Okulda El Konulan Telefon ?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mchacker
    mchacker's avatar
    Erkek

Savcılık yerine milli eğitim müdürlüğüne git bence. Oradan sonuç alamazsan savcılığa gitmen daha doğru.

kardeşin okula yasak olan brşey yapmış hocasıda almış burası normal. bundan sonrası sorunlu. müdür normal şartlarda veliyi çağırmalı ve telefonu ona vermeli ve disiplin cezası neyse onu uygulamalı. Okula telefon getirmek çok büyük bir suç değil en fazla sözlü uyarı alır.

.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    overlocker
    overlocker's avatar
    Erkek

kardeş lise diyoruz ya neler oluyor bi telefona mı bu kadar gaygara yapıyorlar 

boş
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    blackhammer
    blackhammer's avatar
    Erkek

bak kardesim senin halinden seklinden belli ki yarin obur gun okulun onune lise kavgasina gidecek bir tipe benziyorsun. yasadan kurallardan ivirdan zivirdan bihaber yasiyorsun.

okul idaresi ogrencinin herhangi bir esyasina okul kurallarina aykiridir diyerek el koyabilir. bu kurallar dahilinde cep telefonuna el koyabilir, ders esnasinda video kaydi yapiyor, derste oyun oynuyor ya da ne bileyim bir bahanesi vardir. kimse durduk yerde artik tutari bin tl.lerle olculen cihazlara kolay kolay el koymaz. yani ucuk fiyatlara erisebilecek bir cihaza okul idaresi el koyuyorsa bunun gecerli bir nedeni vardir ve bu gecerli neden sen nereye sikayet edersen et o idarenin gotunu saglama alir.

kurallar dahilinde okul donemi boyunca el konulan nesne -telefon, muzik calar, desenli kravat, sigara paketi, cakmak vs vs vs- idarede yil sonuna kadar bekletilir ve yil sonunda karneler dagitildiktan sonra ogrenci gidip el konulan nesnesini okul idaresinden ister ve geri alabilir. isin ozu sen ister savciliga igt istersen milli egitim mudurlugune cik okul idaresi vermek zorunda degildir ve alikoyma gibi bir yasal hakka sahiptir. hatta dilerse sirf telefondan dolayi disiplin kuruluna dahi verebilirler.

akp hukumeti doneminde her bok ustten gelen ricayla cozuldugunden eger milli egitim mudurlugune bir tanidigin varsa okul idaresinden rica usuluyle telefonu geri alabilirsiniz. 

su liseli mantigindan cikip birazcik kanunlari yasal yonetmelikleri tuzukleri okursaniz boyle sikimsonik basliklar acip bu derece ilerlemesine neden olmazsiniz. adam gibi istemesini bildiginiz surece butun islerinizi yoluna koyabilirsiniz tatli dil yilani deliginden cikarir, aksi durumda ben restlesiri atarlanirim giderlenirm derseniz keskin sirke kupune zarar derler gotunuzun ustune oturursunuz oyle beklemekten baska sansiniz kalmaz.

tbt.de birinin imzasinda vardi;

at,avrat,avukat

ph"nglui mglw"nafh cthulhu r"lyeh wagh"nagl fhtagn
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    otocu
    otocu's avatar
    Erkek
    Devilcode bunu yazdı
    VBDream bunu yazdı

öğrencisine posta koymaya alışmış bir müdür o ne yapmasını bekliyorsun, git kafasını duvara sürttürerek al o telefonu. Klavye delikanlılığı değil bu kişisel tecrübem insanlara rutin davranılan yerlerde hır-gür çıkarmak çoğu zaman işe yarıyor.

haklısın devlet memuruna mukavemmetten boş yerede ceza yiyince ah vah çekiliyor 

Irkçılık gibi olucakta, Kürt sıfatıyla bir gitte gör bakayım. Hocayı demir sopayla dövdüler, genede birşey yapamadı hoca...

Load time: 100101001110101010010000100100 Miliseconds.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Mx0TBT
    Mx0TBT's avatar
    Erkek
    blackhammer bunu yazdı

bak kardesim senin halinden seklinden belli ki yarin obur gun okulun onune lise kavgasina gidecek bir tipe benziyorsun. yasadan kurallardan ivirdan zivirdan bihaber yasiyorsun.

okul idaresi ogrencinin herhangi bir esyasina okul kurallarina aykiridir diyerek el koyabilir. bu kurallar dahilinde cep telefonuna el koyabilir, ders esnasinda video kaydi yapiyor, derste oyun oynuyor ya da ne bileyim bir bahanesi vardir. kimse durduk yerde artik tutari bin tl.lerle olculen cihazlara kolay kolay el koymaz. yani ucuk fiyatlara erisebilecek bir cihaza okul idaresi el koyuyorsa bunun gecerli bir nedeni vardir ve bu gecerli neden sen nereye sikayet edersen et o idarenin gotunu saglama alir.

kurallar dahilinde okul donemi boyunca el konulan nesne -telefon, muzik calar, desenli kravat, sigara paketi, cakmak vs vs vs- idarede yil sonuna kadar bekletilir ve yil sonunda karneler dagitildiktan sonra ogrenci gidip el konulan nesnesini okul idaresinden ister ve geri alabilir. isin ozu sen ister savciliga igt istersen milli egitim mudurlugune cik okul idaresi vermek zorunda degildir ve alikoyma gibi bir yasal hakka sahiptir. hatta dilerse sirf telefondan dolayi disiplin kuruluna dahi verebilirler.

akp hukumeti doneminde her bok ustten gelen ricayla cozuldugunden eger milli egitim mudurlugune bir tanidigin varsa okul idaresinden rica usuluyle telefonu geri alabilirsiniz. 

su liseli mantigindan cikip birazcik kanunlari yasal yonetmelikleri tuzukleri okursaniz boyle sikimsonik basliklar acip bu derece ilerlemesine neden olmazsiniz. adam gibi istemesini bildiginiz surece butun islerinizi yoluna koyabilirsiniz tatli dil yilani deliginden cikarir, aksi durumda ben restlesiri atarlanirim giderlenirm derseniz keskin sirke kupune zarar derler gotunuzun ustune oturursunuz oyle beklemekten baska sansiniz kalmaz.

at,avrat,avukat

Yazdıklarımın neresinden anladın acaba kalga vs kısmını merak ettim.

Konun ilk başında tekrar okursan eger "Şikayet etmek istiyorum."

Dovmek , kesmek , sovmek istiyorum dememişim.

Ayrıca karşıdaki insanla gayet saygılı bir şekilde konuştunda o seni sikine sallamıyorsa napıcaksın o yılanı merak ettim yine :D

Dün müdür ile nasıl konuştuysam yine müfettişler ile aynı şekilde konuştum.Gayet doğal ve rahat davrandılar.

Sonuç:

Bugun gittim il milli eğitim müdürlüğüne

Baş müfettiş yoktu o gelene kadar müfettiş ler ile konustum.

Beni haklı buldular birazda sohbet ettik.

Sonra baş müfettiş geldi ve durumu anlattın.

Yarın öğleden sonra gelmemi istedi konu kapandı.

Aslında hepimiz eksiğiz biraz Leylası olmayan mecnunlarız Ne sıcacık bir ismail abimiz var. Nede kötü zamanda Yanımızda olan İskender babamız Ne mahellemizi mahalle yapan Erdal bakkalımız ne her kapıyı açan yavuz abimiz nede bize doğru yolu gösteren dedemiz.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SharpShooter
    SharpShooter's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

telefonu almak ne amk?

1. durum

displin yönetmeliğinde açıkça yazıyor , "yakalanan kişi displin cezası alır". el koyma yetkisine sahip değil.

Şimdi 2. durum nasıl alıcaksın,

boş a4 kağıt al, bana telefonun sizden telefonun sizde olduğuna dair bir yazı istiyorum diyin, kaşeletmeyi unutma. bunu vermezse polis çağır. verirse hakkında maddi mahkemeye dava aç, bu davanın sonucunda bir şey çıkmayacak olsada sağlam bi soruşturma geçirir bu da ona yeter. bol bol müfettiş yollarlar :)

haydi kolay gelsin

not: pmle hangi okul olduğunu söyler misin hacı?

- xx yerde hata var. - ya aslında kod şöyle sanıyor olabilir bla bla bla - olm kendine gel kodlar düşünmez - ...
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zeynelbey
    zeynelbey's avatar
    Erkek

gayet iyi yapmışsın

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    maserati
    maserati's avatar
    Homo

mudur coktan okutmustur onu

o yuzden yol yapiyordur sana

Türkiyede kim sevdiği işi yapıyor ki?
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    rapidhacker550
    rapidhacker550's avatar
    Erkek

amcam müdür olur kendisi.

aradım sordum resmiyette alma gibi bir hakkımız yok sadece kuralları bilmiyorlar diye alıyoruz.şikayet etcek olurlarsa veriyoruz diyor

T.C Anayasası Madde 26 : Herkes, düşünce ve kanaatlerini söz, yazı, resim veya başka yollarla tek başına veya toplu olarak açıklama ve yayma hakkına sahiptir. Bu hürriyet resmi makamların müdahalesi olmaksızın haber veya fikir almak ya da vermek serbestliğini de kapsar. Bu fıkra hükmü, radyo, televizyon, sinema veya benzeri yollarla yapılan yayımların izin sistemine bağlanmasına engel değildir.
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Hermes
    abdullahazad
    abdullahazad's avatar
    Erkek
    blackhammer bunu yazdı

at,avrat,avukat

biliyorum o kurallari. zamaninda 4-5 kere bende kaptirdim.

lakin isin asli oyle degil.

MEB kafasina gore disiplin yonetmenligi uydurabilir amma lakin bu acik acik gaspa girer.

gasp TCK ya gore suctur. kurallar dahilinde sucsa alirsin ve velisini cagirir teslim edersin.

ogrenciyide disiplin kurulna sevk edersin. el koyma hakki ne lan? adami mikerler.

arkadasa tavsiyem sikayet etsin once il ya da ilce milli egitime sonra savcilik ya da polise.

mudur olmus ama adam olamamis denir boyle tiplere.

gecirecegi sorusturmalar ona yeter zaten sikayetten sonra.

az insan çok huzur.
Toplam Hit: 12367 Toplam Mesaj: 85