Müzikten Bu Kadar Etkilenmek Normal Mi?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    adamgibi
    adamgibi's avatar
    Erkek
    KotomineKirei bunu yazdı
    adamgibi bunu yazdı

Bazı müzikler ağzıma sıçıyor bazıları ise nefes aldırıyor arkadaşlar bu kadar yoğun duygular uyandırması normal mi bir insanda?Hayatım boyunca bu böyle yani depresif bir dönemle alakası yok, ki zaten depresif bir dönemde de değilim ama müzik belirliyor işte ruh halimi ve bu bana normal gelmiyor yarın okb için doktor randevum vardı sizce bu durumdan bahsetmeli miyim yoksa olur mu böyle şeyler ?

Abi şu müziği dinledikten sonra normal hayatınıza direkt devam edebiliyor musunuz siz? 

https://www.youtube.com/watch?v=hLB8BkX9rRI&ab_channel=kralvideom< ="//www.youtube.com//hLB8BkX9rRI" width="560" height="314" allowfullscreen="allowfullscreen">

benzer müzikleri içeren playlist ya da sanatçı önerilerin varsa paylaşır mısın ? 

Benzer diyemem ama youtube da denk gelip beni himayesini alan tüm şarkıları beğenirim beğeni listemden seçebilirsin hocam ama hep şarkılar yok baya alakasız şeyler de var: https://www.youtube.com/playlist?list=LL

edit: Sanırım bu lise sadece kullanıcının kendi listesini gösteren bir uzantıya tekabül ediyor bir kaç parça ytazayıhocam sana sen bak:

Sadik Gürbüz - Demiri Toz Ederler

Evet, İsyan - İsmet Özel (Polyushka Polye)

Erik Satie - Gnossienne No.1 (Extended)

Soraya Ksontini & Mark Kelly - Under The Jasmine Tree

Koliva - Moxtu Kocelaxedu

evgeny grinko jane maryam

Jah khalib-leila

Knockin' On Heaven's Door ( Cover by Tamara Weber )

uzar gider..

adamgibi tarafından 27/Oca/21 01:56 tarihinde düzenlenmiştir

kontra bisiklet
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RitmFarbRacourci
    RitmFarbRacourci's avatar
    Erkek
    LhaNeT bunu yazdı

dinledim ben bunu şimdi de, beni pek etkilemedi. 

ama imaj terapi'si ilginçti. kelimeyi söyleyince kendinde ne varsa o aklına geliyor.

ilginçtir mesela, ağız kopuz'u ile ilgili bir iki YouTube  video'su  izledim/dinledim, sesi bazen hoşuma gidiyor, bâzen bu ne la diyorum. @@, 

diğer bir durum, bazen Su sesi de iyi gelirken, burada birşey hissetmedim.

özellikle fıskıye'lerdeki şu sesi, hattâ,  basamaklı düzendeki fıskıye'lerdeki Su Akışının ve Düşüşünün sesi ayrı güzel oluyor. 

~@~

"Bazı müzikler ağzıma sıçıyor, bazıları ise nefes aldırıyor, arkadaşlar bu kadar yoğun duygular uyandırması normal mi bir insanda? ... "

bence bu normal. 

paylaştığın video'daki ritim bende olumlu duygular yaratmadı, atlayarak dinledim. ilginçtir, yaklaşık tekrar eden sekans'larda da aynı olumsuz duygular vardı. 2.kez dinlemedim. belki de yorumunu okuduktan sonra dinlediğim içindir , veya fon'daki foto'nun karanlık atmosferi etkiledi, bilemiyorum. bugün de mod'um gâyet yerinde. 

başka bir zaman bir daha dinleyeyim. 

ekleyeyim birkaç bi'şey daha; meselâ, bu @italyan'ın 2. sayfada paylaştığı parçada, kadının sesi de gâyet neşeli canlı filan ama, fon'daki enstrüman'lardan kimileri ilginç bir şekilde parçadan soğumama neden oldu. 

şimdi de,  @livane' mi paylaşmıştı hatırlamıyorum ama fonda GâyeSuAkyol'un İstikrarlı Hayat Hakikat'tir parçasını dinliyorum, şahâne, yer yer tebessüm ederek dinliyorum(niye bilmiyorum. ^^D). özellikle güfte'lere(sözlere) gelene kadar olan kısmı, güfte'li(sözlü) olan bölgeden daha güzel. kezâ Parça İçindeki sözsüz sekans'lar da. tâbî, sözlü olan bölgeler de iyi,  lâkin, sözsüz olan bölgeler dâhâ güzel geliyor. 

bir de, sadece bu parça özelinde değil, parçaların bütün sözlerini sevdiğim bir parça olmadı, şimdiye dek. yerli olsun veya yabancı olsun.

ben bunu gsa'yı  bâyâ bi dinlerim. 

klibi de ayrı güzel. ^^D` viiinng voouunng.. bu nası bi kafa.. hatta saz tirat'ları da şahâne. ^^D

parça adındaki kelime de, hayat değil,  hayal'miş 

sözsüz 0-20saniye ayrı güzel,

20-30saniyeler arası ayrı güzel.

1.28-1.47 arası ayrı güzel. 

2.33'deki vites değiştirişi ^^D

2.45-3-58 arası Saz Solo'su ayrı güzel. 

4.35-5.20 arası Seslenme ayrı güzel..

bu ara tuva gırtlak müzikleri de ansızın ayrı hoşuma gitmeye başladı. lâkin, bunlara da icra esnasında hece,kelime ekliyorlar ,bu kötü oluyor. ayrıca enstrüman olarak da kopuz'un eşliği de iyi olmuyor. yay'la da kullanılsa da..

özel'de; kargyraa ,khöömei, sygyt, xörekter, ezengiler, borbannadyr türleri. , Altai, mongolia yöreleri de güzel,. erkek dişi seslendirme de baya farkediyor. şişman ve zayıfların icrası da. inuit'lerin icrası hoşuma gitmedi. 

aynı zamanda, bu Got Talented yarışmasına çıkan bi eleman da, bu gırtlak parçalarına elektronik sesler eklemiş, bu haliyle ayrı dandik duruyor. tyurgan kam.. elegan daijin gaijin 

senfonik , filarmonik orkestra'lar da şahâne oluyor.

ac/dc grubunun solisti'nin gırtlağını parçalar derecede icrası da ayrı güzel. 

meselâ, 2Çellos grubunun parçaları da ayrı güzel. smooth criminal, GOT soundtrack'i , thunderstrom, resistance, Beethoven 5th symphony, with or without opera verona , smell like teen spirit.. diye gidiyor.

lakin, bu ikilinin, May İt Be, parçası  iyi gelmiyor mesela. aynı parçayı Enya'dan dinlediğimde , şahâne geliyor örneğin. aynı şekilde gladyatör parçası da.

meselâ, bu @weskeyy'in paylaştığı, Crazy Town'dan Butterfly parçası da güzel. önceden dinlemiştim. 

esKuel injekşın ^^`  Müzik, Ruh. 

RitmFarbRacourci tarafından 27/Oca/21 05:25 tarihinde düzenlenmiştir

I'şıkY'ılı;^^`) Zk't^^` RnSySyTk.Ödl.SpRtÇzBşBkYd Kryptia.agogE Sa'd-l'Suûd az.ç'k 'lmyn'Dşn Pnct'tnAnNttn Blgi,YpBlgi 'Ct'nDrm.CmdyDrm.MdrnDrm hRşYdşR ClptcPth'Strsm M'nPhs' Ld,X/Y YrYnZmnGrçklk,AlgBzklğ KrzFrst'tr Tiytr' Pugchv,Jtrn,İmmlmn,FllngLef,Pik' SuprmcySprrty CoBehTh elFnmno:NzrioRonldo AdnKy TkSs,TkHrf(?) .RtNsTk.KvMp.Mk.TrmDyn ScklkNmRzgr ŞkHcBy ccp.kky Snrlr'Çz SnaSnLzmsn 'NsnKsknçtr BgDppr.MagllnCl'ds.S'thCro's Ch'kW'ng CreazioneDiAdamo^^`, Arctrs.Spic' ArcScnd,YySnye TrbProp,TrbJet,TrbFan ~3.10^5km/sn~343m/sn ~900-1240m/snMacH RamJt,ScRamJt Przdi^^' Tbu.XL Prsek MAtv^^` mLAT G'dWllHnting(f). 3id't^^` TareZmenPr ParaMotor TrflrVArsİlşklr (-)+.(/)*,~ ZminŞkil . ..Bu imza @SubZero tarafindan degistirilmistir. "Bu kadar uzun karmakarisik bir imza yapma diye uyardim ama heeheeeey(^^D)_hey kim söylüyor, kim dinliyor." Imzanizi SubZero'ya bilgi vermeden degistirmeyiniz. Tesekkurler...
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    rahmandaburda
    rahmandaburda's avatar
    Homo

1 dakka 35 saniye anca dayanabildim. Gıy gıy gıy kafa sikiyor.

1 mkyb gitsin yerine 20 Pakistanlı'nın bu ülkeye gelmesini kabul ediyorum. Pakistanlılar terbiyeli insanlar ayrıca da kültürümüze ayak uydurmaya çalışıyorlar, bu konuda oldukça çaba gösteriyorlar. Misal Afganlar öyle değil, yine Afganlar da terbiyeli insanlar 1 mkyb gitsin 2 Afganlı gelsin. Ama bu Afganlar darülharpcı yinede inanıyorum ki, kültürümüzden kısa sürede etkilenip ayak uydurucaklar. 1 mkyb gitsin 25 Moğol gelsin, şu budist olanlardan, çok saygılı insanlar, şimdiye kadar bir terbiyesizliklerine şahit olmadım. 1 tane yamyam gelsin, 1 tane mkyb gitsin ülkeden. Niyet önemli benim için; Yamyamların insanları yemesine karşı değilim. Ama insanların anasına, bacısına sövülmesine karşıyım. O yüzden mkyb gitsin. Yerine her millet den en az 1 kişiyi kabul edebilirim.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    italyan
    italyan's avatar
    Erkek

Amk nargilecileri iyi iş yapmışlar.

https://www.youtube.com/watch?v=6xD_B7e9f1w

Gerçek yoktur.Herşey yorumdur. - KKK - Düşünürseniz, acı çekersiniz. Şüphe ederseniz, delirirsiniz. Hissederseniz, yalnız kalırsınız. O yüzden koy goethe
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DarkSkull
    DarkSkull's avatar
    Erkek

Ben de çok etkileniyorum. Her sıkıntımda açıp Empyrium dinlerim.

https://www.youtube.com/watch?v=rw-FMo3D7tQ

Özellikle 6:50'deki solo adamın ağzına sıçıyor. Çoğu kez tüylerim diken diken olur. Peşinden de genelde şu gelir:

https://www.youtube.com/watch?v=4trrGt8HjDA

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yolbulucu
    yolbulucu's avatar
    Homo

ben metal severim ama bahsettiğin durum yüzünden dinleyemiyorum uzun zamandır. yalnızken dinleyince direkt ağlamaya başlıyorum zaten gözlerim doluyo. ve çok negatifler. dinledikçe bu negatiflik bana da yansıyo

https://www.youtube.com/watch?v=KeOicgRMvTs

https://youtu.be/DxkhW94h46o

29.99cm, titanyum kaplamalı, çift damarlı, su ve yağ soğutmalı.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DarkSkull
    DarkSkull's avatar
    Erkek
    yolbulucu bunu yazdı

ben metal severim ama bahsettiğin durum yüzünden dinleyemiyorum uzun zamandır. yalnızken dinleyince direkt ağlamaya başlıyorum zaten gözlerim doluyo. ve çok negatifler. dinledikçe bu negatiflik bana da yansıyo

https://www.youtube.com/watch?v=KeOicgRMvTs

https://youtu.be/DxkhW94h46o

Bu şarkıyı biliyordum indirecektim unutmuştum iyi oldu attığın. Ortaokul lise yıllarımda çevremden ve internet vs. olmamasından dolayı Cengiz, Müzslüm, dinleyerek acı çekiyordum. Metal müzik bambaşka ama. Biraz zayıf birini intihara kadar götürür. Götüm yeseydi yapacaktım zaten. Enstrüman çeşitliliğinden de olabilir. Biraz müziği yapan adamın kültür seviyesi de etkili galiba. Bizimkilerin yaptığı çoğu şarkıdan duygu almayı bırak katlanamıyorum bile. Bu arada Moonspell damar grubu olmamasına rağmen onun da bazı şarkıları fena yapıyor. Özellikle full moon madness. 5. dakikada başlayan solo dünyanın en iyi solosu olabilir. Canlı konserde az daha uzatmışlar 3 tane soprano da giriyor. Al jileti doğra kendini.

https://www.youtube.com/watch?v=ZCg68qmSjZg

Haggard tarzı gruplarda da sopranoların derinden girdiği yerler çok etkiliyor mesela. Şu karının sesi çok fena yapıyor beni.

https://youtu.be/lHArVmLl4co?t=51

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RitmFarbRacourci
    RitmFarbRacourci's avatar
    Erkek

son 5 parçayı dinledim de, enstrüman kullanımının az, fakat vokal olarak boğaz'ın-gırtlağın ,yoğun~kesintisiz(enazından olabildiğince)kullanıldığı bir Parça yok mudur? 

alabildiğine bağırma şeklinde değil de,

bu yukarıdaki FullMoon Madness (özellikle o ve a harflerinde yapıldığı şekliyle) ve  Dark Tranquility ... is Most Alive parçalarındaki gibi. 

(Haggard 'daki)  Eppur Si Mouve, ifadesi de ilginç'miş ^^`

RitmFarbRacourci tarafından 28/Oca/21 23:37 tarihinde düzenlenmiştir

I'şıkY'ılı;^^`) Zk't^^` RnSySyTk.Ödl.SpRtÇzBşBkYd Kryptia.agogE Sa'd-l'Suûd az.ç'k 'lmyn'Dşn Pnct'tnAnNttn Blgi,YpBlgi 'Ct'nDrm.CmdyDrm.MdrnDrm hRşYdşR ClptcPth'Strsm M'nPhs' Ld,X/Y YrYnZmnGrçklk,AlgBzklğ KrzFrst'tr Tiytr' Pugchv,Jtrn,İmmlmn,FllngLef,Pik' SuprmcySprrty CoBehTh elFnmno:NzrioRonldo AdnKy TkSs,TkHrf(?) .RtNsTk.KvMp.Mk.TrmDyn ScklkNmRzgr ŞkHcBy ccp.kky Snrlr'Çz SnaSnLzmsn 'NsnKsknçtr BgDppr.MagllnCl'ds.S'thCro's Ch'kW'ng CreazioneDiAdamo^^`, Arctrs.Spic' ArcScnd,YySnye TrbProp,TrbJet,TrbFan ~3.10^5km/sn~343m/sn ~900-1240m/snMacH RamJt,ScRamJt Przdi^^' Tbu.XL Prsek MAtv^^` mLAT G'dWllHnting(f). 3id't^^` TareZmenPr ParaMotor TrflrVArsİlşklr (-)+.(/)*,~ ZminŞkil . ..Bu imza @SubZero tarafindan degistirilmistir. "Bu kadar uzun karmakarisik bir imza yapma diye uyardim ama heeheeeey(^^D)_hey kim söylüyor, kim dinliyor." Imzanizi SubZero'ya bilgi vermeden degistirmeyiniz. Tesekkurler...
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    can498
    can498's avatar
    Erkek

Şu dünyada beni en çok etkileyen "Glass Harmonica" çalgısı. Ne zaman dinlesem, sanki çok şey biliyordum ama unuttum gibi. Yada çok fazla reankarnasyon yaşamışım ama eski anılarımı hatırlatıverecekmiş gibi bir tuhaf hissettiyor. 

https://www.youtube.com/watch?v=_XPfoFZYso8

can498 tarafından 29/Oca/21 00:14 tarihinde düzenlenmiştir

Bir bulutun aya ulaşma mücadelesiydi hayat...
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    KAAMOS
    KAAMOS's avatar
    Erkek

müzik avcı-toplayıcı zamanlardan kalma ilkel bir saçmalıktır

Toplam Hit: 5276 Toplam Mesaj: 43
sql injection müzik ruh hali