folder Tahribat.com Forumları
linefolder Eğitim & Ödev & Bilimsel Döküman
linefolder Ortaöğretim Tarih Ve Coğrafya Derslerindeki Müfredat Değişikliği Taslakları

Ortaöğretim Tarih Ve Coğrafya Derslerindeki Müfredat Değişikliği Taslakları

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Cesnist
    Cesnist's avatar
    Erkek
    Rebel_Rider bunu yazdı

bende değiştirilmesinden yanayım. inkılab diye diye rize meydanında şapka takmayan insanların idam edilmesinden tutun, musikı inkılabı adı altında bir ülkenin dinlediği müziğe bile karışılmasından bahsedilsin. ne diyor üstad cemil meriç? en büyük haçlı seferleri tarih kitaplarında.

gerçi gavur fransız nasıl kendi tarih kitaplarında 'bakın biz nasıl cezayir'in anasını belledik, adamların dilini bile değiştirdik' demiyorsa, bizimkilerde kendini kötülemez. ama şunu unutmamak gerekir bu dünyada hiçbir şey gizli kalmaz.

Kaynak alabilir miyim ? 

طדṮ
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    siberturq
    siberturq's avatar
    Erkek

@cesnist

Bende heyecanla bekliyorum.Demek beni bile kandırmışlar.Bir de bildiğimi sanırdım.Depresyona girdim şimdi.

siberturq tarafından 21/Mar/16 13:47 tarihinde düzenlenmiştir

Bir şeyi gerçekten yapmak isterseniz bir yolunu bulursunuz, istemezseniz de bir bahane bulursunuz.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Rebel_Rider
    Rebel_Rider's avatar
    Erkek

arkadaşlar, yapmayın allah aşkına. siz bir bilgi birikiminiz olmadan insanları yargılayamazsınız.

mete tuncay, türkiye cumhuriyetinde tek parti yönetiminin kurulması, s. 156, önce burayı dikkatle inceleyin. sırf bu şapka kanunu yüzünden ülkede 'gezici istiklal mahkemeleri' kurulmuş, resmi kanunlara göre 170 kişi idam edilmiştir. hatta trabzon of'ta hamidiye alayı bombardımana başlamış, bunun üstüne atma hamidiye atma, şapka da giyerüz vergi de verirüz diye türkü bile yapılmıştır.

Rebel_Rider tarafından 21/Mar/16 14:14 tarihinde düzenlenmiştir

"I told you guys. NEVER underestimate the power of a _________."
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    siberturq
    siberturq's avatar
    Erkek
    Rebel_Rider bunu yazdı

cesnist adlı müride özel mesaj yoluyla hangi konuda kaynak göstermemi istediğini sordum.

@siberturq 'a da hangi konuda kaynak göstermemi istediğini söylerse bu mesaj ediplenip istedikleri kaynağa pek tabii dönüştürülebilir.

" rize meydanında şapka takmayan insanların idam edilmesi" 

siberturq tarafından 21/Mar/16 14:03 tarihinde düzenlenmiştir

Bir şeyi gerçekten yapmak isterseniz bir yolunu bulursunuz, istemezseniz de bir bahane bulursunuz.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    unbalanced
    unbalanced's avatar
    Erkek

rize de idam edilmis midir bilmem ama hamaidiye zirhlisi rizenin bir sehrini denizden topa tutmustur, hatta bunla ilgili sarki da yapmistir halk

"atma hamidiye atma şapka da giyeceğuz vergi de vereceğuz"

o zamanlar sapka takmayan insanlar suc islemis sayiliyordu, istiklal mahkemeleriyle binlerce insan asildi. Ister kabul edin ister etmeyin ister mazur gorun ister gormeyin ama bu gercegi degistirmez. Savastan cikmis bir millete zorla isvicrelerden sapkalar getirterek kanun zoruyla taktirmaya calismak, takmayanlara rejime karsi geliyor diye asmak, hapislere atmak bana gore dogru degil. Cagdaslasmayi Avrupa'nin bilimi yerine onlarin kiyafetlerini alarak yasamaya calismisiz.. Bu sapka kanunu hala gunumuzde gecerlidir ancak uygulanmiyor. Bunun gibi bir suru sacma sapan kanun var..  ismet inonunun treni bozuldu diye 3 bakan istifa etmistir o zaman, bu aptalca sey hala bile atama yapilmadan bilmem ne kadar zaman once 3 bakan istifa eder simdi.. keza daha once konusu acilmisti montro sozlesmesinin imzalanmasiyla ilgili, ebediyete kadar gecerli olacak sekilde kabul edilmis anlasma.. 

ne bileyim bazi seyler cidden akil mantik kari degil.. Bazilari diyecek ki o zamanin sartlarina gore bunlari yorumlamak gerekir diye ama o sekilde dusunsem bile bir cok seyin icinden cikamiyorum.

Benim tarih derslerime giren tum hocalarim (genelde sol kokenli oluyorlardi benim hocalar), hepsi bu tarihin uydurulmus, abartilmis, devlet eliyle duzenlenmis oldugunu soyluyorlardi. Hatta bir tarih hocasi inonu muhaberesi diye bir seyin olmadigini, halka moral vermek amaciyla uyduruldugunu soylemisti. O zaman mazur gorulebilir belki ama simdi? 

Ülkesini Seven Her Türk Vatandasi, Ülkesinin Sessiz Istilasi'na karsi durmak zorunda.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ziraatci
    Ziraatci's avatar
    Erkek

Yok lan kurtuluş savaşı olmadi

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Cesnist
    Cesnist's avatar
    Erkek
    unbalanced bunu yazdı

rize de idam edilmis midir bilmem ama hamaidiye zirhlisi rizenin bir sehrini denizden topa tutmustur, hatta bunla ilgili sarki da yapmistir halk

"atma hamidiye atma şapka da giyeceğuz vergi de vereceğuz"

o zamanlar sapka takmayan insanlar suc islemis sayiliyordu, istiklal mahkemeleriyle binlerce insan asildi. Ister kabul edin ister etmeyin ister mazur gorun ister gormeyin ama bu gercegi degistirmez. Savastan cikmis bir millete zorla isvicrelerden sapkalar getirterek kanun zoruyla taktirmaya calismak, takmayanlara rejime karsi geliyor diye asmak, hapislere atmak bana gore dogru degil. Cagdaslasmayi Avrupa'nin bilimi yerine onlarin kiyafetlerini alarak yasamaya calismisiz.. Bu sapka kanunu hala gunumuzde gecerlidir ancak uygulanmiyor. Bunun gibi bir suru sacma sapan kanun var..  ismet inonunun treni bozuldu diye 3 bakan istifa etmistir o zaman, bu aptalca sey hala bile atama yapilmadan bilmem ne kadar zaman once 3 bakan istifa eder simdi.. keza daha once konusu acilmisti montro sozlesmesinin imzalanmasiyla ilgili, ebediyete kadar gecerli olacak sekilde kabul edilmis anlasma.. 

ne bileyim bazi seyler cidden akil mantik kari degil.. Bazilari diyecek ki o zamanin sartlarina gore bunlari yorumlamak gerekir diye ama o sekilde dusunsem bile bir cok seyin icinden cikamiyorum.

Benim tarih derslerime giren tum hocalarim (genelde sol kokenli oluyorlardi benim hocalar), hepsi bu tarihin uydurulmus, abartilmis, devlet eliyle duzenlenmis oldugunu soyluyorlardi. Hatta bir tarih hocasi inonu muhaberesi diye bir seyin olmadigini, halka moral vermek amaciyla uyduruldugunu soylemisti. O zaman mazur gorulebilir belki ama simdi? 

1. İnönü Muharebesi Yunan kaynaklarında İnönü'de yunan keşif birlikleri türk askeri tarafıdan pusuya düşürüldi diye geçiyor ondan öyle demiş olabilir. Ki bildiğin savaş olmuştur, he o zamanki temsil heyetinin amacı millete gaz vermek olsa Eskişehir Kütahya savaşı ile Gediz muharabelerinin de üstü örtülürdü.

طדṮ
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    siberturq
    siberturq's avatar
    Erkek
    Rebel_Rider bunu yazdı

arkadaşlar, yapmayın allah aşkına. siz bir bilgi birikiminiz olmadan insanları yargılayamazsınız.

mete tuncay, türkiye cumhuriyetinde tek parti yönetiminin kurulması, s. 156, önce burayı dikkatle inceleyin. sırf bu şapka kanunu yüzünden ülkede 'gezici istiklal mahkemeleri' kurulmuş, resmi kanunlara göre 170 kişi idam edilmiştir. hatta trabzon of'ta hamidiye alayı bombardımana başlamış, bunun üstüne atma hamidiye atma, şapka da giyerüz vergi de verirüz diye türkü bile yapılmıştır.

Kendime kızıyorum tutamadım  kendimi cevap verdim diye.

Arkadaş bilgi birkimi falan filan süslü laflar entel görünmeler.Sonra Hamidiye alayı nireee ,istiklal mahkemesi nireee.

Senden özür diliyorum cevap yazdığım için.Saygılarımla.

siberturq tarafından 21/Mar/16 14:22 tarihinde düzenlenmiştir

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Rebel_Rider
    Rebel_Rider's avatar
    Erkek

hamidiye alayı of'ta, 'gezici istiklal mahkemeleri' şapka kanununa karşı çıkanları idam etmek için her yerde.

"I told you guys. NEVER underestimate the power of a _________."
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    KAAMOS
    KAAMOS's avatar
    Erkek

acaba o adamlar şapka takmadığı için mi yoksa devrimlere topyekün karşı oldukları için mi asıldılar

bunun gibi saçma birşeyi yazmak tıpkı 100 yıl sonra pkklıları sırf kürt olduğu için öldürdüler yazmakla eşdeğer

yazılı tarihin abartılı olduğuna bende katılıyorum fakat bu sadece cumhuriyet tarihinde olduğunu idda etmek gerzekliktir

Toplam Hit: 9944 Toplam Mesaj: 83
islam tarih osmanlı müfredat coğrafya din meb taslak