Müzikten Bu Kadar Etkilenmek Normal Mi?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    adamgibi
    adamgibi's avatar
    Erkek

Bazı müzikler ağzıma sıçıyor bazıları ise nefes aldırıyor arkadaşlar bu kadar yoğun duygular uyandırması normal mi bir insanda?Hayatım boyunca bu böyle yani depresif bir dönemle alakası yok, ki zaten depresif bir dönemde de değilim ama müzik belirliyor işte ruh halimi ve bu bana normal gelmiyor yarın okb için doktor randevum vardı sizce bu durumdan bahsetmeli miyim yoksa olur mu böyle şeyler ?

Abi şu müziği dinledikten sonra normal hayatınıza direkt devam edebiliyor musunuz siz? 

https://www.youtube.com/watch?v=hLB8BkX9rRI&ab_channel=kralvideom< ="//www.youtube.com//hLB8BkX9rRI" width="560" height="314" allowfullscreen="allowfullscreen">

kontra bisiklet
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ephesus
    Ephesus's avatar
    Erkek

bence başkaca sebep sorun ve sıkıntılarımızı müziklere pay biçiyoruz.

eskiden yazdığın her şeyi fazlasıyla yaşar bir şarkının içine girip çıkamazdım. en keyifli olduğum zamanlarda o şarkıya denk geleyim alır beni atardı bir çukurun içine.

Ama son birkaç yıldır keyfim fena denemez. Eskisi kadar bulantı hissetmiyorum. Bu paralelde de eskiden o yok eden şarkıların tesiri azaldı.

Buradan çıkarımla, demek ki şarkı özelinde bir keramet değilmiş. Tamam parça iyi olabilir, çok duygulu da olabilir ancak ona anlam kazandıran bizdeki diğer şeyler.

Avukat/Hukukçu
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    skyvalet
    skyvalet's avatar
    Erkek

Uzun süre dinleyince içimdeki negatif veya pozitif durumları baskılıyor veya arttırıyor bende böyle bir etkisi oluyor.

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DjBlueMaN
    DjBlueMaN's avatar
    Erkek

İçinde bulunduğun duygu selinden dolayı bu tür durumlar normal.Bunu yarınki randevunda doktoruna anlatabilirsin.

Müzik işitince Duygulanmak ve heyecanlanmak normaldir fakat bunun etkisi altında kalma noktasından sonra biraz sıkıntı.Tabi bazı anları hatırlatan müzikler vardır insana bunların etkisi daha kalıcı ve uzun süreli olabilir,fakat her müzik böyle bir etki yaratıyorsa doktorun ile bu durumu paylaşmanı öneririm.

Gelelim soruna;

Hayır bu müzik bende herhangi bir etki yapmadı,aksine sesler kulağıma pek hoş gelmedi.

Haşa Zulmetmez Kullarına Hüdası, Her Kulun Çektiği, Kendi İşinin Cezası!
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    C_e_Z_a
    C_e_Z_a's avatar
    Erkek

Müzik güzel. Ama sende buna verilen tepkiler aşırı duygusal. Bunun nedeni, sana birşeyler çağrıştırması olabilir, beyninin her ton da her tını da, birşeylerle istemsiz eşleştirmesi ve anıyı hatrına getirmesi olabilir, hislerinin karışıklığı olabilir. Örneğin,  hüznüne çoşku karışırsa bu seni cidden yorar. Çünkü, ileri seviye de fonksiyonlarını arttırıyor beyninde hormonlar. Örneğin dopamin.  Motivasyon adına en bilinen hormondur. Ama, fazlası depresif duygulara neden olur. 

Kafanın karışıklığı veya duygularının karmaşıklığı sende ayrıca Kortizol hormonuna neden oluyor. Bu hormon, vücut stres , baskı veya tehlike anında salgılanır. Bir nevi sana ani savunmalar yaptırır. Kısaca, stres derecen artar.

Müzik, sende bu hormonlarını gereksiz veya istemsizce uyarıyor. 

Delisin, git bir psikiyatriye diyemem. Ama, psikolog desteği almaman içinde bir sebep yok eğer bu durum seni çok ciddi rahatsız ediyorsa abi.

Makaleyaz.Net - Türkiye'nin Makale Alım-Satım Platformu
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    adamgibi
    adamgibi's avatar
    Erkek
    DjBlueMaN bunu yazdı

İçinde bulunduğun duygu selinden dolayı bu tür durumlar normal.Bunu yarınki randevunda doktoruna anlatabilirsin.

Müzik işitince Duygulanmak ve heyecanlanmak normaldir fakat bunun etkisi altında kalma noktasından sonra biraz sıkıntı.Tabi bazı anları hatırlatan müzikler vardır insana bunların etkisi daha kalıcı ve uzun süreli olabilir,fakat her müzik böyle bir etki yaratıyorsa doktorun ile bu durumu paylaşmanı öneririm.

Gelelim soruna;

Hayır bu müzik bende herhangi bir etki yapmadı,aksine sesler kulağıma pek hoş gelmedi.

Müziğin bende hiç bir geçmişi yok hocam hatta film müziği imiş filmini bile izlemedim iki saat öce dinlemeye başladım ve müzik bitince rahatsız oluyorum başa sarıyorum sanki besliyor beni.

kontra bisiklet
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    samaccc
    samaccc's avatar
    Erkek

sevdiğim boşnakça şarkıları kulaklık ile son ses dinlemek beni her zaman hayal alemine iter .

Türkçe şarkılar çok çok az etkiler pek sevmem dinlememde Ceza reis hariç

techno her zaman transa sokar 

alkol huyuştaracı varsa X2

Minimalist Değilim Tembelim
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    do_som
    do_som's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

bende bir etki yapmadı. yüklediğin anlamlarla ilgili mesela canımı sıkacak bir ton müzik var direk 1-2 sene öncesini hatırlatıp keyfimi kaçırır.

Hatta öyle acayip bir beynim varki her ritmine kadar hatırlarım parçaları düşünmem yeterli sadece. 

edit : psikiyatriye de çok bel bağlamayın olan sağlığınızıda bozarlar eskiyi ararsınız. 

do_som tarafından 26/Oca/21 22:59 tarihinde düzenlenmiştir
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    TOMBLACK
    TOMBLACK's avatar
    Erkek

bende kapatmak istedim hemen neden böyle bilmiyorum ama böyle muzikler ilgimi çekmiyor

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    arkinfes
    arkinfes's avatar
    Erkek

müzikal işitmen iyise türk halkı müzik kulağı diyor. Gayet doğal hocam bir baksak çok sağlam kulak çıkar sende

Do majör soylu ve açık sözlü , Do minör patetik , Re majör parlak , Re minör melankolik , Mi bemol majör soylu ve patetik , aydinlik ama soylu ve karamsar tonmu lazim ozaman; mi majör , Mi minör doğanin ilk minör tonu olmasina karsin biraz melankoliktir , Fa majör karışıktır , Fa minör hepsinden patetiktir , Fa Diyez majör iste güçtür çünkü degiştirgeçlerle asiri yuklenmistir , Si majör parlak ve oyun bozannn :))
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    weskeyy
    weskeyy's avatar
    Erkek

Fazla etki olayı nasıl açıklanır anlamam kulağıma hoş her müziği dinlerim radyo herhangi listeler vs ama kendi başıma kalayım hemen rock müzik dinlerim bazen kızım denk geliyor bu nasıl müzik baba diyor bu herhalde alışkanlık tekrarından öte değil.

Bedenin BAKİRE olmasi onemli degil,Yeterki ruhun OROSPU olmasin!!!
Toplam Hit: 5222 Toplam Mesaj: 43
sql injection müzik ruh hali