folder Tahribat.com Forumları
linefolder Eğitim & Ödev & Bilimsel Döküman
linefolder Ortaöğretim Tarih Ve Coğrafya Derslerindeki Müfredat Değişikliği Taslakları

Ortaöğretim Tarih Ve Coğrafya Derslerindeki Müfredat Değişikliği Taslakları

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    motka
    motka's avatar
    Erkek

Konuyla çok alakası yok ama bizim ülkede parası olan okuyor.Durumu olmayan zeki öğrencilerde sağdan soldan burs ile okuyor ne yazık.Millet sınavı geçeyim diye bir yerlerini yırtıyor.Ama parası olan çok rahat üniversite de istediği bölümü okuyor.Hakkımızda hayırlısı başka diyecek birşey yok.

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    candemirhalil
    candemirhalil's avatar
    Erkek
    seboist bunu yazdı

ohh çok iyi olucak inşallah.

bizzat bende öneri yazdım.yalanlarla dolu cumhuriyet tarihinin bir nesli bu rejime karşı düşman ettiğini yazdım.

açık ve net şekilde cumhuriyet dönemi katliamlarından usülsüzlerinden bahsedilmeli yazdım.

islam hukuku ve osmanlı medeniyeti de anlatılarak gençlerin doğru bir tarih analizi yapmaları sağlanmalı dedim.

inşallah baştan aşağı yalan tarih kitapları değişecek.

neymiş efendim saltanat kaldırılmış özgürlük gelmiş , ya bi yol al 1950 ye kadar tek parti diktatörlüğüyle yönetildi.

cumhuriyet döenmi katliamlarından , idamlarından, komplolarından bahsedilsinde görelim.

padişahların çocuklarını öldürmeleri nasıl yazılıyorsa bunlarda yazılsın.

artık nesilleri yalanlarla zehirleyemeyecekler inşallah.

biraz geç oldu ama artık neresinden dönülürse kardır.

Şu kimliksiz banlandı, içimin yağları eridi. Şimdi defol git tek başına kendi zıvanalıklarınla öğren kendi kendine yaşayacağın tarihini.
    Ulan, Kıbrıs rum kesiminde yaşıyorum, buradaki kahpeler bile Atatürk'e tek bir cümle lat etmiyor, saygı ile eğiliyorlar. sizin gibi beşpara etmeyen insanlar Atatürk'ü çekemiyorsunuz.
    Oku bu yazdığımı, banlandın cevap veremeyeceksinyaa, kahrol, elinden birşey gelememek ne demek, geri kalan yüzde 50 yi anla böylelikle...

Veni, vidi, vici
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    rocketadam
    rocketadam's avatar
    Erkek
    seboist bunu yazdı

ohh çok iyi olucak inşallah.

bizzat bende öneri yazdım.yalanlarla dolu cumhuriyet tarihinin bir nesli bu rejime karşı düşman ettiğini yazdım.

açık ve net şekilde cumhuriyet dönemi katliamlarından usülsüzlerinden bahsedilmeli yazdım.

islam hukuku ve osmanlı medeniyeti de anlatılarak gençlerin doğru bir tarih analizi yapmaları sağlanmalı dedim.

inşallah baştan aşağı yalan tarih kitapları değişecek.

neymiş efendim saltanat kaldırılmış özgürlük gelmiş , ya bi yol al 1950 ye kadar tek parti diktatörlüğüyle yönetildi.

cumhuriyet döenmi katliamlarından , idamlarından, komplolarından bahsedilsinde görelim.

padişahların çocuklarını öldürmeleri nasıl yazılıyorsa bunlarda yazılsın.

artık nesilleri yalanlarla zehirleyemeyecekler inşallah.

biraz geç oldu ama artık neresinden dönülürse kardır.

ben de bu eleman nerde diyordum. banladığınız için teşekkürler tbt

Bir milletin zenginliği hisse senetleri değil, hissi senetleridir.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Austen
    Austen's avatar
    Erkek
    Ratbat bunu yazdı

Ne zaman şu konuyu görsem sinirim bozuluyor.

Oğlumun seneye 1nci sınıfa başlıyor ve kesinlikle müfredata çok takılmayan yabancı bir kolejde eğitim görmesini sağlayacağım.  Fakat Durumu olmayanlar ne yazık ki bu iğrenç eğitim sisteminin içinde olacaklar çok üzücü ve endişe verici bir durum.  

Eğer imkan varsa devletin eline teslim etmekten çok daha mantıklı ve gerekli bir hamle.

Öyle ki mevcut eğitim sistemi mümin ve seçmen yetiştirme sistemine evrildi. Çocuğun ve ülkenin geleceği adına paraya ve emeğe kıymak şart.

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Caliber
    Caliber's avatar
    Homo

Eğer ben mevut zihniyet gibi olsaydım ben de aynısını yapardım çünkü kutsal saydıkları ne varsa yerle bir edilmiş. Atatürk son derece rasyonel hareket eden ve bilime, akla önem veren bir insan ki mevcut zihniyet tam tersi olduğu için tabi ki sataşmalar, hakaret etmeler olacak. Gel gelelim bu durumdan istifade eden kurtçuklar da -hatta bu tarikatta da- yok değil ve bize düşen mücadele etmektir. Kutsal kitabı okumuş ve dinini bilen her insan bilir, Kur'an birinci rehberdir sonra hadisler gelir ve hadisi yoksayıp, dini yoksayıp akla önem vermek, eşitlik aramak son derece saçmalıktır. Eğer müslümansanız kadın-erkek eşitliğine (hukuksal mânâda) inanmamanız ve karşı çıkmanız gerekir ki bu saçma geliyorsa size ya dininizi adam gibi öğrenin ya da bilmediğiniz hâlde konuşmayın.

Ben aşağıda saçları açık, zinaya teşvik eden kadınlar ile tabi ki birlikte olamam. Din, onların yarım akıllı olduklarını söyler. Ha bunun çevirmesi de vardır, "Nasıl anlamalıyız", "Nasıl yorumlamalıyız" diye ki orası da mezhebinize kalmış bişey, ne kadar genişse o kadar alırsınız.

http://hadis.ihya.org/buhari/fasil/6.html

Müslümansanız Peygamberinizi mi tutarsınız yoksa Atatürk'ün şu verdiği pozu mu verirsiniz? Ben tabi ki Atatürk'ü sevmem (eğer mevcut zihniyetten isem) çünkü o benim asırlarsa Şeriat hükümlerini uygulamış güzide imparatorluğumu kaldırıp üstüne yetmezmiş gibi oylarımı kadınlarla bir yaptı! Demokrasi zaten bana göre saçmalık ama (mevcut zihniyete göre) Şeriat dururken kim s*ksin demokrasiyi, cumhuriyeti?

SERZENİŞ:
    Kimse kusura bakmasın. Mevcut zihniyet kendi çocuklarını yurt dışında eğitime yollarken sizinkileri batakhanelere yolluyor, zorluyor. Kimse çocuğunu göndermek istemiyor ama nedense. Siz kızınızın böyle olmasını ister misiniz? Çocuklarınızın beyninin yıkanmasını ister misiniz? Elin Korelisinin UFS teknolojisiyle tırnak kadar şeyi size satıp sizden kamyonlarca malzeme almasını ister misiniz? İleride çocuklarınızın sefalet çekmesini ister misiniz? Çocuklarınızın aydın bir gelecekte yaşamasını mı istersiniz yoksa mevcut Ortadoğu bataklığındaki gibi bir yerde yaşamasını mı istersiniz? Türkiye üzerindeki bir projedir arkadaşlar, baştaki geberir ve yerine yenisi gelir ama düzen değişmez ta ki zihniyet değişene kadar. İnanıyorsunuz ama inandığınız şeyin kitabını dahi okumuyorsunuz. Böyle olursanız semer vuranınız çok olur. Ben kızımı oğlumdan yarım, eşimi kendimden yarım, anamı babamdan yarım görmem. Kızımın da en az oğlum kadar hakları vardır ve bunu bana bahşeden Atatürk'ü tabi ki savunacağım. Size kalsa hâlen 4 tane kadın alıyordu bir erkek ve siz kızınızı 3 tane karısı olan erkeğe verir misiniz?

Caliber tarafından 13/Tem/16 15:24 tarihinde düzenlenmiştir

Tedbirsiz abdest bozmaya oturan, domala domala taş arar.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Pisibaliqi
    Pisibaliqi's avatar
    Erkek

hacılar şaka gibi aq ama 500 bin imam hatipli okuyor şuan Yani çoktan bişeyler değişti 10 sene 20 sene sonra dahada ağırınıza giden adamların milyonlarcası aranızda olacak. Sizin haklarınızı gasb etmeye size yaşama şansı vermemeye başlayacaklar düşünebiliyormusunuz lan 500 bin aq! bu ülkenin bilime mi yoksa imama mı ihtiyacı var siz düşünün. Ben artık üzülmekten başka bi bok yapamıyorum aq. Kaybettik ülke rayından çıktı alışın yada kaçacak yer arayın önümüzdeki yıllar çok daha zor olacak

Fiat Justica Et Ruat Caelum...
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Roronoa
    Kreyzi
    Kreyzi's avatar
    Erkek

4 4 4 ile mufredat ve sistemin icine ettiler. Tam meyvelerini alacak doneme geldik tekrar mufredat degisti ve sistem degisiminin eli kulaginda. Dshs diger sistemin sonuclari alinmamisken yeni sisteme geciyoruz. Bundan bi 60 70 sene once bu donemi anlatirken cok tassak gececekler.

Eğer hayatım bir film olsaydı, ya uyuyakalır ya da yarısında çıkardım.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Austen
    Austen's avatar
    Erkek
    Pisibaliqi bunu yazdı

hacılar şaka gibi aq ama 500 bin imam hatipli okuyor şuan Yani çoktan bişeyler değişti 10 sene 20 sene sonra dahada ağırınıza giden adamların milyonlarcası aranızda olacak. Sizin haklarınızı gasb etmeye size yaşama şansı vermemeye başlayacaklar düşünebiliyormusunuz lan 500 bin aq! bu ülkenin bilime mi yoksa imama mı ihtiyacı var siz düşünün. Ben artık üzülmekten başka bi bok yapamıyorum aq. Kaybettik ülke rayından çıktı alışın yada kaçacak yer arayın önümüzdeki yıllar çok daha zor olacak

http://www.dogrulukpayi.com/beyanat/5549bb343acbb

Milli Eğitim Bakanlığı istatistiklerine göre 2014-2015 yılında faal olan toplam imam hatip orta okulu ve lisesi sayısı 2.614 iken, bu okullara kayıtlı toplam öğrenci sayısı ise 385.830’u orta kısım, 546.443’ü lise olmak üzere toplam 932.273’dür.

Yakında eskinin tüm düz liseleri vs. imam hatibe çevrilmezse ben de bir şey bilmiyorum. Ufaktan yollarını yapıyorlar. Hiç alakası olmayan okulları Anadolu Lisesi yaptılar. Düz lise kavramını ortadan kaldırdılar. Meslek liseleri taban okullardı, şimdi kağıt üzerinde puanları arttı ama kalite aynı hatta daha kötü.

En dip okullar ise imam hatipler ve sayıları da gittikçe artıyor. Çünkü okul ortalamaları kademeli olarak düşüyor. Kalma kalktı, ortalamalar rezalet, eğer söylenen gerçek olursa fen derslerinin saatleri de düşecek -öğrenciye zor geliyor diye veliler istiyormuş-muş-. 

Neden imam hatip sayısı artacak? Ortalamalar düşük ve düşük ortalamalı tüm çocuklar yerleşemedikleri taktirde otomatik imam hatibe kaydediliyorlar. Çocukların çoğu tercihten değil zorunluluktan imam hatipli oluyor. 

Bunun dışında en vahim olanı ise açık liseler. Sayıları gittikçe artıyor ve açık liseye özel sebeplerle geçilmediyse o çocuk çoğunlukla o okulu bitiremeden bırakıyor. Kağıt üzerinde ise zorunlu eğitim hala 12 yıl görünüyor.

Sistematik olarak eğitim her geçen gün kötü hale getiriliyor. Kimse farkında değil. Isınan kurbağanın suyu ufaktan kaynamaya başladı.

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Pisibaliqi
    Pisibaliqi's avatar
    Erkek

arttırsınlar abicim arttırsınlar 5 milyon suriyeli 1 milyon imam hatipliyle aydınlık bir gelecek gelir mi? Kendi kafalarında adamlar yetiştirsinler ben ve benim gibi evrensel düşünen adamlar gider dışarda yaşar memleket özler en fazla. geriside burada kendi bokunda boğulurlar gidipte yaşayamazlar da biyerlerde. Yarattıkları ortadoğu ülkesi işte 10 sene evvelin ülkesine bak birde şimdinin ülkesine. Rahatsız olduklarında çok geç olacak. Zaten kaçırdık treni bundan sonra anca izleriz.

Fiat Justica Et Ruat Caelum...
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    1234567B
    1234567B's avatar
    Erkek

Çok takılmayın böyle şeylere. 

arbeit macht frei
Toplam Hit: 9936 Toplam Mesaj: 83
islam tarih osmanlı müfredat coğrafya din meb taslak