam ediyoruz. Tam o sırada topluma doğru bakıyorum, ben aseksüel olmaya karar verdim, diyorum ve toplumun yüzü düşüyor. Başlıyor neden ve sonuçlarını sorgulamaya, felaket senaryoları anlatmaya ve yer yer yaftalamaya. Hayal ediyorum, yerimden kalkıyorum ve masanın etrafında bir yarım tur atıyorum, artık toplumun yanı başında, tabiri caizse ensesindeyim. Bir kolumu masaya dayıyorum ve kısa kollu tişörtümden uzanan kollarım yılların emeği sonucu bir kas yığını şeklinde, tam da toplumun bakacağı yerde duruyor. Kulağına doğru eğiliyorum ve şöyle diyorum; desene sen her bi sikimi çok iyi biliyorsun lan ?!
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    furkan5816
    furkan5816's avatar
    Erkek
    EcHoLL bunu yazdı

Kardeş senin frontal lob una verpa sokayım.

Toplam Hit: 14051 Toplam Mesaj: 147