folder Tahribat.com Forumları
linefolder C#, Asp.Net, .Net Core
linefolder Programlama Ogrenmek Nereden Baslanmali (C#, Vb C++ Python Go Vs)

Programlama Ogrenmek Nereden Baslanmali (C#, Vb C++ Python Go Vs)

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mürşide
    izzmarit
    izzmarit's avatar
    Dişi
    by_Tet bunu yazdı

Bnce cedeb baplsyrsab dha szel kcaktır sncta algrtmlar ve yaziğk mantısı kostan dahs ömemli azmini kbtme bsnce hocab çok cehasl

Nasil nasil :D

sigara değil, balık olan.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SerYolcu
    SerYolcu's avatar
    Erkek

Phyton için şu kaynaklar burada dursun.

https://seyler.eksisozluk.com/kendi-basina-python-programlama-dili-ogrenmek-isteyenlere-tavsiyeler

Ondan çocuk olmamıştır (Kimsenin babası değildir). Kendisi de doğmamıştır (kimsenin çocuğu değildir). İhlas Suresi 3 üncü ayette bunlar yazar.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    C10H15N
    C10H15N's avatar
    Homo

Yazılım sektöründe hintli teşorenler sayesinde sektör öldü

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    emrah20
    emrah20's avatar
    Erkek

Her konuda çıkar böyle karamsarlar.

Kendisini Hacker sanan zibidilerden değilim.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    siyahbereli
    siyahbereli's avatar
    Erkek

Önce Algoritma deniyor, algoritmayı anlamak için tavada yumurta pişirme örneği bilerek mi anlatılıyor. 

Tava yoksa markete git varsa ocağı yak gibi şeylerle visual studioda program yazabilmenin ne alakası bar onu çözemedim.

şimdi o örnek algoritma için deniliyor, bence algoritma anlatırken programlama ile ilgili algoritma anlatılsa hiç olmazsa daha faydalı olur, şahsen algoritmayı değil yumurta pişirme ile yazılım algoritması arasındaki bağlantıyı anlayamadım, anlasam yazılıma uyarlayacağım.

şimdi örnek vereyim,

ekrana Merhaba dünya yazdıracağım

yumurta pişirme algoritmasını aklıma getirdim uyarlamaya karar verdim.

başlıyorum

Hello yazacağım için klavye var mı diye sordum kendi kendime var. Evet cevapladım, bu soru cevabı Merhaba dünya yazmakla ne alakası var?

tamam klavye yi geçtik,

ocak yanıyor mu? sorusu ile consol Readline  yazmanın ne alakası var.

yazılım üzerine daha anlaşılır algoritma anlatımları hani daha gerçekçi ve yazılımla bağlantılı örnekler verebilirsiniz.

Özetle algoritma dersleri ile program yazmanın hani özellikle yeni başlayanlara ikisi arasında bir eksiklik bir tuhaflık var gibime geliyor.

Yapmadıklarınıza pişman olmaktansa, Yaptıklarınıza pişman olun...Yapın pişman olun, yada yapmayın yine pişman olun.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    angels_demos
    angels_demos's avatar
    Erkek
    fly_on_the_shit bunu yazdı

erkek adam C ile baslar, C ile baslamayanlar gizli ibnedir.

asıl erkek adam asembly ile başlar. c ile başlayan asıl ibnedir.

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    siyahbereli
    siyahbereli's avatar
    Erkek

Biraz toplardım soruyu kafamda, yani; algoritma ve kod yazma arasında algoritma öğrenmekten önce, öğrenilmesi gereken bir katman daha var, bu bölüm algoritma öğrenilmeden önce kavranılması gerekiyor, buna syntax mı dersiniz, derleyicilerin propertyleri mi dersiniz, ingilizce mi dersiniz, orasını bilemiyorum. Ama araştırıyorum ne olduğunu bulursam açıklarım, yada bilenler yazarsa memnun olacağım.

Yapmadıklarınıza pişman olmaktansa, Yaptıklarınıza pişman olun...Yapın pişman olun, yada yapmayın yine pişman olun.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    wert
    wert's avatar
    Erkek

ben programlamanın sonradan öğrenilecek bişey olduğunu düşünmüyorum.

tamamen matematik zekaya ve problem çözme yeteneğine bağlı bir iş olduğunu düşünüyorum.

problem çözemiyorsan - matematik ile aran iyi değilse

ekrana "n" kere "hello word"

biraz kasıncada

1 den 100 kadar olan sayıları toplarsın

okadar yaptığın şeylerde bunlar etrafında döner durur.

|sadece aptalların başarısı ders notu ile ölçülür|
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    fly_on_the_shit
    fly_on_the_shit's avatar
    Erkek
    angels_demos bunu yazdı
    fly_on_the_shit bunu yazdı

erkek adam C ile baslar, C ile baslamayanlar gizli ibnedir.

asıl erkek adam asembly ile başlar. c ile başlayan asıl ibnedir.

yanlis ifadebilip bilmeden insanlarin cinsel tercihi hakkinda yorum yapmayalim.

1) seklen yanlis.  assembly diye bir dil yok, her islemci mimarisinin kendi assembly dili var, arm, mips, x86.  dahasi sanal makinalarin assembly dili var, java bytecode, .net CIL gibi.

2) mealen yanlis.  asm dilleri von neumann, turing, zuse gibi yuce insanlar tarafindan ozellikle tasarlanmis degildir. bilgisayar mimarisinin bir sonucu olarak ortaya cikmistir (register, adder, and or xor gates, load/store vs..). oysa Fortran, Lisp, C, Pascal gibi bir daha ust seviye programlama dilleri Backus, McCarthy, Ritchie, Wirth gibi yuce insanlar tarafindan tasarlanmistir, genelde matematiksel metodlardan ilham alsalar da her birisi kendi yaraticisi olan yuce insanin dusunce yapisini yansitir ve altinda calisan mimari'den bagimsiz dillerdir.

Kisacasi programlama ogrenmek, bu dusunce yapilarini ogrenmektir, bilgisayar mimarisinin sonucu olarak ortaya cikan bir takim makina kodlarini degil. en az bir assembly dilini bilmenin sayilamayacak kadar cok faydasi var, ancak programlama sanatini ogrenmek icin zorunlu degil.

---------

@wert hazretlerine katiliyorum, IQ'nuz 120+ degilse programlamaya bosuna girmeyin, 120+ ustu ise ancak cok merakli degilseniz ve programlamaya dalip saati unutmuyorsaniz yine baslamayin. sonucta gelebileceginiz yer belli, ya web sitesi yapacaksiniz ya yarak kurek otomasyonu. zaten yakinda bunlari AI yazacak buyuk ihtimalle size gerek kalmayacak.

fly_on_the_shit tarafından 18/Oca/19 02:03 tarihinde düzenlenmiştir

Copyright (c) 2012
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    müstakar
    yarasaadam
    yarasaadam's avatar
    Erkek

https://www.youtube.com/watch?v=-dXD-dwfkT8 

Beyninizi işlemci olarak kullanın , harddisk olarak değil :) İnsanlar kitap gibidir azizim , önemli olan cildi değil, içerikleridir Tüm ağı çökertmek , bir insanı hacklemekle başlar
Toplam Hit: 16861 Toplam Mesaj: 65
pyhton dili mi digerleir mi