folder Tahribat.com Forumları
linefolder Oyunlar
linefolder Minecraft Nasıl Bir Oyundur Tavsiye Eder Misiniz ?

Minecraft Nasıl Bir Oyundur Tavsiye Eder Misiniz ?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SinusX
    SinusX's avatar
    Erkek

NigraSilva bunu yazdı:
    -----------------------------

SinusX bunu yazdı:

Topladım zaten taş toprak vs vardı bi sürü ölünce başa attı :D şimdi amaç çevremedeki herşeyi toplayıp yeni bi dünya mı yapmak

Bir nevi öyle, eşyaları toplayıp sonra 1-2-3-4 tuşlarıyla seçebilirsin ya da 'E' tuşuna basıp oradan sırasını ayarladıktan sonra bu işlemi yapabilirsin. En alttaki bar elinde taşıdıklarını gösterir. Eşyayı seçtikten sonra istediğin kareye gelip sağ tıklarsan onu oraya yerleştirir. Önce kendine güvenli bir yer yapıp (kapısı ve yatağı olan) sonra zorluk seviyesini değiştirirsen iyi olur, ilk başlarda çok canımı sıkıyordu basit bir oyun sanıp en zor ayarda oynamaya kalkmıştım. :D

Kendini dünyanı yapmak bir nevi (-ya da ben bu amaçla kullanıyorum), güzel stres atılıyor.

o elemanlarda gece çıkıyor galiba neyse 2 sini indirdim bide tünel kazdım az kurcalıyım bakalım boştayım zaten canım sıkılıyodu :)

Si vis pacem para bellum.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sokoban
    sokoban's avatar
    Erkek

edit : çözdüm. :F 

.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SyspioniC
    SyspioniC's avatar
    Erkek

oyundaki haritanın büyüklüğünü kestirebilen varmı ? ulan o kdar dolandım başladıgım noktaya gelemedim :|

zar zor şeker kamışı bulup map yaptım ama ne kadar berbat bu map olayı. bi mapta heryeri göremiyon birsürü map yapman lazım vs vs. hay ben sizin yapcagınız haritanın :|

"Derviş Yunus bu sözü eğri büğrü söyleme, Seni sorguya çeker bir Molla Kasım gelir."
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    hypnot1c
    hypnot1c's avatar
    Erkek

SyspioniC bunu yazdı:

oyundaki haritanın büyüklüğünü kestirebilen varmı ? ulan o kdar dolandım başladıgım noktaya gelemedim :|

zar zor şeker kamışı bulup map yaptım ama ne kadar berbat bu map olayı. bi mapta heryeri göremiyon birsürü map yapman lazım vs vs. hay ben sizin yapcagınız haritanın :|

minecraft ın sloganlarından biri 

"bigger than earth"

bunun söylenmesinin sebebi ise haritanın sonu olmamsıdır. ilk başta hartia belli kordinatlar arasında oluşturuluyor. Sonradan ise kullanıcı koordinatın son kısmına geldiğinde koordinat alanı genişliyor ve yeni yerler oluşuyor. Memory açısında avantajlı bir olay. Yanisi bir yöne belirleyip devamlı o yöne gitsen bile bu yolun sonunu göremezsin :)

Nerde o eski minecraftçılar. Unutulmadın X3uqM4 - Tahribatın yanlışlıkla banlanmış en bahtsız müridi. Böyle bir şans nasıl olabilir ? Banlanmış bir üyenin login olmaya çalıştığındaki IP sini sen kalk 1 gün sonra tahribata girerken nasıl denk geldiyse onun IP siyle gir. Bunu bir admin görsün fark etsin ve AB ban ı al şaka gibi :|
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    angelofhope
    angelofhope's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

bende 3-4 aydan beri oynuyorum hocam, özellikle yaratmayı veya lego oynamayı seven biriysen çok zevkli bir oyun.

bir iki ss ekleyeyim büyük şeyler değil ama.

Programming is our Religion, Algorithms are Our Bible & We ./make Our Own GOD
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SyspioniC
    SyspioniC's avatar
    Erkek

hypnot1c bunu yazdı:

SyspioniC bunu yazdı:

"bigger than earth"

bunun söylenmesinin sebebi ise haritanın sonu olmamsıdır. ilk başta hartia belli kordinatlar arasında oluşturuluyor. Sonradan ise kullanıcı koordinatın son kısmına geldiğinde koordinat alanı genişliyor ve yeni yerler oluşuyor. Memory açısında avantajlı bir olay. Yanisi bir yöne belirleyip devamlı o yöne gitsen bile bu yolun sonunu göremezsin :)

onu farketmiştim hocam. oyunda ilerledikçe save dosyası büyüyodu çünkü :D
    ama bi sonu vardı sanki :|

"Derviş Yunus bu sözü eğri büğrü söyleme, Seni sorguya çeker bir Molla Kasım gelir."
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    anarsistherif
    anarsistherif's avatar
    Erkek

SyspioniC bunu yazdı:

hypnot1c bunu yazdı:

SyspioniC bunu yazdı:

"bigger than earth"

onu farketmiştim hocam. oyunda ilerledikçe save dosyası büyüyodu çünkü :D
    ama bi sonu vardı sanki :|

oyunun sonu yok biliyorum bi yerde doguyorsun etrafin random yapiliyor sonra sen ilerledikce gittigin yerlerde random sen gittikce olusturuluyor. mesela multiplayerde sen evde dur ve arkadasin senin daha once gitmedigin bir yere gitsin, sonra operator birisi seni o arkadasinin oraya isinlasin, birden evden oraya kadar olan kismi senin cliente indirmesi gerekecek birden ya oyun donar, ya serverden dusersin ya da cok mesafe yoktur isinlandigin zaman yuklenir oralar. eger bir kisi bile uzak bir yere giderse, server random olarak uretir ve hafizasina kaydeder sonra oranin koordinatini isterse bir client server oranin bilgisini cliente gonderir. bildigim kadariyla isleyis boyle..

=)
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sokoban
    sokoban's avatar
    Erkek

Burada kombinasyonlar var : http://www.minecraftwiki.net/wiki/Crafting

.
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SinusX
    SinusX's avatar
    Erkek

3 saattir oynuyorum yaklaşık olarak efsane oyunmuş :))

Si vis pacem para bellum.
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    dede
    dede's avatar
    Erkek

60 mb ye ne kadar iyi olabilir bi oyun iniyo bakıcaz :))

...
Toplam Hit: 18130 Toplam Mesaj: 97