folder Tahribat.com Forumları
linefolder C#, Asp.Net, .Net Core
linefolder Programlama Ogrenmek Nereden Baslanmali (C#, Vb C++ Python Go Vs)

Programlama Ogrenmek Nereden Baslanmali (C#, Vb C++ Python Go Vs)

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    TheAvenqer
    TheAvenqer's avatar
    Erkek

hocam ilk başta algoritma mantığını iyice kavra daha sonra bence c# a geç senin dediklerinden anladığım kadarıyla c# lazım sana yani onu öğrenmek istiyorsun

Bot ve lisans ihtiyaçlarınız için pm atınız.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sunyy2003
    sunyy2003's avatar
    Erkek

Sagolun cok guzel yorumlar var ama hala anlamadim 

Bir modul buldum bir seyler yapiyirmus bunu kullanayim dedim be im kullandigim spyder editörüne nasil ekleyecegimi cozemedim valla uyuz etti

bu hayat biterkende aklımda hep sen olacaksın B bu dilden firar eden her söz yaydan çıkmış ok gibi (sagopa kajmer) Sago sıcak ekmek üzerine bal kaymak. "Bla bla" larını tartıda tartar bakkal aylak. Aşkın bir sabunsa köpürt beni Pentax
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    TheAvenqer
    TheAvenqer's avatar
    Erkek
    sunyy2003 bunu yazdı

Sagolun cok guzel yorumlar var ama hala anlamadim 

Bir modul buldum bir seyler yapiyirmus bunu kullanayim dedim be im kullandigim spyder editörüne nasil ekleyecegimi cozemedim valla uyuz etti

hocam sen genel olarak 1-2 c# videosuna bakar mısın rica etsem senin istediğin o pythonda boşa zaman kaybediyorsun sen hızlı bir şekilde textbox veya buton görmek isyorsun görsel bir arayüz istiyorsun yaptığının bir çıktısını karşında görmek istiyorsun

c# da consol uygulaması değil form uygulamasına bakman gerek

Bot ve lisans ihtiyaçlarınız için pm atınız.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    vardamir
    vardamir's avatar
    Erkek

Ya aslinda tam olarak neyin pesinde oldugunu soylesen buradaki yetkili abiler cevap vericekler sana.

Mesela ben masaustu bir depo programi yapmak istedim.Arastirdim c# iyi geldi. Udemy de once giris c# aldim. Sonra 6 kurstan ve 130 saatin uzerinde egitim var. Vs uzeinden yaziyor adam.Devexpress arayuzunu kullaniyor. Izle izle bitmiyor ama temel egitimden sonra bu adamin egitimde surekli heeaa huueaa diye diye ogreniyorum.

Bitane de goruntu isleme isi yapmak istiyorum.onun icinde python kutuphaneleri iyi dediler. Machine learning fln da boyle diyince tasakli oluyo. Onda da uygulumalar var guzel.Bi kurstakini yapiyorum bi aklimdakini yapiyorum fln derken gidiyor oyle.

Ogren ogren bitmiyor zaten bu yazilim isi bence. Nekadar ogrensen eksik kalacak gibi.sanirim yazilimla ugrasan arkadaslarda benimle ayni gorustelerdir

glossiness effect
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Zork.
    torpedo_XL
    torpedo_XL's avatar
    Erkek

Hocam sorduğun sorular daha programlamaya girişmeden anlayıp kendi içinde cevaplandırman gereken sorular. Sen daha library nedir bilmeden program yazmaya, kompleks işlere yardırmışsın.

Library denen olay adı üstünde kütüphane. Sen nasıl birşeyi öğrenmek için kitaplara başvuruyorsun bu da aynısı. Atıyorum bitki bakımı hakkında bilgin vardır ama domates ekmek için domates ekim klavuzuna bakıp ordaki yönergeleri izlersin. Program kütüphaneleri de böyledir, bazı ekstra şeyleri kullanabilmene izin verir. Kütüphane eklemek programlama diline göre de farklılık gösterir.

Tavsiyem önce algoritma kavramını çöz ondan sonra diğer şeylere devam et.

bde trkçyi dzgn kullnsan dha anlaşlr olck.

Bilge insanlar konuşurlar çünkü söyleyecek bir şeyleri vardır. Aptal insanlar konuşurlar çünkü bir şey söylemek zorundadırlar. Demokrasi, bir eğitim işidir. Eğitimsiz kitlelerle demokrasiye geçilirse oligarşi olur. Devam edilirse demagoglar türer. Demagoglardan da diktatörler çıkar. --Platon, Devlet                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                         
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Herbokolog
    KaptaN
    KaptaN's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek

hayatım boyunca hep yazmak istedim ama yazamadım suçlu kimse degil benim çünkü tembelim  :) hatta yüce şeyhimiz bile bana ders verdi öğretmeye çalıştı ama bendeki tembellik başka aslında mantığını vb.. biliyorum ama koda dökemiyorum dersem beni burda kürekle kovalarla ama öyle elimdeki kodu iyi kotü anlıyorum piton c# vb php vb.. iyi kötü görünce anlayıp bişiler yapıyorum ama asla kendim sıfırdan yapamadım anca merhaba dünya :D 4-5 dilde merhaba dünya yazdırabiliyorum :D

tavsiyem sıkılmadan üzerine düşerek devam etmek proje şart  zaten bir çok kod gurusu söylemiş bunları ama benim gibi bir tembeldende duymanı istedim :D 

piton eğitim seti istersen udemyden aldıklarım var verebiliirm 

KaptaN tarafından 14/Oca/19 07:11 tarihinde düzenlenmiştir
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    coder2
    coder2's avatar
    Erkek

Python a devam edeceksen aşağıda verdiğim URL den dökümanı (Türkçe) bir defa baştan sona oku derim.

https://belgeler.yazbel.com/python-istihza/ 

Adkadaşların dediği gibi form elemanlarını alıp sürükleyeyim sonrada arka plan kodlarını yazıp exe haline getireyim diye bir isteğin varsa c# yönel.

Önceleri Kızlar Utanınca Kızarırdı Şimdilerde Kızarınca Utanıyorlar..
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Kız Babası
    kuytul
    kuytul's avatar
    Erkek

Çok derin konulara girilmiş ama niyetini doğru anladıysam webden veri çekme, nesneye dayalı, öğrenmesi zor olmayan vb.net öneririmi.

Visual studio ile çok rahat çalışırsın takıldığın yerde google amcaya yaz illaki çözüm çıkıyor. Çıkmazsa tahribata yazarsın. Ben öyle yapıyorum en azından. Basit vb.net bilgisiyle bile eğitime yönelik ve masaüstü yazılımlar geliştirdim. Exe yapması da deneme yanılma yapması da çok kolay. Aynı zamanda bir şeyler ürettiğin için verdiği haz çok iyi. Problem olduğu zaman çözmek için seni bıktırmayacak kadar uğraştırması teşvik edici ;)

instagram.com/yks.rehberlik >> YKS Rehberlik ve Eğitim Koçluğu için takipte kalın ;)
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    emrah20
    emrah20's avatar
    Erkek

Modül'ler veya kütüphaneler bir şey yapmaz. Programlama diline daha fazla yeni kodlar kazandırır. O kodları da öğrenmek, ve nasıl kullanıldıklarını da öğrenmek gerekecek. Her kod bir işlemi temsil eder. Her programlama dilinde var modüller (kütüphaneler veya unitler yada ne deniyorsa) C'de var, C#'ta var. Python'da var, Basic'te var, Pascal'da var, PHP'de var, Windows'un kendisinde var. Her yerde varlar.

Python'da modüller "import" komutu ile programa aktarılır. Editöre aktarılmaz. Program modülü belli bir dizin veya dizinler içinde, yada program dosyasının yanında arar. Bulamazsa hata bildirimi gelir. Python'da modüller kendi kurulum uygulaması olan "pip" ile (resmi bir modülse) resmi depodan arar ve indirir. Bilgisayarında python kuruluysa komut satırını aç ve şu komutu gir "pip install numpy" (parantezler hariç tabii) bu komut "numpy" modülünü bilgisayarına kuracaktır. Diğer aradığın modülleri de bu şekilde kurabilirsin.

Python için bir editöre gerek yok. Herhangi bir editör ile Python programları yazılabilir. Notdefteri bile olur. Hatta komut satırı ile bile python kodları yazabilirsin (ama kayıt edemezsin) Bilgisayarında Python kuruluysa, komut satırından "python" veya "python3" komutunu girdiğinde (tabii parantezsiz) python komut satırında açılır. Bütün editörde denediğin kodları oradan da deneyebilirsin. Çalıştırmak için iki kere sartır aşağı basmalısın (enter tuşu)

Python'da kullanıcı arayüzü gibi şeyler için tkinter kütüphanesi kullanabilirsin. tkinter standart olarak kurulu gelir. Başka kütüphaneler de kullanmak mümkün. Mesela Kiwi, GTK, QT gibi. Bunlar kendi başına birer programlama dili. Sadece kurmak yeterli gelmez. Ol deyince olmaz. Önce temelini sağlam öğrenmek, ileride daha az sorunla karşılaşmana sebep olur.

O kadar derinlemesine uğraşmak istemiyorsan, en uygunu Basic. Basic genelde tüm kütüphaneler dahili olarak gelir. Kapsama alanı sınırlı olur. Farklı Basic derleyiciler farklı alanlar üzerine tasarlanmış oluyorlar. Sorun kaynak bulabilmekte. İngilizcen yeterli olmalı ve programlamadan az çok anlıyor olmalısın.

En iyisi parasını ödediğin kurslarını bitir ve sonra kendin araştır, kendin karar ver nasıl yola devam edeceğine. Programlama hakkında bir temel de oluşturmuş olursun. (Basic Python'a benzer bir çok açıdan)

emrah20 tarafından 14/Oca/19 10:56 tarihinde düzenlenmiştir

Kendisini Hacker sanan zibidilerden değilim.
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sunyy2003
    sunyy2003's avatar
    Erkek

Arkadaslar dun gece baya ugrasip okuya okuya bir seyler kafamda daha guzel oturdu burada sizin yazdıklarınızda yonlendirici nitelikde ben bazi seylerin cevaplarini nette bu kadar ayrintili bulamamistim he bulduklarimda  artik samimi gelmiyir bir cogu reklam kokulu hareketler burada daha samimi daha bizden cevaplar bulduğum icin direk buraya yazdim

Neler yapacağımı sormussunuz aslinda tam olarak ben kendim sunu yapacagim degil bir cok kez bir cok ey aklima geliyor hep yaptırıyorum ama artık kendim ugrasa ugrasa cozecegim en onemlisi bu he ayrica kendim yapmis olmanin hazzini yasayacagim

Bu arada Turkceyi duzgun kullanamama sebebim telden yaziyorum genelde nedeni aslinda bu ve cok kisitli bir zaman da yazmaya calisiyorum genelde.

Python la devam edecegim bakalim dediginiz gibi "ucsuz bicaksiz" ugrasmasi ogrenmesi zevkli zaten benimkisi hobi....

Agziniza sağlık 

bu hayat biterkende aklımda hep sen olacaksın B bu dilden firar eden her söz yaydan çıkmış ok gibi (sagopa kajmer) Sago sıcak ekmek üzerine bal kaymak. "Bla bla" larını tartıda tartar bakkal aylak. Aşkın bir sabunsa köpürt beni Pentax
Toplam Hit: 16884 Toplam Mesaj: 65
pyhton dili mi digerleir mi