Müzikten Bu Kadar Etkilenmek Normal Mi?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MATH
    MATH's avatar
    Erkek

Bir bölümünü dinledim kapadım. Çok beğenmedim. Herkes aynı müzik türünü beğenmeli diye bir kaide de yok.

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Catapat
    Catapat's avatar
    Erkek
    adamgibi bunu yazdı
    DjBlueMaN bunu yazdı

İçinde bulunduğun duygu selinden dolayı bu tür durumlar normal.Bunu yarınki randevunda doktoruna anlatabilirsin.

Müzik işitince Duygulanmak ve heyecanlanmak normaldir fakat bunun etkisi altında kalma noktasından sonra biraz sıkıntı.Tabi bazı anları hatırlatan müzikler vardır insana bunların etkisi daha kalıcı ve uzun süreli olabilir,fakat her müzik böyle bir etki yaratıyorsa doktorun ile bu durumu paylaşmanı öneririm.

Gelelim soruna;

Hayır bu müzik bende herhangi bir etki yapmadı,aksine sesler kulağıma pek hoş gelmedi.

Müziğin bende hiç bir geçmişi yok hocam hatta film müziği imiş filmini bile izlemedim iki saat öce dinlemeye başladım ve müzik bitince rahatsız oluyorum başa sarıyorum sanki besliyor beni.

Filmi (Tangerines) izlemeni tavsiye ederim, mümkünse sakin kafayla. 

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    italyan
    italyan's avatar
    Erkek

https://www.youtube.com/watch?v=bnjYVnQ_cPA

Gerçek yoktur.Herşey yorumdur. - KKK - Düşünürseniz, acı çekersiniz. Şüphe ederseniz, delirirsiniz. Hissederseniz, yalnız kalırsınız. O yüzden koy goethe
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    LhaNeT
    LhaNeT's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

Elbette normal. Ses frekanslarının insan üzerindeki etkilerini araştırmanı tavsiye ederim. Hobi olarak bu konularla ilgileniyorum. Misal bana en kederli şarkıyı söyle ve ben o şarkının frekansı ile ufak bir oynayayım ve tekrar buraya yükleyeyim.. O kaderli şarkının nasıl mutluluk veren bir antidepresana dönüştüğünü hep beraber görebiliriz :)

İnsanlar güneşten vitamin alır ama bu durumu fark edemez. Kabaca, ses konusu da bu olaya benziyor diyebiliriz.

Büyüklük odur ki hiç kimseye iltifat etmeyeceksin, hiç kimseyi aldatmayacaksın, memleket için gerçek ülkü neyse onu görecek, o hedefe yürüyeceksin. Herkes senin aleyhinde bulunacaktır. Herkes seni yolundan çevirmeye çalışacaktır. İşte sen bunda karşı koyuşları yok eden olacaksın. Önüne sayılamayacak güçlükler yığacaklardır. Kendini büyük değil küçük, zayıf, araçsız, hiç sayarak, kimseden yardım gelmeyeceğine inanarak bu güçlükleri aşacaksın. Ondan sonra sana "büyüksün" derlerse, bunu diyenlere de güleceksin. Atatürk'ün Söylev ve Demeçleri, s. 112 - Zafer, zafer benimdir diyebilenindir. - Mustafa Kemal Atatürk 1881 - ∞
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    do_som
    do_som's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    KotomineKirei
    KotomineKirei's avatar
    Erkek
    adamgibi bunu yazdı

Bazı müzikler ağzıma sıçıyor bazıları ise nefes aldırıyor arkadaşlar bu kadar yoğun duygular uyandırması normal mi bir insanda?Hayatım boyunca bu böyle yani depresif bir dönemle alakası yok, ki zaten depresif bir dönemde de değilim ama müzik belirliyor işte ruh halimi ve bu bana normal gelmiyor yarın okb için doktor randevum vardı sizce bu durumdan bahsetmeli miyim yoksa olur mu böyle şeyler ?

Abi şu müziği dinledikten sonra normal hayatınıza direkt devam edebiliyor musunuz siz? 

https://www.youtube.com/watch?v=hLB8BkX9rRI&ab_channel=kralvideom< ="//www.youtube.com//hLB8BkX9rRI" width="560" height="314" allowfullscreen="allowfullscreen">

benzer müzikleri içeren playlist ya da sanatçı önerilerin varsa paylaşır mısın ? 

They were crying when their sons left. God is wearing black. He's gone so far to find no hope, He's never coming back. They were crying when their sons left. All young men must go. He's come so far to find the truth, He's never going home.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    LhaNeT
    LhaNeT's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

Benim önerim.
    https://youtu.be/SethEOtOT6o?t=565

Büyüklük odur ki hiç kimseye iltifat etmeyeceksin, hiç kimseyi aldatmayacaksın, memleket için gerçek ülkü neyse onu görecek, o hedefe yürüyeceksin. Herkes senin aleyhinde bulunacaktır. Herkes seni yolundan çevirmeye çalışacaktır. İşte sen bunda karşı koyuşları yok eden olacaksın. Önüne sayılamayacak güçlükler yığacaklardır. Kendini büyük değil küçük, zayıf, araçsız, hiç sayarak, kimseden yardım gelmeyeceğine inanarak bu güçlükleri aşacaksın. Ondan sonra sana "büyüksün" derlerse, bunu diyenlere de güleceksin. Atatürk'ün Söylev ve Demeçleri, s. 112 - Zafer, zafer benimdir diyebilenindir. - Mustafa Kemal Atatürk 1881 - ∞
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Kaan
    Kaan's avatar
    Erkek

Pi dizisinin sonundaki insan insan şarkısı çok iyiydi. Ciddi manada etkilemişti. 

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Retro
    by_Tet
    by_Tet's avatar
    Erkek

30. saniyesinde sardırdım 3 saniye farklı farklı yerlere baktım kapatmak zorunda kaldım. Böyle nefesim kesiliyor gibi aşırı kötü gelen bir müzik oldu bana

Belki kulaklık takılı sabahtan beri bunun da etkisi vardır ama

iyibu! yeniden..
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    weskeyy
    weskeyy's avatar
    Erkek

Bağcılar milli marşları bunlar liste güzel 🤣🤣

Buda benden olsun .

Crazy town Butterfly

Bedenin BAKİRE olmasi onemli degil,Yeterki ruhun OROSPU olmasin!!!
Toplam Hit: 5223 Toplam Mesaj: 43
sql injection müzik ruh hali